PDA

Pokaži Full Verziju : Korg M1?


josipv
26.10.2010, 21:50
Dali vrijedi uzimati ovu klavijaturu,naravno ka drugu uz Extreme,ili malo jos nadodati i kupiti nesto od Rolanda,recimo Xp50,Jv??

Vule
26.10.2010, 21:58
U principu ne dobijas nista sto EXTREME vec nema osim da nosis tesku spravu

gnovako8
26.10.2010, 22:21
Pozz druze,ja sam cuo da je dosta dobar roland hp50,ima ti ga Nikola....pitaj ga bas kako radi.bolje nego M1 .ili T3,
Dodato:
[quote=gnovako8;154623]Pozz druze,ja sam cuo da je dosta dobar roland Xp50,ima ti ga Nikola....pitaj ga bas kako radi.bolje nego M1 .ili T3,

nemanja 1982
26.10.2010, 22:47
XP50 ti je i vise nego dobra za to sto tebi treba,klavijatura ima odlicne dirke za soliranje fantasticna,laka za transport,extra juznjacke boje,terce fantastican zvuk.Imao sam je do skoro pa sam je prodao (Nije zadovoljavala moje potrebe):D
Cena joj je oko 200-250 evra,ja sam moju platio 200 evra,prodao je za 300,mislim da sam se zeznuo ali sta da radim.:D:lol:
Salu na stranu,M1 ti je dosta slabija od XP50.
pozdrav!

simonovic
26.10.2010, 23:10
Korg M1 je prevazidjena klavijatura,ali zaisgurno ostavila trag sto se tice syntova.
M1 poznat po chorusima,podlogama mnogo dobrim.
Mogao bi jos navesti u koju svrhu trebas drugu klavijaturu,jer extreme je u principu dovoljan./

Minicevac
26.10.2010, 23:37
Ako u glavnom sviras pop i rok onda ti predlazem Korg M1 ili T3...To sto T3 ima extreme iako je novija masina, nema...Totalno druga sinteza ali klavir,hemond i padovi neprevazidjeni na M1 i T3 za zabavnjake!Mnogo dobar kvalitet izrade i zvuka...Neke cu nasmejati ali kad bih iz extreme povadili ram memorije i stavili ga pored jednog T3,extreme bi bio kao malo dete:D...Cist primer Boki iz Amedusa ima extreme ali Korg T2(6.5 oktava) ne menja ga ni za zivu glavu:p

josipv
27.10.2010, 21:55
ma sviramo sve,i zabavno,rock,narodno sve,tako da bi trebao jos jednu klaviajturu uz extreme,e sad M1 i T3 sam cuo kako rade ali Xp50 nisam!

Minicevac
27.10.2010, 23:40
Najbolje onda da cujes i Roland xp50 pa da sam procenis sta ti vise odgovara...Ja imam iskustvo sa ovim Korgom T3 i brate vrhunska sprava!A cena na obe je tu negde i naravno zavisno od stanja...

levkoo
28.10.2010, 02:11
Korg M1 ima veliku i tesku klvijaturu i metalni sound dok XP 50 je malo meksi i jednostavno dobijas drugi sound ...Rolandove klavijature te klase su u principu mekse nego korgove

x3meSRB
28.10.2010, 02:26
A to sto Boki iz amadeusa ima T2 je bas merodavno da razmishljam da ga kupim.... pa oni da stave i neko drnjkalo svi ima da ih imitiraju i da mislie da tako treba... nije u tome poenta, nego sta coveku vise odgovara za njegovu vrstu muzike...

Minicevac
28.10.2010, 02:36
Boki iz Amadeusa je koristi zato sto taj hemond i klavir itd ne izlazi tako masno i verno na extremu iako je ona u drugim stvarima bolja...Bolelo bi me uvo da je koristim iz razloga sto je on bas koristi ali sam eto samo dao primer...On recimo ima mogucnosti da kupi klavijaturu koju hoce ali on bas koristi T2...Za pop i rok je majka za mnogo male pare!

Vex
28.10.2010, 12:10
Da se ja pitam, a ne pitam se :D - i M1 i Xp50 je istorija i ne teba se tamo vracati...Ako vec imas Extreme ...odsivraj bolje jos neku svirku,skupi kesh i kupi nekog novijeg rolanda tipa XA na primer. Zasto? Iz vise razloga: prvi je-ako kupis M1-vec je receno-uglavnom sve (bitne) boje sa njega mozes da imas na Extreme,glupo je kupovati celu klavijaturu zbog 1-2 boje (a i one koje god bile su prevazidjene)...Xp50-ako sviras u bendu-s obzirom da je to rolandova stara garda previse mekan za bend,stara sinteza zvuka,cak i kada bi kupio recimo Xp50,Extreme bi ga sahranio na prvu... Zato kazem,ako ti treba druga klavijatura,kupi neku slicne snage (novijeg datuma,samim tim i bolji generator zvuka) ali drugi proizvodjac (roland,jamaha,kurzweil itd..)...parirace Extreme-u,a samim tim,posto je drugi tabor imaces i drugacije boje pa ce ti biti zanimljivije ;)

hadzidinic
28.10.2010, 19:42
ja sam do skoro imao M1 i prodao sam ga....trebale su mi pare za nov mixer... nego, meni je on prva ozbiljnija klavijatura bio, i kad sam ga kupio gledao sam ga kao space shuttle.. licno se meni mnogo svidjaju njegove teske dirke, masivnije su dosta nego na nekim drugim modelima i lepo sam svirao trilere na njemu i uopste sve, bolje nego sad na E50 gde su dirke kud i kamo lakse... mogu da ti kazem da je tezak kao crna zemlja za jednu solo klavijaturu... jeste prevazidjena odavno ali to sto izlazi iz nje (padovi, horovi, imao sam i poneki jako dobar saksofon) je jako lepo zvucalo... a imao sam boje sa T3 koje mi je dao jedan muzicar, i bile su 90 % zabavnjacke i jako dobro sredjene... za te pare stvarno moze dosta da pruzi, zavisi za sta ti treba.. i mana su joj tasteri koji se jako lako lome, tj probadaju u klavijaturu, i tesko se nalaze... toliko od mene...

josipv
28.10.2010, 22:06
A sta mislite o JV80???

nesa2511
04.02.2013, 21:04
Moj predlog je da skupis joj malo para kolega i da kupis xp30, to je savrsena kombinacija sa korgovim semplerom.

Ledeni
04.02.2013, 21:07
Ja sam bendovski muzicar i takodje sve sviram sa bendom ali akcenat je na narodnjacima. Moj glas je svakako za XP50 mada je jos bolje ako se ima para uzeti XP30 te dve sprave su bukvalno za sve pocev od zabavnjaka do narodnjaka jos ako sviras bas na njoj miline imas na xp50 mogucnosta da napravis takav bas da se smrznes. Moj glas je za xp50.

Zlatek
05.02.2013, 11:31
Sve je to krasno, ali tema je stara nekoliko godina...

nesaband
05.02.2013, 11:51
Nesa2511,vreme je da se uozbiljis i da ne izvlacis vise ove stare teme na povrsinu.To nikome ne koristi a ni tebi.Na ovaj nacin neces dobiti besplatan download a moze da se desi da se okliznes i na bananu uskoro.