PDA

Pokaži Full Verziju : Konekcija klavijature i kompa preko USB to USB bridge kabla?


Boban010
20.10.2010, 18:09
Da li je nekada,neko pokusao na ovakav nacin da spoji klavijaturu sa kompjuterom,uz pomoc ovakvog kabla?
Ovo je poseban USB kabl za transfer podataka izmedju dva racunara putem usb-a.Sa obe strane je isti USB utikac.Obican USB kabl ne moze jer postoji mogucnost da ostetite racunare koje spajate.
Neko ce postaviti pitanje,zbog cega bi ovo radio?
Naime,hocu da pristupim podacima koji se nalaze u memoriji Roland GW8 klavijature,a to bi jedino (mozda) mogao uz pomoc ovog kabla koji bi konektovao u USB gde se stavlja fleshka na GW8,jer onaj drugi USB na klavijaturi sluzi iskljucivo za prenos midi podataka.
Krajnji cilj je naravno,pogadjate,izmena fabrickih ritmova i performansi.("Što budala pomisli da mu bog dade'")=))

energy
20.10.2010, 22:30
Neznam da li je pametno da to isto pitanje prevedes pa da ga postavis ljudima iz korga tj.da na njihovoj stranici nadjes kotakt mail da da ih pitas>Mislim da bi taj odgovir mnogima bio koristan.

Sejox
20.10.2010, 22:35
@energy

Koliko se vidi iz Bobanovog posta,ovdje se radi o Rolandu GW8 a ne Korgu.
Na krivu adresu bi pisao....;)

Boban010
20.10.2010, 23:12
Pa i kad bi uputio to pitanje onima iz Rolanda,kako su arogantni,sumnjam da bi ga udostojili i prezrivog pogleda a kamoli da na njega odgovore!

Vule
20.10.2010, 23:16
Pa niko ne bi dao odgvor na to pitanje. Kako da kazu na koji nacin moze da se hakuje njihova sprava :lol: nema logike :lol:=))

energy
20.10.2010, 23:22
Izvinite pomeso sam sprav ali sam i dalje pri toj opciji.Nema sta da izgubi osim 10 min vramena da to posalje.Pa sta bude nek bude:D

Boban010
20.10.2010, 23:22
Jes' vala,mada za hakovanje nema potrebe jer se uz pomoc Style composera mogu svi fabricki ritmovi iskopirati i prebaciti na fleshku,a pashu na G70 kao na budalu shamar!:lol:

milanceshow
21.10.2010, 00:13
Cisto sumnjam,jer su mu fabricki ritmovi u simbiozi sa OS-om.Ja sam pokusao u kompu da razbijem OS i izvucem ritmove.I nista........

Boban010
21.10.2010, 00:20
@milanceshow
Na GW8 si pokusao da razbijes OS?
I ja sam pokusavao nesto slicno i pisali smo vec o tome,a sad hocu "samo" da pristupim folderima u klavijaturi!:lol:

nesaband
21.10.2010, 00:28
e moji hakeri,tuzice vas roland,korg, bil gejts i ostali.:lol:

Boban010
21.10.2010, 13:42
Ne trazim puno,bio bi zadovoljan i kad bi uspeo da umesto fabrickih performansi ubacim svoje,a sve preko toga je veliki plus-kao na primer smanjiti jacinu bas pedale u svim ritmovima i promeniti boju basa,pre svega,eventualno neki ekvilajzer,itd.Mislim da ove "sitnice" nece skoditi radu sistema.