PDA

Pokaži Full Verziju : KORG Le


RIDICK_XxX
15.10.2010, 13:05
pozdrav kolege muzicari, zanima me jedno pitanje u vezi navedene klavijature... Zanima me dali je moguce zamijeniti ovaj citac kartica (za Smart Media kartice) za npr USB citac....mozda nisam dobro obijasnio sta hocu rec ali nadam se da razumijete koje je bilo pitanje :) pozZ

zoric
15.10.2010, 15:53
Hmmm jednom sam procitao da je jedan lik stavio hard disk u njega....ali osim sto bi dobio jeftiniju varijantu prostora na kom cuvas semplove,sta bi zeleo da postignes sa tim sto bi stavio flash memoriju?sta ti vredi da natrpas na fles i kurtu i murtu kada mozes da loadujes samo 64 MB u Le???

RIDICK_XxX
15.10.2010, 22:22
htjeo bi da smijenim te Smart Media kartice...kvare se i nisu pouzdane...moras uvjek 2 imat uz sebe...zbog toga najvise

toni-bt
16.10.2010, 03:56
Kod mene smart medija radi ko sat vec 5 godina svako vece i nikad nije zatajila,ako te zajebava mozes da stavis adapter sm na sd card i resio si problem,adapter mozes da kupis u svaki servis za pc.

zoric
16.10.2010, 10:00
I kod mene radi vec 4 god nista,svaki dan loadujem semplove,i cesto je vadim zbog istih!
@Tony-bt
nisam znao za te adaptere,da li ti imas adapter?zar nije malo SD debela za smart media karticu?

Nemanjam
16.10.2010, 10:42
Ja sam video da postoje adapteri sa Smart Media na XD karticu.
A da ide na SD to nisam video.Ako to postoji to bi bilo odlicno resenje.
Gde to ima da kupujemo?

RIDICK_XxX
16.10.2010, 13:42
da i ja bi volio to kupit..naravno ako ima toga :)

toni-bt
18.10.2010, 15:46
ja nemam posto mi ne treba a video sam tip koji koristi ,rekao mi je da je nabavio iz Grcke za oko 25 eura.

zoric
18.10.2010, 17:12
Ja takvo nesto nisam video u nasim radnjama a dosta pratim tehniku i drugar mi drzi prodavnicu kompova iostalo!

car mirko
18.10.2010, 18:58
Pozz Svima

Ja imam SM Adapter XD cena je 19 Eura ali LE NEZNA STA JE TO!!!!!!
Nemojte to Kupovati
nemozes je formatirati
na PC je sve ispravno ali na zalost korg LE to neprepoznaje
pozdrav svima

RIDICK_XxX
19.10.2010, 20:07
hvaLa puno @car_mirko ;)

matenica
19.10.2010, 20:57
Zdravo kolege ja imam adapter za SM na XD karticu i koristim je vise od dve godine. Moze se formatirat, nikad ne otkazuje . Nije tacno da xd kartica koja se stavlja na adapter za SM nemoze da se formatira za to vam treba samo citac kartice, za SM. Takav card reader i adapter i xd carticu koristim i to moze se nabavit preko eBay. Kartice su negde oko 20 dolara , adapter oko 19 dolara, a card reader oko 30 dolara za 24 tipa kartice koji ima u sebi i SM kartice za citanje.

Nemanjam
19.10.2010, 23:18
Druze posto nisam razumeo, ti taj adapter koristis na tritonu le i radi bez problema?

RIDICK_XxX
20.10.2010, 19:05
@matenica ...ni ja nisam skuzio, jeli koristis taj adapter na Le-u?

car mirko
20.10.2010, 20:55
Pozdrav svim kolegama

Dragi moji ovako stoje stvari, ako me niste razumeli
SM je ADAPTER za XD Cartiu, Nju mogu FORMATIRATI NA KOMPJUTER
ali TRITON LE NEZNA CITATI
Kolega matenica (http://www.yu-midi.org/forum/member.php?u=2166) kaze da kod njega radi nek Kolega objasni kako je to uspeo da je FORMATIRA na TRITON LE jer ja sam isprodo kod par PRIJATELJ mislieci da mije citac neispravan uzmem SM Card od kolege RADI ko SAT nista to nevredi LE nezna Staje to lodovosam i nov OS nista to nevredi
kupiosam SM ORGINAL i RADI BESPREKORNO SUPER
POZZZZ
CAR MIRKO

Nemanjam
21.10.2010, 09:23
Ma ja sam tebe druze razumeo da to kod tebe ne radi,nego me zbuni kolega matenica kad rece da kod njega radi bez problema.Samo ja ga nisam razumeo da li mu radi na kompu ili klavijaturi?
Nesto sam gledao po netu pin out i jedne i druge kartice.Obe rade na 3,3V.I sve je isto samo je raspored pinova drugaciji i oblik kartice.Tako da po mome misljenju u tom adapteru nema nikakve dodatne elektronike.Ne znam zasto je ne vidi klavijatura kako treba.Da nije bio problem u toj XD kartici?
Evo pogledajte raspored pinova

XD
http://www.allpinouts.org/index.php/XD-Picture_Card
Smart Media
http://www.interfacebus.com/SmartMedia_Pinout.html

daree
29.10.2010, 14:36
Imam smart media/Xd adapter i xd karticu od 128mb.Radi u tritonu Le bez problema.Da bi se xd kartica formatirala,nije potreban usb car reader,formatiranje se radi u le-u.Media-utility-format.

RIDICK_XxX
30.10.2010, 01:07
...ja sam se informirao u vezi tog adaptera i uvjerio se svojim ocima da uredno radi...pozZ

matenica
04.11.2010, 20:49
E ovako da odgovorim na pitanje imam xD SMC Adapter SMC Interface i Kodak xD picture Card 128 mb, to koristem na moj Korg Le i trenutno radim sa njima. Cartica xD mora biti 128 mb inace le ne cita i ne prepoznaje ako je veca od 128 mb. To sam kupio sa interneta na ebay . Tako da i adapter i karticu mozes staviti i na pc i na Le , mozes je formatirati na pc i na le , samo kolege proverite dal nije unisteno ono krugce na adapteru jer onda nemozes nista da iradis. To je isto kao na SMC karticu koja ima jedan krug fakticki to je zastita i ako je otrgnuta zastita onda nista ne mozes da uradis ni da formatiras ni da radis sa njom. Inace skroz je isto dal imas SMC ili adapter i xD card, Samo napominjem xD cartice ne sme da bude veca od 128 mb , manja moze.

qqqqq
04.11.2010, 21:14
Najbolje ti je,ubacis karticu i ne vadis je vise,znaci da ti stalno stoji u klavijaturi.Tako ti se ne habaju kontakti i tako ne moze nista da joj fali.

toni-bt
05.11.2010, 03:57
i kod mene stalno stoji u klavijaturi vadim je mnogo retko ali 5 godina radi ko sat (da je ne urocim)

GALA
05.11.2010, 06:04
Moje kolege ja to krunjim kao kukuruz... u 3 mjeseca 3 kartice.....muke su to brate...cuo sam da su osjetljive na vlagu..tj.ne smije ih se dirat prstima po kontaktu..6 godina imam Le..vrisnilo mi je jedno 10 komada..sve sto zaradim ode na koje kakve kartice..

poledica032
17.12.2010, 04:15
mozes ugraditi scsi hard disk kad skines onu vecu plocu na poklopcu klavijature imas 50pin konektor za disk