PDA

Pokaži Full Verziju : Vhm5


trivan
16.09.2010, 21:14
Pozdrav svima,da lineko ima uputstvo za ovaj model.Hvala unapred.

danijel011
16.09.2010, 21:27
Kucaš na Google VHM5 manual....

trivan
17.09.2010, 10:21
To je ok druze,alinema na nasem jezikiu,bar ja nisam nasao.

danijel011
17.09.2010, 16:52
Nemaš druže za tu spravicu na našim jezicima celo uputstvo, čak je i ovo na engleskom skenirano... Zamoli nekoga ko zna engleski da ti prevede ono što te zanima, prelistaj teme na forumu u kojima je pisano o njemu i pitaj nešto što te zanima, dosta kolega ovde ga koristi pa će se naći neko da ti pomogne ;)

trivan
19.09.2010, 15:59
ok,ipak hvala.

dekipa
20.09.2010, 17:55
Kazi kolega sta te interesuje oko te sprave, ja sam je imao i provalio sam je jedno 70%, pa mozda mogu da ti pomognem.Ja sam ga koristio bez povezivanja sa klavijaturom, i pravio sam mu terce od nule.
Pozdrav!

trivan
20.09.2010, 21:29
Iskreno da ti kazem ja o toj spravi nista ne znam,tako da moram i ja od nule da krenem.Ako moze nesto ukratko da mi objasnis neke osnovne stvari da vas ne bih puno smarao.Hvala unapred.

dekipa
20.09.2010, 23:47
Posto nemam spravu pri ruci, pa i ne mogu da napisem svaki detalj, najbolje bi bilo da mi postavis konkretno pitanje, pa ako mogu da ti odgovorim.
Pozdrav!

Tishaa
21.09.2010, 09:57
Ej kolega, jesi li skontao kako da te prate dva glasa odjednom, i ako jesi, kako?

Pozdrav!!!

dekipa
21.09.2010, 11:20
E ovako kolega, ja cu ti napisati kako sam ja pravio, znaci ja sam ga koristio bez klavijature, znaci ukljucio sam mikrofon u njega i iz njega u mikser.Znaci dobijao je komande od mene manualno odakle da prati.Ako te interesuje taj nacin, mogu da ti pomognem, a ovaj drugi nacin sa klavijaturom preko midija neznam.
Ovako pre nego sto pocnes da pravis tercu oznacices sa ona 4 kvadratica ispod displeja gde da bude smestena ta kombinacija, prvi, drugi ... cetvrti.
Ja se izvinjavam unapred posto nemam pored sebe spravu, ako ne napisem tacno opcije na engleskom, ali ukapiraces u sustini.Kada si to oznacio, onda ides na onom krsticu gde pise Parametar, pritisnuti levi krak, dok ne dodjes na opciju da pravis novu harmoniju.Tu ce imati i opciju da prepravis postojecu harmoniju, ili da prepravis ime.Kada si nasao opciju za pravljenje nove harmonije, pisace ti na engleskom tu ces u tom meniju sa donjim krakom od krstica naci i podesiti da ti bude opcija skale, znaci ne akord, znaci skale i stavi na hromatsku.Ovo sad sto ti pisem ukapiraces kada cackas krstic, posto ja odavde ne mogu bas da ti pomognem, opet kazem nemam spravu ispred sebe, prodao sam je, pa zato zamoljavam kolege koje imaju ovu spravu neka preko ovo moje napisu tacno opcije na engleskom, da ti bude lakse, ali ja mislim da ces ukapirati.
Izabiranje opcije pod menije skale, hromatika dobices pritiskanjem na desni krak krstica, pa bi trebao jos jednom da ga pritisnes i dobices na displeju, u gornjem desnom uglu notu koja ce da trepti, a u donjem levom uglu bice ti napisano off ili vec neka nota.
E sad ovako, nota koja ti je u gornjem desnom uglu, to ti je osnovna nota u skali. primera radi ako pravis skalu iz c-mola onda tu stavi da bude nota C, a u onom donjem levom uglu stavi da ti bude nota Dis.To ces jenostavno uraditi tako sto ces prvim kvadraticem oznaciti to polje i ono ce ta trepti, i naravno dole gde su ti ispisane te note na kvadraticima oznacices nodu Dis.E tu sad ta nota ce pored sebe imati strelicu gore ili dole, ili dve.Tu ces mu odrediti da li ce da ti peva tercu u oktavi vise ili nize.Znaci strelica na gore oktava vise, a strelica na dole oktava nize.Sa levim krakom krstica jednom kliknes i opet ce ti treptati nota u gornjem desnom uglu, ti tu oznaci sledecu notu u skali, znaci osnovnu, D pa opet kvadratic dole i stavis notu F.Znaci vodi racuna oko one strelice pored note, mora uskali da ti budu sve sa strelicama nagore ili na dole, nikako pomesano.Kada si napravio celu skalu, taj ti je prvi kvadratic ispod displeja prvi prateci vokal, sad sa drugim kvadraticem ispod displeja, odradis isti postupak koji sam naveo samo sto sad na primer ako si pravio prvi prateci da ti bude vislja oktava, sad stavi pored nota strelicu na dole i napravi nizu oktavu.Kad si sve to odradio ides na Store on ce te pitati gde da smestis to sto si pravio, na kojoj banci i pisace ti All, kad odredis koja je banka jos jednom Store i on je zapamtio.
Ako hoces da na drugom kvadraticu imas neki drugi prateci opet ponovis postupak, tu je znaci bitan pocetak pre nego sto pocnes da pravis da mu odredis poziciju ova 4 kvadratica na kom ce da bude taj prateci koji pravis., i naravno ako si planirao da pravis tercu iz c-mola moraces i notu C da oznacis pre pocetka pravljenja.
Kada tako odradis imaces na prvom kvadraticu ispod displeja prateci sa dva glasa.
E sta je sad tu jos bitno, moraces da pritisnes desni krak od krstica i docices do opcije gde ce ti pisati note, tj, pisace ti nota koja trenutno gori na kvadraticu.Tu ces staviti disebl.., da ne bude ni jedna nota, a to je iz razloga ako to ne stavis, ti ces mu dati zadatak da te prati iz a-mola, d-mola ali nece tacno da te prati, znaci kad je opcija iskljucena, onda iz bilo kog tonaliteta koji mu das pratice te kako si napravio terce bez obzira sto ti je osnovna skala bila c-mol koju si pravio.
Ja sam ranije imao Performera, pa sam imao i TC Helicona Woice Vorks, i njega sam provaliokako se prave terce, pa sam imao i ovog, e sad planiram da kupim Workstation, pa molim kolege koje imaju tu spravu da mi napisu da li mogu i njemu da se prave terce od nule, posto covek koji mi ga prodaje kaze da ne moze, ali ja cisto sumnjam, trebalo bi ida moze.

Napomena, kada pravite terce, posto sam naveo c-mol bilo bi pozeljno da svaki ton pocev od tona C, cis... da ima svoj par tonova.Ako ton C ima Dis kao par , stavite da ton cis ima F, pa ton D da ima F, to vam govorim iz iskustva jer ako tako ne stavite, prilikom pevanja posto varira glas, ako ton koji otpevate nema paravan u toj skali robotizovace vas prateci, ja mislim da ce da ukapirate sta sam hteo da kazem.

E ovako jos jednom se izvinjavam svima, posto nemam spravu ispred sebe, ali verujem da iole malo ko je cackao i ima je kuci ukapirace sta sam pisao.Neka se ukljuce jos kolege, pa cemo razmeniti misljenja.
Pozdrav!!!

Tishaa
21.09.2010, 11:49
Svaka cast na iscrpnome odgovoru. Nemam ni ja trenutno vocalist pored sebe pa cu odmah isprobat cim stignem. Mislim da sam shvatio jer si detaljno opiso, samo me zanima (vjerujem da si cito moj post kako ga ja spajam da svi kanali na mikseru imaju tercu) da li ce onda funkcionirati. I jos pitanje za ovo C-mol.... znaci nije bitno odakle napravis prvu tercu, ona kasnije funkcionira tako da joj zadas na onim dole dugmicima odakle hoces C, D, E, F...
I da li ima funkcija donje i visoke terce

Pozdrav!!!

dekipa
21.09.2010, 12:37
Naravno moras da lepo procitas sta sam napisao, pre pocetka odredis, koji kvadratic, odredis ton odakle ces da pravis, napravis, iskljucis onu opciju gde su note, da sad ne ponavljam i memorises.Posle toga mu odredis odkle ce da prati na onim dugmicima.Moze da imas na svim kanalima tercu, imas vec objasnjeno za ovaj Vocalist u postovima, na yu-midiju.
Kada budes pravio donju tercu(dvojke) e tu vec moras da pravis, primera radi ako ide pesma, tj, zavrsni akord je C dur onda pocinjes da pravis iz G tona, i to sto ces da stavljas, recimo ton G, u terci stavis E, Ton A u terci F, ton B u terci G...
Znaci terca za dvojke je zavrsni akord pesme, i ide kvinta od pocetnog tona, ako je C dur onda imas c,d,e,f,G, iz G ga pravis.
Ja se izvinjavam kolegama sto ga ovako uproscavam ali je bitno da covek ukapira sustinu.
Znaci bukvalno mozes da ga programiras za sve.
Pozdrav jos jednom i drago mi je ako mogu da pomognem, veruj mi ja sam sam razbijao glavu dok nisam isprovaljivao te stvari.

Boban010
21.09.2010, 14:53
@dekipa
A znas li kako dodatno obojiti prateci vokal i da li VHM5 ima tu mogucnost?

dekipa
21.09.2010, 15:27
Gle Bobane brate da ne pametujem mnogo, oko tih stvari i nisam bas cackao, pa brate da te ne lazem ne mogu da ti dam adekvatan odgovor.Upravo me malo pre zvao drug iz inostranstva i najverovatnije ce da mi donese dva komada.Rekao je za dve nedelje, i tada cu tacno da vam napisem postupak, korak po korak, a i videcu za ovo sto si me pitao i javicu ti brate.Potrudicu se da napisem uputstvo sto se tice pravljenja terci.
Pozdrav!

trivan
21.09.2010, 16:43
Hvala vam,ovo je dovoljno za pocetak.