PDA

Pokaži Full Verziju : yamaha vs korg ili ..................


seadi
22.01.2007, 01:01
Prvo da pozdravim sve clanove a i modratore ove divne stranice.......Ovo je jedan dozivljaj koji moram podijeliti s Vama.Sinoc sam bio na zivoj svirci pjevac i nije bio nesto ali klavijaturista je zadivio sve poznavaoce dobre svirke a i one koji to nisu.Nije bilo pjesme koju on nije mogao odsvirat a impovizacije su bile toliko savrsene da nikad nisam nista slicno dozivio.Svaka pjesma je trajala pet i vse minuta.Nadimak mu je Tirke od prezimena Tirkic svirao je Yamahu 9000 pro i vidio sam da nije instrument u pitanju nego onaj ko to svira u njegovim rukama i moj korg ili neki drugi instrument bi sigurno zvucao isto
jer zna izvuci ono najbolje iz instrumenta.Ovo sam napisao samo jer puno puta se raspravljalo o instrumentima koji je bolji od kojeg oni mogu biti razliciti i da je jedan bolji od drugog ali je uvijek do onog ko svira taj instrument.Imam korga pa80 ali posle sinoc sam razmisljo da ga zamijenim za Yamahu 9000 pro a onda sam sam sebi rekao da i ako kupim neznam kakav instrument ako ja nemam poznavanje tog instrumenta da je bolje da ne ulazim u dodatne troskove nego da pritisnem stolicu i od svog korga zahtjevam slicno jer isto cu vrlo tesko postici.
P.S-Covjek je ostavio vrlo jak dojam...... njegovo poznavanje muzike me je odusevilo i da dodam da sa ovim nezelim nikog ama bas nikog stavljati u drugi red svako je za sebe dobar ali ljudi to treba vidjeti da bi vjerovo.Medju Vama je sigurno jos jako dobrih sviraca i poznavalaca instrumenata to sam siguran jer ste pomogli mnogim u nevolji zato jos jednom molim da se ne donose pogresna misljenja o ovom mome dozivljaju samo sam ispricao sta sam dozivijo
On sebe naziva prvom klavijaturom Sjeverne Amerike i mislim da ime ima dostojnog nasljednika.

Just my two cents

blatusan
22.01.2007, 01:27
Za ovo svaka cast!!! Ovo bi se trebalo stavit na START stanicu cim se neko uloguje da nebi dolazilo do sukoba kao sto je do sad bilo. To je najvznije. Covjek svaki bi najradije da mu se sve servira na zlatnoj tacni a to vrijedi i za klavijature i svako trazi od klavijature da prakticno cita misli a to nemoze i opet ono staro ulaganje vremena u klavijaturu donosi perfektan nastup.
Pozdrav svima, Alen.

seadi
23.01.2007, 19:24
hvala blatusan
i prije sam vidio dobre muzicare ali ovaj Tirke stvarno cini cuda svirao je zabavne , folk , pa cak i izvorne .........kao sto si rekao klavijatura nemoze citati misli ali vjeruj mi da njegova njemu cita ,hocu rei da oni jedno drugom citaju misli jer su bili kao jedno.Nakon nekoliko pjesama isao sam blize da vidim da on nema vise ruku jer sve je zvucalo kao da hobotnica svira a pod klavijaturom je imao cini mi se cetiri pedale i samo je skakao s jedne na drugu nikad j necu postici tako nesto ali nisam ni ljubomoran drago mi je da ima i takvih muzicara pa valjda ce mi dati kakav savjet dva.

Alix
23.01.2007, 20:35
Seadi jarane...Da si čuo Envera iz New Yorka promjenio bi mišljenje...Taj momak je najjači muzičar u New Yorku a i šire-dakle on svira na PA80 i Dx11 a samu tehniku ima malo žešću...Doduše sad ima pa1x ali njegov pa80 vrijedi više nego od mnogih pa1x...Dakle za mene lično je jedina greška PA-serije što nemaju Portamento i što im se Gajda gubi (kad prebrzo sviraš)...Ali za psr seriju nek ti drugi šta više kažu jer lično instrumente ne poznajem...Ej Blatusane zamjenio sam sam V50 za PA50 pa ako ko ima da mu prodam:)...Pozdrav!

crni
23.01.2007, 22:12
skroz se pridružujem seadu.i ja sam doživio takvo nešto.jednom sam tipa gledo kako drobi i vadi dušu svojoj klavijaturi a nema je šta videt sva poljepljena.bez ikakve solo klavijature.nemogu se setit koja je bila ali čini mi se jedna stara serija od yamahe.čovek je mogao samo da čuti i da se divi.ma to je balzam za uši kako je sve to stigo.dan dans pamtim.

blusa
23.01.2007, 22:31
Stvano vece gluposti nisam procito odavno na netu
od ovog sto hvali Mirsu. Da ga neznam licno i da mu
nisam pokazivao par pjesama kako se svira i objasnjavao
dosta o klavijaturi KORG YAMAHA rekao bi rastura..

Zivi licno u mom gradu ali sto se ticke svirke je supljak
teski niti svira kako treba niti zna akorde da uhvati..
Harmoniku svira svaka cast ali sto se tice klavijature pojma
nema i nemoj hvaliti ono sto netreba..

Licno je iso okolo i pricao za mene da pustam midi fajlove
sto sviram bolje od njega tako isto i njegovi prijatelji
kojima sam jebo mame malo i pisnuli vise nisu..
Posto necu da komentiram vise evo poslusajte i sami vidite
supljinu ovu a i da napomenem, svaku zabavu svira iste pjesme
iste improvizacije sve totalno isto...

http://71.18.35.150/Muzika/index.php?&direction=0&order=&directory=Uzivo%20Muzika/Samir%20Serifovic%20-%20Uzivo%202005%20-%20Bosanac

blusa
23.01.2007, 22:36
Alix:
Sto se tice Envera naravno da je odlican i ni u snu
ovoga Mirsu netreba porediti sa njim niti koga jos slicnog
ali eto tako se hvale i uzdizu ali vjeruj svi oni se
hvale kao prva klavijatura ili harmonika amerike ahahaa
nema smijeha veceg vjeruj..
Hajde cujemo se.. voz..

fico
23.01.2007, 23:13
Kad procitam sve postove neznam dali svi pricate o istom sviracu .Enver Tirke Samir Mirso .
Da nebi doslo samo do neke zamirke ili .....
Samo znam da nije rec o Enveru a za druge nisam siguran .
:?:

crni
24.01.2007, 01:47
da je jasno ne pričam ni o enveru,tirketu,samiru ni o kakvom mirsi.samo sam dodo da sam jednom čou jednog čoveka u srbiji kako drobi.čak ni imena mu neznam.komentar je bio samo,da klavijatura nije sve.čak iz slabije klavijature može da zvuči dobro ako je odličan muzičar.ne vredi alat ako nisi majstor.

blatusan
24.01.2007, 15:14
Alex, evo nisam imo vremena za net u zadnje vrijeme. Pa50 si uzeo ha? Neznam reci mi cijenu, ima jedan mali uci svirat tek i trazi klavijauru a mojom je ocaran. Tako dakle mogo bi se nesto uradit. Pozdrav svima.

edinj
24.01.2007, 18:12
Blusa potpuno se slazem sa tobom, o tom mirsi je i suvisno raspravljati. Nego reci mi, jesi ti iz utice, ja sam bio gore prije dve sedmice sa samirom.

blusa
24.01.2007, 22:29
Ja sam iz PA gore upstate NY odakle je i on
zato kazem da pojma nema a prica svasta o svakom.
Kao i prijatelji mu sto radi s njima dok ih ne
posutam jednom ko kante zajedno.. papci..

Odakle si ti? Haj javi ako imas msn ili nesto na pp..
poz.

seadi
26.01.2007, 21:24
Stvano vece gluposti nisam procito odavno na netu
od ovog sto hvali Mirsu. Da ga neznam licno i da mu
nisam pokazivao par pjesama kako se svira i objasnjavao
dosta o klavijaturi KORG YAMAHA rekao bi rastura..

Zivi licno u mom gradu ali sto se ticke svirke je supljak
teski niti svira kako treba niti zna akorde da uhvati..
Harmoniku svira svaka cast ali sto se tice klavijature pojma
nema i nemoj hvaliti ono sto netreba..

Licno je iso okolo i pricao za mene da pustam midi fajlove
sto sviram bolje od njega tako isto i njegovi prijatelji
kojima sam jebo mame malo i pisnuli vise nisu..
Posto necu da komentiram vise evo poslusajte i sami vidite
supljinu ovu a i da napomenem, svaku zabavu svira iste pjesme
iste improvizacije sve totalno isto...

http://71.18.35.150/Muzika/index.php?&direction=0&order=&directory=Uzivo%20Muzika/Samir%20Serifovic%20-%20Uzivo%202005%20-%20Bosanac


Jarane uopste nije rijec o Mirsi covjek kojeg sam slusao je skroz druga linost.Ja sam siguran da Vi njega nepoznajete
jer je ove godine dosao svirati po americi sve prije je svirao po evropi,Znao sam da ce neko pogresno procitati poruku zato sam i naveo u svojoj prici da nikog nestavljam u drugi red i da postoje sviraci i sviraci .................ali da je Tirke opcarao svakog ko je bio u restoranu i nisam rekao da je on naj nad naj samo sam ispricao dozivljaj kako nam je subota bila kakva dugo nije jer nismo slusali fajlove nego pravog muzicara koji ima cak i svoj studio i radi s pjevacim na aranzmanu i ima oko 50 godina ako nista svirao je kad se nije znalo za fajlove i dan danas svira bez fajlova
"just my two cents"

blusa
27.01.2007, 03:33
Ako je rijec o Mirsad Tiric - Tirke i pjevacu
Hajce (Ermin) koji ko fol glumi Sinana onda je to taj..
Nema vecih papaka od njih, isto svira 9000PRO i ima ono
povecalo gore na njoj jer nevidi dobro, razumijemo se ;)..

poz..

seadi
27.01.2007, 05:21
Ako je rijec o Mirsad Tiric - Tirke i pjevacu
Hajce (Ermin) koji ko fol glumi Sinana onda je to taj..
Nema vecih papaka od njih, isto svira 9000PRO i ima ono
povecalo gore na njoj jer nevidi dobro, razumijemo se ;)..

poz..

Ok vidim da ga poznate lijepo ste ga opisali,neznam sta se Vama zamjerio ali ono sto je svirao i nije svirao samo Hajcetu nego i jednom stvarno dobrom pjevacu dvije pjesme jako teske Kliker od stakla i Tri sina junaka koje su zvucale kao original.Jarane ako hocete doci u Waterloo Iowa svirati jedan vikend ja bi Vas volio upoznati a ujedno mozete i malo zaraditi jer danas dobri muzicari slabo navracaju ovamo kod nas a ako ste Vi bolji od njega ja bi to stvarno volio cuti (nemojte ovo svatiti pogresno ja stvarno mislim sto kazem) dodjite da Vas cujemo imamo nekoliko restorana sto nemaju muziku nego svakog vikenda je neko novi bas ove subote su ovdje Ado Gegaj i Seki Turkovic.Ako hocte poslacu Vam PM pa mozemo o tome razgovarati.

fostex
27.01.2007, 05:32
tako, tako..
Lako je napljuvat nekoga, ajde sad momci pokazite sta umijete! :lol:

blusa
27.01.2007, 07:05
Nema problema slobodno se javi na PM.
Necu pricati nista o njima kao sto oni rade za svakog
muzicara ovde, ali tu smo da dokazemo sta znamo zar ne :)
Samo spada u teske amatere, a naravno da sviram bolje od njega
i od pola njih ovde u USA..
Ima ih par ovde znaju me, i znaju da nisam fajlas ali
eto oni probubali kao svi mi fajlasi samo oni znaju heheh

fostex nema tu sta zna se ko je majstor ko ne hahah
vozdra

BasariStudios
27.01.2007, 07:15
Sta je Seadi napisao, mislim CONTEXT ne moze bolji i tako i treba.
Al sto se tice Mikija Tirkica kako je BLUSA rekao, znam ga i ja, ne licno
al kao muzicara.
Posto su neki spomenuli Envera, Enver i mnogo nas ovde tom Tiricu moze bit
profesori...ne pljuvam po coveka, al prica o njemu je bila ko da se prica o
RALCHEVu, MILETO, MICA, AMZA i ostali, pa tako i ispada prica sada.

seadi
27.01.2007, 07:54
ljudi po treci put ponavljam da nikoga nisam stavljao u drugi
red vec da posle toliko vremena i slusanja fajlova sam licno cuo covjeka kako svira.I samo sam htio reci za razliku marki instrumenata da i nije bitno ko sta svira nego kako on to svira.A on je to radio srcem .Jer kad dodje neki fajlas s pjevacicom gologuzom sve je puno ko u cep a kad covjek prolijeva svoj znoj i stvarno svira e to treba cijeniti ........A cijenim i vasa misjenja isto jer kakav bi svijet bio da smo mi svi isti,ja ucim i jos uvijek se trudim da ucim od najboljih.

Alix
27.01.2007, 11:24
Seadi moram da stupim u debatu iako nisam iz USA...Prvo da te pitam dali poznaješ SENADA KAPIĆA iz Watterloo-ja (IOWA)...On je moj Veliki prijatelj i isto tako jako dobar muzičar...A što se tiče kvaliteta ENVER iz New Yorka gazi sve pod sobom...Dakle taj ti je the best a odmah iza njega bi uvrstio kolegu Blusu koji svira UŽIVO za razliku od tog Mirse od kojeg sam vidio sliku...Dakle (ako je to ona slika Blusane) čiča ima kraj sebe kofer pun disketa i polako trpa i pušta...I to da bude svirka?...Ma jarane to je prdačina malo veća (izvinjavam se za rječnik)...A u Americi je malo kvalitetnih muzičara-na prste se da prebrojati...Zato više puta odavde iz Evrope idu muzičari za USA jer je stvarno gore teško naći čovjeka da odvaljuje sa svirkom a ovdje kod nas svaki treći slaže trilere ko blesav...Pozdrav!

blusa
27.01.2007, 17:20
Nije onaj Alix, ali jeste drugi klikni link taj gore
i poslusaj bit ce ti dovoljno, imas ga na prvoj strani
ovde sto sam postavio, zato sam spomenuo cim sviras bolje
odma pricaju fajlas... Cudni su ljudi ovde....

seadi
27.01.2007, 18:49
lijep pozdrav alix
Znam Senu on mi je komsija , dobro se znamo , vidimo se svaki dan kad cekamo djecu iz skole jer njegova cerkica ide u istu skolu kao moj sin.Ja ga zezam da cemo biti prijatelji u bliskoj buducnosti.Nego alix imam nekakvu yamahu V50 i prikopcana mi je na kompjuter i koristim wsysex program ali mi nikako neide unosenje boja uvijek mi kaze da je pretrpan a kad pretisnem Int. tamo nema nikakvi boja .Ja sam razumio kroz prosle poruke da bi ti meni mogao pomoci oko toga pa ako mozes molim te javi mi se na PM.Znam da bi mnogi mogli ali ja eto volim slusati jednog jer kazu "gdje puno baba kilava djeca"
I sto se tce Tirketa ljudi on svira, nepusta fajlove i dobro to radi a da je nabolji ja to i nisam tvrdio samo sam rekao da stvarno svira i to radi srcem a sto se nekom nesvidja ili mu se na neki nacin zamjerio ja to ne mogu popraviti,Njegova yamaha 9000 zvuci sto put bolje od mog korga.Ali opet da on svira mog korga a da ja kojim slucajem sviram njegovu yamahu opet bi bilo obrnuto korg bi zvucao bolje sve sto ja tvrdim u ovoj prici je da nije instrument taj koji je bolji nego onaj ko stoji iza njega.
Puno pozdrava administratorima , svim clanovima i hvala svima na postenim misljenjima.Kroz zivot ucimo i svaki dan nesto novo naucimo a neko je rekao da opet umremo nedovoljno nauceni.
"just my two cents"