PDA

Pokaži Full Verziju : Mixeta.....


amko_NP
25.01.2007, 04:40
Pozdrav Kolege! Odlucio sam sebi da kupim 2 x AKTIVNA Boxa (2 x 400W; 200,- €/Komad) i hocu isto da uzmem jednu Mixetu do 300 €, pa vas pitam koja je dobra za nasu Muziku. Potrazio sam malo po Internetu i naso ovo: http://www.thomann.de/de/behringer_xenyx_1832_fx.htm
Sta vi mislite o toj Mixeti? Ili je bolje kupit ovako nesto: http://www.thomann.de/de/behringer_pmh1000.htm
Ili znate za neke druge?

HVALA UNAPRED!!!!!......POZ!!!!!


_____________________________________
Kakva je ovo zanimljivost?
Premeshteno u Razglase i Ozvuchenja

Vaxter

amko_NP
25.01.2007, 15:31
Ili ovako nesto...... http://www.thomann.de/de/the_tmix_tx_1832_fx.htm

yu-midi
25.01.2007, 18:09
Kada sve saberes i nije malo para ali kvalitet je ne zadovoljavajuci.

Ako si vec rijesio onda uzmi bar malo bolju mixetu.
Jedna od njih je Yamaha MG 16/6 FX u toj cijeni negdje.

http://www.thomann.de/de/yamaha_mg_16_6fx.htm

Ima vrlo dobre programirane efekte sto je najpotrebnije i nisu toliko lose.

Ako uzmes nesto jeftinije moraces da racunas na to da ces morati kupiti neki externi efekt procesor a i on se krece negdje od 80- 100 eura da i malo necemu vrijedi.
Kod kutija mora da odlucis sam mada nemoj da ocekujes neki kvalitet i nije sve samo svedeno na to dali je 300W ili 500W.

Gago
25.01.2007, 23:25
Amko

Ja koristim Behringer UB 1832Fx to je predhondi model od xenyx 1832Fx.Ja je koristim samo za proslave do 100 Ljudi + dodatni Vokal Processor.

Mixeta je dobra za Key-Aranzera ali za Vokala ne valja za nista,tako da kao sto je Gazda napisao, moras da kupis jos neki dodatni effekt za Echo i za Hall i neki Vokal Processor.

Za Activne Zvucnike ti preporucujem samo JBL G2,onda ti netreba SubWoofer za sala do 120 ljudi a sound je super.
Oni imaju 15' bass i 2x400Watta.

Pozdrav

amko_NP
25.01.2007, 23:53
Eh ovako.....prvo Havala na Odgovorima......Kad je to tako, onda cu kupit Yamaha MG 16/6 FX, tako da netrebam onda kupovat extra Effekt Processor.....Najverovatnije cu uzet i ove Aktivne Zvucnike sto su po 200€. To je neka Kopija od JBL G2, ali super Zvucu, sam sam se uverijo za to. Covek je prodao vec negde oko 30 Komada, pogotovo Turci i nasi Muzicari su ih kupovali, a moje cekam jos da stignu, pa cu onda pre sto ih kupim, odma da ih probam u kombinaciji sa MG16/6 FX.
Znam i ja da za nasu Muziku je Dynacord Powermate u kombinaciji sa Dynacord'ovim ili Electro Voicovim Zvucnicima ZAKON, ali za to ja trenutno nemam dovoljno Evrica, ipak jos idem u Skolu i ne radim. Zato cu da pocnem prvo polako, pa cu skupljat malo po malo od Svirki i kupovat sebi bolju Opremu.....

Pozdrav!!!!!!

Keko
02.02.2008, 16:48
ma kupi neku soundcraftovu .to su mixete a ne ove ostale . ja koristim soundcraft spirit 600 i dobra je .u njoj imam pojačalo i za zvučnike (265W) i za bas (300W).a ako želite jači zvuk možete je spojiti na jače pojačao. i još sam zaboravio reć da ima 8 mic i 2 stereo ulaza.

mykeli
02.02.2008, 18:53
@Keko,tema je stara godinu dana...Amko je verovatno do sada promenio vise mixeta...

Pravilnik!

Alix
03.02.2008, 18:35
Auu...Ja baš nameravo da komentarišem kad ono GODINA...Ništa onda...Amko bar javi šta sad imaš i šta te služi...

amko_NP
06.02.2008, 00:13
Kupio sam Yamaha MG 166CX-USB, koristim je jedno 2 Meseca, prije toga sam koristio Phonic Powerpod 740 ( i dalje mi sedi u cosku i puni se Prasine ), ali cu izgleda opet da zemenim ovu MG166 CX-USB za onu MG16/6 FX, cini mi se da MG16/6 FX koju mi je tad Gazda Foruma preporucio ima bolje Effekte za Nasu Muziku, ali neznam moram isprobat i uporedit, a i ovu sto sad imam nisam bas ni mogo da isprobam uzivo kako treba, posto je do sad na svakoj svirci gde sam bio veci imalo ozvucenje i tako je jos nisam nosio, ali u buducnost cu nisit moje ozvucenje, i zato moram videt sta mi bolje odgovara. Mozda je neko od vas imao iskustva sa njima i moze nesto da me posavetuje o tome, tako da je Tema i na neki nacin opet Aktuelna, na koju je Keko nakon Godinu dana odgovorio:-?? (Hvala Keko ^:)^ )....Poz Amel