PDA

Pokaži Full Verziju : Master volumen kontrol na psr 2000


nikolajanic1
02.10.2010, 10:54
Glavno dugme za pojacavanje glasnoce cvili kod pojacavanja i stisavanja ,inace funkcionira.PITANJE:Da li netko zna moze li se ne otvarajuci klavijaturu nekim sprejem rijesit problem ako je stvar samo u prasini ili se moze raditi tu i o drugom kvaru?,ako netko ima iskustva sa istim problemom,molim za pomoc.unapred hvala!

gega
02.10.2010, 13:21
Moguce je da je zaprljan potenciometar ali ga ne mozes cistiti bez da se rasturi klavijatura. Odozgore mozes skinutu samo dugme sa osovine potija.
Kako mislis ,,zavija,, ???

nikolajanic1
02.10.2010, 13:22
zapravo malo zakrci kod pojacavanja i stisavanjakao da potenciometar nije dobro zalemljen,pa se na razglasu to neugodno cuje!

gega
02.10.2010, 13:26
Pokusaj prvo sa ciscenjem. Ima spray za elektronicare,cisti i podmazuje malo istovremeno mi ga zovemo kontakt spray. Niposto WD i tako te stvari jer su masni i ne isparavaju pa se jos brze nakupi necistoca. A ako si vec spomenuo kontakte,mozes i to ujedno proveriti.:)

nikolajanic1
02.10.2010, 13:27
onako zapucketa kao na radiu ! znaci treba otvoriti i pogledati lem na potenciometru?
Dodato:
hvala ti gega pokusat cu sve to pa cu da vidim!pozdrav

gega
02.10.2010, 13:28
I mesto lemljenja naravno pogledaj ali obicno su kontakti na klizecim delovima.

EmirTotic
02.10.2010, 13:34
Imao sam isti problem na PSR 350. Kad okreces tockic za master volume suskanje se cuje. Ja sam skinuo samo tockic, malo jace ga povuci, i isprskao sam ga nekim sprejom. Nisam siguran sta je bilo ali mislim da je upravo kontakt sprej. Opusteno, ne mozes nista da zeznes, ali resio sam uspesno taj problem. Vremenom hoce to da se pohaba od koriscenja.

nikolajanic1
03.10.2010, 13:19
nisam bas najbolje opisao problem,zapravo stvar je u pucketanju,mikrofoniji,suskanju ,koje se cuje na razglasu kao kad preteras sa izlaznom jacinom kad zasvetli crvena dioda.znaci nije samo stvar u dugmetu ,prasini i to,nego ladan lem na potenciometru i spojevi do njega ,danas cu sve to da zavrsim i dugme da skinem i lemim,sprejam ,sve ,pa cu da javim.hvala na savetima svima!
Dodato:
evo problem je resen:mora da se otvori klavijatura otpoji sve kontakte ,skine maticna ploca sa softverskim delom da se dodje do potenciometra.zatim se odlemi cip da se dodje do kotacica na kojem su bakreni kontakti koji se vrte po bakelitnom postolju,koje se od trenja i starosti istrosi i stvori prekid u kontaktu bakrenih vodilica do cipa,i onda se mora sve dobro ocistiti i natrag zalemiti, i sklopiti nazad klavu,i to je to.sada radi bez sumova .to mi je uradio moj sin" ljubi ga majka" a ja sam samo pomagao! eto ako neko bude imao takav problem da zna sta se mora uciniti ako ide u servis ,naravno moze se promeniti i potenciometar ako ga imaju u servisu,sto je trajnije resenje.pozdrav svima!
Dodato:
znaci taj problem se nemoze odkloniti izvana skidanjem dugmeta,sprejanjem,a sto moze biti problem u nekim slucajevima,kao sto rece Emir,no ovde se radi bas o potenciometru!
Dodato:
gega bio si u pravu kontakt klizeceg dela je bio oneciscen! hvala