PDA

Pokaži Full Verziju : Dallape supermaestro ljubilarka-pomoc pri kupovini


husse
12.09.2010, 08:33
Zdravo svima - da li bi neko mogao da mi pomogne pri kupovini harmonike. Nasao sam jednu veoma lijepu harmoniku koja mi se tako svidja ali, nazalost nisam imao priliku da je probam / sviram. Bi bih zahvalan na vasi cijenjenim savjetima...dvije glave su uvijek pametnije..hahaaha...pozzz

Dallape supermaestro-ljubilarka 1976 godina.Cetveroglasna na klavijaturi sa duplom kabinom,ima "picolo", 15+1 registar,peteroglasna na basu,120 basova sa 7 registara,ozvucena i glasna,


3069

3070

3071

3072

3073

nesaband
12.09.2010, 15:20
to je odlican model dallape,klavirne harmonike.
koliko kosta ta harmonika,to nam napisi
na izgled je kao nova
malo mi je to sumnjivo posto ako je radila mora bar malo drugacije da izgleda.

husse
13.09.2010, 05:47
4.000 eura je cijena ove harmonike....meni se strasno svidjela ali nisam siguran da li je sve ok kod ove harmonike..nekako je tesko povjerovati da tako stara a izgleda kao da je nova...nemam pojma fakat....

mamula
13.09.2010, 12:26
Uf, cijena ubija. Stvarno je harmonika na izgled odlična, najbolje da je sam probaš i vidiš da li ti odgovara.
Ne zaboravi da je supermaestro sa cijenom 2500-3000€!
Znači ta tvoje mora da bude bez greške, očišćena, naštimana, klavijatura bez lufta...

husse
14.09.2010, 16:25
Da, u pravu si kad kazes da cu morati da probam harmoniku...ja licno, iskren da budem, nisam strucnjak za prepoznavanje da li je harmonika kopija ili sta vec....u svakom slucaju i kada bi se odlucio na kupovinu harmonike koja kosta 4.000 eura onda bi stvarno zelio i da je odnesem kod nekog majstora koji to ipak moze da verifikuje...da li u Hrvatskoj postoji majstor koji bi mogao da pogleda ovu harmoniku?

Hvala

nesaband
14.09.2010, 16:29
to je previsoka cena za taj instrument.Kazes da nemas iskustva sa prepoznavanjem da li je original?
Pitanje je i da li ti je potreban tako skup instrument sem ako si kolekcionar.
Znal li ti prijatelju koliko treba svirki da odsviras da bi je otplatio?
Ne znam,moj ti je savet da ne kupujes tako skup instrument.

husse
14.09.2010, 16:36
Ja inace volim harmoniku da sviram i do sada sam uvijek kupovao nekakve kopije medjutim, sada bi stvarno volio da kupim jedan doista vrijedan i dobar instrument kako ne bih morao cesto da mijenjam harmoniku....:D

nesaband
14.09.2010, 16:39
Ok, onda sam odluci sta ces da radis.Neka ti je sa srecom kupovina!!!!
sve najbolje.

husse
14.09.2010, 16:44
naravno, hvala ti puno i fakat uvazavam tvoje misljenje kad kazes da je to puno love....ovdje kod nas u Bosni je jako tesko naci dobru harmoniku.Zamolio bih te ako bi slucajno dosao do informacije da neko u Bosni ili barem okolina Bosne prodaje dalapu slicnu ovoj gore da mi javis, molim te.

Hvala

mamula
14.09.2010, 18:13
nesaband je u pravu, ali je..š pare nije sve u njima! Ako ti voliš i imaš šušu, kupuj!
Ne znam iz kog si grada, ako si iz Bosne razmisli još jednom i obiđi Srbiju brale, naći ćeš Guerrinku boli glava. Dvojka se može naći za 3500€ da je u super stanju.
Imaš mali milion oglasa, samo obavezno povedi nekog sa sobom, da ti ne uvale nešto:(|)

shtimerserviser
14.09.2010, 20:51
husse ! Dali radi stikera / amblema /kazesh daje ljubilarnarna? Ukoliko i je iz 76 god.mislish li da mora da bude i tonski dobra ? Probaj je i razmisli dobro. Povedi coveka koji je dobar strucnjak za harmonike. Cena je solidna i netreba nishto da joj manjka. Pozz.