PDA

Pokaži Full Verziju : juzni vetar ( dopuna)


Manac79
10.01.2007, 03:39
cao
vidim da se pisao o juznom vetru,ulogu zvonka demirovica u juznom vetru,perice zdravkoviva i ostalog.
da pojasnimo:

Zvonko Demirovic nije imao nikakvu ulogu u stvaranju ansambla juzni vetar sem da je nekoliko puta nastupao u na zivim koncertima sa juznim vetrom ali nikada nije radio studijski za juzni vetar,
dalje,

Mile bas,Miodrag je osnivac juznog vetra i vlasnik etikete " Juzni Vetar" ali on nije sam zasluzan za uspjeh juznog vetra.

Ipak mislim da je veliku ulogu odigrao perica zdravkovic u juznom vetru i to se zna.Uzmite sve hitove od 1981-1991 od juznog vetra i vidjecete da je vecinu arranzmana tih hitova radio perica zdravkovic,cim je Perica otisao iz Juznog vetra 1991 odmah se osjetio nedostatak.

dalje; Sava bojic je odradjivao isto arranzmane gitarom,ali

od 1987-do pocetka 1989 nije ga bilo u juznom vetru.neki pricaju uda je bio bolestan,neki pricaju da je bio u zatvoru,nije to sad ni bitno,zna se pozudano da ga te 2 godine nije bilo i da ga je zamijenio ; JOSIP BOCEK.

Sava Bojic jeste dobar gitarista ali ipak mislim da je juzni vetar dozivio bolju slavu sa zamjenom za gitaru iz Josipa Boceka.Pa Josip nije narodnjak,on je zabavnjak i umio je lijepo da spoji taj svoj zabavnjacki melos uz juznovetrovski zvuk.Poslje kad se sava vratio iz zatvora,vario se i u Juzni vetar....ali ipak mislim da je Jospip Bocek bolji od njega.

dalje,ovaj sada postojeci juzni vetar je pepeo i dim.nista to nije.neke pjesme nisu lose,al vecina njih je fula.i sto je najgore kad cujes harmoniku u pjesmu kao da se snjom djeca igraju,a to sava Bojic svira preko gitare.Ma grozno.

Ipak Juznom Vetru nedostaje Perica zdravkovic.

hajdmo da potpisemo peticiju i da ga vratimo u juzni vetar pa da juzni vetar bude kao nekad.

Sto se tice pjevaca juznog vetra,najbolja je ona petorka:
Semsa,kemal,Sinan,Mile,Dragana.Bili su tu i Louis,Serif Konjevic,Ibro Selimanovic,Hanka Paldum u prolazu po album ili dva,ali cuvena petorka je opecatila juzni vetar.

Semsa Suljakovic se vise ne radja,to majka samo jedno radja.

eto ko voli juzni vetar neka mi se javi na mail:

*******************


Ja sam inace textopisac i pisem za velike pjevace.
cujemo se

ciao

triton_Extreme
10.01.2007, 08:39
caos,

volim juzni vjetar i nisam znao puno o njemu posto sam mlad, ali clan alix mi je objasnijo malo o Jv!Ja se slazem stobom!
Jv je nekada bio Jv, ali sad je pravo receno bez veze!

Pozdrav

Manac79
10.01.2007, 22:18
da,slazem se!

seadi
11.01.2007, 00:19
Da bi Juzni Vjetar bio opet Juzni Vjetar onda ne samo da bi se morao vatiti Perica Z nego i Mile i Sinan i Dragana i Kemo i naravno bez Semse to ne bi bilo to.Pa mislim da bi morali napisati malo vise peticija jer kome dobra grupa da svira ako nema pjevaca.Mada mislim da i Kuki spada u tu elitu jer i on je dosta pjesama otpjevao bas uz Juzni Vjetar .Sto se tice sveg navedenog slazem se sa Vama.Ali morate priznati da se vise i nestvara dobra muzika kao sto je to bilo u vrijeme radjanja velikih zvijezda pored gore navedenih ja bi jos dodao Mitra M , Jasara, Ljubu Alicica a da i ne spominjem zvijezde prije njih .Hocu reci da danasnje svirke ne stvaraju onakav dojam kao u dobra stara vremena.

Just my two cents.

Manac79
11.01.2007, 00:47
da,tacno je!
stvar je u tome sto je sve vise ponude i pjevaca ,a sve manje potraznje.Sve se to crpi iz jednog bunara koji se polako susi.
sa druge strane pjevaci pjevaju na playback....to nije dobro,zato im publika na kraju vraca udarcem.
kad ljudi plate ulaznicu ocekuju od pjevaca da pjeva svo vreme ,a ne otpjeva 10 pjesama i nestane.

dalje,
ono sto vidite u Grandu i ostalim emisijama je samo marketing i reklama,ali je stvarnost surova i drugacija.
nije lako zaradjivat pjevacki hljeb.

Manac79
18.01.2007, 01:25
:)

Sholim
03.10.2008, 05:06
@Manac79
Iako je tema stara 100 god, moram da odgovorim na neke od ovih gluposti.
Poznajem privatno celu ekipu juznog vetra sem Perice Zdravkovica. Ismejah se za ono da je Sava Bojic bio u zatvoru. Gde si to cuo care haha
Sava mi je prijatelj i covek je otisao 87' zbog svadje sa Miletom. Dosao je Bocek koji je vrstan gitarista i ne bih mogao da se odlucim koji je bolji. A posto si ti rekao da je Bocek zabavnjak za razliku od Save narodnjaka, recicu ti da je Sava Bojic jedan od osnivaca pop-mashine, grupe Tako i Dzentlmeni i tezak rocker. U svoje vreme poznat po tome da je maestralno svirao hendriksa. Od povratka Perice nema nista. Perica uopste nije tako dobar harmonikas ali je vrlo vredan covek i to je sve funkcionisalo nekada davno. Danas covek radi za grand, harmoniku vise i ne svira i sve radi preko racunara.
Ove nove pesme vetra su vecinom aranzmanski lose i tu se slazemo. Sve aranzmane i kompozicije radi Mile Bas i on pravi te klavijature i decje zvukove. Sava samo odsvira svoje deonice na gitari i to je to.
Posto se Jasar vraca u JV i dovodi sa sobom Baneta Vasica ocekujem preporod juznog vetra i ponovni boom.
Nadam se da sam neke stvari razjasnio.

POZDRAVCINA!!

BasariStudios
03.10.2008, 05:19
Decje price i gluposti, ne zivite u drugoms svetskom ratu...ko bog zna sta je JV.
Manite se ovih posla, fatajte se necega pametnijeg, DA RAZJASNIMO, sta imas
da razjasnjujes, ko si ti? Il njihov Menager?

Sejox
03.10.2008, 13:07
Kao prvo,po meni ovo treba da se spoji sa onom prvom temom o JV,jer nikakve posebne nadopune nisu potrebne.Dovoljno je na jednom mjestu.
Meni licno ne smeta,ali nekome mozda ide na zivce.



hajdmo da potpisemo peticiju i da ga vratimo u juzni vetar pa da juzni vetar bude kao nekad

Pa zar mislis druze,da muzicari zive od peticije.Djeluje mi kao iz djecije bajke,sa sretnim zavrsetkom.;)

Dosao je Bocek koji je vrstan gitarista i ne bih mogao da se odlucim koji je bolji.

Ovdje se nema sta odlucivati.Ko je imalo pratio muzicku scenu,zna valjda odgovor.Uporedjivanje je apsurdno-Bocek je bio vanserijski gitarista.


Posto se Jasar vraca u JV i dovodi sa sobom Baneta Vasica ocekujem preporod juznog vetra i ponovni boom.


Ne ocekujem nista,i ne vjerujem da ce se ista znacajno dogoditi.
Jasar je u silaznoj putanji vec odavno,a Bane Vasic je dobar muzicar ali
ne i kompozitor.

I na kraju,zaista ovo sa peticijama i nekim drugim komentarima o nekom bombasticnom ponovnom okupljanju i povratku,djeluje prilicno djetinjasto.

Pozdrav,

Sholim
03.10.2008, 20:54
@BasariStudios

Da basari u kontaktu sam sa njima, brinem se o sajtu itd..
Moram da razjasnim gluposti tipa da je Sava bio zatvoru itd.
Netacnosti moraju da razjasne a za misljenja, svako ima svoja i tu se ne vredi raspravljati.

@sejoroland

Slazem se da je Bocek vanserijski gitarista naravno, ali ne znam koliko si upoznat sa Savom Bojicem. On se ne bavi samo narodnom muzikom, svirao je u rock sastavima zatim Jazz, grcka muzika itd. Ima dosta instrumentala tako da je i on jedan od jacih gitarista od starije garde uz Tocka sa kojim je odrastao.
Naravno svako ima svoje misljenje i ja postujem i tvoje u vezi vetra i Jasara.

Dell
04.10.2008, 03:14
Naravno da bi i meni drago bilo da se vrate, ali jednostavno Mile bas ne zeli kontaktirati s nikim iz bivseg sastava i to je to. Juzni vetar ne zivi, on zivotari, pjesme su smijesne, sad im kao rejting drzi Adela, ali niko i to i ne slusa. Juzni vetar ce se ugasiti za koju godinu. A to je bilo najljepse doba muzike u nas na Balkanu. To je bilo razdoblje kada se u dotada sumadijske i srbijanske melose dodavao dasak orijentala. Dakle mozemo reci da je Juzni vetar uveo orijental u narodnu muziku te jos neke elemente koji se prije u narodnoj muzici nisu ni u snu mogli zamisliti. Jednostavno mislim da su sve legendarne stvari i stvari koju su ostale zapamcene dogodile u 20. stoljecu, to stoljece je bilo legendarno. Mislim da se takva revolucija kao Juzni vetar vise ne moze dogoditi, iako "nikad ne reci nikad", ja se nadam da ce se neko pojaviti ko ce napraviti nesto slicno kao Juzni vetar. Medjutim evo svima vama govorim, da se pocnu izradjivati tako kvalitetne pjesme kao prije u JV to NE BI BILO MNOGO SLUSANO. Jer danasnja omladina, dakle moji vrsnjaci i mnogi drugi slusaju grandove muzicke proljeve i ostalo. Za jedno 15-20 godina ce se narod sigurno zasititi toga, pa bi to vrijeme bilo najpogodnije za obnovu JV. Pozdrav svima


MARNEL

tranzit
04.10.2008, 04:17
Decje price i gluposti, ne zivite u drugoms svetskom ratu...ko bog zna sta je JV.
Manite se ovih posla, fatajte se necega pametnijeg, DA RAZJASNIMO, sta imas
da razjasnjujes, ko si ti? Il njihov Menager?Zasto su to za tebe djecije price i gluposti i kakve veze ima drugi svjetski rat sa JV ? Da li je JV bog zna sta ili ne, mislim da ti nisi kompetentan da rasudis.

GALA
04.10.2008, 04:55
Kao prvo Tema Juzni vetar vec postoji i nevidim razlog za ikakve nadopune,nadopunjujete otvorenu vec temu.....

BasariStudios
04.10.2008, 07:34
Zasto su to za tebe djecije price i gluposti i kakve veze ima drugi svjetski rat sa JV ? Da li je JV bog zna sta ili ne, mislim da ti nisi kompetentan da rasudis.

Pa zato sto nemamo boljeg posla, koliko teme ce se otvoriti sa
DA RAZJASNIMO I DA ZAKLJUCIMO...svako ima svoje pravo sta
voli i sta slusa, ko smo JA, TI ili ON da RAZJASNIMO...umesto da
se fatamo pametnijeg posla, kako Gala kaze ima vec jedna tema.

tranzit
04.10.2008, 14:59
Ama ne radi se o tom vec o ovome sto si napisao:
...ko bog zna sta je JV.
A ko si ti pa da kazes ovako nesto ? Izgleda da nemas pojma o svemu tome sta je JV uradio u svoje vrijeme inace ne bi ovako nesto odvalio. Da li se to tebi sto su oni radili svidja ili ne to je vec tvoja stvar ali nikako ne mozes da negiras njihov ogromni uspjeh i mjesto koje su zasluzeno zauzeli. Oni su ipak bog zna sta.

Sholim
04.10.2008, 16:12
Kao prvo Tema Juzni vetar vec postoji i nevidim razlog za ikakve nadopune,nadopunjujete otvorenu vec temu.....
Neko je napravio ovu dopunu pa zato tu pisemo.
@tranzit
Bravo majstore upravo tako, nesto moze da ti se svidja ili ne, ali nikako ne mozesh da kazesh to ne valja ili nije Bog zna shta ako nisi upoznat sa kolicinom truda koji je ulozen da bi se to napravilo.
A za JV da li ce nestati za par godina videcemo. Mogu vam reci da JV jos ima ogroman broj fanova i da je za mesec ipo dana emitovanja radija JV, taj radio dosao do 4. mesta slusanosti svih internet radija u Srbiji, a sajt oborio sve rekorde posecenosti.

krcmar
04.10.2008, 16:29
Neko je napravio ovu dopunu pa zato tu pisemo.
@tranzit
Bravo majstore upravo tako, nesto moze da ti se svidja ili ne, ali nikako ne mozesh da kazesh to ne valja ili nije Bog zna shta ako nisi upoznat sa kolicinom truda koji je ulozen da bi se to napravilo.
A za JV da li ce nestati za par godina videcemo. Mogu vam reci da JV jos ima ogroman broj fanova i da je za mesec ipo dana emitovanja radija JV, taj radio dosao do 4. mesta slusanosti svih internet radija u Srbiji, a sajt oborio sve rekorde posecenosti.

Samo da nesto dodam, Zahvaljujuci staroj slavi!

BasariStudios
04.10.2008, 23:49
Ama ne radi se o tom vec o ovome sto si napisao:

A ko si ti pa da kazes ovako nesto ? Izgleda da nemas pojma o svemu tome sta je JV uradio u svoje vrijeme inace ne bi ovako nesto odvalio. Da li se to tebi sto su oni radili svidja ili ne to je vec tvoja stvarOni su ipak bog zna sta.

Meni je to velika stvar, i ja sam isto odrastao slusajuci JV kao vecina vas
ovdje al samo kazem da prestanemo preterivati.

tranzit
05.10.2008, 01:49
Kad ti je to velika stvar onda nema smisla reci da JV nije bog zna sta. A pretjerivanja nisam vidio da je bilo mada se kod JV i ne moze pretjerati.