PDA

Pokaži Full Verziju : Kawai Z 1000


bogy
12.09.2010, 14:24
zna neko nesto o ovom Aranzeru Kawai Z1000 ???

gemwx2
12.09.2010, 15:42
nije losa sprava,imao je moj kolega.moze dobro raditi

mrgud
12.09.2010, 19:26
Mislim da ta kljava cita skoro sve formate ritmova od starijih modela (korg,yamaha,gem,i.t.d.).\:D/

Svaba
12.09.2010, 22:08
I mene zanima ova klavijatura . . .sa kojom je korgovom klavijaturom u rangu??:confused:

STUDIOSOS
13.09.2010, 21:48
ni9je losa stvarka istina je da prepoznaje boje od starije yamahe rolanda za korg neznam ali mana joj je sto je relativno teska i ucitavanje se vrsi preko flopy dikketa:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

bogy
14.09.2010, 18:02
mene interesuje kakve su boje i ritmovi za nasu muziku imam trenutno psr 6000 ona za nista nije

STUDIOSOS
14.09.2010, 19:45
pa dobio si na neki nacin i za to odgovor jer ako moze cita neke boje to znaci da se moze u njega uploadovati farbe a ako ih mozes uploadovati onda sebi pravis ono sto zelis i uploadujes ono sto ti treba

grandia
14.09.2010, 20:29
studiosos ...

ni9je losa stvarka istina je da prepoznaje boje od starije yamahe rolanda za korg neznam ali mana joj je sto je relativno teska i ucitavanje se vrsi preko flopy dikketa

pa dobio si na neki nacin i za to odgovor jer ako moze cita neke boje to znaci da se moze u njega uploadovati farbe a ako ih mozes uploadovati onda sebi pravis ono sto zelis i uploadujes ono sto ti treba Danas 18:02


odakle tebi te informacije druze?
pises nesto a ni sam ne znas sta pises, jel?

cita ritmove a ne boje ...

STUDIOSOS
14.09.2010, 20:35
Kolega promisli malo od cega su ritmovi svaki ritam ima i neke boje koje povlaci za sobom a uz to cita i boje imam iskustva satakvom klavijaturom dugo vremena

kreso
14.09.2010, 20:40
Boje su soundovi, koje ovaj synth vuće iz ROM-a. Znači nema mogučnost s obzirom da je rompler uvoditi u sebe novu paletu boja. Ima mogučnost samo postojeće boje nivelirati kroz efekte i oktave.
Stylovi su ritmovi, a to što si naveo da ritam povlaći boje si u krivu. On vuće samo MIDI instrukciju od kojih na koncu kreira izlazne boje u ritmu.

STUDIOSOS
14.09.2010, 20:48
TAKO JE ovaj synth vuce boje iz ROM-a ali mozda si zaboravio da uvaj synth ucitavanje farbi u rom memoriju omogucava samo preko midi kabla i kada ka povezujes sa midijem sa nekom drugom klavijaturom mozes mu njegove postojece boje zamijeniti sa nekima drugima bojama kau u slucaju kod roland JV-80 na isti nacin
napominjem Semplove mozes zaboraviti jer nema ram memoriju

kreso
14.09.2010, 20:57
Tako je !:)
Znači, u odnosu na današnje romplere je neisplativa i nema neku vrijednost nit ekonomsku nit sviračku.
Jedino s obzirom da je rijetka i da je u malim serijama izašla vrijedi je imati kao kolekcionarski primjerak, jer budimo realni, jedna prastara mašinka tipa Yamaha PSR630 koja vrijedi jedva 100-tinjak € je pojede za doručak sa svojim enginom i mogučnostima.
Svojedobno je početkom 90-tih bila solidna kljava s ritmovima (ne aranžer, jer na njoj ritmove ne možeš aranžirati po svom čefu), no mislim da je ona kao projekt bio prvi i posljednji pokušaj Kawai-a (koji je btw već tada bio na izdisaju) da počne s masovnom proizvodnjom klavijatura s ritmom, baziranih na GM standardu.
Danas je Kawai opstao samu u svijetu el. pianina i tu je sam vrh.
Svojednobno su imali u svijetu workstationa interesantnih primjeraka kao K/S 5000, pa K1/II (svojevremena jeftina dobra zamjena za M1), K4 itd

STUDIOSOS
14.09.2010, 21:10
Dobro si to opisao ali mi je krivo sto si pokusao da me ubijedis da nije moguce ucitavanje boja ovdje niko nije spoomenuo cijenu vec je covijek pitao znali neko nesto o ovom aranzeru ja sam napisao sta sam znao i vise puta isprobao jer sam je i sam imao a rekli smo da je dobra kao aranzer i kada se da kazemo na mucenicki nacin u nju ubace solidno dobre boje mozemo je porediti sa Roland E-96 koja je u svoje vrijeme bila hit a negdje sam na ovom forumu vidio da je neko prodaje za 600EUR to naravno nije realna cijena ni za jednu od ove dvije klavijature jer se za to para kupi YAMAHA PSR 1500 nova nikako ne koristena. ali to neznaci da ova klavijatura nemoze posluziti nekog pocetnika.
Mislim da je o ovoj kjlavijaturi vec dosta toga napisano i da je ova tema razjasnjena koje su mogucnosti ove klavijature

grandia
14.09.2010, 21:14
drug kreso, znas koliko te respektujem al dozvoli mi da kazem da kolega studiosos nema pojma sta pise ... iskreno da kazem, meni ovo mnogo mirise na "skupljam postove i pisem bilo sta"

@studiosos

druze, ja tebe nista ne razumem il ti pises nesto a ne znas ni sam sta pises ...
nemoj da nabrajas neke funkcije ove klave onako napamet ako ne znas nista o njoj. iskreno da kazem nisam je ni ja svirao al zbog toga ima dosta informacija na netu o njoj .. cak i ma i jedan video na tube ako kolegu bogy interesuje ...

ubaci kawai z1000 u netu - i posto vidim da si iz shvajcarske, naci ces jednu svabsku stranicu gde mozes sve o njoj procitati ... ako nadjes tamo da pise da se mogu boje ubaciti od yamahe i rolanda onda svaka ti cast ...


@bogy

sta se tice funkcija, ne bi reko da je losha - da nije tu onaj tanak sound ... ne znam, mozda mi se to cini posto je snimak na tube preko neke loshe kamere pa tako i losh zvuk.

ja bi je za neke sitne pare uzeo bez mnogo pitanja, vazno da je ispravna


pozdrav

armin
14.09.2010, 21:24
STUDIOSOS je napisao 23 posta u kojem jos nista korisno nisam mogao zakljuciti, a i vidim da nisam jedini...

GRANDIA vidi se da pratis forum... mislim da se niko netreba ljutiti ali je ziva istina to sto si napisao...

STUDIOSOS
14.09.2010, 21:24
ok kolega ja nebi sirio ovu temu ali ako je nades za neke sitne pare onda ces imati prilike da se uvijeris da ovo sto ja pisem ima neke logike

Sto se tice postova ja mislim da mi oni nisu toliko bitni jer se neukljucujem u svaku temu tamo gdje neznam nista a to da mi nisu postovi vazni zna i sam administratoer jer sam bio zainteresovan za download i dobio sam tri nacina na koji mogu da ostvarim pravo na download a to su bila ona dva preostala a ne preko postoiva ja se nebi ljutio da nemam niti jedan post vec zelim da dokazem nesto u sta sam ubijedjen

bogy
14.09.2010, 21:34
Ja sam samo pitao jel neko sna kakva je klav. ja sam citao specifikatcije od nje imao sam i Kawai fs650 sto je isto bio aranzer i K1II,va5,pa1,pa50 itd. meni treba samo za vezbanje zato sto nemam trenutno pare neki noviji arranzer ni za polovan pa50 zato pitam kako sam pisao pozajmio mi jedan kolega njegov psr6000 a u njega nemozes nijedan ritam da punis samo cita org.diskete od Yamahe.
nista videcu sta cu da radim kako vidim da nije bas tako losa
hvala vam svima ;O)

kreso
14.09.2010, 21:34
@ STUDIOSOS
Vidi, stavljaš mi riječi u usta. Reko si da sam potvrdio da se u nju mogu ubacivati druge boje, a ja to NEGIRAM
Ja i dalje tvrdim da Z-1000 NE MOŽE osim svojih General Midi postavka ubaciti niti jednu drugu boju u sebe koja mu nije na karti boja !!!
Ovo što ti pokušavaš reči je obično izvlaćenje boja preko midi kabla iz drugog synthesisera ili sound procesora, ali to nisu KAWAI-eve boje. On ih samo preko MIDI In opcije poslužuje i eventualno uz svoje efekte malo generira.
Drugo ništa !!!
Čak niti u ritam sekciji ne možeš mjenjati sound stukturu u stylu osim postojeće programske. Eventualno ima mogučnost da ugasi pojedini kanal u stylu od boja, al drugo ne, i zato nemojte ga nazivati aranžerom, jer to svakako nije. On je synthesiser s ritam mašinom. Čak nije ni workstation, jer ne može obrađivati oscilatorski soundove kao drugi workstationi. Da ima CZ procesor, onda bi to bio drugi par rukavica.
Najbliže, to je synthesiser ranga Rolanda E-66 ili Yamaha PSR620 (čak i slabiji)

Vule
14.09.2010, 21:51
Poštovani Kolega @Studiosos,svojim postovima ste uneli u temu dosta konfuzije nekim tvrdnjama za koje kažete da ste ubedjeni u to ali to nisu činjenice,stvorio se utisak da ne poznajete klavijaturu. Pišete o ubacivanju boja u klavijaturu ali preko MIDI kabla sa druge klavijature,to je takodje dosta konfuzno objašnjenje s toga vas molim da ne pravite pometnju svojim pisanjem već se držite znanja i time pomozite kolegama.Primećujem da svojim pisanjem iritirate pojedine članove foruma a ni to nije korektno.

Ova opaska oko pisanja i odobrenja administratora za download sekciju nisam razumeo samo vas upozoravam da se nepotrebno i besmisleno pisanje po forumu takodje sankcioniše,bili vi donator ili ne,imali pravo na download ili ne,a koliko je meni poznato vi niti imate dovoljan broj postova niti ste donator a ni nemate prava na skidanje materijala sa download sekcije. Hvala na razumevanju


A sada vas sve molim da se vratimo na temu