PDA

Pokaži Full Verziju : YAMAHA PSR-3000


toma
25.01.2007, 21:58
mozete li mi rec kolika je cijene otprilike ovoj klavijaturi.
koliko ima fabrickih boja i koliko moze stat ritmova.

ovo pitam jer moj bratic misli kupit neku klavijaturu, cuo je da nije losa,pa bi molio da mi ju malo opisete

pozdrav

fico
25.01.2007, 22:49
Klaviaturo kosta ovde u sloveniji oko 1500 eura .
Ja sam je kupio prije mesec dana ima 128 polifoniju ima preko 200 fabrickih ritmovo nesto preko 300 Boja 3 intro 4 variacije 4 main i 3 ending i sve u svemu vredna tog novca . Za rukovanje jednostavna i pregledna ima i vokalist priklop za mikrofon kao i mega voice ili yamahini soundi .To ti je nesto slicno semplovima samo sto se ta tehnologija primenjuje na tyrosu .Imas priklop za PC tako da sve sto imas od stajlova i boja mozes direkt ubacivati na sint i usb za priklop sinta na net ili za usb disk ili kljuc. Pored dobijas i pogon za diskete i negde smart media kartu .Memorijski prostor je maltene beskonacan jer sve sta ti treba od ritmova boja padova mozes drzati na usb klucu i od tamo sint cita sve bez stajanja .Mozda jedina zamerka do sad koja bi mogla da se nadje je sto mozes za desnu ruku imati samo dve boje zajedno kod Korga pa80 tri ,Drugih mana mu bar za sad nisam pronasao .Ritmovi kad se samo promene interni instrumenti rade super sve u svemu vredan tog novca sta platis za njega.Za boje ces morati ganjati one koji imaju tyros sint a ritmove cita malte ne od cele psr serije .
Dali moze da cita syx boje jos nisam probao pa nemogu ni recu .
fico

marco
26.01.2007, 00:02
Razmisli o psr 9000. Ima 3 boje u desnoj ruci, sampler, i jos dosta dobrih stvari. Ali ima i mana. 25kg. I 32 boje u useru. Mada je i to dosta. A ono sto zbudzis u mixing consoli mozes da zapamtis po registracijam. Mislim na boje fabricke koje mozes tako da doradis i da zapamtis u registracije.

Alix
26.01.2007, 13:00
PSR serija je solidna (doduše ja je ne smatram za profi variantu) ali u svakom slučaju me je impresionirala PSR8000 koju je imo moj kolega Husko (Fićo ga poznaje)-Ritmovi zvuče fenomenalno samo mu je slabost što ima 2 variacijem a harmonike nisu ni pola kvalitet ko na pa-seriji...A za tvog malog rođaka bi preporučio PA50...Kod nas su od 600-700eura ali su vredni svakog centa...Dakle Boja možeš da staviš malo more isto tako ritmova (mogu se brisati interni ritmovi) a i tastatura je dosta lagana za sviranje još pogotovo ako je mali mlad i ima sitne prstiće...stvar je na vama da se odlučite šta i kako ali meni se čini za početak da je bez smisla uzimati nešto skupo-početi treba od jeftinih pa ako bude dječak napredovo postepeno kupovati bolje instrumente...Pozdrav!

toma
26.01.2007, 17:50
po koliko se krecu yamaha psr-9000 ili pro verzija
i dali se jos mogu kupiti u muzickom centru ili ih vise nema
u prodaji, ako se ne mogze nabaviti koliko su polovne

pozdrav

Korgminator
26.01.2007, 18:09
PSR aranzeri su veoma napredni i odlicni aranzeri. Jako su User Friendly, lagani za rukovat. Imaju bas sve potrebne funkcije za rad cak i ako se profesionalno bavite muzikom. Jedina mana PSR aranzerima je to sto im fali sampler, ali ni kompeticija za istu/vecu cijenu ne nudi ugradjene samplere u svojim aranzerima. Na PSRu3000/1500 ce te naci daleko kvalitetnije tipke nego na Korgu PA50. Do PSR9000/9000Pro tesko je doci. Davno su izasli u prodaju a veoma mali broj ih je prodat zbog njihove skupe cijene. Najprije ce te pronaci tu spravu u Njemackoj.

marco
26.01.2007, 19:07
Ja sam do moje 9000 jedva dosao. Zvao sam jednog dilera, i on mi nudi imas ovo, imas ono, imam ova, ima ona. Ja pitam jel ima psr 9000, ali ne pro. On kaze nema ni jedna ni druga, i tesko ces je naci a i kad je nadjes platices je k'o novog korga pa80. Ja pitam sto, on kaze "Zato sto ko je se docepa, nece vise das je proda"
Samo da napomenem da ovo nije nikakva reklama, niti zelim ovim da spustam korgu nivo, ali klavijatura je stvarno do j.ja. Imam par nekih zamerki na software, koje bi verovatno mogle da se rese novim OS, ali posto nece biti novih OS, pomirio sam se sa tim, i snalazim se.
Naprimer sto aranzer ne nastavi da svira u synchro stop modu,kada zadrzim ruku na njemu. To sam na psr 1000 imao, mogao sam da biram da li da prodje 1/4,1/8,1/2 ili druga vrednost note od prvog takta, i onda i kada podignem ruku klavijatura svira, i ja lagano iskljucim S.STOP. A na psr 9000 to nema, nego moram da zadrzim bar jedan ton iz akorda, i da se "protegnem" da iskljucim SS. Ali navikao sam se na taj sistem.

marco
26.01.2007, 19:13
E Adrijane, nije ih mali broj prodat samo zbog skupe cene. Nego i zato sto je, koliko sam cuo, Yamaha povukla iz prodaje tu klavijaturu. Zasto ? Zato sto je za period kada je bila napravljena bila ZVERINA u kojoj je bilo sve. Ako pogledate sve sto nudi, videcete da ima sve (i jos vise) sto i Tyros 1. Sampler (T1 nema),vocoder, 32 user boje (isto kao T1), 32 mb rama za semplove (korg pa80 max 16), jako dobre zvucnike - koji imaju drvenu kutiju (zvucnici su po meni jako bitni iako je dosta otezavaju)...

Alix
26.01.2007, 19:29
Markiću,PSR8000 i 9000 su nešto drugo nego druge PSR klaviature...Ta 2 sintha su stvarno ubitačna nemam rječi ali ih nema druže-redki su...A sama PSR3000 se meni nimalo ne sviđa jer je previše "plastična".Za moje pojmove je od psr9000 samo bolja T2 i nijedna iz niza novih Yamahi (PSR1500,3000,itd...)...Dakle Psr 3000 ima nekakav amaterski izgled (previše plastična i neizgledna) kad je uporediš sa PA80,a meni lično sempler znači sve na sinthu...Dakle pa50 nije baš neki žešći aranžer al je bar jeftin...Ali PA80 ili PA1X to je druga priča...Dakle sempler na aranžeru je danas potreba pa on imo 8,16,32,ili 64MB RAM-a...Samo da je sempler...Pozdrav!

Korgminator
26.01.2007, 21:40
@marco
Upravo tako marco. PSR9000/9000Pro su u to vrijeme izbacili prerano u prodaju i povukli su nazad iz prodaje. Posmatrajuci specifikacije ostalih aranzera od ostalih kompanija, PSR9000/9000 Pro su tek sada trebali da izbace u prodaju. Yamaha je sebi mogla da unisti posao. Sta je to novo sto mogu da naprave u novim aranzerima sto daje razloga da se predje sa PSR9000/9000Pro koji su vec super. I sa 1GB na Tyros-u 2 su malo potrcali. Yamahi mozemo uvjek da vjerujemo.

marco
26.01.2007, 22:18
E da, u onom postu sam se zeznuo. Yamaha psr 9000/pro nema max 32mb rama za semplove, nego 64 u memorijama+1 svoj = 65mb :wink:

marco
26.01.2007, 22:37
Alix, iako sam Yamahoman, ni meni se ne svidja ni psr 1500, ni psr 3000. Imaju oni dobre performance, ali yamaha je tu cini mi se bacila akcenat na neke druge stvari (flash card,color ekran na psr 3000,prikljucak za usb stick, i jedna velika glupost koja mislim da nijednom muzicaru ne treba, a to je direktni pristup yamahinom sajtu preko klavijature :roll: i jos par gluposti za internet :? ). Takodje mi se ne svidja ni raspored dugmadi za odabir boja i ritmova. Isto mi se ne svidja raspored i na psr 9000, user dugme za bojeje skroz gore desno, umesto da bude na dohvat ruke. Ali mislim da bi psr 3000 sa svim sto nudi, i jednim semplerom (naravno samim tim i vecom cenom) bila savrsena klavijatura.

fico
27.01.2007, 00:00
Korga sam imao skoro tri godine i upozno ga da ne recem u dusu .Mnoge noci nisam spevao dok mu sredis ritmove pa boje pa semplove da to sve bude kako treba i na svom mestu .Posto se muzikom ne bavim profi neznam sta na nastupima treba biti blize ruke na kojoj klaviaturi ali mislim kako se naucis svirati tako se i naucis koristiti sint tako da ni raspored dugmica nebi smeo biti problem.Internet direkt konekcija jes mozda glupost za podrucje ex yu a nikako nije za ceo drugi svet koji koristi vise klasicne ritmove rok jazz i tako dalje jer sa tom konekcijom ides na net i skidas gotove pjesme to jes muzicku bazu .Po defaultu dodje na sintu 1500 gotovih pjesama sa prelazima i svim sta se u toj pesmi nalazi .Svi aranzmani su pravljeni od fabrickih ritmova tako da nije potrebno uvodjenje nikakvih dodatnih setova i neznam sta.Na podrucju bivse yuge je moderan korg a da je to kojim slucajem yamaha verujte da smo mi balkanci toliko snalazljivi da bi napravili svoj sajt sa kojeg bi skidali nase pjesme kao sad od yamahe
Ja imam na Usb kljucu 20 ritmova i 20 boja plus padovi i kad se sve to lepo izmiksa zvuci kako treba .
Koliko sebe ulozis u sint toliko laksi rad imas sa njim .
Zivi bili i korg i yamaha i ..........ostali .

toma
27.01.2007, 00:01
sta bi onada preporucili,mislim koju klavijaturu do 1000 eura

Korgminator
27.01.2007, 00:42
Ako mozes, pokusaj da pronadjes polovan Korg PA60, vidim da se krecu manje od 700 Eura. To bi najbolji potez bio. Imao sam taj aranzer i vjeruj da je daleko, daleko kvalitetniji od PA50. Fizicki se skoro nista nije razlikovao od PA80.

Alix
27.01.2007, 11:30
Ja bi se složio s Arijanom da je PA60 najbolje rješenje...Doduše moj kolega Sinan je prodo PA80 za 1200eura tako da bi opet bolje bilo nakrhati još tih 200-300eura pa imati stravu od instrumenta...Stvar je na tebi da se odlučiš al u svakom slučaju za KORG možeš da dobiješ sve...Dakle od A-Ž sve i svašta samo poželiš...A u suštini su i Yamahe solidne samo danas je problem u materialu (ritmovi,boje,itd...)...Ja sam se namučio ko blesav da sam dobio bilo kakav set za pa1x pa sad po cjelo vreme riktam i dorađujem da bi na nešto ličilo...Pozdrav!

BasariStudios
28.01.2007, 00:00
Ako planiras uzeti PSR Arranger a ne interesuje te Sampling onda uzmi samo
PSR3000, zaboravi 9000 i /PRO. PSR3000 je mnogo NAPRED od te 2 ostale.
Tako ces isto biti i najblize TYROSu 2.

Pozdrav

fico
28.01.2007, 02:03
Uh nedime da sam to reko ja sto ima m psr 3000 nebi mogo dokazati po cemu je bolja jer nisam ni izbliza probo psr9000 ali znam da zvuci mocno u pravim rukama .Isto tako sam i cuo psr 3000 i bio zadovoljan sta se moze postici sa njom.Imas pice od mene ako ikad dodjem preko bare.

BasariStudios
28.01.2007, 02:34
Pa buraz, nisam ja to rekao zato sto meni tako pase, ja licno nijedan od te
aranzere ne volim nit cu ih ikad kupit al fakt je da je PSR3000 bolji od 9000
i to mnogo i po mnogim stvarima tehnicki a sto se tice BOJA ili ROM on bi
pojeo sve postojece PSRe.

Pozdrav

Oh, da, Sampling i ne svira ga MICA, zaboravio sam...

:D

mariolino
29.01.2007, 09:42
Imam PSR2100 ako te zanima. Stara 3 godine i svirana samo po kući. U Zagrebu sam.

total voice: 834
panel voice 323
sweet voice 15
live voice 12
cool 6
drum kits 13

preset styles 203

internal flash memory 1524 kb

mikrofonski/line in ulaz i Vocal harmony funkciju (49 preset+10user)

floppy

USB spajanje na PC

BasariStudios
29.01.2007, 10:03
A ti ziv jos? Ja reko gde ode.