PDA

Pokaži Full Verziju : Korg M3 ili Tritona sa moss?


kabi
01.11.2010, 00:27
Cao kolege.. Imam korg triton full ugradjen prvi sam vlasnik,znaci 64ram "interni" plus externi hardisk,orb driver,scsi i Moss-Board..
E sad neznam sta da radim. Ima jedan ovde kod mene u svedsku sto prodaje korg m3 61 za 1000 eura bez radias..
Pisao sam mu da hocu da menjam i naravno da platim izmedju neshto..
E sad neznam koliko moj triton vredi danas i koliko bi bila realna cena da mu doplatim??
Molim za pomoc?
kabi..
Dodato:
[QUOTE=kabi;155438]Cao kolege.. Imam korg triton full ugradjen prvi sam vlasnik,znaci 64ram "interni" plus externi hardisk,orb driver,scsi i Moss-Board..
E sad neznam sta da radim. Ima jedan ovde kod mene u svedsku sto prodaje korg m3 61 za 1000 eura bez radias..
Pisao sam mu da hocu da menjam i naravno da platim izmedju neshto..
E sad neznam koliko moj triton vredi danas i koliko bi bila realna cena da mu doplatim??
Molim za pomoc?
kabi...
Dodato:
[QUOTE=kabi;155438]Cao kolege.. Imam korg triton full ugradjen prvi sam vlasnik,znaci 64ram "interni" plus externi hardisk,orb driver,scsi i Moss-Board..
E sad neznam sta da radim. Ima jedan ovde kod mene u svedsku sto prodaje korg m3 61 za 1000 eura bez radias..
Pisao sam mu da hocu da menjam i naravno da platim izmedju neshto..
E sad neznam koliko moj triton vredi danas i koliko bi bila realna cena da mu doplatim??
Molim za pomoc?
kabi..

Aldin92
01.11.2010, 16:09
hajd da ti ja kazem kad vidim da nece niko drugi, a i tebi se zuri posto postavljas 3 puta isti post :)
nemam puno iskustva sa tim klavijaturama sto si naveo ali ja bi ipak zadrzo tritona sa moss... zasto?
1) zato sto ima moss :)
2) zato sto sigurno vec imas super sredjene stvari u njemu i upozno si se sa instrumentom (znas gdje je sta)

a kad bi mjenjo svog tritona za m3 61, neznam opet koji je to triton al ako je classic onda nekih 200 do 300 eura bih dao vise, al da sam na tvom mjestu ja nebih mjenjo nikako, sad ti radi kako hoces ipak je tvoja :D
poz

kabi
01.11.2010, 16:24
Cao aldine,
pa znam ja da ima moss.ali sam misleo kad bi uzeo m3 ja bi mu ugradio radias to je neshto slicno kao moss-board...
e sad neznam koliko moj triton vredi danas?

Aldin92
01.11.2010, 17:45
vrijednost tvog tritona?
hmm classic sa hdd + intern hdd i moss, zavisi isto koje mu je godiste ali vrijedi sigurno od 850 do 1150 eura. sad neznam kako se krecu cjene u svedskoj ali mogu ti reci da novi classic prazan bez hdd, bez moss u francuskoj kosta 1300 eura.

josipv
01.11.2010, 21:26
Novi Triton Classic vise ne postoji,to je prvi triton iz te serije i vise se ne proizvodi kao ni studio ni extreme,jedino je jos Tr ostao u proizvodnji!!

Cijena Clasica kod nas je oko 750eur,bez moss-a,ovisno o stanju i opremi...

Kupnjom M3 neces nista posebno dobiti,pogotovo ako koristis semplove,sve to radi u suštini jednako uz neke male neprimjetne razlike,a mislim da radias nikako ne moze zamjeniti moss,znaci na karaju dobivas samo noviju klavijaturu,lakse i brze ocitavanje semplova i to je u biti to.....

xpro2
01.11.2010, 22:28
druze,.treba da ga trampate,.bez,doplate,..
..a.m3..je m3..:confused:

Aldin92
02.11.2010, 01:07
@ josipv
neznam druze al u radnji u kojoj sam ja bijo jos ti nude triton classic za 1300 eura. sad neznam mozda mu je jos ta jedna ostala u stock i ceka da je proda. ja samo kazem da sam je vidijo u radnji sa takvom cjenom. :)
poz

srdjan ilic
02.11.2010, 02:27
Ja sam svirao triton exstrim skoro 5 godina,pa sam ga prodao i uzeo u zameni pa1x jer mi je trebao aranzer i kasnije kupio tr i jako sam se pokajao za taj sint...Hocu reci da je to veoma slicni sa clasicom i studiom nijanse su u pitanju...i pitanje je vremena kad cu uzeti opet neku od tih ozbiljnijih triton serija,sada cu vam objasniti i zasto...
Ja sam svirao u bendu sa kolegom koji je svirao m3 a ja u to vreme pre nekih 8meseci triton exstreme i to bez mosa,i brisao sam ga sa farbama kao gumicom,a semplovi harmonika kod mene su harmonike koje fino rade,dok na m3 cuje se sintetika neka sve nesto u srednje.kasnije sam probao da sviram taj isti m3 jedino sto me je odusevilo je dobar portamento,medjutim kad sam probao trotona sa mosom portamento sa m3 i tritona sa moso bukvalno meni nije imalo razlike...Jedina prednost m3 je dirka,ima dirku ludilo,memorija 256mgb ali ja neznam sta se tu moze spakovati a da ce trebati toliko u svirci.
I da ne duzim,bio sam u prici i razmisljao da kupim m3 dok nisam stao ramem uz rame sa sviracem koji svira tu spravu...
I naravno niakda ne bih dao tritona sa mosm za m3
Moj glas JE ZA K O R G TRITON SA MOSS...

kabi
02.11.2010, 14:22
pa dobro to jeste da je moss mnogo mocni neko m3 bez radias,ali neznam opet sta cu..
jedan mi je rekao da korg m3 sa radias je mnogo jaci nego korg triton sa moss-om..
juce sam bash pricao sa jednim sto je kupio m3 bez radias i kaze da je opasna klavijatura...
mada mogu da kazem da imam opasne moss boje i portamento mi odlican sto se tice toga,ali ipak mi je klavijatura stara vec 5 godina?

Vule
02.11.2010, 14:37
Ja tu ne bi menjao nista Kabi,Vule

kabi
02.11.2010, 14:46
a kad bi on hteo da menja ovako samo, znaci da mu ne doplatim nista?

Vule
02.11.2010, 14:52
@ Kabi

meni ovako nesto pada na pamet,vidi,tvoj triton je sa cenom "dotakao dno" u smislu da mu cena vise nece padati nesto drasticno,to je stariji model instrumenta i tu je gde je,nema dalje sta,materijala za njega ima i zna se kako radi...a M3 je meni sumnjiv od prvog dana,iako nisam imao prilike da ga ozbiljno isprobam,toj klavijaturi drasticno pada cena,a ja ne znam sta je u pitanju,mozda odgovor da neko ko se bolje razume,tako da...probaj sam da napravis odluku,u svakom slucaju srecno Kabi,Vule

boka
02.11.2010, 15:15
burazeru apsolutno ti preporucujem korg m3 ...
imao sam extreme sa mossom vec dugo godina ..imam m3 vec 2 godine i mogu ti reci da imas puno vise mogucnosti na m3....ako budes kupio m3 preporucio bi ti da kupis prosirenje od 256mb i zavrsio si posao....mozes svuda naci sempovane boje mossa..a m3 ima sve parametre kao i moss plus i vise...moj glas za m3

milanceshow
02.11.2010, 16:04
Vidim da si u nekom postu napisao da ti je triton star 5 godina.Ako hoces mladju klavijaturu,onda uzmi M3.
Mada neke stvari netreba menjati.........milanceshow!!!!

josipv
02.11.2010, 18:16
@ josipv
neznam druze al u radnji u kojoj sam ja bijo jos ti nude triton classic za 1300 eura. sad neznam mozda mu je jos ta jedna ostala u stock i ceka da je proda. ja samo kazem da sam je vidijo u radnji sa takvom cjenom. :)
poz

Vjerovatno je ostao jos jedan,ali i to je previse para,Triton Classic je stariji od 5 godina,vec sam rekao da je on prvi u seriji tritona,2005 se prestao proizvoditi extreme.

kabi
02.11.2010, 20:00
znaci m3 moze ustvari da cita semplovane moss boje?

hammers
02.11.2010, 20:22
Kabi, prvo neke stvari trebas sam da vidis.
Kao prvo, razlika izmedju Tritona i M3 postoji, i to dobra razlika u korist m3, znaci sto se tice zvuka, mogucnosti itd.
Druga stvar, da li treba tebi ustvari bolja klavijatura? Odnosno koji je razlog sto menjas ono sto ti, kako sam razumeo, radi posao i radi kako treba?
Trece, moras da budes svestan da ako das Tritona, moras jedno vreme da provedes uz M3 da bi se upoznao sa funkcijama, bojama itd. To se automatski odrazava na svirke (pod uslovom da sviras svirke), tj. jedno vreme neces moci da sviras tek tako, moras da se malo naviknes na novu spravu.
A moje misljenje je da ako vec nemas gotov set za M3, a da znas da moze da ti koristi, nemoj da menjas...Osim ako nisi bas strucnjak za sredjivanje, mada da jesi, ne bi postavio pitanje, zar ne? ;)
Svako dobro!
hammers :)

Malimuzicar
02.11.2010, 21:02
U mene je jedan kolega imao M3 i prodo ga je i uzeo Studio sa Mossom nije bio zadovoljan sa M3 kaze da mu je Studio puno bolji

kabi
02.11.2010, 22:57
"Hammers"
to jeste kolega upravi si za to,ali vec imam jednog kolegu sto je skoro kupio m3 i ima dobar set za njega tako sto se tice toga nije frka...
Evo cekam vec 2 dana da mi odgovori na mail.. nije ostavio broj telefona hehe...
cekacu i dalje..

srdjan ilic
03.11.2010, 01:25
Imam savet za tebe,idi sviraj istovremeno i jednu i drugu klavijaturu...Pa ces sam videti...U ostalom ako bas toliko zelis da prodas tritona ja bih ti bio prvi na listi kupaca hahahahah
i kurzweil k2000 je stara klavijatura i radi bolje nego mnoge koje mi koristimo kao i mnoge...
ne znaci nov sint uvek i dobar sint bar ne za nasu muziku sa balkana...
Nista ti vise necu reci na tebi je da odlucis,probaj pa ces se sam uveriti...
Pozzz

kabi
03.11.2010, 14:40
ma svirao sam ja na m3,mogu da kazem nije losh...
videcu,u svakom slucaju hvala svima na savetu!

hadisen
09.12.2010, 03:22
moj sovet je da menjas m3 je klavijatura koj ja koristim i ne zalim ni jedan euro za nju jer moze se koristiti i kao aranzer eds zvuk ,karma modul i jos mnoge stvari koje ja jos proucavam KORG M3 + RADIAS je ono sto ti treba

theMM
09.12.2010, 12:06
svirao sam i na m3 i na tr-u sa moss-om....m3 je dosta bolja-- ;)
da sam na tvom mijestu ja bi uzeo m3 ;)

madaba
09.12.2010, 13:35
druze ne mijenjaj nista moss je moss ...nebi mijenjao da sam na tvom mjestu ipak treba tu puno vremena dok opet napucas m3 ...za mene je bolji moss od radias mozda grijesim ali z amoje uho bolje zvuci moss ..pozdrav dobro razmisli !!!

asmir90
09.12.2010, 19:02
sto se mene tice ja bi prije tritona jer moss je moss :D

Milan$
09.12.2010, 21:19
:D..Klasika...Jedan kaze,drugi kaze onoB-)..Ja druze nisam svirao nijednu klajvu od ove 2...ali ono sto mogu zakljuciti je...Verujem da taj Extreme radi posao za sve pare...I da ti u sustini ne treba nova klajva..Ali isto tako vidim da je imas 5 godina,i da ti je,kao i meni moja klajva,malo dosadila pa bi ti da je menjas za neku drugu,da se zanimas i probas nove mogucnosti...Kazem,nisam svirao nijednu klajvu od ove dve..Ono sto sam cuo je da..Za Extrema niko nikada nije rekao nesto lose jos ako ima taj MOSS,"nema taki nidje na svetu",i da mu nesto fali,a stariji je podosta od M3..Za M3 pak,posto visim i po jos nekim muzickim forumuma,cujem da ljudi i nisu nesto odusevljeni,mada to nije slucaj sa svima,a novija klajva od Extrema,u sustini zadnja rec tehnike od Korga,sto se tice solo kalvijatura... Da sam na tvom mestu,"ja tu nista ne bi menjo",bar ne jos malo,dok se u potpunosti ne uveris da Extreme zasluzuje da bude zamenjen sa M3..naravno mozemo da razvlacimo mi ovde na forumu jos 2 godine..Ali na tebi je sve..Dvaput meri,jednom seci,vidi koje potrebe treba da zavrsi klajva,i odgovor ce doci sam..Aj u zdravlje....

.P.S.javi se kad smines u Nis..:p

eko_77
09.12.2010, 21:35
Ja imam isto classica sa moss i interni hd..itd i na pamet mi ne dolazi da bi ga mjenjo! Bilo je mogučnosti isto da bi menjo za M3 jeste da je novija i jača klaviatura ali sve je stvar ukusa. Sad ti dobro razmisli!!

kabi
13.12.2010, 20:52
svirao sam i na m3 i na tr-u sa moss-om....m3 je dosta bolja-- ;)
da sam na tvom mijestu ja bi uzeo m3 ;)


izvini kolega,ali ja mislim da se nemoze ugradit Moss u triton tr???

amza_1
13.12.2010, 21:17
mislim da netreba da menjas nista druze,..
,,moj savet,.