PDA

Pokaži Full Verziju : Potraga za graditeljem harmonike.


VUNIMRAV
01.10.2010, 23:07
Dragi moji forumasi,vec neko duze vreme nastojim i zelim da 'udjem' u trag i poreklo moje harmonike.Nije neka bog zna kakva marka i model ali je sama po sebi specificna i za mene ima vise emotivno-sentimentalnu vrednost od stvarne.Naime,rec je o Paolo Soprani super paolo III,koju sam kupio davne 1988 kao polovnu harmoniku.Bele je boje ima duplu kabinu i vrlo lepe tonove.Danas na jednom od oglasa pronadjem Dalapu isto bele boje i sa gotovo istom deklom, u pitanju je ona sto pise specijal model sumadija i tri orla,a moja ima jednog orla u sredini,pise specijal model bez Sumadija i ima Lire umesto ona dva orla.Ja sam po slici zakljucio da je u pitanju ista radionica,ili majstor,i nazvao sam coveka koji je postavio oglas.On mi je rekao da je harmonika napravljena u Mirijevu kod sada pokojnog ,valjda, Djordjevica,pa bih ja zamolio kolege sa foruma,prvenstveno Jeftu jer vidim da covek mnogo toga zna uopste o harmonici,ili bilo kog drugog ko nesto zna ili je cuo vezano za tog majstora iz Mirijeva.Hvala vam unapred i ziveli!;)

shtimerserviser
02.10.2010, 01:11
VINIMRAV ! U startu greshish! Paolo Soprani znase gdese izradjuje,takoda Beograd nemoj da stavljash na pamet ili bilo kojeg majstora u Srbiju.Original Dallape i ona se radi u Italiju.Originalna dekla shto ide s njom je bela a sharena se doplacivala po narudjbinu kupca.Zasada toliko. Pozz.

VUNIMRAV
02.10.2010, 21:50
Stimerservis,hvala ti,na mojoj ima i plocica Made in Itali,ali znas i sam da se 70-tih razvilo sklapanje harmonika po bivsoj Jugi,pa sam pomislio da je i to jedna od njih.Neobicno mi slice detalji bar sudeci po slici.Muci me to sto nigde nemogu naci bar slicni harmoniku, a pretrazivao sa m internet mnogo,no dobro,u svakom slucaju hvala.