PDA

Pokaži Full Verziju : Rolan XP10 i midi USB kabal .pomozite.


zdravkoco
13.10.2010, 16:30
Poštovanje ljubitelji svirke.
Kako duže vrijeme imam Raolanda XP 10 odlučih se da kupim midi USB kabal.
Sinoć sam spojio klavijaturu i laptop preko USB-a i instalacija je rekla OK.
E sad, imam midi Ox i ništa se ne dešava,imam One man band ali ništa takođe imam i Reason ali ne detektuje klavijaturu.
Ima li iko da mi objasni šta da uradim.
Probao sam na prekidaču pored kabla prebaciti MIDI PS1 PS2 MAC i nikako da dobijem signal na laptopu.
Stavio sam u EDIT opciji na klavijaturi LOCAL OFF
Ne znam šta sam sve radio i nikako da prosvira na laptopu, to jest da koristim One man band program za boje.
Ima li ljudi iko da išta zna.Sinoć sam 6 sati klikao po netu i ništa.
Ajd ako neko zna nek napiše
Imam i mail ***************************
Hvala.

fico
13.10.2010, 16:55
Ako ti je kompjuter prepoznao taj midi to usb adapter onda jednostavno kad palis One man band ides na midi device i das da je midi input taj tvoj usb. A za output stavi da je tvoja zvucna karta i moralo bi da radi odnosno da cujes zvuk iz kompa.Isto ti je to na svima programima koje budes koristio isto mislim na midi device .Sta moras imati upaljeno ili ugasito na samom sintu neznam ali to se malo poigras sa midi kanalima i treba da radi .Ako ti bude prilikom sviranja kasnio ton onda savetujem da nadjes na netu driver koji se zove Asio4all i njega insataliras da bar izbegnes kasnenje . Malo procitaj na forumu ima dosta tema bas o tom pisano tako da se ne ponavlja sve iz pocetka.

zdravkoco
13.10.2010, 22:52
Hvala na vašem odgovoru.
Problem je taj što sam sve to odradio i dodao USB device,i output namjestio na par opcija ali ništa,nema zvuka.
Moram podesiti klavijaturu jer je očigledno da ne šalje signal ka kompjuteru.
Takođe hvala za informaciju o driveru.

sell
14.10.2010, 16:29
probaj ovako za Reason:
prikaci kabl OUT na IN u klavijaturi; kabl IN na OUT u klavijaturi i USB na laptopu....
na klavijaturi podesis da ti je Local ON i ono da ti salje podatke, kod mene je "MIDI TxRx" da ti je ili ALL ili KBD... zavisi sta ti treba...
onda otvoris Reason/Edit/Preferences...
kad to otvoris u meniju "Page:" izaberi "Keyboards and Control Surfaces" i ides na "Add"...
onda ti izbaci prozor "Control Surfaces" i tu u meniju "Manufacturer:" izaberi "Other" i ispod toga ti u meniju "Model:" izbaci automatski "MIDI Control Keyboard". Ispod toga u meniju "MIDI Input:" ti stoji "Not selected", a pored toga imas dugme "Find". Klikni na "Find" i onda ti izadje prozor "Find MIDI Input", onda stisni neku dirku na klavijaturu i automatski ti detektuje kao "USB Midi" i ides posle na "Choose" pa "Ok"...
Onda te vraca na prozor "Preferances" i u meniju "Attached Surfaces:" imas slicku neku klavijaturu i pored pise
"<Other> MIDI Control Keyboard"
Model: <Other> MIDI Control Keyboard

Use with Reason
imas kvadratic ispred ovo "Use with Reason" i to markiraj...
onda klikni na slicku gde je klavijatura i onda klikni na "Make Master Keyboard".
zatim u meniju "Page:" izaberes "Audio" i u meniju "Audio Card Driver:" izaberes drajver koji imas za zvucnu karticu ili onaj gore pomenuti ASIO4ALL, ides na X da zatvoris prozor, ides na "Create" pa NN-XT ili NN19 sampler ucitas semplove (.wav .wave .sf2 i jos dosta formata cita) i rokaj.....
trebalo bi da radi sada
pozz

zdravkoco
14.10.2010, 22:58
Kao prvo puno ti hvala zaista sam zapeo na ovome a ne mogu ništa naći rješenje na internetu kao da ovu klavijaturu niko nije kačio na kompjuter.
Dakle ovako.
Kada upalim klavijaturu ton se na slušalicama sa klavijature čuje (ono boja što klavijatura ima).
Kada kliknem
EDIT
VALUE + -
SISTEM SETUP
LOCAL (local stoji na on)
što znači kada je local on koristim klavijaturu normalno.
Kad prebacim na OFF zvuka na slUšalicama nema.
Probao sam obe varijante i ništa REASON ne reaguje ,ne prepozna nikakav signal
Takođe sam išao na
EDIT
VALUE +-
PERFORM PART
RX CHANNEL (može se naštimati od 1-16) probao sam sve i opet ništa
Išao sam
EDIT
VALIUE +-
PERFORM COMMON
MIDI TX CHANNEL (može biti PART i od 1 do 16)
takođe ništa.
Sad stvarno ne znam šta treba da radim.
Uglavnom proba som na svim opcijama koje prekidač iza klavijature ima (MAC.PS1,PS2,MIDI) sve navedeno i opet ništa.
Dosta za večeras umoran od puta možda ću imati više sreće sutra naveče.
Hvala još jednom.
Dodato:
Još nešto mi sinu kroz glavu.
Kada sam uključio klavijaturu u USB tekla je instalacija i kada je završeno pisalo je
USB AUDIO DEVICE (work properlly)
Na One Man Band kada idem ADD Device samo mi to nudi (USB AUDIO DEVICE)
A čitam na One Man Baandu da bi trebalo pisati MIDI DEVICE.
Sad kontam da nije problem driver od kabla i od klavijature jer ga je registrovao kao USB AUDIO DEVICE?.

sell
16.10.2010, 14:07
moguce, ja ti ovo napisah kako je kod mene na klavijaturu i Reason 4, pa sam mislio da bi trebalo i kod tebe tako da bude jer isto rolanda koristimo...
probaj sve zivo, pa ili ces da ga napravis kako treba ili.....
pozz

zdravkoco
19.10.2010, 11:57
E pa evo da se zahvalim svim dobrim ljudima na pomoći.
Ako nekome zatreba riješenje problema (moj slučaj) problem je bio u obratno označenim MIDI IN MIDI OUT kablovima koje sam kupio (čitaj kinez).
Čim sam promjenio kablove na klavijaturi dobio sam signal.
One man band radi, uspijeh nešto i svirati (ritmovi i boje).
Sada je red da se bacim na reason.
Hvala vam još jednom.

grandia
19.10.2010, 12:26
nema to nista u vezi dal je kabl od kinezi il od japanci ...

na nekim midikablovima je potrebno da se usteka kontra a na nekim tako kako su oznaceni ...