PDA

Pokaži Full Verziju : weltmeister cantus 4 deluxe


vramba
30.10.2010, 15:49
planiram kupit novu harmoniku, pa sam naletio na weltmeister cantus 4 deluxe, kako sam cito na forumima ima 2 kabine sto mi se cini dosta dobro, cjena joj je dosta niska manje od 1000€. sad me zanima vase misljenje i iskustva s tom harmonikom? koliki je upad tipke, dal je teska, dal postoji neka specificna mana koja je karakteristicna samo za tu seriju, kakve registre ima, koliko je teska?

igorkac
30.10.2010, 20:05
Prvo moramo da se razumemo da je ta harmonika vise za pocetnike, odnosno za ljude koji pocinju da se bave sviranjem harmonike, ne bi je bas preporucio za ozbiljnije svirke itd...

Ona ima jednu kabinu (nema dve kao sto ste naveli).
Po meni su dirke katastrofa, ja sam moju nosio kod majstora da smanji dubinu da bi se moglo lakse svirati.
Ima ona super zvuk i sve je to super ali dirke ne dozvoljavaju ozbiljnije sviranje.
U kakvom je god stanju ne vredi vise od 600-700 eura.

triton-tr
30.10.2010, 20:07
druze ,ako,se bavis,profesionalno sa sviranjem harmonikom,
onda to nije za tebe,..
treba ti neka sa dobar,ton,i dobra klavijatura,....
pozdrav:)

zsimonovic
30.10.2010, 20:41
Imam ja Cantus4 deluxe.Ona ima bas lep ton,lepo rade svi registri ali nije jaka,potiha je tako da nije za razglasno sviranje jer ne bi mogao da naduvas sa njom bilo koji mikrofon da koristis.Dirka nije duboka samo je prilicno tvrda sto je odlicno za vezbanje.Basovi su meki.Za kucnu svirku je super.

igorkac
30.10.2010, 22:05
Pa da, to sam i ja rekao, znaci za kucnu svirku, odnosno za vezbanje, je super, ali za te pare ima dosta bolja harmonika sa kojom moze da se radi i profesionalno...

Burli
30.10.2010, 23:24
U dosta stvari se ne slažem sa Vama, imam Cantus IV De Luxe.
Krajem prošle godine sam je platio 1250 evra u top stanju, ozvučio sam je sa Audio Tehnica daljinskim mikrofonom(bubica) i većini kolega sam prilikom preslušavanja snimaka govorio kako je to Guerrini(original) i svi su klimali glavom i rekli kako se osjeti kvalitet...;)
Harmonika ima dvije kabine, prilično je lagana a za vježbanje dušu dala jer ima malo dublju i tvrđu tastaturu.

Mana je što na njoj piše Weltmeister pa većina kolega odmah u startu zna da to nije to, zatim glasnoća(kao što reče kolega Zsimonovic) i tonovi, jer sam je već morao nositi majstoru zbog čišćenja i servisiranja, srećom imao sam garanciju...

Poslije moje kupovine sam imao priliku da probam 10-ak ručnih radova(Dallape, Guerrini) sa cijenom od 1800 evra pa naviše, i ne bih dao toliko love za takvu harmoniku...

Sad me zanima, ako može kolega Igorkac da nam kaže koja to harmonika košta manje od 1000 evra a da je dosta bolja i da se može raditi profesionalno?

U svakom slučaju, moj ti je savjet da probaš lično instrument koji kupuješ i uz konsultaciju stručnih ljudi(majstora od povjerenje ili nekog kolege koji je dugo u tim vodama) doneseš konačnu odluku o kupovini.

vramba
31.10.2010, 02:28
ja mislim da se nemoze nac harmonika sa duplom kabinom, a takva me zanima, jer kabina daje poseban zvuk kakav zelim.

nisam profesoinalac sviram harmoniku malo vise od godinu dana i imam zelju kupit bolju(sad imam parrot od 96b) tako da mi je harmonika sa duplom kabinom vrh.
burli hvala na odgovoru :D

mamula
31.10.2010, 07:07
vramba, za te pare neces naci nista sem weltmaisterice. Rucni radovi sa duplom kabinom a da nesto valjaju (ne da su vrhunski), ti dodju od 1500€ pa navise. Ovdje mislim prije svega na Dallape i Guerrini.
Ti sam izvagaj sta ti je prioritet;)

vramba
31.10.2010, 13:13
mamula znam to da. puno mi je dat 1500 € za harmoniku jer nisam profesionalni svirac i sviram sebi za dusu. zato sam i pito za ovu harmoniku jer ima duplu kabinu a jeftina je

romario
31.10.2010, 13:20
U dosta stvari se ne slažem sa Vama, imam Cantus IV De Luxe.
Krajem prošle godine sam je platio 1250 evra u top stanju, ozvučio sam je sa Audio Tehnica daljinskim mikrofonom(bubica) i većini kolega sam prilikom preslušavanja snimaka govorio kako je to Guerrini(original) i svi su klimali glavom i rekli kako se osjeti kvalitet...;)
Harmonika ima dvije kabine, prilično je lagana a za vježbanje dušu dala jer ima malo dublju i tvrđu tastaturu.

Mana je što na njoj piše Weltmeister pa većina kolega odmah u startu zna da to nije to, zatim glasnoća(kao što reče kolega Zsimonovic) i tonovi, jer sam je već morao nositi majstoru zbog čišćenja i servisiranja, srećom imao sam garanciju...

Poslije moje kupovine sam imao priliku da probam 10-ak ručnih radova(Dallape, Guerrini) sa cijenom od 1800 evra pa naviše, i ne bih dao toliko love za takvu harmoniku...

Sad me zanima, ako može kolega Igorkac da nam kaže koja to harmonika košta manje od 1000 evra a da je dosta bolja i da se može raditi profesionalno?

U svakom slučaju, moj ti je savjet da probaš lično instrument koji kupuješ i uz konsultaciju stručnih ljudi(majstora od povjerenje ili nekog kolege koji je dugo u tim vodama) doneseš konačnu odluku o kupovini.


Radi se o jako dobrom instrumentu .
Burli ti je sve napisao ...

Harmonika je tiša,ali na razlas ide dobro van.
Predobro .

zsimonovic
31.10.2010, 18:53
E druze,ako si pocetnik onda ti je odlicna Cantus4 deluxe.Za vezbanje je odlicna bas zbog tvrde dirke.Kad navezbas na njoj i predjes na meksu harmoniku ima da je odvalis sa tehnikom,naravno ako vezbas svakodnevno po par sati na Cantus-u.Ja je imam 15-tak godina i prezadovoljan sam sa njom.Ima bas lep ton.Radio sam u kucnom studiju neki snimak sa njom i odlicno zvuci na snimku,zvuci kao da je neka profi harmonika koriscena.

vramba
31.10.2010, 19:09
ako sam pocetnik, neznam bas sta vam to znaci, sviram godinu dana harmoniku i vec sam par puta ovak sviro za drustvo, i brat mi je pjevac pa ak mi bude islo isao bi snjim svirat, on pjevat tak po kaficima i to, nista specijalno pa me zanima dal je dobra za to, il je samo za vjezbu kak vi kazete? :D

i da ovo sa tipkom svi kazete da je dosta tvrda pa me zanima sta to znaci, probao sam svirat weltmeister dianu i stelu, hohnera i parrot harmoniku, dal je mozete usporedit s nekom od njih da odprilike znam kolko tvrda, nadam se da nije ko klavir :D

i dal neko ima snimku kak svira na toj harmonici ili neki video na yt da je cujem :)
Dodato:
i da neko vrijeme sam imo dugmetaru dallapu orgatone francuski stim 5 redna pa ak mozete usporedit snjom tvrdocu tipke :D

igorkac
31.10.2010, 23:44
Ne znam sa cim bi je mogao uporediti, ali najbolje bi bilo da je sam probas i vidis da li ti odgovara. Mozda je tebi super.
Ja sam ti rekao moje misljenje, da su dirke lose.
Sto kazu ostale kolege super za vezbu, al opet sve zavisi koliko vezbas, mozes ti na njoj svirati bolje nego neko na Dallapi.

vramba
03.06.2011, 14:06
morat cu je otic pogledat pa sam vidit dal mi odgovara ili ne :D

odustao sam od te harmonike

log
06.12.2011, 01:14
Iako se vecina slaze da je cantus 4 amaterska harmonika ,tj. nije profesionalna , ja se ne bih pridruzio u potpunosti toj vecini.Najbitnija stvar jeste da koji god instrument kupovao, moras sam da ga probas i procenis da li ti odgovara ili ne.Naravno da su italijanske harmonike bolje u mehanici , ali zato za te pare ne mozes naci nijednu cak ni rucni rad da valja.Welmeister zvuci odlicno , cak bolje od dosta dvojki original .Imao sam licno iskustvo da se u to uverim.Bolji model od cantus je supita i nju sviraju mnogi profesionalci poput Minunea,Mexikana i raznih (potrazi na youyube)...
Na kraju krajeva Petar Ralcev svira takodje Welmeister i to losi model od cantusa , licno sam imao priliku da probam njegovu harmoniku, pa covek je internacionalni svirac.Hocu da kazem ,nije ni sve u instrumentu , mnogo zavisi i od sviraca , ako ne najvise.
I na kraju ,mislim da ce se vecina sloziti samnom , ja licno preferiram Scandalli i Settimio Soprani pa tek onda Guerrini , ipak je cena nesto sto je jako bitan faktor pri kupoviti bilo cega pa se sve na kraju ipak svodi na ono :kolko para - tolko muzike.Mada ponovo kazem Cantus IV za te pare svira bolje nego Guerrini za duplo vise.
Pozdrav i srecna kupovina!