PDA

Pokaži Full Verziju : KORGPA80 & OS 3.06


Darko
25.03.2005, 16:26
Pozdrav svima

Evo upravo sam skinijo novi OS za PA80,pa sam hteo da pitam kako se ovo stavi u Klavijaturu,stvarno neznam a nebi hteo da nesto pokvarim zato se obracam svima koji znaju kako se ovo radi.

Na Klavijaturi imam dosta ritmova kako i boja,a na HD imam I BACKUP od FMC CARD tako i od Kompletnog SETA,sta se nalazi na Klavijaturi,moje pitanje ,dali se ovo sve brise kad budem stavijo novi OS na Pa80.

Hvala svima unapred.

Darko
25.03.2005, 23:09
Samo da kazem da je Problem resen ,i da je novi OS stavljen i da sve radi kako treba.

vane
27.03.2005, 04:40
darko a koju e razliku sa verziju 3.05 i 3.06 molimte da mi objasnis i reci mi kako to da ubacim u klavijaturu i dali je moguce nesto da izbrisem od hard diska ili da poremetem global havala unapred cekam odgovor :roll: :roll:
vas kolega iz macedonije 8)

Darko
27.03.2005, 11:22
neznam koja je razlika izmedju ova dva OS,ali pogledat cu pa cu ti javit,a da novi OS Instaliras potrebno ti je samo prazan Flopy i to je sve.
Kad skines sa Korgove stranice taj OS,dva puta kliknes na fajl i ono se samo instalira na Flopy videces,posle toga samo ubacis taj flopy u tvog Korga u upalis Klavijatuu,na Display ce ti pisat nesto kao dali zelite da instalirate novu OS verziju YES Or NO ti naravno stisnes YES i onda ide sve samo od sebe.
Netrebas se bojat da ce ti se nesto izbrisat posle Instalacije novog OS ostaje sve isto kao sto je i bilo.

Probaj....

fico
09.04.2005, 18:47
danas sam stavio HD u sint i kad hocu da nadgradim sistem na 3.06 napise mi poruku HD not present dali je neko imao slican problem i kako je to resijo pozdrav za sve fico

vane
10.04.2005, 01:01
i jas sam imao taj problem kako ide ta procedura sta treba da se uradi pozdrav
vane :roll:

rale
10.04.2005, 05:30
1.Ako do sada vas HD nije radio u sintu i javlja vam se ova poruka ,znaci da HD nije formatiran ili je
uradjen pogresan format(FAT tabela) sa racunarem,pa ga sintisajzer neprepoznaje.
Uraditi sledece:
Formatirati HD pomocu laptop-a (ili naci konverter-kablove pa u klasican comp) na FAT12 ili FAT16 a zatim kad ga sintisajzer prepozna ,uraditi ponovo format u sintu. :idea:

Poz.

fico
10.04.2005, 10:45
sint mi je prepoznao HD i na njemu imam midi faile i sve radi normalno samo kad hocu da nadgradim sistem javlja mi tu gresku. dali cu morati da odkopcam HD za nadgradnju ili postoji neko drugo resenje. molim za odgovor ako netko zna.
pozdrav fico

rale
11.04.2005, 03:27
Koje marke ti je HD,da li znas?Koliko MB?

Danas sam drugaru update-ovao sistem na PA80 sa HD i sve radi bez problema.

Ako nista drugo ne pomaze,probaj da iskljucis ID kabl sa HD pa onda uradi update OS-a.
Ako nece ni tako-ostaje ti samo da izvadis HD,iskopiras podatke i uradis ful-format,jer mozda imas bad sektore na HD-u.
Poz.

fico
11.04.2005, 07:02
HD imam od toshiba i ima kapacitet 12 GB i kad sam ga formatiro nije nasao nikakvih bad sektora jer sam ga pregledo i na compu pozdrav fico

Korgminator
11.04.2005, 14:57
Mozda ovo nema nikakve veze sa vasim problemom ali ako vam se da probajte nista vas ne kosta. Imao sam i ja problema sa HD. Nekada ga klavijatura prepozna, nekad ne. Nekada ne mogu klavijaturu da upalim, izgleda kao da je crkla. Saznao sam sta je kod mene bio problem, popravio i od tada nema vise nikakvih problema. Evo sta je bilo: Na mjesto gdje se ugradjuje Hard Drive ima neka traka (izgleda kao aluminijska folija). Ta je traka Ground, koliko ja znam, i ona ako dotakne Hard Drive pocet ce se ovakve cudne stvari desavati. Morate je namjestiti tako da ne dodirjue HD. Nadam se da ce vam ovo pomoci, jer ovo je jednostavno za popraviti.

Adrijan