PDA

Pokaži Full Verziju : Korg ASX-1 - Prosirenje


aleksandar031
09.10.2010, 22:33
http://www.youtube.com/watch?v=wczScrxjzlo

http://www.youtube.com/watch?v=XF5Wer6nq4k&playnext=1&videos=T9w_k1zb5-I&feature=mfu_in_order

Zna li ko o cemu je rec,da li se ovo odnosi samo za Pa2xpro?

Ace
09.10.2010, 23:29
Do sada sam citao o ovome .... imam nezvanicne informacije da se radi o USB prosirenje. Ako bude USB na pa80 nema da odgovara. Koje sve klavijature ce ga podrzavaju nemam pojma (samo se nadam da ce i moja biti medju njima :) )
Snimalo se letos i materijal je ispracen u KORG da se sve ubaci i zavrsi finalni proizvod ... tako da uskoro ce izaci.

skoricnik
09.10.2010, 23:54
Ovo su opasne stvari.
Semplovi su vrhunski, a, jedva cekam da cujem cenu...

Mislim da ce biti :-O

DjoleBn
10.10.2010, 00:00
Nidzo sta mislis koja ce biti cijena, i mene interesuje? :)

skoricnik
10.10.2010, 00:02
Nisu ludi da jeftino daju ovakve semplove vrhunskog kvaliteta...Ipak je to SkyMusic...Prognoziram da ce biti vise od 250e.

DjoleBn
10.10.2010, 00:08
I ja mislim da ce biti preko 250 e... Al' radi... :O
Zvacu ja sutra makar da se raspitam... :)

Burli
10.10.2010, 14:18
Pa neka i bude više od 250e to je opet djeljivo sa više učesnika... ;)

Javite nam zvaniču cifru!?

DjoleBn
10.10.2010, 14:27
Bojim se samo da ne naprave modul, za ugradnju... Onda nece moci biti djeljiv...

aleksandar031
10.10.2010, 14:45
Tesko da ce ovo ici preko usb,pre ce biti neka ugradnja.
Na prezentaciji kaze da je namenjeno svim korgovim aranzerima koji imaju mogucnost citanja semplova.Valjda cemo i mi sa starijim masinama moci da ugradimo to:D

DjoleBn
10.10.2010, 14:51
I ja isto mislim, prije ce biti neki modul, za ugradnju, nego usb...
Ipak je sve od bubnjeva loop, ako ne bude modul, onda nece moci stati u masine poput pa1x.
Zvacu ja sutra sve da se raspitam.

Ace
10.10.2010, 15:21
Videcemo sta je .... ja sam rekao da to sa USB je nesigurna informacija, iskopao sam je od neki forum (da ne reklamiram koj).
A posto se odavno radi na to, red je vise i da ga izbace :confused:

Marco7
10.10.2010, 15:24
Posto sam bio u Sky-u kupovao nesto dok se radili ovo prosirenje dobio sam od celnih ljudi informaciju da ce biti ubs stick u pitanju ;)

Burli
11.10.2010, 00:29
Spremajte lovu, ovo nije zezancija, a muštuluk za vlasnike Pa800, pogledajte na 7:36 http://www.youtube.com/watch?v=vK-MtR2SAwY&feature=related

Allbert
11.10.2010, 01:02
Kolege ovo sto sam do sad video koliko clanova je radilo ovaj projekt mislim tih 250 bice to smijesno..pod 1 tu su zivi instrumenti u pitanju, sve je radjeno visokog kvaliteta.. Ako neko od kolega dobije neku informaciju za cijenu ili kad ce poceti da se prodaje neka javi Uzivajte vlasnici Korga...:D

Millan
11.10.2010, 01:31
Oj, korgose, korgose, ti si prava makinaaaaaa
tebe voli staro, mlado, ja te sviram radoOoOoOoOoooo....
=))

Ace
11.10.2010, 01:33
Od Burlievog klipa vidim na kraju pise da je samo za pa800 i pa2x .... a iskreno mislim da bas kod njih ova ekspanzija i nije bas neophodna. Imaju dosta prostor za semplove da mozes da ga napucas da zvuci solidno. A goste u kafanu bas i necu prepoznati dali ti je sempl High definition usemplovan ili je onako skroman.

Marco7
11.10.2010, 01:44
E pa meni su rekli da cu ovo prosirenje dobiti potpuno besplatno jer sam njihov stalni kupac i svaki aranzer pa i Pa2Xpro sam kupio kod njih i Milan mi je rekao da cu ga dobiti kad izadje!Prenecu vam utiske kad ga probam jbg :)

Burli
11.10.2010, 10:16
Marco7 je od sad moj najbolji drug na forumu...:D;)

svrakan
11.10.2010, 11:10
Ja cu da spomenem da je producent koji je na snimku takodje moj drugar he he...Buzge,ali da vam nesto kazem,meni tu nista nije specijalno da padnes na d...,postoje vec kvalitetni semplovi harmonika koji su semplovani ton po ton,cak i tamburase koje imamo svi su vrlo identicni,jedino mi je buzuki ostavio dobar utisak,bubanj kao bubanj,stvar ukusa,dobar je ali ima mnogo,ama bas mnogo sviraca koji su od obicnioh wavova iz raznih programa slozili bolji bubanj.E sad klavire su stvarno odradili profi,to mi je najbolje sto sam cuo.Za cenu ne znam,ali ja za ovo ne bih dao te pare koje spominjete,to je moje licno misljenje.

erno11
11.10.2010, 11:25
Pa sto sam cito ovdje da ce biti oko 250 - 350 eura ova mashina. Ako bude batko to za te pare odmah kupujem.

Izvinjavam se ako grijesim

Vex
11.10.2010, 13:03
Ne znam samo odakle vam ove cifre kad cena jos uvek nije formirana . Evo koji sam odgovor dobio od coveka koji je deo produkcije ovog projekta:

koliko znam, ko god kupi aranzer sa samplingom (Pa800, Pa2xPro, za koji mesec Pa3) u ARD lancu (znaci i Skymusic) - dobija ovo prosirenje besplatno.

A ako se kupuje posebno za klavijuru koja nije kupljena u ARD mrezi, onda se placa. Mislim da cena jos nije formirana, bice uskoro.

Content - bice 10-tak ritmova za ovo podrucje, ASX drum set, i pedesetak farbi i performance-ova.http://www.youtube.com/watch?v=i_esJXvqkEA
http://www.youtube.com/watch?v=mP7I8mz1PUs
Bubanj nije los,po mom misljenju malo prelazi zvone ,ali je bass gitara za moj ukus definitivno anemicna i isto tako i odsvirana,ali sreca pa je to promenljivi faktor :)

cvrca
11.10.2010, 13:17
Boje koje sam cuo su ok,a sto se tice ovih ritmova nista posebno.

dekiciric
23.10.2010, 22:13
Nista posebno,tambure nemaju veze sa ovima koje su tamburasi odsvirali,tj.ne zvuce ni priblizno kao one.Klavir?Uh.. paradoksalno,ali Pno&Str na maleckoj Yamahi Cs2x i ovo-nebo i zemlja..u korist Yamahe.Bubanj razvaljuje.

korg18
23.10.2010, 23:26
nisam zadovoljan sa ovime sto nude nikako,prvo ritmovi su nula ocekivao sam bolje od ritmova ali nista standardno,a boje kao boje ok mada ni sa time nisam zadovoljan lijepi sempl ustimas kako hoces ovo mi se ne svidja bas toliko,jedino sto mi se svidja su harmonike ovo ostalo za mene je bez veze mislim pretjerivanje sta ce ti i ovo kad imas sempl i ima ih dosta i kvalitetnih nemoj ko da misli sta lose ali moj misljene eto toliko poz....

tranzit
23.10.2010, 23:40
Sarena laza, cist amaterizam. Trebalo je to prvo dobro prouciti i osmisliti pa onda stupiti na posao, ovako zali Boze vremena. Vid'la zaba da se konji potkivaju pa i ona digla noge. Ama ima jos jedna poslovica: od g...na se pita ne pravi.

Vule
23.10.2010, 23:52
U bre @ tranzit al ocrni ljude :lol: ko da su ti skrivili nesto :lol:


Tri stvari bi imao da kazem na ovu temu:

prvo je da ispisasmo tri stranice postova i sem obicnog nagadjanja i snimaka nema ni jedne informacije

drugo niko ne zna ni u kom obliku ce biti ovo prosirenje,da li kao USB ili prosta banka semplova ili nesto trece...cak se neki hvale da imaju drugare koji to rade pa ne mogu da saznaju nista

i trece,moj licni utisak je da tu nema nista sto svi vec nemamo od semplova tako da...najbolje da sacekamo i cujemo kad se pojavi


p.s. a i pticica mi je sapnula da konkurencija sprema nesto novo :)

Korg-Pa800
24.10.2010, 01:15
Kao prvo,interesantna je tema jer cemo sigurno naci adekvatan odgovor na sve ovo.
Mislim da ovo nece biti losa stvarka,ali sacekajmo,vrijeme ce pokazati.
Kao sto rece Vule,konkurencija sprema odgovor.Pa neka sprema.Ako jedno ne valja,drugo ce sigurno valjati i tako je uvijek.;)
Eh sad,mnogi govore od nas,bit ce USB kao vrsta prosirenja.
Ako ste primjetili na snimku,ni u jedan USB ulaz na njihovm PA2X PRO-u nije nista ubaceno sto je nalik barem na "USB stick".
Sad jedino ostaje opcija da su to prosirenje ugradili unutar klavijature.
Ali kao sto rekoh vrijeme ce pokazati o cemu se zapravo radi.




Sto ce tice ritmova i boja;
Ritmovi nisu losi,ali da se ne lazemo,cuo sam i boljih,a i sami znate mozda na koje setove mislim.
Boje su solidne,ima ih finih.
(Jedna mala digresija,sto se tice harmonike;Po ovom sam snimku ustanovio da mozda jos za 100 godina nece moci napraviti spravu koja ce moci usemplovati harmoniku i da ona zvuci kao prava.Prava je nezamjenjiva).;)



(p.s. Posto ne vidimo nigdje prosirenje,da nisu mozda ugradili Wi-Fi na PA2X PRO-u pa vuku semplove sa Lap-Top-a.hehe.):D

Ace
24.10.2010, 01:24
@Korg-Pa800
Druže ovo je samo prezentacija semplove, finalni prozivod još nije izašao tako da kad izadje izgleda bice u USB. Mada ovo su samo čaršiske priče tako da nije provereno šta se sprema u KORG Italy :)

A sto se tice ritmova, zvuce zaista obicno, cak moze to i da se otkuca nije potreban loop. Bez perkusije nista, mora ovo da se doradi u klavijaturu :) Bar ja tako bih uradio.

driftkiller
24.10.2010, 14:45
I na ritmovi fale tarabuke, a svi znamo sta nam one znace u svirci, pogotovo nama balkancima, nekako ritmovi zvuce suho, i prazno, cak i na starijim masinama se mogu cuti bolji! samo kazem ne zalijecite se da kupujte ovo, ima mnogo boljih stvari¨! Pozz svima

cecaparis
24.10.2010, 15:45
Bubanj su uradili stvarno nema sta da se kaze,sto se tice tamburica mislim da su puno bolje
one koje je kolega Romario postavio u download sekciji za Yamahu.Ali nista dok ne izadje i sami ne probamo novo prosirenje.Ja sam cuo neke price da ce biti preko 300e....

daca91
24.10.2010, 17:34
@cecaparis
I ja sam cuo da ce cena da bude tu negde oko 300 e.
A za ostalo mozemo samo da nagadjamo.........

Ace
24.10.2010, 20:40
I to sto ste culi su nagadjanja. Sigurno niste informaciju dobili od Korg.
Ako i ovo prositenje bude USB stick ne bi trebalo da bude 300 eura. I Emo i Musikant stickove su oko 150 eura otprilike a kao i ovaj vrse istu funkciju ljudima koje sviraju tu muziku.
Ali dok se ne pojavi sve je ovo nagadjanje.

Burli
24.10.2010, 23:17
Evo da ne bude više nagađanja pročitajte odgovor koji sam dobio na pitanje o ASX-1 proširenju od zvaničnog distributera:

file:///C:/DOCUME%7E1/Vlado/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.pngfile:///C:/DOCUME%7E1/Vlado/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.pngAsx-1 ce zauzimati 36mb,sadrzi buzuki,tambura solo,tambura orkestar,tri registra harmonike,set bubnja,loop-ove iz prezentacije,
dx klavir,lead sa korg m3-a,jos neke dx zujalice,semplovan juznjacki bas i dosta adaptiranih boja za narodnjake od fabrickih semplova.
Bice na usb stiku koji cekamo da se uradi u italiji i nece moci da se kopira,set ce raditi dok je u klavijaturi stik.Ostale detalje za sad neznamo,gde ce se
nalaziti,kako funkcionise sa postojecim setom sa klavijature itd...

MusicAngel
09.11.2010, 14:57
Ne bi za ovo dao ni 300 dinara, a kamoli evra... Ljudi, mnogo se zanosite!

Minicevac
09.11.2010, 15:46
Jedan sky-music diler mi je rekao da ce to prosirenje ici uz pa800,pa2x pa nadalje i to besplatno...Solo boje mi se svidjaju skroz,bubanj je dobar ali ritmovi nisu nesto ekstra,dobro je to sto se dobija taj drum kit u prosirenju pa lepo mozes sam praviti ritmove sa tim bubnjem ili ga koristiti na vec postojece ritmove koje imas u klavijaturi...

mijat
09.11.2010, 18:17
istina je .... ja sam se u skay-u raspitivao za nov pa800 pa sam usput pitao i za prosirenje,,,, navodno dobija s uz kupljenu klavijaturu ali jos nije gotovo ,,, u izradi je u Italiji i ko kupi ranije klavijaturu ,, dobija prosirenje kasnije kada ga zavrse,,, to je to,,, samo ne znam u kom obliku ce biti, da li na nekom flashu ili nekako drugacuje ,, to ne znam........

Burli
09.11.2010, 19:42
Evo ponovo za one koji nisu pročitali:


Asx-1 ce zauzimati 36mb,sadrzi buzuki,tambura solo,tambura orkestar,tri registra harmonike,set bubnja,loop-ove iz prezentacije,
dx klavir,lead sa korg m3-a,jos neke dx zujalice,semplovan juznjacki bas i dosta adaptiranih boja za narodnjake od fabrickih semplova.
Bice na usb stiku koji cekamo da se uradi u italiji i nece moci da se kopira,set ce raditi dok je u klavijaturi stik.Ostale detalje za sad neznamo,gde ce se
nalaziti,kako funkcionise sa postojecim setom sa klavijature itd...

matrix_mo
09.11.2010, 19:44
i kod nas u BiH, sam dobio info da će proširenje biti na USB sticku i da će koštat oko 300 evrića, a pri kupnji aranžera u njihovim radnjama će se dobit kao poklon:)

tranzit
09.11.2010, 23:18
Taman toliko to i vrijedi, to jest da se dijeli dzabaka a ovamo traze neke stotine eura, pa vise vrijedi taj USB Stick nego sve ono sto je na njemu.

celofan
10.11.2010, 01:30
To prosirenje nesme da bude vise od 50eur,cuo sam sve sto ima i preterali bih sa cenom ako bi bila ona koju sam cuo na ovom forumu od 250 do 350eur!!!

cecaparis
11.11.2010, 15:37
Definitivno ce biti mnogo dati za to prosirenje 300e,po meni tu najvise vredi ovaj bubanj i mozda buzuki sto su semplovali a ostalo je vec vidjeno.

mojjmbg
16.11.2010, 22:05
u zg je prsli tjedan bila prezantacija rjec je o setu na sticku ali kako oni kazu bez mogucnosti kopiranja... :lol::navodno neka hebena zastita...=))=)) cijena za hrvatsku 500e:mad:

celofan
29.11.2010, 04:03
Ako je 500eur,ja ga necu koristiti,mogu da im dam 50eur i to toliko vredi!

toni pecic
29.11.2010, 13:43
500e je stvarno previše za takvo proširenje, malo kome će se to isplatiti.

Ace
29.11.2010, 16:30
Ljudi citajte malo bolje. Cena 500 eura je samo nagadjanje .... nema nista oficijalno!!! Ne zna se jos koliko ce kostati.

Dejan
30.11.2010, 00:51
Nijedan set nije vrijedan mog znanja!hahah! xD

nikola1980
30.11.2010, 10:20
Nije bitna cena,ako je kvalitetan sample,bar sam ja u tom fazonu!
Pa zar nije bolje da na klavijaturi imas 10 pravih instrumenata nego da koristis ono sto vec imaju svi a malo od toga zvuci bas dobro?!!?

skoricnik
30.11.2010, 10:24
@Nikola1980

Upravo ce takav slucaj biti i sa ovim. Dobijace se uz svaki novi aranzer kupljen u SkyMusic lancu, tako da opet dodje na isto.

Najbolje je da usemplujes sam ako vec zelis autentican sound, i naravno to posle nikom da ne delis ;)

Pozdrav

nikola1980
30.11.2010, 10:40
..pa da bice to dobro ljudima koji kupe novu klavijaturu,ali recimo ja sam je uzeo pre godinu dana i non stop skupljam neke semplove,a sve u svemu su losi,(pokusao sam i ovde mada ovde imam problem jer mi ne radi download,pa onda samo pratim teme),a verujem da takve semplove sa layerima niko ne bi ni delio,tako da mi opet ostaje da kupim :)

skoricnik
30.11.2010, 11:34
Ne ne, nisi me razumeo.

Najbolje je da ti sam usemplujes po svom ukusu (po layerima) i onda ti nikom da ne delis ;) Mislim da se za tu cenu, koja ce biti za ASX, mnogo vise isplati zakupiti studio i usemplovati instrumente po svom ukusu.

nikola1980
30.11.2010, 12:16
pa mozda si i u pravu,mada opet je za to potrebno mnogo vremena,mislim na to da treba da se odsvira svaki ton,pa tek onda da napakujes!sta znam,videcu sa matijom iz sky-a kolika ce biti cena,imamo neke zajednicke prijatelje,pa cu ga zamoliti da mi sve lepo objasni o cemu se radi u prosirenju,pa cu post-ovati ovde!!!pozzz

GoraX
09.12.2010, 02:00
Pozdrav ljudi. Sta Vi mislite o ovome? Ja sam dobio informaciju da i to nije nesto specijalno i da ne zvuci nesto posebno a na cijeni je?

svrakan
09.12.2010, 08:59
@GoraX sta si ti hteo ovih postom da kazes?Da si dobio informaciju da nije bas nesto?Pa svi smo dobili informaciju pogledavsi prezentaciju na youtube-e,nekom se svidja,nekom ne, a cena se jos ne zna,A sta ljudi misle o tome to se pise vec od pocetka ove teme,tj,ljudi iznose misljenja,Ti si napisao post kao da si sad ti otvorio temu,a to bas nema smisla.

GoraX
09.12.2010, 11:31
Izvinite ja sam pocetnik.