PDA

Pokaži Full Verziju : Jedno slavlje, a dvije muzike!


b.o.Y.c.h. ČK
10.10.2010, 19:10
Pozdrav društvo!
Već dvije gaže mi se dešava da oko pola noći dođe neka druga muzika ili tamburaši ili limena (obićno odsviraju dva seta i odu), naravno to je sve dogovoreno i naručeno od strane gazde ili slavljenika, jedna dobra stvar je da dok oni sviraju ja imam vremena za napit' se :) , a s druge strane mana toga je što gosti daju pare tamburašima jer sviraju među njima te im naprosto uzimaju novac, a kad odu opet smo dobri mi ali od para niti riječi jer gosti više ne žele bacati na muziku, e to me počelo prilično živcirati...
Vratovi tambura prepuni keša sa dvije nule, a ja idem doma sa nešto sitno :)
Siguran sam da ste imali takve slučajeve, pa šta onda radite, kako se ponašate, kad vidite da od bakšiša vjerojatno neće biti ništa!?!?

zoric
10.10.2010, 19:26
Hmmm,takve situacije su veoma ceste,ali od strane trubaca za razliku od tamburasa.....i mogu da kazem da mi je to pomalo smetalo ali nikad nisam o tome razmisljao,ali sam vremenom navikao na to jednostavno nemogu nista da ucinim povodom toga osim da okacim aranzer na sebe i da udjem u sred kolceta i sviram!!!:D

bokajunior
10.10.2010, 19:53
Ja se odmah ogradim kada se dogovaram za tezgu. Trubaca nema. Brate mili malo li sam puta svirao gostima ceo dan a trubaci uzmu sve pare za 15 minuta. Ako hoce trubace da im dodju, onda ja odbijam tezgu. Jednom mi se dogodilo da je kum doveo trubace koji su brze bolje izasli napolje jer je mladozenja video da sam ja poceo da se pakujem.

Uzgred, dogodilo mi se da sam svirao svadbu na kojoj su istovremeno bile dve muzike. Takav je bio dogovor jer su gosti bili razdvojeni. Pola svatova je bilo u sali gde je svirao orkestar a ja sam svirao u basti restorana gde je bila druga polovina gostiju. Malo smo se "krljali" sa ozvucenjem, ali bilo je OK. Samo znam da se jedan gost toliko napio da nije znao kome je narucio pesme. Dao meni pare, otisao u wc i kada se vratio drugi pevac je nagrabusio :mad:"braaaaate nisi me ispostovao".

zoric
10.10.2010, 19:58
Kad smo vec kod duplih svirki ja sam svirao neku slavu sela u diskoteci a gazda je pozvao jos jedan bend kao da ce biti atraktivnije sa dva benda i svirali smo blokove malo ja malo oni i isto je bila frka za baksis pevacice su donosile pare kod nas na binu na gomilu bas je bilo bezveze i neprijatno......

Boban010
10.10.2010, 20:17
Tako je i kod nas sve pocelo dok nije voz otiso u p.m.
Borili smo se koliko smo mogli,ali nista...Rezultat svega je da trubaci sada sviraju obicaje(od mladozenje do kuma,po mladu itd..).Skoro su obavezni kada bude secenje torte,a ponekad i sami odsviraju momacke veceri(obicajni deo) a onda se nastavlja veselje sve cesce uz kompjuter.Sav taj posao smo radili mi....
Glavni krivci su orkestri koji nisu hteli da rade obicaje,kao oni su mnogo fini i sviraju samo u sali.Naravno bilo je i slucajeva gde je falilo znanja za tako nesto kao i neispunjavanja tehnickih mogucnosti(nemanje akusticnih instrumenata u orkestru).
Eee,da,zaboravio sam da kazem,kao posledica toga, obicajne pesme se uklanjaju iz repertoara tako da je retkost da se na veselju odsvira neka "svadbarska".Samim tim baksis je sve tanji,pa vecina svira za fiksno utvrdjenu tarifu i bez porudzbina.
A posledica svega gore navedenog je da svadbena veselja gube svoj smisao tako da se sve redje i prave.....

MikiB
10.10.2010, 20:34
pa najbolje je onda uhvatiti se trube ili tamburice i uzeti lovu za pola sata.salim se.naravno da nemozemo nista povodom toga,jer ce oni(u mom slucaju trubaci)uvek doci na poziv gazde.evo sta sam ja uradio kad su dosli trubaci na neki ispracaj:kad su poceli da sviraju(a vecina njih vrti 3-4 pesme) ja na tritonu ubacujem one zezalice iz nasih filmova(decooooo,sta ce biti s kucom...) ili zvuk motorke,a normalno to nervira "kolege" trubace,ali nemogu mi nista zato sto imam lepih 120kg i 190 visine.eto ja sam nasao nacin da ze zabavim dok oni duvaju.a za pare sta da radimo bice para....mozda....para nikad dosta...puno pozdrava za sve kolege.

LOLE01
10.10.2010, 20:35
Nema druge nego se prebacit u trubače ili tamburaše,a aranžer u ormar ;-)...kod mene nedavno na svadbi bili trubači ali ostali suhi skroz...nitko ni dinara...jadni ljudi pušu li ga pušu u trube a naši dalmatinci škrti...mislim da će u buduće ti trubači odbijati gaže po Splitu i okolici...

Boban010
10.10.2010, 20:47
Niste skužili,nece biti ni svadbi a samim tim ni para za muzikante.....u dogledno vreme.
A dotle,ko ga šiša,bitno je da je nama lepo,eeeeeee..........(tuga).

nelica2002
10.10.2010, 20:47
Ja sam imao nešto slično, svirao sam na krštenju došao sam u restoran namjestio opremu kad ide kolega muzičar sa svojim instrumentima u istoj sali svirati drugo krštenje, ništa svirali smo na redu nekako je prošlo al nije to to.

cvrca
10.10.2010, 21:11
Ma ljudi nije problem druga muzika.Problem je u nama muzicarima.Kad pricaju o cenama,vecina muzicara lupa neke cene 200,300..A kad ono svira se i za 30 e po muzicaru.Kad bi se lepo dogovorili(sto je apsolutno nemoguce)oko cene svirke ne bi niko mogo da nas zeza,pa ako gazda hoce i drugu muziku(trubace,tamburase,gudace...)cena je jedna,a bez trubaca druga.Vrlo prosto!

Simke
10.10.2010, 21:29
Obavezno kad se dogovaram sa gazdama(domacinima),ja im kazem da trubaci nisu pozeljni jer..bla,bla,bla...nadjem 1001razlog!!!A ako bas su toliko zadrti i hoce trubace,onda kazem da se njihovo sviranje svede na neki minimum od oko 10-15min najvise!Problem je kad radis za LOVU...dodje neko uvede trubace,izduvaju neko vreme,i naravno opet se vracamo kod toga gde je prekinuto..ali njemu vise nije "merak"i onda dosta se tu gubi!!

Boban010
11.10.2010, 16:38
Dzaba se otimate i sa cenom i sa ogranicenjima,to je neminovnost i ne moze se izbeci,sto brze prihvatite i prilagodite se,lakse ce vam biti.

energy
11.10.2010, 17:25
Ja sa tim nemam problema.kad udju trubaci ja taman odmorim,jedem,pijem ..........sta vec,i mislim da mi oni nisu ama bas nikakva konkurencija,jel svako uzima"svoje pare".Onaj ko hoce da stavi pare na klavijaturu stavi ce a onaj ko nece on nece.Cak mislm da su korisni jekl znaju da doprinesu raspolozenju cele svadbe a to je itekako vazno za nas :D>To je konkretno za trubace.A sto se tice onoga "dve muzike"nisam za to jel pored neprijatnosti izmedju muzicara moze da bude i izvor problema.Sve u svemu............:confused:

caka012
13.10.2010, 19:14
Kod nas retko koje slavlje prodje da ne grunu trubaci, ali ja sam 100% ubedjen u sledece:
Oni nase pare ne uzimaju!
Onaj kome si ceo dan svirao i nije ti dao baksis, a trubacima daje, sigurno ti ne bi dao te pare da trubaci nisu dosli. Sto rece kolega malo pre, svako tu uzme svoj novac, niko nije na steti. Posto me uglavnom nerviraju trubaci, ovu pojavu sam bas pazljivo pratio i dosao do ovog zakljucka posle dosta posmatranja i pracenja, nisam izmislio tek tako.
Znaci, novac koji trubaci uzmu, nije nama ni bio namenjen i svakako ga nebismo uzeli. Ovo moze da se uzme kao teorema.

Alen P
14.10.2010, 19:34
Svirali mi svadbu, on Njemac, ona domaća. 2 muzike, mi i tamburaši. Oni svirali malo, ponapili se, mi odradili cca. 70% svirke. Ali oni su bili u očima njemaca 'ajnc A', hvalili su ih na sva zvona a mi samo radio kazetofoni. Nikad nismo saznali za koliko su svirali svadbu...

Jedna je činjenica, ima nas puno koji koristimo elektroniku. E sad, čuti nešto prirodno-pa iako loši muzičari-je nešto fantastično. Pa znate li kako se čuje uživo kontrabas-naravno da znate! To je nešto neopisivo. Ljudi to vole. Ne zanima ih kakav TI imaš sempl, rompl ili... Problem je globalne, recesijske naravi, nema para, nema svirki.

U našem mjestu je tip (odličan pjevač, vrlo loš karakter, zna ga B.O.Y.C.K.) obradio stare autothone melodije, okupio naivce studente s trubama, jedan bubnjar s basom, fusom, snarom, činelom i ljudi poludjeli za njim!

Morali bi biti ili postati inovativni, prepoznatljivi po...neznam čemu i bilo bi više para. Ja nažalost takav nisam.

http://www.youtube.com/watch?v=FrYW0U0G7GU&feature=related

Ovu vjerojatno znate, o tome vam govorim...

romario
14.10.2010, 20:23
Meni je ovo dobro ...

Alen P
14.10.2010, 21:20
Nego što da je dobro! On je prije nekog vremena pokušavao s izdavanjem nekih cd-ja, sviruckao s bendom, duo, trio... Ali s ovom ekipom je podigao publicitet i sad si podiže pare i pare. Nedavno smo ga pratili na jednoj feštici-30 ljudi. On je došao oko pola noći, otpjevao je sat i pol, nama platio neku siću a on pokupio...ne znamo ali tarifa mu je između 150-300 eura za sat, sat i pol. Tema je kako 'zagrejati masu'. Eto. Inovativnost, ništa više. Nešto po čemu ćemo postati prepoznatljivi. Taj tip sada grije masu i sebi konto.

b.o.Y.c.h. ČK
14.10.2010, 21:32
Smeta mi pogotovo što ljudima padne raspoloženje-veselje-merak poslije tih akustičara, teško ih je natrag dobiti za feštu, nekima je fešti i kraj, oni dođu odsviraju set odabranih "najboljih" pjesmica, te "prava pjesma u pravo vrijeme", podignu ljude do kraja..
Oni dođu s politikom sviranja 45min, ljudi će ih u većini slučajeva uspjeti zadržati bacajući masu para, neki ljudi spiskaju svoj budžet za taj "izlazak" i to ti to, netreba se više nadati dodatnoj zaradi...
A ovaj dotični pjevač :D šta reći, koliko ja čujem da ga niko ne šljivi pol posto, jedino bandisti-trubači su zakon, da nema njih nebi bilo ni njega...

Alen P
14.10.2010, 21:42
Sve je točno osim tvrdnje da ga nitko ne šljivi pol posto... Naime, ljudi u našem kraju; ugostitelji i ini ga ne šljive pol posto jer ga poznaju-kod njih je nekoć svirao- i ne mogu vjerovati da toliko zarađuje koliko zarađuje jer je zaista seljo. Ali ostali to ne znaju. Mali broj 'lokalnih' muzičara je bio na Dori s time da je njemu autor pjesme bio Miroslav Škoro (!!). Dakle, to je već jedno priznanje njemu, glasu kojeg dobro koristi. To zna naša šačica ljudi koji ga poznaju ali nadalje, iako je nizak, on je sa svojom ekipom pojava.

Barni
15.10.2010, 00:04
Eh ljudi, točno je da ima boljih, ali ne znam što to Vama smeta. Pa zašto i Vi ne napravite nešto po čemu ćete biti posebni. Nitko Vas ne sprečava da krenete sličnim putem. Čovjeku kapa dolje! Tko pita Vas i Vaše ugostitelje u Vašem kraju? Pa ljudi obično ne mogu uspjeti u svome kraju, već uvijek negdje gdje nitko nema predrasuda prema njima.

Alen P
15.10.2010, 14:55
Ne smeta nam. Što se tiče inovativnosti, tu je uspio, kapa dolje.

Dell
15.10.2010, 16:17
kolege, vratite se pomalo i na temu ;)

Barni
15.10.2010, 20:29
Što se tiče teme, stvar je vrlo jednostavna. Ako si ti glavni zabavljač (onaj koji je cijelo veče angažiran), na tebi je da se potrudiš da budeš bolji. Ja imam nekoliko sličnih iskustava, pa mogu reći da ljudi obično griješe kod biranja repertoara u tome da čuvaju najbolje pjesme za kasnije - a to je potpuno krivo. Posebno ako znaš tko ti dolazi u "goste", možeš tako složiti repertoar da on više nije zanimljiv nikome osim onome koji ga je pozvao.

romario
15.10.2010, 20:34
Za jednog početnika forumacije ,
mudro zboriš ;)

Barni
15.10.2010, 21:02
Romario, jedno je početnik na nekom forumu gdje se vidi snalaženje na računalu i tehnici, a drugo praksa i realnost. Ali ono što je nabitnije, nema tako dobrog zabaljača da ga Vi ne možete zasjeniti, naravno ako Vam je stalo i da se malo potrudite. Nekoliko postova prije bio je spomenut jedan zabavljač. Pa što bi on izveo u ponoć na primjer, kad bi Vi jedan sat prije toga izveli većinu njegovih hitova? Naravno stvar je u trudu, ako se netko ne žali zezati s tim pjesamama onda se nema o čemu raspravljati.

b.o.Y.c.h. ČK
15.10.2010, 21:10
@barni
Sve je meni to jasno, hoću samo čuti različita mišljenja, tj kako rade drugi..
Baš sam se dostjetio kad si rekao da ne treba prave pjesme čuvati, u pauzi tamburaša toliko smo ih iznervirali setom i uzdignutom atmosferom da nisu mogli jesti :D
Zvuči neistinito, ali ima članova koji to mogu potvrditi; zna se "prava pesma u pravo vrijeme"..

Barni
15.10.2010, 21:19
o tome ti govorim, pa se na kraju ipak vidi jesi li bolji ili nisi...

romario
16.10.2010, 00:46
Romario, jedno je početnik na nekom forumu gdje se vidi snalaženje na računalu i tehnici, a drugo praksa i realnost. Ali ono što je nabitnije, nema tako dobrog zabaljača da ga Vi ne možete zasjeniti, naravno ako Vam je stalo i da se malo potrudite. Nekoliko postova prije bio je spomenut jedan zabavljač. Pa što bi on izveo u ponoć na primjer, kad bi Vi jedan sat prije toga izveli većinu njegovih hitova? Naravno stvar je u trudu, ako se netko ne žali zezati s tim pjesamama onda se nema o čemu raspravljati.


Šala mala ;)


slažem se s Vama Barni ...

Barni
17.10.2010, 12:40
Sve OK,

pozdrav

Skypi
06.12.2010, 14:30
Pozdrav svima
Dve muzike na jednoj zabavi ili u restoranu koji ima min. dve sale.
Dve muzike se obavezno sretnu u svatovima.Jedna svira kod mlade
a druga kod mladozenje.Kod nas je nepisano pravilo da mladina muzika
prestaje kad stigne mladozenja. s' muzikom i to unapred dogovorimo.
Na samoj svadbi smo cesto imali dogovorenu situaciju da sviramo sa
Klavijaturistom.Mi otprasimo svoj blok pa malo odmorimo a on svira svoj blok.
Svako ima svoju gadzu a za baksis kako se dogovorimo.Ako hoce svakom svoje
ili sve delimo na ravne casti.Uvek je bilo ovo drugo.Milina jedna.
Bilo je i neizbeznih trubaca ali oni su na brzaka odradili svoje i uzeli sta su uzeli ali s' obzirom koliko ih ima uvek nedovoljno.
Mi smo pogodili svirku za onnoliko koliko smatramo da je potrebno i sve izvan toga je extra zarada.
Imali smo situacije da svirama u jednoj sali a druge kolege u drugoj.
Jednom prilikom imali smo izuzetnu goscu koja je slavila rodjendan i svirali smo od 16h do 06 sutradan ujutru bez pauze.Naravno da smo dobro zaradili.
Medjutim u drugoj sali gosti su bili slabiji a videvsi da mi non-stop sviramo a njihova muzika cesto pravi pauze...Doslo je i do tuce pri cemu je razbijen Beges.
Kafana je komplikovana kad ima muziku a dve je samo dodatna komplikacija
sa cesto neizvesnim ishodom.
Dodato:
P.S.Zaboravih napomenuti da smo naredne godine svirali tim gostima
koji su kolegama razbili Beges i pored odlicnog baksisa bili domacinski pocasceni vecerom.
Pravilo je da nema pravila.

Sokannp
06.12.2010, 15:24
Bitno je ne nervirati se i nastaviti ziveti dalje

sijakm
13.12.2010, 10:11
Ja sam radio svadbu gde je moj bend svirao domacu zabavnu muziku i mozda 10 narodnjaka, a drugi bend stranu muziku i svirali smo neizmenicno sat vremena mi, pa sat vremena oni. Milina, bila bas lepa zurka (svi su bili u tom fazonu), ostavili su dosta baksisa bez narudzbina i sviralo se od 18h do 24h :).

buco bass
14.12.2010, 12:15
meni se desavalo da mi na svirku ulete trubaci i to uvijek onda kad mi napravimo dobru atmosferu oni gostima dodju ko slag na tortu naravno pokupe nesto baksisa iodu jest da mi nebude bas drago kad ih vidim al staces moraju i oni zivit i netreba se puno sekirat jer niko niciju nafaku nemoze uzet

whaddeva
20.02.2011, 12:39
Ja nemam problema sa tim, odbijem i gotovo, ako hoce dvije muzike za svadbu / krstenje (bilo je i toga u mojnih 30 godina sviranja) ja ih pitam a zasto? Imate li vi gospodine dvije zene? Obicno niko nema pametan odgovor na pitanje i tu se sve zavrsi. Pogotovo ako su u pitanju akusticni muzicari (tamburasi ili trubaci) sto mogu zaci medju stolove i na uvce guditi ja to jednostavno odbijem i gotovo, bilo kakav izgovor i ciao.... :) Bolje dzaba sjediti nego dzaba raditi :)

MarinkoCar
20.02.2011, 13:34
slazem se uvek treba naplatiti vise ako dolaze trubaci ili tamburasi :))))
I resen problem :)

bianconero
08.08.2011, 04:38
ja tih situacija nisam imao do sad...jedino mi se desilo da greskom vlasnika jednog lokala dobijem ne sudjene kolege :) ja i moja ekipa smo imali sa njim dogovor da radimo petak a druga ekipa da radi subotu...medjutim on je covek nesto pobrkao pa je i ovima zakazao petak...ipak sve se ok zavrsilo,oni su momci ostali kod nas na svirci ko gosti a mi smo njih ispostovali sledece vece i slusali ih...eto i sada se ponekad sastanemo,druzimo se,razmenjujemo iskustva i sl.