PDA

Pokaži Full Verziju : Slovenacke hit pjesme


biba
28.09.2010, 10:39
Domacin ce na svadbi imati goste iz Slovenije, pa me je zamolio da skinem dve, tri slovenacke pjesme.
Zamolio bih kolege koji znaju da mi kazu koji su to naslovi koji su aktuelni u bratskoj nam drzavi.
Unaprijed hvala

Vule
28.09.2010, 10:46
Vidi ovako...prva i osnovna ti je "Računajte na nas" od Balaševića...Slovenačku ni jednu ne znam ali ovu odsviraj Slovencima pod br. 1 ;)

U poslednje dve, tri godine sam odradio desetak varijanti gde su gosti bili Slovenci i na ovu pesmu se oduševljavaju,a ni jednu Slovenačku ne znam niti mi je to iko od njih tražio. I oni vole Grand Paradu :)

b.o.Y.c.h. ČK
28.09.2010, 11:31
Koliko znam u Sloveniji se sluša Mišo Kovač, Dražen Zečić, Jasmin Stavros, Tony Cetinski da ne nabrajam uglavnom tako nešto, možeš odabrati takvu muziku u mixevima od MAMBO KINGSA, vole plesati one oberkrain polkice i tako..

fico
28.09.2010, 11:49
Kao sto ti je kolega boych rekao sve polke i dalmatinske pjesme jer svi oni koriste godsnje odmore po dalmaciji i tako jim je poznat taj melos. A ako zelis jos neku onda je to sigurno Dan ljubezni,V dolini tihi, Na roblek ,Slovenija od kod lepote tvoje .Ima toga jos ali sigurno ce biti zadovoljni i sa ovim .Najvaznija za ples je svakako Golica.To ako naucis bice ti sigurno dosta.

b.o.Y.c.h. ČK
28.09.2010, 11:55
E da Na Golici, Večer na Robleku, Autobahn polka, Ziller polka, Avseniki uglavnom, to su stvari koje i ja sviram, a slovenski gosti otkidaju :)

martinez
28.09.2010, 11:56
ja sam se jednom isto tako prije svirke mučio
šta odsvirati biće tu i slovenaca mlada je živjela u sloveniji
a svirali smo u rijeci
mučili se mi negdje do 11 sati naveče zbavne pa da se ugodi gostima a i mlada i mladoženja porijeklom bosanci
ma svi sjede niko da ustane da igra meni nezgodno ružan osjećaj
tad sam pjevo a buraz i ovde na forumu prijatelj drakan svirali
i meni više pukne film dečki daj narodnu i na prva taktove već su gosti bili na nogama
zato brate neka te to nebrine radi svoj poso ko i ranije i to je to

milan_lekic
28.09.2010, 14:50
dovoljno je da znas Na Golici polku ipak je to juzna svadba tako da oki i ne ocekivaju da cete jim ispunjavati njihove zelje

biba
29.09.2010, 23:11
Hvala svima koji su se javili i savjetom pomogli.Ovo gore navedeno bice dovoljno.

Skypi
07.12.2010, 10:35
Pozdrav svima
Imao sam priliku da sviram Slovencima svirajuci u Sr.Karlovcima
jer svake Nedelje su dolazile turisticke ture.
Mislim da nije potrebno navoditi kakvi su kao gosti sto se bakse tice,ali aplauzi nece izostati.
Redovne pesme su bile Jugoslavijo-Danilo Zivkovic,Zelene oci-Hanka Paldum,
Fijaker stari,Govori se,Haris Dzinovic,Miroslav Ilic(Pozdravi je,Polomicu case od kristala)...
Poznate Makedonske pesme
Imali smo mesovit blok Dalmatinskih i par Slovenackih
Pa po lojtrici gor,Jas pa pojdem na Gorensko,Terzinka
Svi valceri jer volu plesati (Moj ocka,Na planincah soncece sije,Od kud si dekle).
U sustini oni ne dolaze ovamo da bi slusali svoju muziku jer toga imaju
kod sebe kudikamo kvalitetnije.