PDA

Pokaži Full Verziju : Preporuku molim!


baks
06.10.2010, 23:31
Sviram kao one man band.Da li mi može netko sa iskustvom preporučiti koji vocoder ili vocalist kupiti,naravno jedan dobar omjer cijene i kvalitete!
Hvala!

svirko
07.10.2010, 08:36
Iako je već bilo riječi o tome...

Digitech VHM5, ili TC Helicon Voice Works, Harmony, One.........

radex
18.10.2010, 19:27
ja ti mogu preporuciti ono sto ja imam... digitech VL3, odlicna sprava, odnos cene i kvaliteta je vise nego zadovoljavajuci. platio sam ga 320 eura i ni centa nisam zazalio ;)

zlajakorisnik
19.10.2010, 15:42
Kolega dali bih vam bio problem da nam postavis demo kako radi digitech VL3.Mislim kako radi u praksi hvala!!

radex
20.10.2010, 11:31
Nece biti problem... za vikend cu snimiti nesto, ok? :)
Postovano sa mobilnog uređaja

driftkiller
23.10.2010, 18:01
TC Helicon i miran si s njim, dugo vremena,dok god ti se ne pokvari!

trivan
24.10.2010, 20:13
Kao sto kolege kazu TC i do penzije

dekipa
25.10.2010, 22:59
Kolega ja sam upravo prodao Digitecha VHM 5 i mogu ti reci da je to zahvalna masina za te pare za koje se prodaje.Imao sam tri godina Performera, pa TC Voice Works i VHM 5.Za dva dana mi stize drugi sa papucom.
Sta je poenta, ja mislim da je vec pisano ali mozda nije objedinjeno u jednom postu opis ovih sprava pa ovako iz mog ugla, Performer je dosta prakticna masina, ali ima i dosta ogranicenja tipa terci za dvojke, mad i tu moze da se kombinuje.
TC Helicon Voice Works je opasna masina, mocna ali brte moj i dosta neprakticna u zivoj svirci.
Naravno ja nisam napisao da sam iskljucivo ove sprave koristio bez midi kabla, narvno Digitech Performer nema tu mogucnost.
Znaci za koriscenje ovog sistema kao ja sto koristim bez midi kabla TC je katastrofa.E sad javice se mozda vlasnici ove sprave i pisace kako to nije tacno, ali brate veruj mi, da ti odes iz g mola , primera radi u d duru, tu su ti silna pritisanja dugmica, vrtenja tockica...E sad kvalitet je super, posto je to ujedno i dinamicki vokal procesr, ima u sebi kompresor, ekvilajzer i jos dosta caki koje sam ja provalio ali naravno za moje potrebe bilo isuvise neprakticno.
I sad na kraju ide VHM 5, koji je ja mislim sto se tice nasih potreba, opet naglasavam, ubodes mikrofon odredis odakle pevas i pici.I kod njega imas opciju pravljenja terci koje hoces, ton po ton kao i kod Voice Worksa.E sad ova sprava je dosta starija.I naravno prakticnos je i tu dosta dobra, i izuzetno efikasna.
Bez ljutnje za vlasnike Voice Worksa ja bih ti preporucio VHM 5.
Pozdrav i srecno!!!
Zaboravio sam da napisem da nisam namerno hvalio model VHM 5 posto mi stize drugi, da bih mozda reklamirao da ga odmah prodam.Ovaj moj sto sam prodao danas bio je vidno ostecenj i malo su teze radile pojedine tipke i sada kad mi bude stigao ovaj za dva dana ne prodajem vise posto je u super stanju i to ostaje za mene.
Tako da znate da me ne kritikujete kako namerno navrcem vodu na svoju vodenicu, bar se tako kaze u mom kraju, ha ha ha!!!
Jos jednom pozdrav!!!

trivan
26.10.2010, 16:21
Ja sam juce uzeo sredjen vhm5 i mogu ti reci da je extra kostao je 200e a radi ubija,bar onaj ko ga je imao pre mene dobro ga je uradio.

tr_le
26.10.2010, 16:58
Digitecha VHM 5 mislim da ce ovo da zavrsi,posaoB-)

svirko
27.10.2010, 13:11
Iako sam korisnik TC VoiceWorksa, malu prednost dajem radi cijene i radi jednostavnosti u rukovanju Digitechu...
Ali...
Osvrnuo bi se samo na komentar kolege @dekipa....na neke komentare

" ...mocna ali brate moj i dosta neprakticna u zivoj svirci. "
"...ali brate veruj mi, da ti odes iz g mola , primera radi u d duru, tu su ti silna pritisanja dugmica, vrtenja tockica.. "
" Znaci za koriscenje ovog sistema kao ja sto koristim bez midi kabla TC je katastrofa. "

Netočno u potpunosti...TC Helicon upravo i jeste mašina za živu svirku, samo malo ljudi zna da za nju i postoji Foot 3-Switch pedala sa kojom radiš sve.....mijenjaš programe, šečeš se po meniju gore dolje.....tako da ruke uopće nemoraš upotrebljavat.
Šta se tiče ovoga da je katasrofa bez midi kabla....ni to ne stoji....
TC Helicon je komplicirana sprava, šta se tiče poriktavanja nekih efekata, kombiniranja mogućnosti....ali kad se to jednom složi....milina....
Govorim iz iskustva, jel zahvaljujući i nekim kolegama sa foruma koji su mi pomogli oko tog poriktavanja, malo čačakjući i sam...i puuuuuuuno, puuno sjedeći i isprobavajući....mašina radi kao sat.
Normalno, to je moje samo mišljenje i moj kratki osvrt, ali kolega @baks mora odlučit sam šta će i kako će.

dekipa
27.10.2010, 17:06
Drago mi je da se neko javio ko ima Voice Works.Kolega Svirko i ja smo se svojevremeno dopisivali preko PP i naravno on mi je objasnjavao neke stvari i ja sam sam cackao i provaljivao.Koliko ja znam kolega Svirko ti koristis ovu spravu preko midi kabla i naravno tu je dosta u prednosti sa jedne strane, ali brate sto tice te pedale, imam je ja na mom digitechu, naravno nije mi stran taj dodatak.Ali brate ako koristis uz to i jos volume pedalu, pa i ovu drugu, moras da nekad pogledas i dole...Naravno to je individualna stvar, covek na sve navikne.Ja opet kazem to je neki moj sud o tome, pa valjda je mnogo prakticnije kad ispred sebe imas uredjaj na kom su vec ispisani tonovi i gde u jednom ili dva poteza sve resavas, ali nem veze, ja opet kazem to je moje misljenje ne mora da se uvazi.
Pozdrav!

mimiki
02.01.2011, 21:43
E ljudi treba mi savet,tj za mog prijatelja,recite mi jel ima neki vokoder za 150 eura da valja da se kupi,za opciju vHM5 znam ako se nadje uopste za te pare,jel ima jos neki ?

Va-7
02.01.2011, 21:58
Ja sam imao godinama VHM 5 i bio je ok, sad imam G-70 s vocoderom i zadovoljan sam

mimiki
02.01.2011, 22:01
i ja imam na pa1x i zdaovoljan sam,ali ortak svira pa80 i dao bi 150e za vokoder

merhad
03.01.2011, 00:59
Sviram kao one man band.Da li mi može netko sa iskustvom preporučiti koji vocoder ili vocalist kupiti,naravno jedan dobar omjer cijene i kvalitete!
Hvala!
Digitech VHM5 dobar

driftkiller
03.01.2011, 11:47
Ja sam se već izjasnio TC Helicon je po meni predobar, slušao sam ga dosta kod kolega, a za to Digitech ne znam, al trebao bi da valja čitajući postove od kolega. pozz

mojjmbg
03.01.2011, 20:06
evo ovo ja koristim i ovako kao u videu i u praksi funkcionira....





t.c. helicon VoiceTone Harmony-M


http://www.youtube.com/watch?v=Cbc567AKC_s

skoricnik
03.01.2011, 23:54
Do 150e bi trebalo da moze da se nadje Digitech Vocalist II.
On je malo jeftiniji zato sto je u rack varijanti.
Licno sam ga koristio, VHM5 je za 10% prakticniji (zbog odabira skala i one 4 varijacije), a isto tako Vocalist II moze da zavrsi posao.


Pozdrav

Goco
08.01.2011, 19:59
Moj izbor bih bio TC-Helicon

mirandess
08.01.2011, 21:20
Moj komentar na ovo, Ako ikako moze da se izvadi vokalist iz pa2x-a bilo bi dobro, jaaaa sam pre pre prezadovoljan s njim!!! Ako mozes naci takav, posluzio bi te vjeruj mi! :D za cijenu i za ostalo ne znam..... :D samo znam da je odlican!

bracinaccar
01.02.2011, 19:04
Digitecha VHM 5 mislim da ce ovo da zavrsi,posaoB-)

Pre dve nedelje sam kupio Digitech vocalist live 3 i veoma sam zadovoljan bolji je od performera i duplo laksi za upotrebu.....;)tako da bi ti njega preporucio...;)

dekipa
01.02.2011, 20:49
Dobro kolega ajde mi bas objasni kao je duplo laksi za upotrebu.Kao prvo ja sam imao Performera 3 godine, to je model koji nema podrsku za midi.Ako si na to mislio onda nemozes uporedjivati ova dva modela.Drugo najvise mrzim kada neko siri dezinformaciju, i kada kolegu koji postavi pitanje dovodite u nedoumicu.Nemoj mi reci molim te da je duplo laksi kada kod njega u jednom u dva poteza odabiras odakle da te prati i da li je dur ili mol.Malo sam ga uprostio kod pisanja jer zurim.A da bi ti sa tona C dosao na ton A, brate imas da se pritiskas i pritiskas.A kod performera je to u jednom potezu.
Ne sumnjam da je bolji kvalitet, novija sprava ali ja garantujem, da ne pisem velikim slovima, da je Digitech Performer najprostiji vokalist sto se tice rukovanja, naravno ako odabiras rucno terce bez midija, sto on naravno nema tu opciju.
Napisao si kako je bolji od performera i duplo laksi za upotrebu, ajde molim te napisi mi kako???
E sad kolega bracinaccar ubedime da nije tako, i mi smo ovde da pomazemo kolegama a ne odmazemo.
Pozdrav!!!

pedjajazz
02.02.2011, 03:08
Podrzavam te Deki, potpuno si u pravu,... treba pomoci a ne odmoci,.... ja imam digitech Vl3d,... strasno je praktican, stavis ga na desni zvucnik klavijature, sve na dohvat ruke, mogucnost memorisanja 10 seta,... efekti,... nov procesor, vokali su prirodniji u odnosu na performer, midi konekcija,... guitar in po potrebi,.... izvedes signal preko aux send i peva ti tercu i tebi i pevacu i pevacici,.... Mozes do dva prateca glasa istovremeno da ukljucis,... i to dva muska i dva zenska, ili mesano pa izaberi,,.... Za detalje imas na ovom forumu sve objasnjeno po sto puta, vec je pisano!!!!!! Mlad si covek,... trebao si da procackas net, izaberes par modela pa onda postavis pitanje, na primer dvoumim se izmedju tog i tog vokalista, a ovako svako ti predlaze ono sto koristi i tako u nedogled!!!!

dekipa
02.02.2011, 17:18
Naravno kolega pedjajazz, svaka cast, vidis kod performera mozes memorisati 50 preseta, da ne idem dalje...Ja performer ne koristim vise, ali opet kazem i tvrdim da je najprakticniji sto se tice vokalista.
E sad kao sto sam i napisao u predhodnom postu, VL3D je novija sprava, noviji procesor, naravno da se prirodnije cuje, pa pobogu ta sprava ja mislim da nije starija od 2 godine, a performer, e he, ...
U tom pogledu VL3D nosi pobedu 100%.Jedna stvar ja sam imao da ga kupim za 180 evra starog 6 meseci, ali nisam.
Opet kazem da sumiram prakticnost, tu je performer nosi pobedu, a sve ostalo neka covek sam odluci, dosta je pisano o tome, a mozda je covek vec i kupio, ko zna.
Pozdrav i sve najbolje!!!

bracinaccar
17.02.2011, 21:48
kolega kupio sam skoro vocalist live 3.....i veoma sam zadovoljan......pa ti ga rado preporucujem...

dekipa
17.02.2011, 23:14
Pa dobro bre kolega bracinaccar to si isto napisao jos 01.02. nevidim sta si sad time hteo da kazes.Obrazlozi kolegi koji je postavio pitanje oko vocalista kakva je to sprava, sta moze sta ne moze, a ne samo "pa ja ti ga rado preporucujem".Mozda i mene interesuje da ga kupim...Ja se izvinjavam moderatorima, ali neke stvari me strasno... nema veze.
Pozdrav!
I jos nesto, ja zaboravi da napisem, mozda je covek vec kupio to sto je trazio, trebalo bi da napise da vidimo sta je izabrao, naravno ako je izabrao.
I jos jednom pozdrav!!!