PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoć oko izbora harmonike


nightwalker777
21.10.2010, 11:50
Pozdrav, htio bi kupiti novu harmoniku. Max do 900e.
Imam u planu Hohner atlantic IV.
Što vi mislite o toj harmonici. I jel ima kakve razlike između atlantic IV i atlantic IV deluxe?
Pozz

zeks
21.10.2010, 12:07
Moras biti malo konkretniji, ukapirao sam da te zanima klavirna harmonika. Pitao si konkretno za ovaj model. Ali nisi rekao, za koju vrstu muzike ti treba, da li si pocetnik, ili ti treba harmonika sa kojom ces svirati tezge, itd...

Nemanja88
21.10.2010, 13:21
Kolega trazi "novu" harmoniku, i to do 900e. Ne verujem da ce sa njom na tezge ;)...

nightwalker777
21.10.2010, 19:11
Hehe, ne tražim ja "novu" harmoniku. Za 900e se ne može dobiti dobra nova harmonika. Trebam harmoniku za vježbanje, i za sviranje u bendu.
Ako znate još za neki model bolji od atlantic IV da bolje radi, možda sa kabinom slobodno recite..:)

Nemanja88
21.10.2010, 19:57
Pa, gore si napisao da bi hteo kupiti novu harmoniku ;). Ne bih ti ja preporucio Hohner za nesto ozbiljnije. Bolje za oko 1000e pogledaj Paolo Soprani neku (za tu cifru bez kabine), ili Weltmeister Supita (ona ima i veliku i malu kabinu), a mozda mozes naci i neku Dallape "rucni rad" u toj ceni (sa velikom kabinom)...

shtimerserviser
21.10.2010, 20:14
Poshtovane kolege harmonikashi ! Da Vas ispravim kada se prica za harmonike sa i bez kabine. Pricate za VELIKU i MALU KABINU. Kabina je jedna, a moze da ima 1 ili 2 glasa u kabini u zavisnosti od modela. Basson i Klarinet.Pozz.

Nemanja88
21.10.2010, 21:14
Pozdrav za cenjenog kolegu i servisera. Puno hvala na korekciji, ja sam se posluzio "narodnim" (da ne kazem "muzikantskim") terminom kojim se mahom svi sluze, a to je "velika i mala kabina". Jasno je da je kabina jedna, a prvi glas koji je Basson se u narodu naziva "velika kabina", dok se drugi na Klarinetu naziva "mala kabina". Makar ja tako znam, ispravite me ako gresim. A tim terminima sam se posluzio zato sto su "univerzalni", pa nisam hteo mnogo da objasnjavam, posto se ljudi uglavnom pomocu njih sporazumevaju...

Da ne idemo vise u OFF.

Pozdrav!

nightwalker777
21.10.2010, 21:38
ne razumijem se baš u harmonike pogotovo ne razumijem te pojmove kabina, velika, mala.. hehe..
a vidit cu nesto cu uzet..

Nemanja88
21.10.2010, 22:09
Sta ti nije jasno - pitaj. Ja sebe ne smatram za nekog strucnjaka, jer znam tacno onoliko koliko mi je potrebno i koliko me zanima (naravno, uvek sam voljan da podelim i to malo znanja), ali ima drugih kolega koji su mnogo iskusniji, pa ces u svakom slucaju dobiti adekvatan odgovor ;).

profmiso
30.10.2010, 23:11
Pozdrav, htio bi kupiti novu harmoniku. Max do 900e.
Imam u planu Hohner atlantic IV.
Što vi mislite o toj harmonici. I jel ima kakve razlike između atlantic IV i atlantic IV deluxe?
Pozz

bolje da skupis jos neke pare
PA DA UZMENS NESTO BOLJE
to su zvrckalice od harmonika
NPR. SUPITA JE OK.