PDA

Pokaži Full Verziju : Sredjivanje vokalnog procesora


Korg-Pa800
08.10.2010, 22:22
Pozdrav kolege.
Imam jedan,da ga nazovemo,problem oko kojeg nemam vise rjesenja.
Naime radi se o vokalnom procesoru.Jaran mi ga je posudio da ga malo pregledam i da vidim mogu li napraviri terce na njemu.Medjutim kad sam ga upalio,ono tamo haos.Ukljucen portamento pa glas ide gore-dole ko lud.Onda pocne neke kvinte paralelne i te stvari.Uglavnom,ispada da ga ne mogu koristiti ni za jednu vrstu nase muzike.
Pitam sve vas koji su strucni sa vokalnim procesorima da mi malo pomognu.
Kako da sredim te terce,jel ima neko uputsvo,ili da mi neko pomogne.
Dobio sam i midi kabal pa mogu li sa njim sta povuci sa mog PA800 jer je na njemu sredjen vodoker.
Radi se o VOCALIST II HD DIGITECH vokalnom procesoru iz 1992 godine,jer pise tako kad se pali.
Unaprijed se zahvaljujem svima koji mi pomognu.
Lijep pozdrav svima...:)
Dodato:
Ima li koga ko bi mi mogao malo pojasniti ovo ovog cuda?
Plese...:(

Korg-Pa800
24.10.2010, 21:41
Jel ima iko da zna oko ovoga cuda,jos uvijek mi je potrebna pomoc...:(

bardovci
24.10.2010, 22:31
Pozdrav kolega,zasto da komplikujes stvari kada ovaj koji ti je na pa- 800 je sasvim ok.Ovo ti kazem iz mog iskustva koje nije malo,a sve se svodi na to da zvuk bude veran,kompaktan,a svaki dodatak moze da poboljsa ali i da unakazi ukupni dojam.Zato vozi bez mnogo razmisljanja tvoj pa-800 i grabi sto vise love!

Nemanja88
24.10.2010, 23:43
Druze, procitaj malo bolje prvi post ;). Kolegi je prijatelj dao svoj procesor da pokusa da ga sredi...

djandjer
25.10.2010, 08:36
a jesi li probao da ga resetiras?

svirko
25.10.2010, 10:23
Nije tu stvar samo u resetiranju...ako ga i resetira, opet će ostat neke postavke koje neće odgovarat...prvo..midi kanal.
Znači taj procesor bi trebalo dobro uštelat, da radi kako treba...počev od midi kanala...preko Input/Output levela, Efekata, skala...
E,sad...da je TC Helicon u pitanju...još bi ti i mogao pomoći..

Zlatek
25.10.2010, 12:01
@Korg-Pa800
Momentalno imam i Digitech II, i Digitech VHM 5,pored vocalista koji je u E 80.Moj savjet ti je da ga resetiraš, i on će tada postaviti svoje tvorničke postavke koje tada ako treba malo doradiš i trebalo bi raditi bez problema.Naravno da treba i izabrati midi kanal preko kojega češ ga spajati da bi uredno prepoznavao harmonije.Ukratko -reset,zatim malo sređivanja i trebalo bi biti OK!

Korg-Pa800
27.10.2010, 23:20
@bardovci
nije to meni,kao sto sam rekao,to mi je od jarana tako da hocu da pokusam da njemu sredim,a na mom pa800 sam extra sredio terce.;)

@djandjer
resetovao sam ja njega,kao sto sam rekao,ali su se sad pojavile fabricke terce koje zvuce haos,znaci ukljucen portamento,gradi sve zive intervale,od konsonantnih do disonantnih.=))

@svirko
imam ja midi kabal,ali u varijanti,midi s jedne,midi s druge strane a ne USB;evo slika
http://www.tenori-onusa.com/tenori-on/us/images/MIDI_Cable_.jpg

Ako bi mi mogao malo bolje pojasniti kako ga ustelovati?Da li mogu preko mog pa800?

@Zlatek
Ja sam njega resetirao i sve se vratilo na fabricko stanje.
Ja njega sada trebam da podesim,ali u tome i jeste problem,sto nemam pojma kako?:(
Ako ti znas,ili ako postoji opcija da nekako ucitam te terce preko midi kabla,ili da mi napises ukratko sta da radim.:)

svirko
28.10.2010, 08:13
@ Korg-Pa800...

jedan kraj midi kabela uštekaš u MIDI OUT na Korgu Pa800, drugi kraj kabela uštekaš u MIDI IN na DIgitechu...
Zatim...na Korgu Pa800, odeš u GLOBAL-MIDI Control, OUTPUT channel, i tamo staviš recimo na 4 kanal na LOWER ( to sve sačuvaš u Korgu u Globalu ).
Na Digitechu isto znači moraš stavit da ti prepoznaje signal, na 4 kanalu... ( bar kod mene na TC Heliconu je 4 kanal, možda je na Digitechu koji drugi, morat češ probati ).
E,sad kad su kanali nariktani, da love signal, ostaje ti samo uređivanje Digitecha.
Ako ti se niko ne javi od vlasnika koji imaju takav procesor, probat ću ti ja malo još vidjet, kako i šta sa tim Digitechom.

Korg-Pa800
29.10.2010, 20:02
Hvala Svirko.
Vidi,ja sam tako bio spojio.I kad mijenjam harmoniju na lijevoj strani klavijature tako mi se i na procesoru mijenja harmonija.Eh sad,ostaje onaj veci problem,sredjivanje procesora!
To trebam da skontam kako?
Ako nekako skontamo,puno bi mi znacilo.;)
pozzzz...:)