PDA

Pokaži Full Verziju : zamjena s900 za 9000pro


nikolajanic1
20.09.2010, 19:45
ljudi imam ponudu 9000 pro yamaha za moju yamahu s900.klavijatura izgleda odlicno -ali nisam se sjetio da pitam da mi stavi semplirani zvuk i nisam vidio one mikrofoncice za sempl ima 6 gb mem ali je staro 11 god ,a moja je nova.treba joj dosta da digne sistem.sta vi mislite.hvala unapred!?

gega
20.09.2010, 20:17
Bitno je sta ti mislis.;)
Jedanaest godina su jedanaest bez obzira sto je kvalitetno uradzena klavijatura. dirke su fenomenalne...a starta lagano zbog Hard diska verovatno.Ako vec pravis korak ...ond ga pravi napred.
Moje misljenje

armin
20.09.2010, 21:20
kao sto gega kaze... zasto bi isao unazad 11godina...
moje misljenje je da zadrzis kljavu...

Milan_Canada
25.10.2010, 03:48
Odlucio sam prodati psr-710 pre nekoliko dana i to i uradio.Kupio sam 9000pro.Prezadovoljan sam .
Dodato:
9000pro u fazi ispitivanja(semplovi , ritmovi itd.)Zvuci mnogo mocnije od psr-710.

RIDICK_XxX
25.10.2010, 08:07
i ja se slazem sa kolegama @ gegom i armin-om...ali opet sve je na tebi...

Milan_Canada
25.10.2010, 14:42
Evo posto sam malo se druzio sa 9000pro da napisem nekakve impresije.Ovde cu samo da iznesem moje licno misljenje da nebi doslo do nepotrebnih rasprava. Jedina prednost psr-900 nad 9000pro je sto ima usb -stik.Sve drugo ide u prilog 9000pro.Pozdrav svima.

b.o.Y.c.h. ČK
25.10.2010, 15:19
Nedavno si kupio PSR s900 koja je prilično skupa, i sada bi za iste pare zamjenio za sint koji joj može biti deda, mada radi bolje, kvalitetnija je ali uz sve to ja je nebi mjenjao...
Počekaj malo, nije ovo jedina prilika, možda padne i kakav tyros 2 kao što si i sam rekao da tražiš, onda rađe počekaj...

kuki
25.10.2010, 16:05
Da sam ja na tvojom mestu menjao bi. Yamaha 9000pro je bolja u svakom pogledu...jedino eto sto je malo starija,ali to ne igra nikakvu ulogu.

Alen P
25.10.2010, 16:22
Joooj... Koliko filozofije ima u tom postu... Mnogi bi prodali puno novije klavijature da imaju tipku ala EX5... Koliko god da mi pričali ima puno filozofije u onom prefiksu ''pro''. 6.5 oktava je nešto što mnogi Tyrosovci samo sanjaju-na žalost... Nije sve u soundu (nažalost), nešto je u feelingu i osjećaju tog feelinga! :=) Ako čovjek dobro koristi 6.5 oktava, već je to dovoljan razlog za razmišljanje. A osobno smatram da atmosferu ne podiže klavijatura ni starost klavijature, već vokali i sve oko njih. Pa neka bude 'pro'.

gega
25.10.2010, 16:28
@Alen P
Kolega ovde niko ne spominje tyrosa niti neke druge modele.
Drzite se teme.

Pitanje je bilo psr s 900 menjati za 9000 pro..da ili ne.

Kavu filozofiju vidite u gornjim postovima?
Znate jos neku razliku osim u oktavama?

Alen P
25.10.2010, 16:42
Razlika je u feelingu i to je razlog zašto čovjek razmišlja o zamjeni klavijature. U tome je filozorija što iako svjestan razlike u soundu ipak razmišlja o ostalim kvalitetama.-Unatoč USB-u. Ruku na srce, klavijatura i danas izgleda kao avion.

Goran-MNE
25.10.2010, 18:18
Ukusi su razliciti sto je dobro.
Sto kazu : "Tudju slusaj, svoju postuj" ;)

Marco7
25.10.2010, 18:42
Ne razumem se bas u Yamahe prijatelju ali evo dacu ti poredjenje!Ja bih uvek uzeo pre Pa1xPro koji je star oko pa mozda eto tu nekih 10 godina nego Pa500 koji je model koji stoji iza Pa800 kao sto stoji i S900 iza T2 . . . Znaci odlucio bih se za stariju klavijaturu u ovom slucaju koji sam naveo ali se ogradjujem samo za ovaj slucaj posto nisam nikad video S900 ;)

EmirTotic
25.10.2010, 19:51
Stvar treba sagledati iz sto vise uglova ali evo ovako.

PSR S 900 je kao mladji brat tyros 2, odlicna sprava, moderna. Samo sto nema sempler. To automatski ukljucuje cinjenicu da se treba zagrejati stolica da se srede harmonike i zujalice za nase podrucje. Ima i prednosti naravno, vec je gore navedeno i kolege pre mene su rekle mnogo toga.

Sto se tice PSR 9000 pro, ona jeste stara ali je to ne cini autsajderom nikako. Dirka koja je i dalje pojam, nijedan aranzer nema takvu. Eto to sto ima vise oktava moze da bude prednost ali i mana. Ima sempler od 64 mb i moze da se ubaci korisnih stvari u nju. Znaci puno ubaciti semplovani bass i bubanj jer sam to naucio od kolege koji je napisao post malo pre mene (Marco7). Samim tim pojacavas i poboljsavas ritam sekciju, a upravo je to ono sto dize ljude i ostavlja dobar utisak.

Odoh ja malo dalje od teme. Nemoj mi zameriti. Ovo je jako teska odluka jer nijanse odlucuju. Kada bih morao da se odlucim uzeo bih PSR 9000 pro. Evo i zasto: jako je trazena i moze uvek da se proda za razliku od psr s 900, veci broj oktava, bolja dirka, mogucnost ubacivanja semplova (koliko-toliko). Onda bih je svirao dok ne zaradim za neku klavijaturu u visem rangu (pa1x, pa2x, tyros 2,3..., g70, e 80 sta ti ja znam). To je neko moje vidjenje situacije ali osecam da sam ti ovim postom samo odmogao i bacio u vecu nedoumicu.

jura20
25.10.2010, 23:32
JA bi mijenjao za Pro odma pod uvjetom da jos dobijem neke novce , a sto se tice USB sto je gore kolega napomenuo ,ako to covjeku treba moze ugraditi optionalno za male novce ,ja sam imao psr 9000 samo radi zvucnika pa znam daje dobra kljava ,pro je jos bolje izradjena

nesaband
26.10.2010, 00:26
prijatelju,nalazis se u velikoj nedoumici.
Kao sto vidis ovde na forumu ima raznih misljenja da li menjati ili ne.

bez obzira sto je 9000 pro odlicna klavijatura i ima odlicnu dirku,ja bih da sam na tvom mestu zadrao s900.
Ima vise razloga za to.jedan od njih je sto je to ipak nova klavijatura ,a novo je novo.
Ko zna sta je ta 9000 pro prosla i gde sve nije bila,a ti to ne znas i ne daj boze da se nesto pokvari sta ces onda????
zadrzi novu klavijaturu.
znam da ti nisam pomogao mnogo ali sam te bar posavetovao.

pozdrav

Minicevac
26.10.2010, 13:52
E ovako...Slusao sam s900 u jednom klubu i mogu reci da bas moderno i kvalitetno zvuci zvuci sto ti odmah daje prednost ako si se opredelio za tu vrstu muzike,znaci da radis kafice i diskoteke...s 900 bolji softver i naprednije funkcije...Kompatabilna sa tyros 2,mozes da koristis ritmove sa nje sigurno ali neznam da li je to slucaj i sa 9000pro...Jos jedan razlog da zadrzis klavijaturu jeste ako si je kupio novu i prvi si vlasnik,jednostavno znas klavijaturu i nemas razloga da se cimas da li je servisirana,otvarana i ostecena...A sto se tice Yamahe 9000pro to je veoma kvalitetno izradjena klavijatura...Slusao sam je u jednom vlaskom bendu,ovde u okolini gde ja zivim uglavnom je koriste vlasi za tu vrstu muzike,covek znaci svira narodnjake,ubacio par semplova i cepa i ona takodje kvalitetno zvuci tu nema price...Bolja je recimo od popularne pa80-ke...Ja bih uzeo 9000pro samo ako bih svirao uglavnom narodnjake ali to ne znaci da ona nemoze da zavrsava i klubove to sad zavisi kakvog ces materijala naci i da li znas da radis sa klavijaturom(da pravis ritmove i boje) i uzeo bih je kad bih bio siguran da je klavijatura u potpunosti ispravna i neje servisirana ostecena i li sta vec...i nisu u pitanju 11 nego 13 god...Novo je novo sto kazu ljudi ali opet kazem da je klavijatura ekstra ocuvana i da nije koriscena mnogo menjao bih...Meni recimo nebi odgovaralo to sto ima 6.5 oktava je bio mi to predstavljalo problem u transportu eto i na to covek treba da razmislja i dosta je teska...oko 20kg mozda i vise:D...A taj sempler od 64 mb neznam koliko on ustvari daje mogucnosti za ubacivanje semplova jer se razlikuje proces ubacivanja i memorisanja semplova nego kod Korga,semplovi se valjda ubacuju za svaku dirku posebno ili sl...Sempler od 64mb sa 9000pro se nemoze nikako porediti sa onim na pa800 od 64mb pa cak i sa semplerom na pa1x-u od 32mb...Razmisli dobro sta ces da uradis i vidi koja su tvoja ocekivanja...

simonovic
26.10.2010, 15:10
Ovako,imao sam psr 9000pro jedno duze vrijeme i klavijatura je ok.
Kao sto je navedeno tipke su veoma dobre,vocalist radi solidno,onda ima HD,imas one izlaze odozada za svijetlo sa strana itd,to su one lijepe strane .
Ali sa druge strane mnogo teska klavijatura za trasnport,onda problem exportovanja seta je za mene bio veoma veliki.
Znaci ako zelis da snimis set to ide bez problema *SAVE* ali kako napolje iz klavijature ako hoces nekome da ga poklonis itd,to moze jedino preko scsi odozada i onda da trazis dodatni scsi zip onda sa zipa na pc itd,sto je za mene iz ove perspektive mnogo primitivno.
Takodje ubacivanje svih tih stvari semplova itd,ide preko flopy diska koji je ono vec proslost,u slucaju da je sempl malo veci onda moras sa vise diskova da to radis itd.
USB stick vjeruj mnogo znaci u tom pogledu,i tesko ces tu razliku prevazici.
Na kraju poslije nekoliko godina koliko sam koristio 9000pro mogu reci da sam je jedva na jedite jade prodao,i to mnogo ispod cijene.

900s je veoma slicna tyrosu 2 to se vidi po redosljedu ritmova meniju itd,tyros se razlikuje samo po sempl opciji,..

Sam odluci ali ja nebi isao u tu avanturu da sam na tvom mjestu.
Pozdrav od sigurno iskusnog korisnika 9000pro.

Minicevac
26.10.2010, 16:55
Druze najbolje ti zadrzi s900...Imas vrhunsku ritam sekciju na njoj i samo ces pored nje kupiti jos jednu solo klavijaturu ako ti bude bilo potrebno semplovanih zvukova i nema dalje...Zamena za 9000pro samo uz njegovu doplatu...