PDA

Pokaži Full Verziju : FM8 i Ailu ???


Doktor
15.01.2007, 18:48
Pozdrav !

Ailu nece da mi radi sa FM8. Zasto ovo samo imam brojeve gore koje se nevrte niti mjenjaju nikako. 176 7 64. to je to.

Imali jos nesto sto sam promasio.

toma
15.01.2007, 19:03
imam i ja jedan problem sa ti programom,skinuo sam demo verziju,imam neku losiju yamahu pa sam mislio malo isprobat.
instalirao sam program prikljucio kljavijaturu i komp. sa midi kablom i kada pocenem svirati terce mi ne izlaze na klavijaturu kako je bilo pisano,znaci npr. kada stisnem ton C (on mi izlazi na zvucnike od klavijature ali ton E mi izlazi na zvucnike od kompa ali i dosta kasni.
sada me zanima sta da napravim da radi kako treba.
imam integriranu zvucnu karticu pa da nije do toga.

moze li mi netko pomoci da rijesim ovaj problem

pozdrav

Korgminator
15.01.2007, 20:27
@toma
Koliko sam shvatio, sa Yamahe MIDI send ti radi a MIDI receive ne radi. Pogledaj u Settings-u od PCa da li ti je MIDI music playback uredu (moze do ovoga biti). Do ovoga mozes da dodjes na ovaj nacin Start->Settings->Control Panel->Sounds and Audio Devices->TAB Audio->MIDI music playback

Sto se tice kasnjenja ne znam tacno sta bi moglo da bude. Moze biti i do programa, do tvoga MIDI interface-a, do kablova (izbjegavaj predugacke kablove), do brzine tvoga kompjutera, cak i do tvoga aranzera/syntha. Ako mozes opisi nam malo bolje sta sve koristis da bi postigao svoj cilj sa tercama.

BasariStudios
15.01.2007, 21:16
To Aliu meni zvuci ko neko albansko prezime... :?: :D

Korgminator
15.01.2007, 21:34
HAHAHHAHAHAHA :D

Vaxter
15.01.2007, 23:05
@Toma

Kasnjenje se javlja zbog same zvuchne.
Loshije zvuchne mogu imati veliku latenciju kada se ide sa midi in na midi na zvuchnoj.
Taj problem se javlja kod, skoro, svih programa, ako se koristi interna wavetable karta, ili wavetable synth!
To je moguce srediti u podeshavanjima syntha i kartice.

Da bi ti radilo kako treba...
U samom programu AILU imash mogucnost da podesish izlazni i ulazni interface.
Potrebno je podesiti da ti je midi port, na koji ti je klavijatura prikachena, i izlazni i ulazni!
Trebalo bi da sve postoji u help-u samog programa.
Takodje morash podesiti i sam instrument i da shalje i prima podatke!



@Doktor

Da bi ti Ailu radio sa FM7, treba da instalirash program Virtual Midi Cable.
U ailu kao ulaz podesish klavijaturu, a kao izlaz virtual midi cable.

U FM7 kao ulaz postavljash isti Virtual MIDI cable.

Kod FM-a se moze javiti kasnjenje, koje se smanjuje u samom programu, smanjivanjem buffera programa.

Sa FM8 josh nisam stigao da ga testiram, ali bi procedura trebalo da bude ista...


@Nedim

Nije bilo namerno! :)
Ailu mi je rekurzivni naziv: Ailu Instruments Language Utility... :D

BasariStudios
16.01.2007, 06:17
:D