PDA

Pokaži Full Verziju : P:pojacanje vocala


xxl
10.09.2010, 18:17
Obzirom da neki pjevaci imaju lijep glas ali se svi ne deru previse
kojom spravom rijesiti taj problem. Dakle ako se pojaca mic dobije se mikrofonija
sta koristiti da se pojaca vocal compressor, mikrofonsko predpojacalo ili nesto drugo
sto bi kompenziralo potrebu da se mora dernjati u mikrofon a da se istovremeno sprijeci
mikrofonija

gagan
10.09.2010, 18:37
Limiter !!!!

xxl
10.09.2010, 18:42
E drug jel bi ukratko mogao da mi objasnis to oko limitera

aleksandar72
10.09.2010, 19:27
Koji mikrofon koristis kolega xxl?
Moramo poceti od "izvora"

Pozz

zsimonovic
10.09.2010, 21:03
Zanimljivo pitanje,obicno su pevaci u preko 98% slucajeva jaci ili mnogo jaci nego sto bi trebalo da budu a kod tebe kontra.Ja razmisljam da pocupam gain potenciometre sa miksete. :) :) :)

Dejan
11.09.2010, 00:59
Potpisujem tvoj post zsimonovic! ;)

xxl
11.09.2010, 01:48
Mikrofon je beta 58 kablovski, slazem se da vecina pjevaca je jaca od muzike, medjutim ovo pitam za pjevace koji nisu grlati, mnogi muzicari i ne pjevaju jer nisu grlati tj ne proizvode DB kao avion u polijetanju

aleksandar72
12.09.2010, 01:17
Oko jacine:Kad se peva,orkestar orkestar svira tise,da bi vokal usao u kompletni miks...to je stvar dinamike ;)

Oko GAINa:steta sto "industrija" nije do sad izmislila "unity gain automatic", tj da mikser prepozna i sam odredi nivo ulaznog signala.
Dok ne izadje ova inovacija, bice po starom:kad ti treba "volume",pojacaj na GAINu,za ostale i kompletni miks...nek se drugi brine :sad:

Oko mikrofona:
razumeo sam iz pocetka problem na koji nailazis!
Licno mislim da ce ti jedan kondenzatorski mikrofon i DBX kompresor resiti puno problema.

xxl
12.09.2010, 03:08
Konkretno na terenu problem je u slijedecem:
Ja sam klavijaturista i imam pjevaca (koji je poprilicno grlat ) koji opet zna da ja poprilicno
dobro pjevam pa me pokusa gurnuti u pjevanje da bi sebi olaksao posao, a i meni dobro dodje da ne moram ovisiti o pjevacima . Bilo je planirano da njega ukljucim direktno u misketu a sebe u vokalni procesor na pa1x. Kad smo poceli stimati on zvuci ok, a ja kad uklucim mikrofon mikrofonija je strasna iako sam koristio postavke koje i on koristi, s tim da sebi trebam dodati vise visokog tona i malo pojacati sto odmah stvara mikrofoniju, a kad smanim mikrofon onda glas je 0 ili trebam onako dobro viknuti (a kad cu kad sam zatrpan svim spravama) ili rjesiti to tehnikom da ne moram se dernjati iz petnih zila vec da normalno pjevanje lijepo izlazi na razglas.
Jel moze ista ovo rjesiti npr neki jeftniji compressor kao behringer autocom 1600?

sashaa
13.09.2010, 23:22
ti i ne treba da pevas na njegovim postavkama,svaki pevac ima drugaciju boju glasa,samim tim i drugacije podesavanje na mixeru,a i to sto imas betu 58 koji je odlican mikrofon ne mora da znaci da odgovara tvom glasu,probaj neki drugi mikrofon,a drugo jesi probao da smanjis klavijaturu i njega na kanalima a ti da budes malo jaci od njih,a da pojacas master volume na mixeru

energy
13.09.2010, 23:44
Obrati paznju na polozaj zvucnika na svirci to je veoma bitno i moras da znas da vokoder "vuce"dosta vise signala od miksa.A kad se stelujete na pocetku svirke ti se prvo nastelujes pa tek onda pevac po tebi,odnosno klavijaturi.a na glavnom potencijometru na mikseti odredjujte potrebnu snagu tj.jacinu.a ako imate problem sa "nadvikivanjem" u toku svirke tj. ko ce glasnije onda vam 102 limitera nece pomoci.pozzz