PDA

Pokaži Full Verziju : Ubacivanje patcheva i performance-a u Fantom XA


MikiB
30.10.2010, 03:30
pitanje:kako da ubacim semplove u xa to znam,ali me interesuje kako da ubacim patcheve i performanse sa tog seta?

junog
30.10.2010, 16:59
Za prebacivanje patcheva i performanca ti treba editor za fantoma i usb drajver(skines ga sa rolandovog sajta i klavijatura mora da ti bude u midi modu.poz

MikiB
31.10.2010, 11:27
hvala kolega,a kako se to radi? imam editor i usb drajver

junog
02.11.2010, 18:43
nije dozvoljeno da ti dajem linkove ka sajtu gde je uputstvo,ali mozes na pp da mi posaljes mejl pa ti saljem pdf fajl....

vingula
02.11.2010, 18:59
Bilo bi ljepo da taj PDF fajl uploadaš ovdje na sajt pa da i drugi znaju kako ubacivat semplove,patheve i perfomanse.... ;)

junog
03.11.2010, 12:59
Ubacio sam uputstvo,kompatibilno je i sa fantom s,x i juno-g
pozdrav
Dodato:
naravno download sekcija/tutorijali i uputstva....

MikiB
08.11.2010, 16:17
kolega stada radim?nece librarian da mi prepozna fantoma.na setup midi device nema nista

junog
09.11.2010, 13:32
Da li si instalirao usb drajver za tvoj operativni sistem na kompu sa rolandovog sajta?Pazljivo prati proceduru instalacije...Takodje desava se da windows ne prepozna usb uredjaj(klavijaturu).U tom slucaju iskopcaj usb kabl pa ga ponovo prikljuci.klavijatura treba da bude u midi modu.Naravno sve ovo ti govorim iz ugla vlasnika juno-g sinta.Trebalo bi da je procedura ista na bilo kom fantom sintu....

MikiB
09.11.2010, 14:11
dali mogi instalirati i drajver za win7 ta x seriju,ili morm instalirati za Xa za WinXP?posto imam Windovs 7.
Dodato:
radi i za Win7.sve sam povezao kako treba i librarian mi ocita patcheve sa xa.jedino nece da mi otvori patcheve sa seta kosmajac.kako da librarian prepozna patcheve sa tog seta?dali treba taj svd fajl da konvertujem?

junog
11.11.2010, 00:37
librarian cita samo ekstenziju .fxl
da bi ti librarian ocitao patcheve sa tog seta najverovatnije da moras svaki patch da prebacis pojedinacno na user memoriju i onda da ucitas set patcheva,performanca u librarian(tako je na juno-g).Mozda neko ko ima fantom x/xa zna za bolju varijantu.....
Dodato:
drajver za win7 obavezno....

MikiB
11.11.2010, 17:13
ok kolega ali kako da ucitam patch sa tog seta u user memoriju?

junog
11.11.2010, 20:57
na formatiranu karticu(formatiranu u fantomu) sa kompa iskopiras kosmajac set,iskljucis pa ponovo ukljucis klavijaturu.Sacekas da se ucitaju semplovi.....
I onda mozes patcheve da kopiras sa kartice na user memoriju....
Dodato:
naravno sva ova glupava i spora procedura sluzi da ubacis patcheve u librarian i da ih posle snimis kao fajl .fxl......i onda radis sa tim sta ti odgovara........
Dodato:
ako ti je kosmajac set u klavijaturi:
odaberes patch sa kartice,pritisnes write,odaberes patch/rhythm,pritisnes write,odaberes user i mesto za patch,pritisnes write i to je to.Tako je barem na juno-g.Mozda gresim,bilo bi dobro da se javi i neki pravi vlasnik fantoma da pomogne........