PDA

Pokaži Full Verziju : koja je harmonika S SOPRANI?


branimir 123
11.10.2010, 22:34
pozdrav svima,nasao sam preko kolege harmonika s soprani,tako pise,nisam se susretao sa takvom nikad jeli mozda skracenica za settimio soprani,120 basova troglasna,7+2 registra,koliko vrijedi po vasem i kakva je?

Korg-Pa800
12.10.2010, 00:25
Kolega to je ocito Setimo Soprani harmonika.Ako je takav model kao sto si naveo,onda nije los,samo sto u vezi tih harmonika ima jedna caka.Nema ih bas puno orginalnih na prostorima bivse yuge.Mislim da ih ima par komada koje su bas originalne.Jedna od tih je kod Dragana Stojkovica Bosanca,a ostale su sve kopije.Eh sad,ako imas kakvog majstora da ti je dobro pregleda u vezi piskova,samih tonova i registara i da vidis da li valja.Ako bude valjala,po mom misljenu,odmah je kupi.To su dobre harmonike jake,izdrzljive i lijepog toga.
Lijep pozdrav... :)

mamula
12.10.2010, 07:21
Koliko ja znam kod bosanca je Artist VI, a ova harmonika koju kolega pominje je realne vrijednosti oko 400-500€ ako je u solidnom stanju.

VUNIMRAV
12.10.2010, 09:10
Ja sviram i imam Paolo soprani iz sezdesete godine,i to je porodicna firma brace Soprani medu i kojima je i Setimio,To je jedna od firmi koje su pravile i jeftinije i skuplje harmonike,hocu reci skolske,dok guerini ili Dalapa nemaju takvih modela i oni su zasluzeno na vrhu.Guerini,Dalape a izmedju je u gueriniju napravljen jedan model koji je zamisljen da bude izmedju Guerini i Dalape a to je Sonola.Tako pise na zvanicnom sajtu majstora iz Kastelfidarda.Soprani gharmonike su na nekom cetvrtom mestu,stim da su se braca soprani krajem 50 tih god dogovorili da naprave "najbolju" harmoniku i to je cuveni artist VI ali njih ima malo a ostalo jesu originali ali nikad nece biti kao sto su one prve.U svakom slucaju kolega je dobro rekao da ta S Soprani harmonika je otprilike te cene stim da je u toj klasi zasigurno jedna od najboljih.Ovo sto sam napisao sam procitao,tako da ne bih otvarao novu temu da nebi prekrsio pravila,/ako vec nisam/Veliki pozdrav svima,i dragi kolega kupi takvu harmoniku,neces se pokajati,ja sam svojevremeno imao tkvu ali P.Soprani otprilike sve isto,imala je vrlo lep i mekan ton,a i prodao sam je vrlo dobro.
Dodato:
Jos samo da dodam Setimija ima i Slavko Mitrovic, i Mica Jankovic,i Pavke ima ali mu ne izlazi is sobe,Dragan Aleksandric ima isto ali ne tu vrhunsku,tu je navodno prodao Bosancu i td

branimir 123
12.10.2010, 13:39
MAMULA u pravu si,harmonike je te vrijednosti kao sto kazes,harmonika je troglasna,nema duplu kabinu i ima kofer,u dobrom je stanju,zanima me dali se za te pare moze naci neka bolja harmonika,npr kakva je welt, consona u usporedbi sa ovom,hohner verdi 5 ,parrot,i tako....hvala na odgovorima,

cvele
12.10.2010, 14:07
Ako vec planiras kupovati harmoniku, kolika je cifra koju bi odvojio za kupnju? Da li ti je bitno da harmonika bude sa kabinom? Nemoj da te neko prevari u vezi te Weltmeister Consona pa da te ubijedi da je to kabinska harmonika a nije. Nsam probao Consonu ali sam cuo kako je harmonika u odnosu na cijenu i vise nego odlicna i da veoma vijesto imitira kabinsku harmoniku... Koliko je to tacno ne mogu reci jer opet kazem da nisam imao priliku da probam tu harmoniku..

pozdrav
@branimir jesi ti mozda iz bih (gradiska)?;)

branimir 123
12.10.2010, 14:54
nisam iz gradiske,da ti kazem imam profesionalnu harmoniku dallapu,nego ovako usput za nekih veselja na suho i tako manje feste mi treba neka harmonika da je glasna i lijepo zvuci,da ne moram svugdje dalllapu nosit,pa me zanima tako u tom rangu jeli najbolja za takvih stvari s soprani sto sam naveo?

mamula
12.10.2010, 16:26
Vidim da imas supermaestro, vidi stari moje misljenje je da probas i tu Settimio Soprani. Mozda je i ona ok. Kabinske Weltmaisterice su solidne tonski, ali tehnicki su to dosta ogranicene harmonike. Stim da je ova cansona nekabinska. Ja bi uvijek prije uzeo neku italijansku harmoniku. Najbolje je da probas. Koliko ti taj trazi za tu Settimio?

branimir 123
12.10.2010, 17:20
dobro si rekao,cijeni je 400-500 eura,za te pare prodaje jedan hohner verdi V 120 bas,,ne znam kakva je ona,i jeftinija nesto parrot 13+5+1,jeli settimo najbolji u tom rangu po vama??

mamula
12.10.2010, 17:28
zavisi od stanja, po meni bi nju stavio u prvi plan! Ovu Parrot nisam nikad ni vidio, tako da ne znam o kakvom se instrumentu radi.

branimir 123
12.10.2010, 17:45
aha,recimo da su sve u dobrom stanju,sta kazes za verdi 5,a parrot je procitao sam kao scandalli ,neka vrsta,brza i plitka tipka,

mamula
12.10.2010, 17:47
Koliko sam te shvatio, taj lik sve to prodaje. U toj situaciji ti je najbolje da svaku staviš na sebe i probaš, tako ćeš najbolje da vidiš.

branimir 123
12.10.2010, 18:49
ma ne,ne prodaje iosti lik obadvije,lako bi probao da su na jednom mjestu,nego mogu samo s soprani probat jer mi je najblize,a ostale su stvarno daleko:)

shtimerserviser
12.10.2010, 20:21
PARROR = Scandali, LICENCA u Kinu se radi. BAILE takodje.

VUNIMRAV
12.10.2010, 21:09
Eee,sad ga j...!To sam cuo pre neki dan,ne da mi nije bilo neverovatno,nego jednostavno sve sam nekako prihvatio da se proizvodi u Kini,ali harmonike ito cenjene marke,e to je brate previse,pa i da je od NRK.Muka mi je vise od toga,Dalapa stara dobra al" kineska.Kukuuu!Znaci,ipak je istina!

branimir 123
12.10.2010, 22:02
ne znam jesi razumio dobro,shtimerserviser je rekao da se parrot i baile harmonike proizvode u kini,a za ostale ne znam,

VUNIMRAV
14.10.2010, 08:37
Ma brate,i ostale nego sta,vidis da je guerini preplavio bivsu jugu.Gledao sam ja na netu te kineske i doduse nisam video nista sem te Parot,ali mi drugar pre neki dan rece da su uzeli i licencu skandalija i guerinija,ajde sad da neverujes kad cemo jos za koji dan gledati deci da nemaju etiketu Mad in China a kamoli harmonike.Ha-Ha,salim se sa ovim ali....Bogami?!

shtimerserviser
14.10.2010, 23:20
Nebi stavljao link da nebi slucajno krshio pravila, posetite na YOUTUBE :Oficiana de Acordeon.Doznacete gese takodje prave harmonike. " ITALIJANSKE" Pozz.

Milan_Canada
26.10.2010, 05:48
Ako pise na harmonici S Soprani (bas ovako )onda to moze lako biti Silvio Soprani, kojih u Americi ima jako puno koje u biti nisu lose harmonike ali nisu kabinske mogu imati ton modulator.

branimir 123
26.10.2010, 13:03
e bas tako pise milane,to je lako ta harmonika,kakve su one u odnosu na neku bolju hohner ili weltmeister i vrijede li 400-500 eura?

Milan_Canada
26.10.2010, 13:39
Dobre su harmonike imao sam priliku da ih probam ,vrede tih para ali opet zavisi najvise od toga za sta ti treba ta harmonika.Kvalitetno su uradjene.Vise informacija mozes naci na google pretrazivacu.