PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc oko audio karte i Cubase-a


theMM
21.10.2010, 11:52
Sviram i pijevam, pa ponekad nesto snimam...
imam pa 800, miksetu Spirit Powerstaton, alesis midiverb 4 i integrisanu audio kartu....
Imam Cubase 5 bez semplova..i kad snimam snimam jedan audio fajl muziku a jedan vokal...
Kakva bi razlika bila da kupim neku audio kartu????
vako ja uspijem da dobijem solidan zvuk , ali snimak bude tih u poredjenju s nekom pjesmom...cim dam malo jacine pocne da susti...
Kolega misli da kad povezem pa800 i cubase midi kablom da ce Cubase povuci semplove od klavijature....pa se dvoumim kako da nastavim snimati???
Molim za vase misljenje.

iljusin
23.10.2010, 01:35
NETREBA TI ZVUCNA ZA TO, SAMO SIGNAL IZ MIKSETE SALJES SA CD/TAPE OUTPUT CINC KABLOM U IN NA ZVUCNOJ KARTI.DALJE,NA ZVUCNOJ KARTI POD RECORD ISKLJUCIS SVE OSIM STEREO MIX.U Cubase NESME SE PALITI CRVENA LAMPICA KAD SVERAS ZNACI POJACAVAS NJVISE KOLKO MOZE NA LINE VOLUME OD ZVUCNE A NESME ULAZITI U CRVENO U Cubase.KAD SNIMIS FAJL ONDA NA TOJ TRACI URADIS NORMALIZE NA -0.03,IZVEZES GA NAPRIMER U WAV I TO JE TO.NEPOJACAVAJ KANAL NIKAD PREKO 0!


procitajte pravilnik!!!

theMM
23.10.2010, 11:47
kontam ja kako snimat i sve to....samo sam piato bil cubase povukao semplove od klavijature....ja nemam semplove u cubase...
a za normalize hvala....idem to inda probat...;)

Ace
23.10.2010, 12:39
To sto ti je prijatelj pricao da ce Cubase da povuce semplove nema veze. Znaj, sa MIDI kabla se prenose midi podatci, tako da uzivo snimanje nema apsolutno nikakve veze sa ovo.
Da snimas sta sviras na klavijaturu uzivo povezujes iz outputa iz klavijaturu.

casi
04.03.2011, 12:48
Sa muzickom kartom bi dobio mnogo bolji zvuk.Najbolja varijanta ti je M Audio pro fire.Sa njom imas midi plus jedan mikrofonski ulaz.Dobijas zvuk u rezoluciji 24 bita .To ti je ista rezolucija koju ima Korg pa 800.Samo sto izgubis dosta na kvalitetu zvuka kada snimas sa Korga na komp sa tvojom integrisanom kartom.

Dejan
04.03.2011, 13:02
Sto se tice jacine snimka,mozda si cuo za mix i mastering?Kupi zvucnu kartu,otvorice ti se novi prozori. :) xD

KKND1666
14.03.2011, 16:50
Integrisane audio karte nisu preporucljive za toga zato nabavi sebi kakvu bolju audio kartu i neces imati problema

tranzit
14.03.2011, 18:45
Dobijas zvuk u rezoluciji 24 bita .To ti je ista rezolucija koju ima Korg pa 800.Odakle ti, zdravlja ti, taj podatak. PA800 ne radi na 24Bit rezoluciji i ne samo PA800 nego nijedan Korgov Aranzer a ni ostali proizvodjaci nisu bolji. Svi Digital/Analog konvertori na PA800 su na 16 Bita a i importiranje samplova se vrsi u 16 Bit formatu. O internim samplovima je bez veze i pricati. Oni ne samo da nisu 24 Bit negu su i tih 16 Bita komprimirali do besvesti. Sarena laza.

pepini
14.03.2011, 19:46
pa2x ima digitalni audio izlaz cinc povezez sa dig. audio karticom preko cinc kabla postavis u kompjuteru opciju digi in otvoris cubase i tamo otvoris audio kanal stavis digital in pustis midi i to je to,normalno u cubase postavis projekt seting 24 bit 48.000 khz.

igzp
14.03.2011, 19:46
Integrisane audio karte ne valjaju za ozbiljnije snimke. Uzmi neku ozbiljniju audio kartu Maudio ima korisne karte. Da bi dobio najace moguci signal trebao bi na kraju miks u Cubase, na Masteru da stavis Limiter i njega da podesis da ti Gainreduction ima 2-3db. Sa limiterom ces podici signal na najace sto moze.

theMM
02.04.2011, 20:42
Hvala kolege... :D
Kupio sam novi comp... i sada imam dosta bolji zvuk.. iako je integrisana audio karta... ja sam trazio vise neku home budget kartu.. ;)
ii nasao sam onu native instruments audio control 1... 400 KM..
pa cu nju kupiti.. :D ;)