PDA

Pokaži Full Verziju : mobilni telefoni(problemi-saveti-preporuke...)


Simke
11.09.2010, 11:58
e ovako...zanima me dal neko ima iskustva sa ovim PDA "HTC p3300 artemis"..jeste malo stariji model,ali je i dalje extra u svakom pogledu,ima wifi,gps(igo8),Windows Mobile 6.5(fabricki 5.0)....,mislim da mu je samo mana 200mhz procesor!
svaki savet je dobrodosao,nemam iskustva sa "pda"uredjajima,jer sam do sada imao samo "symbian"telefone i polako se resavam da se prebacujem na ovakve vrste!

momo
11.09.2010, 12:46
Ja sam ponosni vlasnik dva htc telefona mda vario 2 i 4.hm...
Win 6.5 na mojem vario 2 radi ali previše zauzme memorije da možeš ostale programe isprobavat,znači ako hoćeš noviji os koji je i lepši onda manje programa možeš instalirati.
mislim da je moj a dvojka sa procesorom 300mhz a 4 sa 586mhz.kao telefon se nije pokazao kao kompjuter mi je ok pa sad nosim običan sony erricson za telefoniranje a njih koristim za svirku i povremeno surfanje internetom na wifi mail prognozu navigaciju.Jedno je sigurno ako želiš da se zanimaš sa promenom sistema i programima svaki par meseci izađe neki upgrade pa se može dosta jednostavno osvežiti mobitel a nekad i unazaditi.
Ako imaš posebna pitanja,reci pa ćemo videti.
P.s.sad sam se setio ako tekstove ubacuješ bolje u txt formatu nego word brže otvara hehe

Svirac bt
12.09.2010, 01:58
kolege ko ima iskustvo o kineskim apple iphone sa dve sim kartice jel se isplati ta naprava za 50e polovnu poz

armin
12.09.2010, 02:04
u svakom slucaju da isplati... ja sam imao neku kopiju bas iphona sa dvije kartice i za te pare se isplati... bar po mom misljenju jos ako je nov ja bi uzeo...

Vaxter
12.09.2010, 02:31
Kineski nije Apple iPhone. :))
Samo vizuelno liči na njega.
I to je to.
Čak nije ni isti.
Ima par varijanti.
wPhone, HiPhone, SCiPhone...
Koji je od njih?
Onaj sa TV-om, Anycool ripof?

armin
12.09.2010, 03:04
Moj nije imao cak kamere... :))

Simke
12.09.2010, 14:32
a htc touch diamond?
pored HTC p3300 artemis,stvarno mi se svidja i ovaj tel,i njega imam veoma povoljno
ko ga poseduje nek napise iskustva sa ovim tel!

Svirac bt
12.09.2010, 14:55
pa ima znak apple :) to je to
3074

Vule
12.09.2010, 15:06
Koliko ja vidim ovo na slici i jeste iphone 3gs

momo
12.09.2010, 15:39
diamond je noviji procesor je oko 500-600 mhz,nema tastaturu ima svojih 4 gb memorije nema karticu mislim da je bolji puno od artemisa.win 6.5 puno bolje radi sigurno.Moj mda vario 4 je isti uz dodatak tastature i kartice,i malo moćniji hardware ako se nevaram,ali diamond je ok.

Ace
12.09.2010, 16:39
@Svirac bt
Druze ako mislis na one koje prodaju na Pazar 3 preko oglasima one samo postave slika od originala a daju neke koje nemaju veze od Iphone. Vecinom daju samo nedelju dana garanciju ili cak i ne daju uopce. Vidim neki Sciphone se nudio sa 2 SIM kartice. A ima ih dosta modela ko sto kaze Vaxter .... mada sve o svemu, kamera je prilicno losa, a i touch screen ne valja. Nije to to, poznaje se da je falskifikat.

Svirac bt
12.09.2010, 16:46
zato i pitam nisam upoznat sa tim spravama neznam puno kad kazete tako onda trebamo odvoiti 150 200e :)

Vaxter
14.09.2010, 00:08
Za tu lovu bolje pojuri polovan 2g.

Jokerski
18.09.2010, 04:42
kolege ko ima iskustvo o kineskim apple iphone sa dve sim kartice jel se isplati ta naprava za 50e polovnu poz

Imas brate na plasticarkoj ulici koliko oces polovni u Skopje za 500den, 1 mjesec i bacis u korpi, touch screen je katastrofalan.

alleksandar
20.09.2010, 16:45
momci mozete li mi rece koliko kosta T mobile Pulse kod vama u srbiju il u bosnu...

Simke
21.09.2010, 23:05
problem je sledece prirode...imam Htc Touch Diamond od skoro,i problem je sto kad odem na WI-FI automatski se konektuje na GPRS i umesto bezicnog neta,meni skida sa racuna!!:S
Ja odem u settings/communications/data settings
i iskljucim(turn off)ali odmah kad odem ponovo na "wi-fi"i na "home stranicu"meni se opet automatski upali i opet skida kredit kAO LUD!!!!!:(
Pomoc!!!
Dodato:
...i dalje je tema otvorena,i treba mi pomoc...:(

Simke
23.11.2010, 19:55
---------------------------------------------------------
zar niko nikada nije imao problem iste prirode?
ali to sad nije ni vazno!!
imam jedno pitanje:
Posto imam HTC Touch Diamond i ok radi,ali hteo bi da mu ubacim WM 6.5
Trenutno radi na wm 6.1
Da li neko zna postupak"step by step"da mi pomogne oko instalacije
ovog roma 6.5 jer stvarno ne znam kako to funkcionise!?

ciric.bojan
23.11.2010, 22:08
pozdrav dobrim ljudima vidim da je tema mobilni, da li je neko imao iskustva sa kineskim tel. anycool i929 i da li to vredi necemu

icko
25.11.2010, 18:32
Preporuka:
zaobidji u sirokom luku
pa ne moze niko da napravi fon da bude touch screen,da ima tv,dual sim card,wifi(u ovim novijim),i jos sijaset ostalih zajebancija i da to kosta 50 evra sa sve transportom iz Kine.Jednostavno nije logicno.
Najbrze im stradaju displeji koji su loseg kvaliteta i posle nekog vremena ne pomaze ni olovka ni prst jednostavno izgubi taj mod i radi kao obican displej.Drug moj je do sad kupio dva koji su replike nokie n96,na prvom mu je pri formatiranju baterije ,kada je hteo da izvadi kabli iz telefona ispao ceo deo gde se fon nabada na napajanje,na drugom posle 2 meseca otiso touch na displeju i sad je ko obican fon.To sto kod nas dolazi iz Kine je 3.klasa.Imao sam prilike da vidim kineski fon na preklop ne znam ni sam koja je marka naziv je bio kineski,ali je fon bio daleko ispred ovih koji smo mi koristili pre 5 godina.Ali nismo mi interesantno trzite za takve telefone i to nece stici do nas.Kao sto na primer od Motorolinih telefona kod nas jedini malko bolji je milestone,ovo ostalo sve neka boranija,a pretrazi na netu kakve Motorole idu za Ameriku pa ce s videti razliku.Bolje se drzi evropskih telefona tj proverenih.....

ciric.bojan
29.11.2010, 04:34
icko hvala ti na informaciji, pitam jer sam imao ponudu za neku trampu ali sve u svemu za mene je nokia pravi fon imam n95 8gb vec dve godine i nikad ni jedan kvar cak je i baterija prva....:)

icko
29.11.2010, 18:42
imas tenk od fona cuvaj ti to bolje(jedino ako ti ponude pun ceger tih kineza) pa i da se razmislis ovako slaba vajda.poz....

ciric.bojan
29.11.2010, 20:03
xe xe nedam ja nokiu za 100 kineza, ma dobijao sam taj anicool i 929 za neki mikrofon sto ne koristim, beringer, stoji mi dve godine od kad sam uzeo betu...:)

eko_77
08.12.2010, 20:30
Pitao bi dali se isplati uzimati nokiu n900,pošto imam dugo godina preplatu i sad mi moj operater nudi povoljno taj telefon!

Vaxter
08.12.2010, 22:15
Recimo ovako...
Ovo je bolja mašina nego bilo koji telefon sa Androidom, pa da li se isplati? :)
Još kada se na njega instalira meego...
Fenomenalna sprava!

armin
08.12.2010, 23:21
Vaxter ja imam galaxy s sa androidom a kad sam kupovao bio je u ponudi i n 900 ...

da ti kazem velika je razlika... tako da nemogu bas to potvrditi da je bolji od svakog androida... Bar od galaxy s ...

Vaxter
08.12.2010, 23:41
Testirao sam ih detaljno oba.
Maemo Linux, koji je na n900, je daleko kvalitetniji i stabilniji sistem nego Android Linux, koji je na Galaxy S.
Prednosti Galaxy S-a su iskopirani iOS interface, koji poprilično olakšava rad sa telefonom, i brži procesor, čiju brzinu umanjuje Android koji je poprilično trom.
Ako ništa drugo, pogledaj uporedo samo tehničke specifikacije oba uređaja.
U 70% stvari n900 je jači.
O kvalitetu ne vredi razgovarati.
Samsung nije neka mala Korejska firmica, istina, ali Nokia je ipak to što jeste.
Kvalitetnog softvera za Maemo ima više nego za Android.
Za njegovog naslednika, Meego, biće još više, obzirom da će na njemu raditi standardni linux software.
Ali i kada se sve to stavi na stranu, n900 mnogo stabilnije radi nago Galaxy S.
Galaxy mi je seckao u radu, trokirao pri slikanju i sl.
Posledice Androida koji je pisan u kilavoj Javi...
Takvih problema sa n900 nisam imao...
Jedino što još nisam isprobao Google Nexus S, koji su radili sa Samsungom.
On je na novijoj verziji Androida, koje još nema na ostalim telefonima.
To je jedino što mi može poljuljati mišljenje.
Čak ni Desire HD nije...
Mada, čekamo i naslednika n900 sa Meego Linuxom. :)

armin
09.12.2010, 00:16
Meni se najvise nije svidio zbog ekrana , moras jace stiskati da ti izabere neku opciju... rad na galaxy-iju je daleko bolji, amoled caka ta njihova... galaxy veci a laksi, bolju bateriju ima... trzanje nisam primjetio kako ga koristim...
najveca glupost na njemu je sto nema blica... a flash je apdejtom sa 2.2 resen... govorno biranje. office... itd

A nokia kao nokia... jedino sistem nije vise simbijan, ovaj je sto put bolji... kamera blic ubija... malo je potezak ali zbog tastature koja se izvlaci normalno... ali meni se cini suvisnim razlika u cijeni izmedji nji jeste neki 50 do 100 eura kako gdje... sasvim dobar telefon... svakom bi ga preporucio...

A za Google Nexus S ce biti posebna prica... ovo sto se za sada moze vidjeti po youtube nista novo, ali ima par interesantni stvari naravno novi...

Vaxter
09.12.2010, 00:30
Amoled je tehnologija prikaza, a ne touch panel.
I nije Samsungova.
Ima ih još mnogo amoled.
Jedino ako nsi probao n900 s onim zaštitnom folijom. :D
Ne znam koliko ozbiljno i šta ti radiš sa telefonom, pa nisi primetio štucanje.
Ja sam ga primetio kod baš svih Androida koje sam probao.
Bez izuzetaka...
Cena zaista nije opravdana, pogotovo ne za model koji je već i pomator.
Kvalitetan jeste, ali neopravdano skuplji.
Realno...

armin
09.12.2010, 00:46
Pa zar je bitno cija je na telefonu je ugradjena, a htio sam ukazati na to da je telefon sto se tice prikaza, touch ekrana bolji duplo, i ako je rezolucija ista ...

koristim telefon normalno... ali ja mislim da jos nista nisu izumili da mi obicni smrtnici necemo zakociti razvaliti itd :D

Vaxter
09.12.2010, 00:59
Rekao si:
amoled caka ta njihova...Kao da je to Samsungovo baš.
Zato ispravljam da nije njihovo.
I još jednom.
To nikakve veze nema sa Touch-om.
Slika mu zaista jeste kvalitetnija, ali nisam primetio da mu je touch osetljiviji.
Galaxy mi je "trzao" kada sam samo menjao ekrane.
Kočio je kada koristim navigaciju, ili pokrećem neke kompleksnije programe.
Takve probleme n900 nema.

armin
09.12.2010, 01:41
Zvucalo jeste tako ali nisam mislio tako bas...

A sta kazes za ovu nokiu c7, nemam vremena ovih dana da je idem testirati, a svidja mi se dizajn i funkcije sto pisu da ima... jesil je okusao?? :)

GoraX
09.12.2010, 01:56
Po meni, obrati paznju na BlackBarry. Inovacija kod mobilnih telefona

milan8707
09.12.2010, 02:09
Obrati paznju kako mu radi tuch screen(valjda se tako pise).Moras jako da pritisnes,pa nekad zeza da nece da radi.Ipak je kopija,kopija.Moje misljenje Pozzz

rale016
20.01.2011, 08:40
Upitao bih cenjene kolege šta misle o telefonu Nokia 6300? Pošto planiram kupovinu, pa me interesuju iskustva korisnika. %%-

skoricnik
23.01.2011, 22:59
Jedna od najbolje odradjenih Nokija (po meni).
Metalna, tasteri vrhunski, Symbian S40, izdrzljiv, dobar zvuk na slusalicama, sve u svemu, kvalitetan telefon! :)