PDA

Pokaži Full Verziju : Opet problem sa windows 7 :(


yamahapassion
13.09.2010, 02:40
Evo kolege, moram da vam se pozalim, i zamolim ako neko zna kako bih mogao resiti moj problem. Toliko mi se taj windows 7 pokazao neozbiljnim, da mi malo fali da ga izbrisem i instaliram stari dobri XP. Evo u cemu je problem. desava mi se minimum jedan put dnevno, a nekada i vise puta. Racunar mi sam od sebe zakuca toliko da ne mogu nista da uradim, ni sa misom, ni sa tastaturom. Sve jednostavno zakoci. I onda posle jedno 10 -20 sekundi ekran pocne menjati boju, nekad bude cisto crn, nekad u drugim bojama, uglavnom nece da se vrati na normalu sve dok ga ne resetujem. To ume prilicno da zivcira... A takodje mi se desi na npr. youtube video ne mogu pustiti nikako, samo se vrte one tacke u sredini videa, i nema sanse da pustim, da bi posle par pokusaja se poceo ekran ponasati kako sam vec napisao, i opet restart. Sve bi bilo to ok da to nije novi PC u kojega sam ulupao dosta para, a ponasa se eto, kao neka kanturina. Sve se nesto kontam da nije do graficke, ali ne bi smeo da tvrdim nista. Ako neko zna kako bi se to moglo resiti, molim da napise.
P.S.: od flash playera za gledanje videa imam samo Adobe flash player 10.
Hvala unapred na pomoci.

zeljko
13.09.2010, 02:45
Pa tako je i kod mene bilo slicno...Prvo je bila graficka crkla a posle i majbord....e sad zasto posle majbord neznam.
Ja milsim da je kod mene bas prvo bio problem kod majborda pa mi je tako crkla i graficka karta a posle i majbord skoroz.....Druze ne mora da znaci da je i kod tebe tako,ali ja bih u tvom slucaju ako kazes da je komp nov onda ima sigurno i garanciju ..odnio tamo gdje sam kupio pa nek se oni he..u s njim....Poooz

Damir_Coma
13.09.2010, 08:43
Ja koristim W7 vec duze vrijeme a nije mi se nikad desilo tako nesto.. Imam jako slabu konfiguraciju, samo 1GB ram-a, 2.8ghz procesor i graficku od 128mb.. ako bilo gdje treba da koci trebalo bi kod mene:lol:. Sad kod tebe problem moze biti najvjerovatnije ram memorija, mozda je natrapana nepotrebnim stvarima, startup glupostima, to mozes lako provjeriti i iskljuciti na run-msconfig-startup.. tu slobodno mozes iskljuciti sve procese da se ne pale zajedno sa sistemom i tako osloboditi ram, a sve to sto iskljucis svakako pokreces rucno onda kad ti zatreba.. Kakva ti je konfiguracija? Koja graficka je u pitanju? Mozda imas problem sa crackovanom verzijom sedmice, ili si pustio da sama skida update sto cesto moze dovesti do problema.. Ima puno mogucih razloga za taj problem.

yamahapassion
13.09.2010, 10:29
Pa ne znam ljudi, evo komp ovaj imam otprilike 2 meseca, znaci skoro novi... Konfiguracija: Procesor: Intel core i5 3.20 GHz , ram: 6Gb, Graficka : ATI Radeon HD 5450 (DirectX 11 compatibile) 1Gb, Hard disk: 1 Tb, OS: Windows 7 home premium.
Windows mi je 100% originalan, posto sam ga dobio uz racunar, a svabe se ne zezaju sa takvim stvarima, zbog toga me i cudi sto mi to tako zakucava, kada bi na ovoj konfiguraciji trebalo da leti.Na pamet mi pada jedino da sam zeznuo nesto tokom instalacija flash playera, posto na spisku programa imam i Adobe flash player 10 ActiveX a imam i Adobe flash player 10 plugin. AcriveX kada hocu da deinstaliram ne da mi, kaze kao da moram da zatvorim MSN i explorer mada su mi te stavke uvek zatvorene. I jos mi pada na pamet da sam , cim sam kupio racunar trazio nove drivere za graficku karticu na netu, pa sam brisao stare i instalirao kao nesto sto sam nasao, ali islo mi je sve ok, da je do toga, valjda bi me odma pocelo zezati... :( Nisam pametan....

Damir_Coma
13.09.2010, 10:48
Taj flash.. to ti je virus 99% sam siguran, to trebas naci nacina da uklonis, nekim antivirusom ili system restore, unlocker ili nesto drugo, ali moras ga ukloniti.. A i ti driveri bi mogli predstavljato problem. Negdje sam citao o tom Adobe flash-u da je zarazen virusima.. Pokusaj da ne skidas s nepouzdanih sajtova stvari kao sto su driveri i bilo sta sto ima veze sa activeX i .exe fajlovima.. To su najcesce virusi. Ja bih ti trenutno preporucio system restore iako sam skoro siguran da nece raditi zbog virusa, ili da nadjes neki dobar antivirus instaliras i update-ujes i skeniras komplet racunar.. Ako to ne uspije ne gine ti formatiranje, jer ce se stanje vremenom pogorsavati.

yamahapassion
13.09.2010, 10:53
Pa imam original KIS 2010, nije valjda da nije uspeo da registruje. A reci mi, ako obrisem te flash playere firme Adobe, koja mi solucija preostaje? Jel kolko sam skontao bez toga nema sanse da gledam online videe (youtube itd...). Jel ima neki drugi, sigurniji flash player koji bi mogao da skinem?

sinisa
13.09.2010, 11:00
Koji ti je w7 64 ili 32 bit?
Skini nove drajvere ili ako hoces poslacu ti link za njh na pp samo napisi koji je win. Ti tu imas neki problem sa drajverima najverovatnije od graficke.
Mada je moguce i da graficka ili procesor nemaju odgovarajuce hladjenje,pa zato blokira.

Damir_Coma
13.09.2010, 11:12
E to ne znam:">. I ja koristim Adobe Flash, skinuo sam ga sa oficijalnog adobe sajta, i nisam imao problema s njim.

yamahapassion
13.09.2010, 11:27
@sinisa: sistem mi je 32bitni. hajde molim te posalji mi drajvere da vidim da nije do toga. I ja nesto sumnjam da je do toga pre nego do hladjenja.

zeljko
13.09.2010, 14:44
Hm 32 bit windows a 6 gb rama...bezpotrebna velicina,a kazes da si tako kupio komp,ili da nisi ti naknadno ubacio vise rama?ako jesi mozda je i do toga ako nisu isti MHz moze da dodje do kocenja..Tako mi je rekao jednom jedan prodavac.

Koliko znam tokiko rama se moze samo iskoristiti ako imas Windows 64 bit instaliran a na 32 bit moze samo do 3 Gb....Probaj izvaditi visak i prekontrolisi da budu isti MGz....Poooz

sinisa
13.09.2010, 15:05
Nece mu skoditi ako je jedna 1066Mhz,a druga 800Mhz jednostavno radice sve na 800. Moze jedino da ga zeza ako je neka od njih ostecena,to jest' neispravna.
32bita=3.25Gb ram visak ne skodi,ali ga sistem ne koristi.

zeljko
13.09.2010, 15:48
I da je tako ili bilo sta drugo u kvaru,ako ima garanciju najbolje je da nosi tamo gdje je kupio,pa nek oni popravljaju,jer svi djelovi ama bas svi kod novog kompa imaju garanciju 2 godine i nema zahebancije kod svabe sto se toga tice..

Ja sam se poslednji put zakacio snjima u vezi maiborda i nisu htjeli da jednostavno vrate jer sam ga ja vec bio prije toga montirao i nije radio kako treba..nego su hteli da ostavim da oni prekontrolisu i da ja cekam:lol:A kupio ga prije 2 sata i dao 300 eura i jos da cekam..tako im ja velim i nisam hteo da izadjem iz prodavnice dok mi nisu odobrili da odma uzmem drugi i kupio sam onda jos skuplji i ne vise istu marku i sad sve radi kao sat.....Pooooz

yamahapassion
13.09.2010, 16:08
Ma znam to za ram, tada kad sam kupovao komp win 7 64bit je bio jos u beta fazi, pa ga zato nisam dobio, a ne bacaju mi se bar za sada pare jos za 64bitni windows. Probacu sada ovo sa drajverima, pa cu videti kako ce da sljaka, ako opet bude zaebavalo, idem da reklamiram.

Zlatek
13.09.2010, 19:55
@yamahapassion
Ako si legalno kupio win7 sa kompom, tada ne bi trebalo biti problema da dobiješ sada i 64 bitnu verziju bez ikakve doplate !Isto tako je šteta da sa toliko rama imaš 32 bitnu verziju jer ti sistem ionako pola ne vidi i ne koristi!Komp u servis i neka se to uredi jer je u garanciji!

Sejox
13.09.2010, 20:11
Racunar koji je star svega dva mjeseca,a pravi probleme,po nekoj logici
nosi se pravo u servis.
Steta bi bilo eksperimentisati po sistemu "uradi sam",jer su Windowsi
legalni a racunar pod garancijom.
Ja bih tako uradio-znaci nazad na reklamaciju....

mjakov
13.09.2010, 23:01
Ja mislim da ti je najverovatnije virus gore i najjednostavnije je da ideš na obnavljanje sistema sjeti se kad te počeo zezat pa vrati sistem na dan ili dva prije a ako slučajno ne bude išlo to onda napravi format pa ponovo naloži windows s obzirom da si kupio nov komp dobio si uz njega i drajvere i zato ja ti savjetujem da netraziš po internetu nove jer će ti i satim sasvim dobro da radi.ako ti posle formata i njegovih orginal drajvera opet isto radi onda ga nosi na servis.šta god drugo pokušaš ovo sto sam ti reko
je nekako najbrzi način da odkriješ kvar
pozdrav

yamahapassion
13.09.2010, 23:25
Evo ljudi da vam se opet javim. Skinuo sam danas nove drajvere za graficku pomocu kolege Sinise koji mi je poslao link. Znaci drajveri su bili za 32bitnu verziju windows. I desava se jedna cudna stvar. Kada sam krenuo da instaliram drajvere javllja mi se poruka da ne mogu da instaliram te drajvere jel su to za 32bitni sistem, a ja imam noviji. I ja onda odem skinem za 64bitni sistem, i instalira mi iz prve. Izgleda kao sto kaze kolega Zlatek mi se sistem sam nadogradio na 64bitnu verziju jel sam siguran da sam imao 32bitnu (imam backup CD sa tim windowsom i lepo pise 32bit), ali s vremena na vreme pokrenem onaj opsti update tako da skinem sve novije stvarcice oko windowsa, moja pretpostavka je da sam tako nadogradio i windows posto je bio legalan pa su mi pustili samo taj update. I vidno mi se poboljsalo sve na kompu sto se grafike tice, dobio sam novi catalyst centar sa vise opcija, a videi za sada idu svi, ako Bog da tako da ostane bice super. Da li je moguce da me je komp i zezao zbog toga sto je apdejtovan na 64bit a ostali su stari drajveri? izvinjavam se ako sam negde odvalio nesto, stvarno se ne razumem puno u te stvari.
Dodato:
P.S.: Jos jedno pitanje. gde mogu da proverim koliko mi GB rama sada prepoznaje windows? za celokupan ram sam nasao gde pise, ali me zanima da vidim koliko rama sistem prepoznaje, tako bi odmah i znao koja je verzija windowsa trenutno kod mene.

Sejox
13.09.2010, 23:41
Desni klik na My Computer->Properties i trebalo bi da pise koliko je RAM-a
iskoristivo.
I pise ti i koja je verzija sistema-dali 32 ili 64 bitni.
Eto meni pise,da imam 4GB a 3,25GB iskoristivo.
Win7,....32 bitna verzija je kod mene.

Pozdrav,

Zlatek
14.09.2010, 01:57
@yamahapassion
Izgleda da ipak nisi shvatio ono što sam ti ja napisao!Kada kupuješ windowse trebao bi dobiti i x32 ix64 verziju-naravno za istu cijenu.Druga stvar je da se windows nikako ne može nadograditi sa 32 bitne verzije na 64 bitnu i obratno!Tu jedino dolazi u obzir formatiranje hard disca i ponovna instalacija od nule.Zato je jedina pretpostavka koja je moguča da si ti svakako več imao 64 bitnu verziju, samim time da imaš i ugrađeno 6Gb rama, jer bi to u protivnom bilo čisto bacanje novaca .Tu količinu rama 32 bitna verzija nikako ne može vidjeti, a kamoli iskoristiti!
No u svakom slučaju najbitnija stvar je da ti sada radi OK!
Pozdrav!

yamahapassion
14.09.2010, 02:31
Zasad radi ko sat. Bas sam isprobavao svakojake videe i nije mi zakucalo do sada. A sistem mi pise tamo 64 bitni nasao sam negde u systemsteuerung.

Vaxter
14.09.2010, 09:32
Sistem nije mogao da se sam nadogradi sa 32 na 64.
Štaviše, MS čan na svom sajtu kažu da je nemoguće preći sa 32 na 64, a da se ceo sistem ne reinstlira komplet.

yamahapassion
14.09.2010, 11:01
Onda ne znam u cemu je fora, moguce da mi je od pocetka bio 64bitni sistem, jel sad vidim lepo pise da je 64bit, a vidi svih 6GB ram-a. Mozda je bio u startu 64bitni, ali ne znam sto su mi onda dali instalacioni cd sa 32bitnim... :confused:

sinisa
14.09.2010, 12:40
Verovtno su tu dali pogresan instalacioni cd,desava se to.
Kao sto Vaxter kaze nemoguce je nadogradnjom os sa 32 preci na 64.
Mozes samo kompletnom instalacijom OS.
Da vidis koliko imas ram,koja je verzija itd... Desni klik na ikonicu Computer pa Properties i treba da vidis ovo:

32 bitna verzija win 7 isto vidi kompletnu kolicinu instalirane ram memorije ali pise upotrebljivo samo 3.25

Jokerski
17.09.2010, 17:25
Evo kolege, moram da vam se pozalim, i zamolim ako neko zna kako bih mogao resiti moj problem. Toliko mi se taj windows 7 pokazao neozbiljnim, da mi malo fali da ga izbrisem i instaliram stari dobri XP. Evo u cemu je problem. desava mi se minimum jedan put dnevno, a nekada i vise puta. Racunar mi sam od sebe zakuca toliko da ne mogu nista da uradim, ni sa misom, ni sa tastaturom. Sve jednostavno zakoci. I onda posle jedno 10 -20 sekundi ekran pocne menjati boju, nekad bude cisto crn, nekad u drugim bojama, uglavnom nece da se vrati na normalu sve dok ga ne resetujem. To ume prilicno da zivcira... A takodje mi se desi na npr. youtube video ne mogu pustiti nikako, samo se vrte one tacke u sredini videa, i nema sanse da pustim, da bi posle par pokusaja se poceo ekran ponasati kako sam vec napisao, i opet restart. Sve bi bilo to ok da to nije novi PC u kojega sam ulupao dosta para, a ponasa se eto, kao neka kanturina. Sve se nesto kontam da nije do graficke, ali ne bi smeo da tvrdim nista. Ako neko zna kako bi se to moglo resiti, molim da napise.
P.S.: od flash playera za gledanje videa imam samo Adobe flash player 10.
Hvala unapred na pomoci.

Na youtube desan klik i u settings ugasi hardware acceleration, a to sto ti se desava sa bojima, je tvoj driver za vga, jer tvoja graficka radi na windows xp a ne trpi WIN AERO u win 7. Pokusaj sa drugoj vga potrazi iz neki drug tvoj.

mjakov
17.09.2010, 21:28
ja bi na tvom mjestu napravio format i naložio gore grafičnu i zvučnu one sa cd koje si dobio uz računar ako opet ne bude radio kako treba onda ga nosi na servis pa nek oni provjere da li si dobio sve orginal
pozdrav

Jokerski
18.09.2010, 04:38
Mozes i da proveris koju maticnu imas, sa cpu-z ( besplatni program ) - a posle to, mozes skinuti najnovi driver iz sajta na brand tvog maticnoj ploci.

gogi-japanac
18.09.2010, 08:27
Na kraju krajeva treba pokusati sa drugom verzijom OS,WIN-7 ima dosta verzija tako da od pocetnih verzija pa do sada ima dosta razlika...
Ja bih ti preporucio Windows 7 Ultimate 7600 32-64 BIT.
Kod mene i kod dosta mojih prijatelja radi bez greske.

sinisa
18.09.2010, 09:41
Kolega je resio problem,bilo je do drajvera graficke.

yamahapassion
18.09.2010, 15:08
Evo da se javim opet. Resio sam problem donekle. Isto se to desava ali sada malo redje. A jos mi se desila jedna cudna stvar pre neki dan. Kupio sam Kaspersky 2011 i instalirao ga i sve ok, apdejtovao sve kako treba i trazio mi restart racunara. I kada sam restartovao, po crnom ekranu pocele da lete samo neke bele tackice vodoravno. Morao sam da restartujem par puta, dok na kraju nisam pritisnuo alt, ctrl, del, i onda se sve vratilo na staro. Sinisa pogledao sam sistem u mom kompu onako kako si ti opisao, i pise mi da je 64bitni sistem, i da ima 6 gb, a nigde ne pise koliko je iskoristljivo. Moguce da onda ceo ram moze da se koristi. Nije mi samo jasno koji su mi moj dali 32bitni win na CDu. Ne znam ni sam da li da idem da trazim isti sistem koji mi je u kompu, mada sumnjam da bi dobio,ustvari dobio bih ali da platim. A ne bih opet ni da budzim neki windows ovako sa neta kada za ovaj znam da mi je original. Skinuo sam taj program CPUz, ne znam da li bi stvarno nesto promenuli novi drajveri za maticnu... Ono na youtube sam izgasio sto mi je kolega rekao i zasad nema problema, mada meni po dan dva bude sve ok, pa onda opet zamrzne. Mozda je stvarno stvar u tom WIN AERO, posto mi se cini jednom kad mi se desilo to zamrzavanje, da mi je izbacilo neku poruku da je pisalo aero... Ali opet ne bih znao koji se VGA drajveri moraju skinuti, a najverovatnije bi i zezno nesto.... Da li ima neki program sa kojim se moze prekontrolisati ispravnost graficke? Najvise sumnjam na to. I jos nesto ako neko zna da mi kaze, u kompu sam dobio 2 graficke, ovu radeon, i neku slabiju koja nije aktivna (valjda ako mi se ova jaca zezne pa da imam za prvu pomoc). Da li bi moglo ovo mozda zbog toga da se desava, da li je moguce da ova neaktivna na neki nacin zeza ovu prvu?

Zlatek
18.09.2010, 16:09
@yamahapassion
Ako imaš 64 bitne windowse onda oni i pokazuju i koriste svih 6Gb rama, tako da je s te strane sve OK!Najvjerovatniji problem koji ti se javlja je do grafične karte!Kad več kažeš ga imaš dvije grafične karte tada je ova druga integrirana i vjerojatno isključena.Postoji mogučnost da izvadiš Radeon i uključiš ovu integriranu i ako je greška u Radeonu sve bi trebalo raditi OK!Ipak ako je komp pod garancijom to ti ne preporučujem jer češ izgubiti garanciju čim ga otvoriš (a to je jedini način da isključiš radeon)!Najbolje da odneseš komp u servis i da se to ispravi!

yamahapassion
19.09.2010, 23:42
Hvala Zlatek, ma ne bih ja ni otvarao komp, imam ga tek oko 2 meseca. Znaci, onda mi je sigurno 64bitna verzija windowsa, a oni su se mao zeznuli u prici pa mi stavili recovery cd win 7 32. Ebiga. Nista, videcu jos nesto da pokusam, ovako softverski, pa ako ne bude bilo rezultata morace na reklamaciju, mada mi se bas ni ne nosi, jel ce sigurno da zaglavi tamo jedno mesec dana :(

alleksandar
20.09.2010, 16:58
ja cu samo jednom da kazem.. dok ne izadze service pack barem jedan koji i da je windows ni je ispravan jos.. meni otisle 4 seminarske od windows 7.. jednostavno pao windows od nista i nicega.. sva sreca sto sam imao u na USB stick seminarske pa sam se izvuko

Zlatek
20.09.2010, 17:54
@alleksandar
Ne bih se baš složio s tvojom konstatacijom da je windows bez service packa -neispravan!Posebno se to odnosi na Win 7!Isto tako Win nije mogao pasti od ništa i ničega.Imam instalirane Win 7 na tri kompa koji rade po cijele dane, i nikada nije bilo baš nikakvih problema!Windowsi su naravno legalni.Mora biti da se kod tebe desilo nešto, ali ti to nisi prepoznao!

kizo
09.10.2010, 23:22
alleksandar, kako je moguće da padne Win 7 i da se sve obriše? Kada se radi nova instalacija, sve datoteke koje si imao na Win 7 se stave u novi folder koji se (mislim) zove Windows.old .