PDA

Pokaži Full Verziju : Mesanje dve baze bezicnih mikrofona


zoric
22.10.2010, 14:38
Evo ovako....u bendu imam dve pevacice i obe imaju daljinski Shure SM58.e sad problem je nastao posto je druga pevacica tek kupila mikrofon i juce ga je prvi put koristila,i kada smo ga prikljucili mikrofoni su poceli da piste i suste!!!kada se jedan iskljuci sve je u redu kada se drugi ukljuci opet sustanje i sve!!!na kraju smo dosli do zakljucka da se baze i signali mesaju....da li moze da se nameste baze da rade nezavisno iako su isti modeli u pitanju???

mimiki
22.10.2010, 15:00
tako bilo i sad u sutomoru kad sam bio i tamo su kafići načičkani jedni do drugih i imali su ljudi problema s bazama samo tako:)

aleksandar72
22.10.2010, 15:14
O kojem modelu se tacnije radi?
Ako su to stariji modeli sa fiksnom frekfencijom, nema ti spasa :(
...ali ako se radi o visekanalnim resiverima, promeni se kanal i sve u redu...

zoric
22.10.2010, 15:39
Kod njih pise T3/SM58 neznam sada tacno ali ona najjeftinija verzija oko 150€!kakvi su oni?mislim da su oni jednopojasni nemaju na bazi da se menjaju frekvencije!

aleksandar72
22.10.2010, 16:17
Shure T3 je jednopojasni "non diversity" resiver sa jednom antenom,koji radi na VHF frekfencije.
Eto nazalost,kod vas je problem da se frekfencije poklapaju i problem ce biti uvek prisutan!
Pozz

zoric
22.10.2010, 21:16
Hvala prijatelju na odgovoru!da li moze da se kupi baza negde koja podrzava visekanalne frekvencije!?

Beethoven
23.10.2010, 00:14
Jedna mora da proda mikrofon, druga ne mora. Moze da kupi isti takav, ne mora sa vise kanala ali da nije na istoj frekvenciji ko kod kolegenice. Pise vam nazad na bazi, pogledajte...

To moze da se nadje, ne secam se ali mislim da ta serija ima 15 sistema na razlicitim frekvencijama, i one su srecnice da iz dzaka punog .... izvade bash .... :).

Ali, sta je, tu je. Lako cete resiti to, nije problem.

Pozzz

zoric
23.10.2010, 09:24
Pa nista tako ce i da bude!jedna ce promeniti mikrofon,ili eventualno ako taj lik gde smo kupili mikrofone bude hteo da zameni baze ako kazes da ima 15 frekvencija!

Beethoven
23.10.2010, 11:53
Nisam siguran ali mislim da je tako... U svakom slucaju naci ce se na drugoj frekvenciji.

Zato je i bolje uzeti ove novije, imaju mogucnost menjanja kanala tj. frekvencija.

Pozzz