PDA

Pokaži Full Verziju : yamaha 01v


danny
11.09.2010, 00:34
Pozdrav kolege. Da li mozda neko zna kako se krecu cene polovnoj 01v na podrucjima ex yu? Hvala

Svaba
11.09.2010, 14:34
Krece se oko 800-900e :)

danny
11.09.2010, 21:23
Hvala na informaciji kolega!! :D

ella 85
20.09.2010, 22:03
ja imam taj mixer javi se ako te zanima(tuzla)

kina
05.04.2013, 06:34
Pozdrav svima,

interesuje me misljenje ova dva miksera digitalna sto sam naveo.
Dali je neko od Vas imao prilike da radi na njima ili cak posjeduje?
Kakve su razlike, prednosti i mane, sta se smije u toku svirke na njima radit, itd.?
Imam u ponudi za iste novce da od ova dva jedan kupim pa razmisljam jer
nikada nisam radio na digitalcu.

Srdacan pozdrav i hvala unaprijed na odgovorima.

Kina
Dodato:
Moja greska pri postavljanju Post-a.
Izvinjavam se i zamolio bih Administratore da je stave tamo gdje treba.

Hvala

tranzit
05.04.2013, 08:16
Bez ijedne sekunde razmisljanja uzimaj Yamahu 03D, On jeste malo ranije izisao na trziste ali je u poredjenju sa VM3100pro u svim mogucim pogledima profesionalniji i bar za klasu kvalitetniji. Pocevsi od mikrofonskih predpojacala, ekvilajzera pa do kvaliteta i broja efekata. To su potpuno dvije razlicite kvalitativne klase koje se i ne trebaju, a ni mogu uopste porediti. Yamaha 03D je inace jedan od najomiljenijih produkcionih digitalnih miksera. Sve, ama bas sve prednosti, su na strani 03D, nema potrebe da ti ih pojedinacno nabrajam. Provjeri samo da li svi motorizovani faderi rade kako treba (obavi prije kupovine kalibraciju fadera da se uvjeris da je sa njima sve u redu) i uzimaj to bez dvoumljenja.

kina
05.04.2013, 08:35
Tranzit druze hvala na brzom javljanju.
Kada je izasao taj 03D mix na trziste a kada ovaj VM3100pro?
Ovaj 03D i ja mislim da je bolji, samo stoji u oglasu da display traje dok se digne
od 30-60sec., ali samo kad je hladno. Fader-i su svi ispravni kao i motori.
Danas idem da ga vidim.
Jos nesto, smiju li se kablovi u kanale stavljat i vadit ako je mix upaljen ili radi vec?

Pozdrav i puno hvala.

tranzit
05.04.2013, 08:58
Yamaha 03D je izisao negdje krajem 1997 ili pocetkom 1998 a Roland VM3100pro mozda godinu kasnije, medjutim to je totalno nebitno jer je kvalitativna razlika u korist 03D ogromna. Cak i Yamaha 01pro neuporedivo bolja od VM3100Pro.
To sto Display ima kasnjenje pri ukljucivanju nije nikakav Problem, niti bilo kako utice na kvalitet i rad miksera. Uostalom, ne ides na trke, nego na sviranje. Taj problem se da rijesiti za sitan novac. Sto se kablova tice, vadi i guraj koliko ti je volja, Yamaha trpi sve, isto kao dobra zena.
Sad ozbiljno, ne cekaj, odmah uzimaj jer VM3100 pro je igracka u poredjenju sa 03D. Ne znam koju cijenu ima taj 03D ali tek da si obavjesten, u Njemackoj se cijena polovnih i odlicno ocuvanih 03D trenutno krece izmedju 650 i 700 eura.

kina
11.04.2013, 12:27
Yamaha 03D kupljena, sve radi kako treba, i display rijesen, itd...
Display je trajao samo dok je kod covjeka bio u hladnoj prostoriji (podrum) i
nije ga duze vrijeme palio i koristio.
E sad druze, dali je normalno da se 03D grije, vec posle 2-3 sata?
Jeli to normalno kod digitalnih?
Pozdrav i hvala ti jos jednom na Info.

tranzit
11.04.2013, 13:28
Sasvim normalno kod 03D, medjutim mozda bi bilo dobro, posto je dugo stajala i to uhladnoj prostoriji, a i Boga pitaj gdje sve nije bila, da je otvoris i pazljivo, mekanom cetkom (najbolje onom koju inace zene upotrebljavaju za nanosenje pudera) ocistis prasinu gdje god je vidis. Inace, ne moras se plasiti grijanja jer 03D ima tzv. Termokondenzatorsku zastitu u dijelu za napajanje, koja je stiti od pregrijevanja. U slucaju da se pregrije, sama ce se iskljuciti da ne bi doslo do vece stete.

kreso
11.04.2013, 15:39
Svojedobno smo mi kao bend imali Yamahu 01V, kupili smo je za velike pare krajem '98. Istina Bog, otpočetka nenaviknuti na display i motorizirane potenciometre smo ko telci drkali po njoj dobrih mjesec dana (dobro da je nismo potrgali), naviknuti na stari Dynacodov Stagemate 2200 ovo je za nas bio svemirski brod :lol:.
I već je bila odluka da je mjenjamo (bio je u planu jedan dobar Soundcraftov powermixer), ne sječam se modela, znam da je imao 20 kanala od čega 4 stereo kanala sa Lexicom efektom u sebi kad je naišao na jednu probu prijatelj koji se inače bavi studijskom produkcijom (višestruko nagrađivan Zlatnom Arenom u Puli za muziku poznatijih filmova s exYU scene), i tada nam je doktor Blaž objasnio kako se radi s tim čudom. Po meni najveće bogatstvo tog miksera je što pamti hale i prostor u kojima si svirao. kad im jednom naštimaš sound i vocal idući puta samo pozoveš memoriziranu postavku i u par sekundi sound sličan ko u picinu dlaku. No ne uvjek. Znalo nam se je desit da nas je sound zajebavao jer je u istoj sali zadnji puta bilo 50-tak gostiju više na svadbi, a sada manje. Ma bez obzira na sve, moro si mu mjenjati parametre. Zahvalan i jako dobar mixer, ali bogami i osjetljiv na uvjete rada. Svakako, moja preporuk.
Btw, zatreba li kome User manual za Yamahu O1V na njemačkom jeziku neka se javi (engleski je nažalost otišao s mixerom kad smo ga prodali).