PDA

Pokaži Full Verziju : SUSTAIN PEADALE sp1 m audio


MIKI_TR
19.09.2010, 01:18
Cao ja bih pitanje jedno par ........ uzeo sam sustain pedalu SP1 M AUDIO pa sam hteo da pitam dali neko zna da mi objasni bio je jedan video klip na you tube kako svira kontru i pomocu te pedale mu se pojavljuje gitara u kontri onaj rad drajf i gitara............... dali bi neko moogao da mi malo objasni imam KORG TR i kako se to moze namestiti i dali se mora kreirati arpegio ili dal moze uopste da se kreira jako mi je bitno i bio bi vam jako zahvalan ako bi mi pomogli HVALA

Ace
19.09.2010, 02:29
Ovo mislim da ne moze sa sustain pedala nego samo sa Expression/Volume pedala.
Ova tvoja je za klavire, a Expression/Volume pedala se moze stelovati kako hoces.
Recimo na upper1 stavis Drajf boju kroz celu klavijaturu, na upper2 Gitara samo na gornji deo za akorde. I podesis na pedala da radi Mute Upper2. Tako kad god oces s pritiskom pedalu aktiviras i gitaru. Mislim da si to hteo. Vidi u globala sta sve se moze nastelovati na pedalu.
Trebao si postaviti klipa, da vidimo tacno sta hoces. Ja sam gledao decko ko je svirao drajf na Paul Stanga na pa2x je imao tako namesteno sa Strings, da ga aktivira na pedalu.

MIKI_TR
19.09.2010, 21:09
E hvala ti za odgovor a imam volumen pedalu YAMAHA FC7 ali nemogu to da mi se aktivira ta gitara mogu ali tek kad drzim dur razumes me ili mol.........dali bi mogao da mi uradis jedan primer da vidim.......taj klip nema vise na youtubu to je onaj daki buric mozda ga poznajes pa su mi rekli da je to ta pedala............pomoc molim


HVALA

Ace
19.09.2010, 21:36
Sa Expression/volume sam mislio vise na Korgove pedale EXP-2 i XVP-10 ili PS-1 univerzalna. Znaci pedale koje mogu da se stelovaju u klavijaturu. Ovo koju si naveo Yamaha FC7 ne poznajem.
Sad oko postupak da te ne lazem, nemam TR ja, podesavanja su u Globala, vidim u User manuala imas na 117 strana objasneto kako ide to. Otvori procitaj, bice ti jasnije.

Na ovaj klip sam mislio ja. Gledaj kako ukljuca strings na neke mesta.
http://www.youtube.com/watch?v=4n4WaIH816Q

MIKI_TR
19.09.2010, 21:46
e hvala za ovo razumeo sam te sta si mislio ovo sto je sa staihom ili string kako zovu to e najobicniji string u combi dodan taj straih imam ja to ceo set od zorana francuza ako znas ko je ali nemam taj klip na youtube steta ali potrudicu se hvala ipak

Vule
19.09.2010, 21:52
Kolega @MIKI TR, ja vam progledam kroz prste za jedan citat a vi u sledećem postu opet citirate!!! Pročitajte Pravilnik i poštujte ga,hvala