PDA

Pokaži Full Verziju : problem DX 7


semirrr
21.10.2010, 23:34
ev ovako neznam da li je neki problem il sta vec ....imam kod jarana jednog xamahu dx 7 pa sam konto uzet sebi pravo mi se svidjela narucito tipke ...al ima neki problem ....znaci kad sviras lijevo je nesto ko bas a desno kad sviras na nekim tipkama se cuju isti ti basovi kao na lijevoj strani ....da li se to moze kako iskljucit ...pokusavo sam al nista ...znaci da li se moze iskljucit taj bas na lijevoj strani il taj bas sto se cuje kad se vira na desnoj strani...imal to sto na mom korgu pise kao full upper znaci boja preko cijle klavijature....cuo sam da je mogu povezat s korgom preko midi kabla da vucem boje s korga ...i to bi mi pasalo ...znaci da li je to problem sto ima taj bas il sta vec ...a tu klavijaturu bi mogo dobit do dzaba ...pa ako nije nikakav problem da uzimam odmah ...pozzz

caka012
21.10.2010, 23:35
Svirao sam DX7 godinama ali nisam imao takav problem. Da li se to javlja na svim bojama?

semirrr
21.10.2010, 23:44
jeste na svim bojama ....da li je to moguce zato sto je bio u prasini...malo je zapustan prasljibv...

nesaband
22.10.2010, 02:37
stara je to klavijatura,nemoj to uzimati!!!
vise ce te kostati popravka nego sama klavijatura.
to ti je moj dobronameran savet

grandia
22.10.2010, 07:35
meni nije bash nesto jasan taj tvoj bass-problem pa moram da pitam:

kako isti taj bas se cuje i levo i desno? mislis na iste oktave? sviras c2 i a kad sviras c4 cuje se opet c2? i tako na svim bojama?

stari DX7 nema SPLIT-funkciju. znaci jedna boja od levo do desno

ako je nesto neispravan sa svojim soundom, mozda funkcionise dobro kao midi-klavijatura ... probaj jednostavno preko midi kablova pa ces videti

majdevac05
22.10.2010, 09:32
Svirao sam DX7 ranije, u to vreme jako dobra klavijatura, međutim, danas veoma prevaziđena.Probaj preko MIDI, ako radi bez javljanja tog ,,basa,, onda je problem u klavijaturi. U tom slučaju, diskutabilno je koliko je pametno popravljati je.

semirrr
22.10.2010, 09:55
kad sviras desnom rukom znaci nađem boju i kad stisnem pojedine tipke cuje se bas isti onaj kao na lijevoj strani .....znaci stisnem jednu tipku a cuje se taj ton boje i plus bas...
neznam kako bi mi sluzila da je spojim sa korgom preko midi kabla il uopste da je ne uzimam a konto sam uzet sebi jedan solo ....pa bi bilo pametnije nabrat jos para i uzet sta bolje ....hvala u svakom slucaju...

poter
14.04.2011, 16:43
Znam da je tema starija i ne znam da li si rijesio problem, evo i ja trenutno cackam nesto oko DX7 i DX 21. Imam slican problem na DX 21, kazem slican - kod mene na DX 21, kada sviram nekom bojom, na par mijesta kada stisnem tipku svira mi druga boja. Ako je neko imao slicno iskustvo neka pomogne, inace ide u podrum sa ostalim zastarjelim klavijaturama da imam sta pokazeti generacijama koje dolaze na cemu smo svirali.

KlavijaturistaK
17.11.2011, 17:54
Moja DX ima split, single, dual i performance. U pitanju je Dx7 IIfd. Cuo sam da moze na Dx da se uradi split, nesto preko dva kanala ali se ne secam.. Dva kanala i dva kabla tako nesto, al ajde da nelupam bezveze kad se vec nesecam :)