PDA

Pokaži Full Verziju : mikrofon za harmoniku


toma
24.01.2007, 23:39
mozete li mi preporuciti jedan dobar mikrofon za harmoniku
i ako moze slika i cjena.

sada bi pitao sve one koji sviraju harmoniku
kadi bi mogao naci stalak za mikrofon koji se stavalja na harmonku,(znaci tako da je stalak ucvrscen na harmoniku)
jel bi se to moglo kako napraviti ako nema za kupiti


pozdrav

Alix
25.01.2007, 00:19
Prijatelju dok sam sviro harmoniku uvjek ama baš uvjek sam koristio Žični mikrofon SHURE BETA57...Dakle to ti je INSTRUMENTALNI mikrofon koji je mene zadovoljio a i mnoge muzičare koje poznajem i stvarno je THE BEST...Pored njega imaš malo jeftiniji ali ništa slabiji SM57 koji je takođe top mic za harmoniku...Doduše tu su i SENHEISER (jako kvalitetni) ali SHURE je SHURE...Cjene su oko 120-150eura ali su vrijedni svakog centa...Pozdrav!

Jugo
02.06.2008, 06:23
Jeste da je tema jos iz vremena Austro-Ugarske, ali mene ovo nesto zakoprcalo, pa reko... da ne otvaram novu temu kad vec postoji... Naime, pokusavam da sredim harmoniku i upravo me muci mikrofon. Posto bih trebao vise da se krecem sa harmonikom po bini dobro bi mi dosao nekakav bezicni mikrofon.
Ovo sto Alix rece je klasika, ali mene zanima bRez sNJure (kabla)!
Ako imate nekakav predlog, ideju, bilo sta, pa cak i cenu "toga" nebi bilo lose da mi pomognete!
Ajd sad, nemoj neko da me izbananira zbog pokretanja pokojne teme!;)

Alix
02.06.2008, 10:52
Drug...Ima gledo sam kod većine dugmentaraca onaj brezžični sistem...Ima čini mi se 5 mikrofona u harmonici...Da ti objasnim...U harmonici je ugrađeno 5 glavi,koje su skopčane na pred-snagaš i imaju izlaze ili cannon ili obični jack...To su ti limitirane glave sa širokim uglom zahvata zvuka i vrhunskom reprodukcijom zvuka---firmu ne poznajem...Obično se stavljaju 3 glave ispod maske a 2 s druge strane koji zahvataju bassove...Taj sistem mislim da je najbolji jer se ništa ne vidi,smo odozdo imaš rupice za izlaz i stvar zaključena...Sistem se napaja preko 9V baterije,a firma koja je to pravila kod nas zove se TOTTER...Inače su PRVI koji su počeli da prave tako zvani TOTTER MIDI sistem u harmonikama...Imaš ti još jednostavniju mogućnost koju koristi moj dobar kolega Sead Redžić...On je uzeo 5 mikrofončića iz telefonskih slušalica,napravio preko maske 5cm široku oprugu,u njih poslago te mikrofone,sve skupa prekrio crnim platnom,na svakom kraju lastiku i kačiš ih na one kopče gdje stavljaš kajšić od mjeha kad otvoriš harmoniku...Inače za moje veliko čudo stvar zvuči stvarno odlično ali ko što zna da zvuči Betta 57---NEMA DALJE...Pa ti sad vidi šta i kako,mislim da i kod vas ima koji majstor što se s tim bavi...Pozdrav!

milanceshow
02.06.2008, 14:13
Po meni je AKG C1000 babaroga od mikrofona za harmonikase.Ali su ukusi razliciti.

vladan.pro
02.06.2008, 17:45
Postoji tzv.LETVA koja se kaci na deklu sa u gradjenim 3-4 mikrofona,ali za mene je bolja opcija AKG bubice koje imaju namenske drzace koji se montiraju na harmoniku.PozzzB-)

Bokic
07.06.2008, 20:28
Ako te interesuje bezicni, skoro sam cuo AKG C-444 - kondenzatorska bubica sa novim WMS 40 primo-predajnikom. Svirao sam svadbu sa momkom. Vrlo lepo,toplo i jasno. Cak nije bio jak i prejak, a uvek se cuo jasno. Kazu da je model C-416 bash za harmoniku odlican, tj. vodi se kao mic. za duvacke instrumente. Doduse trebas probati sa tvojom harmonikom, pa onda odabrati.
Pozdrav

MileGuerrini
03.07.2008, 08:22
Ja sam stvarno svasta isprobao, imam u harmonici ugradjene zenheisser bubice, pa problemi sa mikrofonijom, probao midi, mikr. za sax i sl, i nista mi ne radi bolje od SHURE SM58, bolji mi je od 57 zato sto sire hvata, 57 je dosta usmjeren!
Nedavno sam si napravio nosac za mikrof. SM58 tako da sam slobodan i radi prva liga!
A kome treba bezicni sistem, onaj poput Ace Cergara, izradjuju ljudi u Srbiji.
2 glave mikrof. SM58 ili kojeg zelis, predpojacalo i daljinska jedinica, sve okacis na deklu i deri.

http://www.youtube.com/watch?v=7NsyfGmrKwY

SAVRSENO 100%

Ali cijena -550 eura!
Ako ko bude htio stupiti u kontakt sa proizvodjacima, mogao bih pribaviti tel. broj!

Jugo
04.07.2008, 22:49
Kako si ga nakacio?:(

MileGuerrini
18.07.2008, 21:04
Evo sta ja koristim, radi super i ako nekome ne smeta kako izgleda super rjesenje, bar meni. Pozz.;)
Naravno metalne gjelove sam izolirao sa gomom tako da nimalo ne ostecuju harmoniku!
Moze se napravit i tako da na kraju buzira (gibljivog vrata) bude i lulica za mikrof. pa se tako moze stavit bilo koji model.
Meni osobno najbolje radi ovaj, tj SHURE SM58 pa sam ga rastavio da ne strsi previse!

Nadan se da sam makar malo pomogao nekome ili bar dao ideju!

Igorčina
23.07.2008, 08:13
Shure beta 58-my favorite!

alesis28
09.11.2008, 23:17
Pogledajte ovde http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=6310

caka012
12.11.2008, 23:18
Jeste li culi za Nesu Trapu, harmonikasa iz Pozarevca? On koristi bezicne mikrofone za harmoniku, ali ih i prodaje. Nisu jeftini, ali su VRH. Dacu kontakt kome treba, da bas ne dajem preko foruma.

alesis28
12.11.2008, 23:45
Pa sad da se ne hvalim ja sam, ali moj kolega kupio od Trape (nije licno od njega, nego on je to sredio) i imao sam priliku da probam upored sa mojom instalacijom koju sam malo gore napisao...ali razocaran sam bio od ta mikrofona sta je Trapa spojio...ne kazem da su losi ti mikrofoni (electrovoice RE920), ali taj spoj ( mixovanje) meni je nekako sumnjiv, to kao da pojeda sirinu frecvencija. Nisam imao priliku da probam samo jedan komad od EV, mozda bi imao drugu boju taj mikrofon...
Stavio sam ji u isto vreme oba dve instalacije na harmoniku i poso sam u kolo...probaosam i boje da nastelujem i snagu...ali sam primetio dosta veliku razliku. Mislim moja instalacija mnogo bolja.
Da ponovim jos jednom: moja instalacija ima: 2 mikrofona Audio-Technica Pro 35X, i daljinac mi je Shure UT seria (malo stariji model, sa dve antene, mali receiver i od plastike kutija) i sto je najvazno, to kako sam vezao , spojio i mixovao ta dva mikrofona, to je moj koncept i to imam ja i jos dvoje kolege iz Rumunije kojim sam ja to ugradio, znaci zvuk ostaje isti ili sa jednim ili sa dva mikrofona.
Jedina stvar sto ne valja, je to da mi trebaju 2 baterije od 9 V, jedna normalno u daljinac i druga daje struju mikrofonima posebno. I ko hoce da proba i da uporedi samnom neku drugu instalaciju nek se javi....ja u petak dolazim u Srbiju, u Pozarevac i u Petrovac.

PS: U 23 novembra, Trapa i Milkica dolaze u Rumuniju kao gosti, pa cu imati prilike da proverim sa trapom ko ima bolji mikrofoni..hi hi hi hi ...:lol::lol::lol::lol::lol:

caka012
19.11.2008, 21:12
Dobro, ja nisam harmonikas, pa ne mogu bas tako da analiziram... Sa ove druge strane harmonike, zvuci mnogo dobro. U svakom sluciju, kazi Trapi da ih pozdravlja Caka iz Pozarevca. Mada se cesto sretnemo u kafani... slucajno.

boris-366
22.12.2008, 22:40
e a ima li nesto da je bezicno i da je dobro. i cijena. da je nesto fabricki. marka shure ili akg.

rskoc
30.12.2008, 15:58
Koristim Beyerdynamic Opus 86 sa predajnikom i prijemnikom na VHF području, 300 eurića komplet i radi ok, usporedio sam ga sa akg-om i ovaj izdrži viši gain prije mikrofonije tako da manje skuplja ostale zvukove na bini

vozdra