PDA

Pokaži Full Verziju : Nagib nastavka za Spider Pro stalak


kina
14.09.2010, 14:17
Pozdrav svima.
Trebao bi mi jedan savjet ako neko od vas mozda zna.
Gornji nastavak kod SpiderPro stalka je napravljen sa nagibom
od 15 stepeni, ali to mi je previse za gornju klavijaturu.
Idelano bi mi bilo sa 5-7 stepeni na prema dole.

Koristim neke plasticne cjevcice i stavim ih u onaj crni plasticni profil gdje ulijezu nosaci za klavijaturu al htjeo bi nesto da nemoram uvijek to stavljat i vadit posle svirke.

Ako neko ima kakvu ideju ili vec nesto od bolje koristi,
bio bi mu zahvalan za prijedlog.

Pozdrav i veliko hvala unaprijed.

sladjans
23.10.2010, 12:46
Iseci kockicu meyala, izbusi, i ubaci iznad postojece kockice. Jos bolje aluminijum... Ja sam to uradio i ok je...

kina
27.10.2010, 13:51
Kolega ako nije problem da okacis sliku ili dvije da vidim bas kako si to odradio, jer nemam sad ovako neku predstavu kako i sta.
Hvala i pozdrav

gagy
27.10.2010, 14:03
Nagib gornje ruke odredjuje plasticni cep koji se nalazi na samom pocetku ruke tj.unutar stuba a koji se ne vidi dok ne rastavis stalak.Meni je trebala ravna gornja ruka pa dam poravnao pod 90 stepeni pomenuti cep (testericom ili necim sto sijece plastiku) a ti ako hoces nagib od 5-6 stepeni moras jednako odsjeci na obe strane,ili najsigurnije ako moze neko da ti napravi takva dva cepa.Slike na zalost nemam.Pozz;)

majdevac05
27.10.2010, 15:13
Kolega, mozes ispod klavijature, pri vrhu drzaca, podbaciti materijal trouglastog oblika, a najbolje je da je podmetac iz jednog dela, odnosno od jednog do drugog nosaca.

Beethoven
29.10.2010, 18:24
Evo i tacnih podataka ako nekome treba da resi problem:

Za postavljanje gornjih ruku u horizontalni polozaj potrebne su vam 4 kockice (moze i dve ali bolje 4) i to 11x11x4 (u milimetrima). 11 siroka, 11 visoka i 4 "debela". ;) Moze i malo manje od 4, za svaku sigurnost (3,8 recimo).

Skine se gornja plastika, izvuku gornje ruke i videcete gde treba podbaciti kockice. Vratis na mesto i to je sve.

Kad ste vec skinuli gornju plastiku, iskoristite priliku da ako vam nije potreban onaj shraf za postavljanje pecaljke (ako koristite pilot ili obicnu pecaljku), da ga skinete. Lako je a rupa se zatvori gumicom od shprica (od 5ml). :) :) Izgleda ko iz fabrike. :)

Pozdrav.
Dodato:
STOP!!!!!

Nemojte se muciti i raditi ovo, u praksi nije dobro uopste.

Em kockice ispadaju (barem se nakrive pa zamalo da ispadnu), em gule stalak, em napinju plastiku unutra koja vrlo lako moze da pukne.

Najbolje resenje a nije najjednostavnije je napraviti dva dodatka koja imaju donje ruke, videcete kad skinete. Jesu komplikovani za pravljenje ali ako uspete, dobicete pravu stvar.

Izvinjavam se ako je neko pravio kockice i pokusavao.

U sustini moze ali mene nervira, ne volim kad je tako.

Pozdrav.

Beethoven
13.11.2010, 19:51
Jedino pravo resenje je napraviti dva dodatka kao sto ih ima donja ruka.

Meni je to odradio majstor (glodach), svaka cast coveku, uradio ga je odlicno.

Evo kakva vam dva delica trebaju:

http://i616.photobucket.com/albums/tt242/Beeth/spiderdeo.jpg

Njih samo ubacite u cevi i to je sve. Onda gornje ruke stoje pravo, sto mozda mnogima i nije najidealnije resenje, moze se malo ostrugati taj deo na napravljenim ali i ne mora. Ja nisam i ok mi stoje kljave.

Ovo je jedino resenje a ti delici ne mogu da se kupe. Mada, treba i naci majstora koji to zeli i ume da napravi, treba dobar i precizan majstor.

Pozzz