PDA

Pokaži Full Verziju : koje zvucne kutije


ella 85
20.09.2010, 21:33
imam ev zx5 dvije kutije i tjeram ih sa peavey cs 4080hz snagasem,slusao sam dynacord d15-3 i zvucale su mi dobro,mene zanima jel neko uporedo probao oboje kutije,prvenstveno me zanima koje su kutije jace,jer mi treba da radim samo na njih,pise da su moje 600w a ove druge 500w,dali je to tako i na djelu,najvise me zanima koje mogu izbacit vise basa,jer ih to najvise optereti kad radim samo na njih,hvala

milan_lekic
20.09.2010, 22:50
Kolega Alix jih je uporedio procitaj ovu temu i ja mislim da ce ti biti sve jasno
pooz

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3416

ella 85
21.09.2010, 12:14
citao sam tu temu,kolega alix je probao kutije na powermate,ja sam naveo da tjeram s pojacalom peavey cs 4080hz,koji ima na 8 oma 2 x 1250w a na 4 oma 2x 2040w,ovo pojacalo istjera iz svih tih kutija sve sto one mogu,pa bih volio znat kolko d 15 mogu izbacit snage,najvise basa,s obzirom da pise da je zx 600 w a d15 500w,razumijem da d15 na manjoj snazi prije prorade kako treba,sto je slucaj s powermate-om

milan_lekic
21.09.2010, 15:29
kolega Beethoven ti mozda moze pomoci on ti je strucnjak za ozvucenje na ovom forumu
pooz

Beethoven
21.09.2010, 16:47
:)

Hvala, nisam ja bas toliki strucnjak kao sto se cini ali je istina da mogu pomoci kada imam iskustvo sa nekim proizvodima. Zx5 i d15/3 nazalost nisam imao prilike da uporedim, jednu pored druge, tako da se zbog toga nisam ni javio da pomognem.

Na osnovu podataka i onoga sto sam cuo kad sam imao priliku da cujem ove dve kutije, tu je mrtva trka. Svaka ima svoj shmek. Kad bi ja birao, ja bi izabrao D15-3 samo zbog vece osetljivosti.Na istom pojacalu, D15-3 ce dati veci zvucni pritisak. Pretpostavljam da je kolega zbog toga i postavio pitanje.

Samo treba obratiti paznju na snagu pojacala. Ja iskreno ne bi terao D15-3 sa ovim pojacalom, bojim se da je malo jako za njih (kao i za Zx5). Treba mnogo voditi racuna, ne sme se ama bas nista nezeljeno desiti (mikrofonija ili bilo kakav peak a o izoblicenju i da ne govorimo). Istina je da ce obe kutije na ovoj snazi svirati bas onako kako treba ali bi se ja tu bas plasio... :) Narocito kad se radi na 8 oma... 1250w je maximalni maximum koji mozes dati ovim kutijama (za D15-3 cak 1000w).

Ja ovo ne bi preporucio ali ako je tako, obratiti paznju i nikad ne ganjati do limita. Sta znas, sve se dogodi, krcne kabli, padne mikrofon, izleti neka boja... :(

EV za Zx5 preporucuje maximum CP3000s a ono ima snagu od 2x1100w na 4 oma i 2x600w na 8 oma pa sad vidite. Mislim da treba poslusati proizvodjaca.

Za Zx5- 2x1100w na 4 oma, za D-lite 15-3 - 2x 1000w na 4 oma i tu je kraj.

Pozzz

P.S. Mozete koristiti bilo koje pojacalo sa bilo kojom snagom, to vam niko ne moze zabraniti ali da li ce kutije izdrzati, to je vec diskutabilno. Pa cak i ako izdrzavaju, na duze staze takav rad ostavlja posledice na zvucnicima pa ce im i rok trajanja biti smanjen. I kad-tad ce stati.

Marco7
21.09.2010, 16:53
D - lite 15.3 je duplo bolja kutija od Zx5!Nisam u zivotu cuo gluvlju kutoiju od Ev Zx5.Sve ispred kutije 7-8 metara je ok ali sto se predje ta da;ljina kmao da je neko stavio cebe preko nje dok D-lite radi besprekorno!Imao sam i jedne i druge i znam im sve dobre i lose strane,cak sam na Ev Zx5 radio dobrih 4-5 godina ;)

ella 85
21.09.2010, 17:29
vec godinu tjeram zx5 ovim pojacalom,uvijek je sve cisto nikad ne ide nista u peak,i meni su se svidjele d 15,al samo jedna me stvar zanima jel mogu d 15 izbacit basa vise nego zx5 sa ovim istim pojacalom,toliko svi hvale d 15 a malo se bojim jer je u d 15 bas zvucnik od 300w ako se ne varam,a u zx je bas od 500w plus dobar driver

qqqqq
21.09.2010, 19:24
Ja sam imao prilike da uporedim te dve kutije na istu-powermate miksetu.Kutija D15/3 radi mekse od ZX5.Cak mi boja tona ZX5 nije bas odgovarala uvetu.D15/3 ima 500w i bolji ton od ZX5.D15/3 je odlicna kutija,radim na njima 1,5 sezonu i dobro se pokazala,laka je -25KG,nije velika za transport,samo sto je poskupa ali koliko para toliko i muzike.

srdjan ilic
14.10.2010, 13:18
D-LITE

moje misljenje je da su naj kvalitetnijeg zvuka,u sebi imaju srednjotonce,sto uvek fali po malo u svirci,i sem toga sa takve 4 kutije pokrijes klasicnu svadbu a da pritom bude taman glasno da ne smeta gostima,jer ja sam nosio xa2 gosti su kukali,od kako sam probao d-lite ne menam ih za tezge...:p

ella 85
14.10.2010, 15:08
imam zx5 i kutije su meni odlicne,temu sam postavio jer sam mislio da ce neko znat odgovorit,pitanje je bilo koja kutija moze izbacit vise basa,sa extra jakim pojacalom,odgovor niko nije napisao,pretpostavljam da niko ne zna

Marco7
14.10.2010, 16:29
Dobro je kad ti znas druze!Jesam li ti napisao da D-lite radi duplo bolje i znaci ima i bolji bas i cistiji bas i izrazeniji!Hoces da ti kazem zasto?Zato sto ima srednjetonac i otvara se prostor basu samo za basove,srednji na srednjake a visoki na visokotonce!Razdvojen je zvuk i to je najbitnija stvka u svemu!To sto si ti zadovoljan sa Zx5 to je tvoja stvar ali razlike u tim kutijama su velike i ko nije radio na obe kutije ne moze da zna!5-6 godina sam radio na Zx5 pa sam presao na D-lite i merodavan sam da dam ovokav komentar posto nista ne znam po tvojoj oceni!!!Tema ide u lock . . .