PDA

Pokaži Full Verziju : Koji bicikl SOBNI kupiti za vezbanje


bojanlook
06.11.2010, 20:14
enteresuje me koji bicikl sobni kupiti....i uopste koliko to kosta:lol:

Beethoven
06.11.2010, 20:44
To mozes kupiti za male pare jer ljudi kupe a ne "voze" ni dva dana, posle samo hvata prasinu... ja imam jedan takav nov, zena zapela, ja kupio... I sad hvata prasinu... :)

Po oglasima ima sigurno, to ti je isto kao sa skolskim harmonikama, svaka druga kuca ima na kredencu... :)

Od nekih 6000-7000 dinara pa navise... Novi.

Pozzz

Vule
06.11.2010, 20:52
Ni jedan...to je jedna beskorisna naprava koja samo skuplja prašinu i zauzima mesta u stanu

EmirTotic
06.11.2010, 22:21
Upravo tako... Ako ti se vozi bicikla, lepo za 150e imas da kupis jednu profi da se raspametis i da vozis rekreaciono a jos si napolju sto je zdravije. Po meni je to bolje jer sam shvatio da sve te kucne varijante su skroz bzvz. (mislim na teretane, fitnesse i to...) nema nista bez prirode i cistog vazduha. ;)

Vule
06.11.2010, 22:38
Efekat tog sobnog bicikla je minimalan ili nikakav (pretpostavljam da kolega želi da skine neki kilogram ili nabije malo kondicije)...za kilažu i stomak nema ništa bolje od šetnje na čistom vazduhu najmanje 30-tak minuta,ali obavezno pre doručka,na prazan stomak...tu se skida salo ;)

Ja sam malo odlutao od teme ali eto,možda nekoga ovo zanima :D

armin
06.11.2010, 22:45
Vule jel to naucno dokazano da ja pocnem sutra setati prije dorucka :D ???

panovicdragan
06.11.2010, 22:51
sobni bicikl je super-neces imati problema sa vozacima koji nevide bicikliste na putu!

Vule
06.11.2010, 23:41
@ Armin

Pitaj nekog fitnes trenera,isto će ti reći.

Ujutru kada ustaneš lepo popiješ kafu,razbudiš se i opališ šetnju od jedno 30-40 min,onako,hodanje srednjim tempom,ni sporo ni brzo,i tako 3 puta nedeljno...videćeš kako spada salo. A to ide na prazan stomak obavezno,jer tada organizam troši te nataložene masti i gluposti,u suprotnom ako se najedeš trošiće unešene kalorije od doručka i od mršavljenja ništa. Ovo ti je 100% proverena stvar...samo treba biti uporan i videćeš :)

Trčanje je pomalo rizična stvar za nas muzikante nenavikle na tu vrstu aktivnosti...treba proveriti EKG itd pre toga, tako da je šetnja prva stvar,tu nema mnogo naprezanja a sagorevanje masti je zagarantovano

Zgodna stvarčica je i nekakav "pedometar",to je malecka spravica koja broji korake i predjenu razdaljinu...okačiš je o pojas,veličine je kutije šibica i u šetnju. Posle možeš da pratiš koliko si šetao svakog dana itd itd...spravica košta oko 10-tak eura

driftkiller
06.11.2010, 23:48
Tacno je da je kucni bicikl glupost, mama ga je trazila za rodjendan i babo joj ga kupio, i malo vjezbali i sad skuplja prasinu! GLUPOST! poZ

armin
07.11.2010, 00:09
Vule vjeruj da cu probati... hvala za savjet

gega
07.11.2010, 07:02
@Armin...
Nadovezao bih jos ovo...setnja pre dorucka ..na prazan stomak ..i u toku stenje jedno 3-4 cigarete da izdimis....pa posle toga preskocis rucak..
=))=)) Jedes malo ,skidas salo,pa da vidis sta ti ostalo..
Zezam se naravno... najcesce se ta sprava koristi samo u pocetku dok je interesantna pa se sklanja jer zauzima mesto i skuplja prasinu....mi smo je kupili polovnu od komsinice jer ona ,,nema vremena,,..pa sad ne stoji kod nje pokriven vec kod nas u podrumu :lol::lol:

zeljko
07.11.2010, 12:31
Jos da dodam posto niko ne spomenu prije setanja jedna casica rakije:)A stvarno ja to sobno biciklo ne bih nikad vozio...kosto rece neko bolje pravo biciklo pa napolje,a i zbog lijepih zenski da parim malo oci dobro dodje....Pooz

armin
07.11.2010, 13:19
pa neznate vi to iskoristiti... vidis u mene zena kad hocu kahvu skoci na biciklo i vozi i meni prokuha voda za kafu... :))

zeljko
07.11.2010, 13:28
:lol:Znaci ti si nekako prikljucio to sobno biciklo sa sporetom i proizvodis struju....Prava ideja jbt.Kako si se samo toga sjetio?...bravo

bojanlook
08.11.2010, 21:30
hvala drugari na dobrim savetima pokusacu nesto da uradim...valjda? pozadrav svima
Dodato:
hvala drugovi pokusacu nesto da uradim ...valjda? pozdrav svima haha,,,

yamahapassion
12.11.2010, 22:09
Joj, kad bi samo mogao nekome da poklonim moj sobni bicikl, da mi ne pravi krs u kuci. Jos ja letio da kupim digitalni, da mi meri kilometre, milje, potrosene kalorije, puls, budala... Kako sam ga kupio, seo sam svega 3 puta na njega, i odustao, i sad skuplja prasinu... Mnogo sam se puta zeznuo, poletim pa kupim nesto beskorisno, a ovo je ubedljivo najbeskorisnija stvar sto sam kupio...

zeljko
13.11.2010, 07:08
Ima uvjek kome treba:lol:Samo ti posalji pa da odem na pijacu da to prodam i popijem te pare=))

milanceshow
13.11.2010, 07:17
Zelim da demantujem sve koji su pisali u ovoj temi!!!!!! ;)

Sobni bicikl je veoma korisna sprava!
Jednostavan trenažni bicikl je još uvek najpopularnija i najkomfornija sprava za aerobni trening i lako je shvatiti zbog čega. Za svakog početnika trenažni bicikl je savršeni instrument za postizanje dobre forme. Trenažni bicikl se prenosi pomoću transportnih točkića, i svako može da ga pomeri. Vožnja trenažnog bicikla vraća vam sećanje na dane kada ste vozili bicikl sa decom iz komšiluka.

Ne zauzima mnogo prostora, zahteva malo osećaja za ravnotežu, a za uzvrat nudi efikasan trening za svakoga - od početnika do ozbiljnog profesionalca. Iako, većina u prvom trenutku pomisli da je sobni bicikl namenjen treningu samo donjeg dela tela, to nije u potpunosti tačno. Okretanjem pedala sobnog bicikla angažuju se najveće grupe mišića, koje se nalaze u predelu nogu. To zahteva da srce snažno pumpa krv čime se trenira celokupan kardiovaskularni sistem, ubrzava metabolizam, putem znoja izbacuju toksini i poboljšava celokupno stanje organizma - kako zdravstveno, tako i estesko.

Savet je da uvek vežbate koliko vam prija. Ukoliko radite premalo rezultati će izostati, ukoliko se preopteretite, možete izazvati kontraefekat i osećati se iscrpljeno i umorno. Zbog toga, vežbajte umereno, u kontinuitetu i uživajte. Samo tako ćete doći do željenih rezultata.

A usput moze da se koristi kao civiluk!!!!Vi stvarno nemate pojma koliko jakni,mantila,salova,pantalona i ostalih odevnih predmenta moze da stane na toj spravi!!!!!!
=))

Nemoj da ti padne napamet da kupis to!!!!Imam u kuci celu teretanu koja skuplja prasinu!!!!I neznam sta cu sa njom!!!

majdevac05
13.11.2010, 11:18
Cena je oko 100 evra. Dobra stvar , ali treba redovno koristiti.