PDA

Pokaži Full Verziju : Efekat na midi u NUENDO ili CUBASE???!!!


DrSpeed
19.09.2010, 11:28
Ljudi, blokada u mozgu... Kako da dam efekat nekoj midi traci u Nuendo projektu...??? :D ustvari, da li moram da exportujem audio ili je moguce na midi davati efekat, tipa reverb, delay itd. :D

GOKOARSOV33
21.09.2010, 01:44
Nemoras da exportujes traku nego kad si vec otvorio proekt selektujes taku i sa leve strane tu na traku stoje ti ovako Track Parametar,Insert, Sends, Chanels i tako dalje .Ti kliknes na Chanel i otvoricese jedan mali prozorcis sa slajderom za samu traku i tu bas na sredini stoji slovo ""e"" klikni na njega i otvoricese se jedan prozor i kad ga vidis sve ce ti biti jasno

grandia
21.09.2010, 10:16
@drspeed

o kojoj klaviajturi je rec? tj. koja klavijatura je zvucila za tu midi traku?


@goko

tvoj odgovor nije bash 100 % korrektan i reci cu ti zasto nije al cekam prvo odgovor od brzog doktora ;)

tranzit
21.09.2010, 11:05
Ne mogu se koristiti VST efekti na midi trakama. Postoje samo dvije alternative. Jedna je da midi traku eksportujes kao audio pa onda primjenis efekte na nju ili da na samoj midi traci iskoristis efekte koje ti nudi instrument koji svira tu midi traku. Ako se instrument ponasa po general midi standardu onda ces reverb moci da regulises preko midi kontrole 91, tremolo preko kontrole 92 a chorus preko kontrole 93. ako je standard gs ili xg onda dodatno imas mogucnost i midi kontrole 94. Koji ces efekat imati na toj kontroli 94 zavisi od tvog instrumenta, odnosno od toga koji si efekat postavio za tu kontrolu. Obicno se ovdje stavlja delay.

grandia
21.09.2010, 11:32
:lol:

bravo tranzit ... ja reko da sacekam odgovor od speeda posto sam hteo da znam dal su GM/GS/XG midi standardi u pitanju il ne ...

nema vise sta da se doda al ipak bi ja da navedem josh sledece:

kao sto je tranzit reko, VST-effekti se mogu samo VSTinsrumentima i audio-trakama dodati. vecina VST-instrumenata ima vec ugradjen effekt, neki bolji neki loshiji. kome se ne svidja taj integrisani moze da koristi VST-plugins.


ovo se odnosi na cubase SX3

ja nisam nasho funkciju ( sto ne znaci da je nema) da u mixeru (F3) dodajem svakom VST-instrumentu svoj posebni effekt/EQ - jedino u sumi - znaci izlaz L/R al taj effekt vazi za sve VST i audio trake


al od CUBASE4 je to moguce il barem jednostavnije reseno.

DrSpeed
21.09.2010, 23:50
Hvalaaaaaa vam ljudi... :)))))))

peecoundead
16.02.2011, 21:16
Drug, najbolje koristi Cubase 5 i neces imati problema, posto on sada koristi instrument traku umjesto midi trake. I tako da se ta instrument traka vodi i moze se obradjivati kao sasvim normalna audio traka.

E sad za efekat... Efekat u cubaseu se koristi tako sto se napravi nova FX traka i u njoj na INSERT se prikljuci neki od efekata, odn reverb ili echo, chorus.... A na instrument traci kojoj zelite da dodate evekat odete na jezicak SEND i pronadjete onaj evekat sa FX take. Stavite jacinu na 0db ili koliko zelite i to je to....\

Pozzzz