PDA

Pokaži Full Verziju : Roland va 5 i K2000 ili PA 80?


Milan$
05.11.2010, 15:03
imam va 5..uskoro teba da promenim nesto,pa razmisljam sta dalje...da li uz njega uzeti k2000 za solo,ili ga prodati i uzeti PA 80?u sustini va 5 i k 2000 vrede kao jedan dobro ocuvan pa 80,pa se sad dvoumim izmedju ove 2 postavke..sta mislite?

EmirTotic
05.11.2010, 15:20
Sve zavisi. Prakticnije ti je da imas jednu klavijaturu. Opet, ako si navikao na rolandov sound koji je pun i namazan a predjes na korga koji ima maksimalno 16 mb sempler tesko da ces nesto slicno postici da bi bio zadovoljan. Nisam imao dodirnih tacaka sa tim Kurtzweilom ali kazu da je mnogo dobra sprava. Pa 80 je proverena klavijatura i radi kao sat, ali sve od tebe zavisi sta zelis da cujes iz svojih klavijatura tj. kakav sound zelis. U demo snimcima ti se vidi da si vrstan muzicar tako da ces sigurno odabrati pravi izbor bez obzira koji to bio. ;)

A da, zaboravih. Da se nadjem u takvoj situaciji birao bih Va5 i K2000 pa bih napredovao vremenom.

Milan$
05.11.2010, 15:31
Pre svega hvala na komplimentu kolega:D
A iskreno i ja naginjem malo toj kombinaciji va 5 i k 2000,zato sto sam va5 skoro skroz sredio kako mi odgovara,a za to je trebalo preko godinu dana,da se svaki ritam iznivelise i bla bla bla...Uz pretpostavku da ce mi toliko trebati i za pa 80,da ga sredim kako bas meni odgovara,boljev mi je onda da ne menjam va 5 jos neko vreme,a k2000 sam slusao kod jednog kolege,i radi super..Ali opet,jos uvek se dvoumim...videcemo...da cujemo jos neko misljenje..pozz

Minicevac
05.11.2010, 15:40
Za pa80 ce ti trebati najvise nedelju dana da ga sredis,Zasto?Zato sto su ljudi u zadnjih 10 godina tu klavijaturu najvise kupovali i ujedno je programirali tako da imas ekstra sredjene setove na ovom sajtu samo trebas da skines nekoliko i iz svakog uzvuces sta ti se svidja i resio si problem...Jos ako kupis flash karticu uz pa80 dobijas savremeniji zvuk!Od 16 mb koliko maksimalno podrzava klavijatura ti ces u 2-4mb iskombinovati zive bubnjeve a ostalo sa bas,ritam gitaru i solo bojice...Ja sam dosta vremena koristio pa80 i prezadovoljan sam tom klavijaturom!Na tebi je da odlucis druze...

grandia
05.11.2010, 15:50
ja se ne slazem potpuno sa time sta je emir pisao. 1 kljava je prakticnije za rad ... tu imas negativne a i pozitivne aspekte

jedna prednost: 2 klavijature su mocnije nego jedna jedina. to ne vazi uvek, naravno, al u ovom slucaju vazi posto pa80 nije bas neka "raketa" ...

hocu da kazem, sa te 2 kljave se moze vise uciniti nego sa taj 1 pa80 ... da je neka druga klavijatura u pitanju - onda druga stvar ....

ja imam utisak da ti jednostavno hoces nesto novo tj. nesto drugo, drugi sound itd.

da ti se nije dosadilo sa va5?

Milan$
05.11.2010, 15:53
ma nje mi dosadilo,imam ga oko godinu i nesto,i tek sad je poceo da zvuci kako treba i da pokaze sta moze...samo eto skupio malo para,pa ne znam sta s njima...pitam za savet:D

grandia
05.11.2010, 16:04
eto sad citam opet sta sam ja pisao i cini mi se da je ispalo kao kritika a to uopste nisam hteo ;)

ne moze ti niko braniti il komandirati kako da se tu odlucis.

pitao sam jednostavno ovako jel i meni ponekad dodje zelja da probam/sviram nesto novo :">

javit ce se sigurno jos dosta kolege pa da cujemo tj. vidimo sta oni kazu o tome ;)

normalno bi ti sam trebao da znas sta je za tebe najbolje. a sa druge strane, zasto ne samo jedan pa80? ako ti on SAM zavrsava posao, zasto ne?

pozdrav

EmirTotic
05.11.2010, 16:57
A kako bi bilo da umesto toga sto vam dodje zelja da probate nesto novo od klavijatura se prebacite malo na sound? :) Mislim, da zadrzite iste sprave ali da unesete novine u svoju svirku i na taj nacin razbijete monotoniju. :)

Znam po sebi, mladji sam od vas i sve mi brzo dosadi ali to potiskujem upravo tim novinama svirke.

Sto se tice toga da ce za korg pa80 ti trebati nedelju dana da sredis, delimicno je tacno. Jedino je pitanje kako zelis da ga sredis. Ukoliko hoces da zvucis OK kao svi ostali i budes u proseku onda koristis tudje setove (a svi vrlo dobro znamo da kad koristimo nesto tudje uvek bi nesto menjali i krpili). Za svaku klavijaturu ako se odvoji vise vremena i unese se deo sebe u nju (ma koja to sprava bila) izdvojice se od ostalih i bice nesto posebno.

Ne pokusavam da favorizujem bilo koju klavijaturu ili kombinaciju vec samo da ti pomognem ukoliko to mogu. Ako si vec toliko vremena ulozio u Va5 i zvuci bas po tvojoj meri ne vidim neki razlog da je menjas ali to je tvoja volja. ;)

Milan$
06.11.2010, 01:00
upravo to,mogao bih ja da sredim pa 80 za nedelju dana,i da zvuci kao gomila njih isto,a ako hocu da mi zvuci iole drugacije i kako meni odgovara,trebace mi podosta vremena da ga sredim...tu ide sve na strani va 5..sa druge strane,to je nova masina za mene,drugaciji sound,sveza krv:D,mozda bi mi dobro dosla za promenu..zato se i dvoumim pa pitam vas :">

Ace
06.11.2010, 01:55
Ako nisi imao kontakt sa korga nedelju dana ce ti trebati da ga proucis, a da ga sredis po tvoj ukus mislim da ce ti trebati jos malo vise.
A sto se tice dileme, VA serija ima solidan zvuk, i kad si ga sredio da zvuci dobro ne vidim razlog zasto bi menjao a vise si i naviko na njega. Sigurno da je pa80 bolji al ko sto kaze Grandia, nije on "raketa" pa da se oseti neka vidna razlika (ukoliko vec nemas semplove). Ako pricamo za pa80 sa flash card izbor se svodi na kolicinu memorije za semplove. Pa80 sa do 16mb semplove koje mozes koristiti i za ritam ili k2000 sa do 64mb al samo za zvuce. Sta i da odlucis neces pogresiti. Ja bi odabrao Korga, mada ne slusaj mene, to je zbog moja korgova pristrasnost :)
pozdrav

fico
06.11.2010, 02:24
Moje je misljenje da ako si sredio sebi Roland ne menjaj ga za jedno vreme .Znas i sam koliko truda i vremena si ulozio u njega da on zvuci bas onako kako zelis .A sto se tice i PA 80 kao i K2000 ni jednog od njih ti nebi preporucio.Zasto ? Pa 80 ces tesko naci u odlicnom stanju i jos onda problem gde naci kartu za njega i sve ostalo isto tako K2000 .Slabosti K2000 tesko doci do memorije simm moduli ako jih i nadjes i ubacis odma moras da ganjas i dodatni ventilator isto je sa HD .Vast sinteza zvuka jedna od boljih ali komplikovana do kraja .Ako zelis da gubis za jednu boju po cjeli dan da ju sredis onda je ovo definitivno za tebe . Moj bi ti savet bio ako bas zelis da izmenis zvuk uzmi za sad neki modul i furaj ga pored Va jer kako izradjuju sintove sta god da kupis to je sutra staro a teze se proda nego kupi.

EmirTotic
06.11.2010, 02:30
Isto sam hteo da ti predlozim LE umesto k2000 ali nisam hteo da te bacam u jos vecu dilemu. Kad bi uzeo LE i zadrzao roland imao bi odlicnu kombinaciju opasne ritam masine i provereno dobre solo klavijature.

yamahapassion
06.11.2010, 10:36
Slazem se sa Emirom u ovom zadnjem postu. Za Le imas vec brdo materijala, nije toliko komplikovan kao kurz za sredjivanje, a mislim cak i da je jeftiniji. Drugo, ti si vec navikao raditi sa Vsamplerom, cak i uzivo koliko sam skontao, tako da ti nista ne stoji na putu da spojis rolanda i korga i da si pravis kombinacije koje mogu biti ubitacne, a plus bi imao i sempler koji nimalo nije naivan (full sempler sa mono, portamento i svim drugim opcijama koje Vsampler nema), a i dve master klavijature. A i sam znas kakva sve cuda mogu da se rade sa povezanim klavijaturama da ti ne pisem sada, pocev od semplovanih drum setova, pa do svih elemenata za ritam... Na PA80 bi imao 16 mb za eksperimentisanje i to je to. Ipak mislim da 64 mb sa Le-a mnogo primamljivije zvuci, plus semplova koliko ti dusa zeli (znas i sam posto si morao tritonove semplove za Vsampler konvertovati). Na tebi je da razmislis, ali ovo je kombinacija koju bi ja licno sebi uzeo.

P.S.: A, na kraju krajeva ako ti Le ne bude lezao iz nekih razloga, npr. ako ga ne budes mogao nariktati sa rolandom (sto sumnjam) i ako ne uspes da sredis kako ti sve odgovara Le mozes da prodas isti dan za razliku od drugih sintova. Svi znaju kakva je to klavijatura i sa njom nema promasaja.

Milivoj
06.11.2010, 12:16
Druze sta god da uradis nisi pogrijesio...ma da je kurzweil opasna masina i po meni najbolja solo klavijatura...

b.o.Y.c.h. ČK
06.11.2010, 17:06
Ja ti nebi preporučio K2000, jer je prilično stari sint, osjetljiv, dosta se kvari, ima modernijih klavijatura, uzmi neki drugi sampler! U ovoj kombinaciji roland nebi prodavao, ili bi kupio neki za klasu jači...

driftkiller
06.11.2010, 17:41
Ja se slazem sa kolegama iznad mene, znaci tvoj Va5 i Le bi ti zavrsili posao kakav zelis, i plus imas dvije klavijature, mocniji izgled, ne moras se muciti s prebacivanjem boja, gore dole, imas semplove, imas sve prakticki, i plus si miran s njihovom kombinacijom, pa tako da razmisli o tome!


Pozdrav

GoranG800
12.11.2010, 13:09
Moj savjet ti je uzeti PA80, ja sam kod korisnika gogspa80 vidio stvarno jednu takvu sređenu klavijaturu, ima negdje na forumu postavljen demo, tj. više njih, ono je više zvučalo kao PA800/PA1X nego PA80. Extra aranžer, moja preporuka -> Uzmi.

majdevac05
12.11.2010, 16:56
Veoma tesko je naci ocuvan PA80, sto nosi veliki rizik od kvara, a takodje na strani PA 80 nije ni cena, s obzirom na veoma brzi pad vrednosti klavijature. Pre godinu i po, prodao sam PA 80 za 1300 evra, a vidi sada koliko vredi, takodje sam imao LE, i tada ga prodao po ceni koja se do danas veoma malo promenila.Naravno, ovo sam ti predocio kao finansijski aspekt, koji moras uzeti u obzir pored kvalitativnih karakteristika.

Milan$
12.11.2010, 20:57
Hvala ljudi svima na savetima,ali ce ipak ako sve bude kako treba za 2 dana stici k2000,jer sam ga nsasao po dosta povoljnoj ceni...Ali sacekajmo da se realizuje sve do kraja,pa videcemo,vredi li...pozz do tada:D

driftkiller
12.11.2010, 23:13
Nista, sve najbolje i da te Kurz posluzi :)