PDA

Pokaži Full Verziju : stalak domace radnje


fiky
17.09.2010, 16:36
Sto mislite o stalku domace proizvodnje - rad kod kuce sa svojim materijalom i vještinama?? Da li bi to ispalo ok (za klavijaturu)

zvoburic
17.09.2010, 16:50
Ja i kolega smo napravili za mene stalak, nije nešto naročito dobar, ali služi svrsi. Bilo je jedan dan posla, koristili smo željezne cijevi, sve to sam imao tako da ništa nisam morao kupovati. Fino sam očistio i ofarbao tako da sada dobro izgleda. Ne bi ga ja ni pravio al pravi su skupi.
Evo i slika...

fiky
17.09.2010, 16:54
tako nesto planiram i ja napravit zato i pitam

gega
17.09.2010, 16:54
pa ne mislimo da se uopste isplati da se zezas..:D

prvo...standardni stalci na rasklapanje ne kostaju toliko da se ne moze priustiti....imaju kakav takav dizajn...i nisu pre svega teski ,ne zauzimaju puno mesta.
da bi sam napravio stalak,treba ti materijal koji je lagan a izdzljiv.....pa alat za savijanje,varenje... cime da obradis i sto drugih vragova od farbe koja nije obicna do raspinjaca itd..
a sto se ovih skupljih tice spider i co. to nema sanse da napravis u ,,domacu radinost,, bolje odvoji onih par eurica i imas original ljudski uradzen stalak.
ima sigurno dobrih majstora koji bi to i mogli uraditi ali da li se isplati....ne verujem.

fiky
17.09.2010, 16:58
Mozda si u pravu ,ali moj susjed ga je radio doma nije teski, na rasklapanje i dobro izgleda

zvoburic
17.09.2010, 16:59
To je istina da pravljeni nikada neće biti dobar kao kupovni. Najteže je postići to da stalak bude sklopiv...
A što se tiče spydera, mislim da nije dobro to što je na 4 noge. Ako bih ikada kupovo novi stalak to bi sigurno bio proelov tronožac

StefanVia
20.09.2010, 17:24
Moje misljenje je da je bolje kupiti ili neki koji vrsi posao ili dobar ko ima kesa,ali praviti,to je stvarno mukotrpno,znam iz caletovog iskustva,mucio se vario,krpio i na kraju smejurija a ulozio dosta...Zato bolje dati nego kukati jao nije dobro..;)

Belja_SO
20.09.2010, 17:29
sve je to ok napraviti stalak ali kao sto je par kolega reklo,trud muka i na kraju te ispadne isto ko i da si kupio stalak ... a i danas imas po dosta povoljnim cenama da kupis stalak od 30 eura pa nadalje ...

nemanja 1982
20.09.2010, 17:31
Kad smo vec kod stalka,da ne otvaram novu temu kako da napravim tj.od cega da napravim stalak za note a da ga zakacim na klavijaturi,jer ne mogu da nadjem da kupim nigde za PA-seriju?

StefanVia
20.09.2010, 17:59
Kako nema nigde,treba da ima po muzickim radnjama,sigurno..Ja znam za pa 800 da ima,a druge modele nemam pojmaA za materijal,pa pazi aluminijum,to ti je barem lakse napraviti od stalka za klavijature :)

Razer
13.11.2010, 20:35
ja se neću bavit home made stalcima da klavijatura kojim slučajem ne završi na podu :D

mirandess
13.11.2010, 21:09
sve je to super i okej, ali npr. ja od sramote ne bih mogao svirati na stalku (Home made) :) mada ima ljudi koji nemaju para pa sami naprave, svaka cast svima koji se trude, to bi valjalo za neke malecke svirke, al opet tu je i strah, zamisli nisi dobro zavario nosac, i u pola svirke ti pukne stalak i ode klavijatura, a ti u zemlju propade....... :)

nesta13arso
20.02.2011, 23:33
Evo da se nadovezem na temu...meni treba produzetak za stalak Proel KK20, pa da li je bolje da sam uradim stalak, ili da kupim neki fabricki koji je otprilike 3000!? Koliko mogu ustedeti ako radim sam i da li to moze dobro da izgleda?

oskar
20.02.2011, 23:55
Sta ti treba, dodatak za jos jednu kljavu? ako je to, vidjao sam po oglasima za 1000 dinara

driftkiller
21.02.2011, 00:01
Ja kad sam kupio kk20 Pa50 mi nije mogao nikako da stane na rukne pod normalnim uglom kad sam nisko sjedio i kad bi ga spustio, pa je moj otac navario 10 centimetara cijevi i oblijepio crnom trakom, i sve sredio vratio standardne cepove, i sada sto se tice duzine moze Pa2X stati na njega :)

oskar
21.02.2011, 00:13
E i ja imam isti problem, aranzer ne moze da mi stane na KK20, kratke su ruke, ali valjda cu uskoro da ga menjam ;)

driftkiller
21.02.2011, 11:31
Opisao sam ranije kako je to meni otac sredio, i ne vidi se razlika, jer ono navareno dode ispod guma i ne vidi se, cepovi normalno sve, al moze stati Pa2 duzinom, ili bilo sta drugo, a druge ruke nisam dirao jer su za solo klavijature koje su manje od aranzera ;) pozzz

nesta13arso
21.02.2011, 12:23
Treba mi nastavak za mikrofon, ali ja taj stalak treba za koji dan da kupim! Ljudi, hocu li imati isti problem kao vi, imam Roland EXR-e2 i Yamaha DX11!?

bracinaccar
21.02.2011, 14:34
Mislim da je sasvim ok da se napravi stalak....imam jedan pravljeni sa kojim sam dugo radio i zaradio spajder...jeste se cale malo pomucio ali materijal ne kosta puno i ako se lepo odradi moze lepo i dugo da sluzi....;)

zeljko_mo
21.02.2011, 15:24
@ bracinaccar
daj slike da vidimo tog pravljenog...

nesta13arso
21.02.2011, 21:09
Mislim da je sasvim ok da se napravi stalak....imam jedan pravljeni sa kojim sam dugo radio i zaradio spajder...jeste se cale malo pomucio ali materijal ne kosta puno i ako se lepo odradi moze lepo i dugo da sluzi....;)
Da, al meni ne treba ceo stalak, nego samo nastavak za mikrofon za Proel KK20...:)

pedjajazz
22.02.2011, 02:42
nesta,..
Imam resenje za tebe,... kupi pilot mikrofon,, ne mlati se sa tim krpacenjem stalaka,... to ti je jeftinije, prakticnije, brze se namestis, ako kupis neki kao akg c520 i sl... bolje ce ti raditi nego dinamiski kablovski u rangu cene do 120 eura,... To je brate za klavijaturiste,.. a ne da se cimas sa produzecima,.. pilot je za svirace i igrace,,.. a za one sto idu u masu normalan mikrofon,... To ti je moj savet!!!

driftkiller
23.02.2011, 11:13
Nastavak za mikrofon za KK20 Pro El sam kupio malo kasnije poslije kupovine klavijature, i meni je bash super nastavak, a od njega ako ti treba dobra pecaljka, uzmes donji dio od bilo kakve pecaljke i navrnes ovo na nju. Nema cvrsce, a i izgleda fino, Kostao je oko 25 Eura ;) POzz

Simke
23.02.2011, 11:37
@pedjajazz (http://www.yu-midi.org/forum/member.php?u=7259)
Dovoljno je sto ste rekli da kupi pilot mikrofon! Ne vidim svrhu nastavka Vaseg posta o akg pilotima?!
pridrzavajte se teme!!