PDA

Pokaži Full Verziju : Navigacija za android 2.1


armin
21.09.2010, 15:14
Imam samsung galxy s koji dodje sa google maps i tom google navigacijom,i sve to radi perfekt ali online...

Da li postoji neka navigacija za offline modus, tako da mogu skinuti mape i offlinu tjerati...

hvala unapred svima...

dare987
21.09.2010, 15:37
Postoji........znam da na Androidu radi IGO ja sam skinuo juce neku verziju da probam, nisam je jos testirao, imam HTC Wildfire isto radi na 2.1 androidu. Tako da skini nju imas ovde na netu da se nadje pa probaj jel odgovara.....pozzzzz

svirko
21.09.2010, 15:54
Imaš i Navigon, kojeg ja koristim na HTC Tattoo,
a postoje još i Sygic Mobile Map, IGO Motonav, Copilot, Nav4All, NDrive...........

armin
24.09.2010, 14:19
Znaci nema nista free kao sto je slucaj kod nokie... zalosno...

Nemanjam
24.09.2010, 23:12
Kako nema nista free?Uzmi skini sa neta iGO za android i instaliraj.Snimi karte koje hoces i to je to.Tebi sada vuce karte sa neta pa ti skida kredit.Kada instaliras iGO on ce da vuce karte sa memorije tako da nema potrebe da se kaci na net,tako da ti je to "free".
Veci popust od toga nemas.:D
Ja sam video kako to radi na HTC-u,na samsungu nisam.Ali trebalo bi da radi ako je android.
Poslao sam ti linkove na PM sa kojih mozes da skines.
Pozdrav

Vaxter
25.09.2010, 00:50
iGO je postao besplatan?
Kad to?
Zar im se isplati, nakon uloženih para i pare u 3d modele dobrog dela većih svetskih gradova?

Nemanjam
25.09.2010, 11:01
Mislio sam besplatan u smislu da ne vuce karte sa neta.Recimo google maps ti vuce karte sa neta,i ako malo cesce koristis tu navigaciju posle kada stigne racun ne bude ti dobro.:)
Pogotovo ako odes u inostranstvo pa roming.
A imas mnogo sajtova gde mozes da ga skines kao i masu softvera za dzabe,
a znamo svi kako to funkcionise.
Isto kao sto i muzika nije besplatna,pa retko kada ljudi kupuju originalni cd zbog pesme koja im se svidja.Nego google pa izadje link za download mp3-a, i gotovo.

Vaxter
25.09.2010, 23:51
Onda ne čitate dovoljno dobro, pa ne vidite koje je zaista pitanje!
Vaš odgovor nema nikakve veze sa pitanjem na koje ste odgovorili.
I onda se čudite zašto su Vam postovi uklonjeni,

armin
25.09.2010, 23:55
resio sam problem tako sto sam kod svoje mreze uzeo neku opciju gdje imam 1gb interneta i rahat...
a bas samo pokusao to nesto skinuti ali sve je to katastrofa... ili je demo ili ne funkcionise kako treba itd... uglavnom hvala mnogo

aZZo
26.09.2010, 09:39
Spominju se programi GmapCatcher, Google naivgator, Google Map saver. Proguglaj programe pa vidi kako to ide i da li ide. Ja nisam probao.

kizo
30.09.2010, 11:16
Ja na SE Xperia X10 koristim Navigon i radi mi super. Program se (inače) plaća, ali kao i kod većine stvari, skine se crackirana verzija s interneta. Ukoliko ti trebaju karte i program sa objašnjenjem, slobodno se javi na PP.
Pozdrav

neconix
30.09.2010, 11:41
Navigon je dobar ali nema detaljnih mapa Srbije.
Ndrive nije los,ali kad skrenes sa putanje on ne radi rekalkulaciju putanje ponovo nego se jednostavno ugasi.
Tako da trenutno bar ovde u Srbiji mislim da IGO radi posao najkorektnije.

Nemanja88
30.09.2010, 12:19
Ja na Magic-u koristim iGO, radi odlicno ;)... Za divno cudo, imam legalnu verziju.

Vaxter
30.09.2010, 13:25
Za Srbiju niko nema detaljnije mape od iGO-a.
I za ostatak sveta je najbolji.
Prvi sa 3d pregledom.
Do sada najbolji softver za navigaciju, koji sam probao.

yamahapassion
08.10.2010, 00:00
... dobio sam uz nokiu 6710 navigator komplet mape skoro svih evropskih drzava, i stvarno navigacija super radi naravno u offline modu. to su OVI mape koliko sam ja skontao. E sada sve ide super do Srbije, gde mi izbaci detaljnije mape za samo par vecih gradova (BG, NS itd..), kada hocu neki manji grad da pogledam, cak ga nema ni upisanog. Da li bi mogao negde naci samo detaljnu mapu srbije, pa nekako uklopiti u ove mape sto vec imam? Da li zna neko?

Vaxter
08.10.2010, 02:54
Koliko je meni poznato, jako teško.
Ne postoji konverter koji ti može konvertoveti neki drugi format mapa u ovi format.
Jedino da dodaš garmina, za kada si u Srbiji.
Uzmeš za njega samo SCG Route set mapa, tako da te izađe mnogo jeftinije.

kizo
08.10.2010, 12:55
Ne kužim zašto ljudi silom žele OVI karte? Garmin je po meni najkompletniji, ima sve gradove, manje gradove, sela... Lijepo se ubace karte "Adria route" i tu imaš cijelu bišu Jugu. BTW, koliko ja znam, OVI karte se nekada spajaju na internet, dok Garmin nikada. I još nešto... Adria route svako malo dobije neke novosti koje se mogu skinuti s interneta.

armin
08.10.2010, 13:46
OVI karte mozes koristiti online i offline... kada ih koristis offline nikada nece koristiti net... karte se skinu sa zvanicnog sajta i stave na telefon ili karticu... tako da nista lose nevidim u toj ovi navigaciji, s tim da je besplatna...

Garmin mozes koristit na vise operativni sistema dok ovi mape samo na nokiji...

tako da KOLIKO VI ZNATE nije tacno da navigacija koristi kako kada internet...

i vas post nema veze sa temom usput da napomenem

yamahapassion
08.10.2010, 14:16
@Kizo: Kolega, ja ne zelim silom OVI karte, nego sam tako dobio u telefonu, i potpuno mi odgovara za austriju a i za evropu u globalu. Sto bi sad to brisao ili menjao kada je sve nariktano kako treba u mobilnom. I tacno je sto kaze Armin, OVI mape bar kod mene ne koriste nikako internet nego rade iskljucivo u offline modu, zato mi i odgovara, jel kod mog operatera nije isplativo koristiti internet. Tako da cu i ubuduce koristiti OVI, a za srbiju cu uraditi kako je Vaxter rekao jel mi deluje kao najlogicnije resenje, posto je na OVI Srbija stvarno slabo pokrivena. Vaxter, hvala jos jednom za tipp za gramin.

opusdei
08.10.2010, 16:06
Niko ne spominje Garmin na Android-u.
Imali Garmin za Android. Po meni je Garmin za ove prostore najbolji i uvjek brzi od svih oko novih updejta.

armin
08.10.2010, 17:29
Ja mislim da ga za android jos nema....
Postovano sa mobilnog uređaja

Vaxter
08.10.2010, 20:57
Ne postoji Gramin za android, a ni ne moraju da ga prave.
Što se mene tiče, pored iGO mi ništa više ne treba.
I za naše prostore ima mnogo detaljnije mape od garmina, a ne tek za ostatak sveta.

kizo
09.10.2010, 22:52
Garmin za Android ne postoji, niti se možemo nadati da će ga napraviti, jer su ljudi iz Garmina izjavili da više neće ulagati u razvoj aplikacija za mobilne uređaje.

Jokerski
11.10.2010, 13:59
Dajte neki savet za IGO, ja imam Samsung Galaxy Spica i5700 sa SamDroid 2.1 eclair, sad cu flesovati na 2.2 froyo, pa recite mi dal mi treba neka nova memorija jer imam 2gb microsd, hteo sam da kupim 16gb, al zaklucio sam da mi ne treba, pa evo prilike da kupim, samo vi recite dal mi treba i kako je softver. Ja koristim gps preku google maps, i 3G, do sad mi odlicno sluzi, al ako ima nesto bolje dajte, jer u brzog vremena cu da putujem za Slovenii, pa da ne zalutam, hvala puno.

kizo
11.10.2010, 23:37
Jokersi, ako putuješ u Sloveniju, a nisi na njihovoj mreži, nemoj ni pod koju cijenu koristiti Google Maps. Kako Google Maps koristi internet, mogao bi nabiti debeli račun... Neka ti kolege predlože neku dobru navigaciju za Sloveniju. Kažem, ja koristim Navigon ovdje u HR i odlično me služi.

Jokerski
11.10.2010, 23:59
Imam jas kartice od svih operatora, od skopje do ljubljani, pa svi imaju aktivan 3g jer to mi je posla da vrsim kontrolu nad sistem... Ali na neki lokacija nema 3g i jako je sporo, pa taj IGO mi se vidi da je ok.

aZZo
05.11.2010, 23:34
IGO za Android!!!!!!!!!!! "iGo My Way"
Upravo instaliran na Htc Wildfire i radi odlicno!!! Srbija i ostale zemlje. Ako nekom treba pomoc kako i sta neka se javi. Jer ne znam smem li postaviti link ka drugom sajtu. U faq pise ne sme, a bas mi se ne jedu banane...

Vaxter
05.11.2010, 23:41
Ako ni zbog čega drugog, ne sme zbog piraterije.
Tako da, ne postavljati!
Upravo sam testirao iGO na HTC Desire.
Radi jednako dobro kao i na iPhone.
Odličan software.
Vredi koliko košta, zaista.

armin
05.11.2010, 23:45
Eh ja ga instaliram i mala mi slika na telefonu radi sve ali slicica u samom cosku valjda je zbog rezolucije, i ja izbrisem i dalje se patim sa google sr&%$§

aZZo
05.11.2010, 23:59
Onda ti treba Motonav. Extra je stvar sto sve aplikacije (za android,windows mobile,windows) rade sa istim mapama.

Vaxter
06.11.2010, 04:00
Za novije telefone, sa većim rezolucijama, mora Motonav.
Motonav je iGO, koji je motorola za svoje telefone modifikovala, tako da radi na večim rezolucijama.
Uskoro će izaći i iGO MyWay za veće rezolucije.
do tada je Motonav rešenje.
Licenca sa iGO prolazi i na Motonav.
Mape, poi, 3d modeli i ostalo takođe.

rafael
22.12.2010, 16:07
ja sam skinuo IGO na Android fercera xtra,, doduse besplatna(crackovana) verzija ..
ukoliko nekome treba pomoc odakle i kako sta skinuti moze mi se javiti PP

zsimonovic
02.04.2012, 12:58
Zna li neko ,posto imam instaliranu IGO na telefonu zbog cega ne mogu da ukucam kucni broj.Drzavu,grad,ulicu moze ali kucni broj ne mogu da ukucam pa ako je dugacka ulica malo je problem naci tacnu lokaciju.Da li je izasla Garmin navigacija za Android,nesto ne nalazim po netu a vidim na nekim slikama da ljudi instaliraju na androide.http://www.youtube.com/watch?v=9BoJnCDL9BY Koristio sam Garmin na N95 i super je radio.

Vaxter
02.04.2012, 16:54
Garmin je odlučio da potpuno obustavi izradu softvera za nenamenske uređaje, tako da ništa od njega.
Taj iGO na Androidu ti je, verovatno, malo postariji, kao i mape na njemu.
Biće da je to problem.

zsimonovic
02.04.2012, 17:30
Probao sam malocas neke ulice po BG i moze da se ukuca broj kuce ali npr. probavao sam ulice u Gornjem Milanovcu i ne mogu da ukucam broj.Imam igo myway 8.4.3,kako da abdejtujem mape Srbije i Crne Gore?

Vaxter
02.04.2012, 19:13
Kaga Googlaš iGo primo android doći ćeš brzo i lako do najnovije verzije istog.
Za najnovije mape za ExYU imaj mali trik.
Potraži po netu, brzo se nađe, iGo MyWay Srbija za iPhone, pa iz njega iščupaj mape.
Ekipa koja ovo pakuje poprilično redovno ažurira mape, tako da su uvek najnovije verzije.
Ima je na najvećem domaćem iPhone forumu.

zsimonovic
03.04.2012, 19:24
Hvala druze na informaciji,nasao sam neke novije mape ali opet ne mogu da ukucam broj stana u manjim gradovima,veci ok,rade.

zukae
03.04.2012, 19:57
Pa čini se da u malim gradovima nisu odrađeni u mapama brojevi ulice. To i nije loše jer u BiH nisu urađeni mali gradovi nikako. U principu procedura planiranja rute ne zahtjeva broj ulice tako da i nije problem. A u malim gradovima kad nađemo ulicu uvijek mozemo da spustimo prozor i pitamo komšije gdje ovdje živi muzikant Simonović. Eno zadnja kuća lijevo. :D

zsimonovic
04.04.2012, 01:37
He,he,dobar si druze.Jedino je problem nocu kad nema na ulicama ljudi pa nemas koga da pitas. ;)Kad sam imao Garmin na N95 radilo je sve normalno i mali i veliki gradovi,ali nema veze,sta je tu je.