PDA

Pokaži Full Verziju : alesis fusion 6hd ili k2661


ogulin
08.09.2010, 03:45
Pozdrav!!dvoumim se između ova dva sinta...imali netko da je probao oba....

Marco7
08.09.2010, 03:46
K2661!

drakan
08.09.2010, 08:46
Ja sam isto za K2661. Dobra je klavijatura, a i lakše je pronać nekakav material nego za Alesis.

grandia
08.09.2010, 09:26
drakane, na koj materijal mislis? i kako lakse da se nadje kad alesis cita (skoro) sve sample formate?

lepo bi bilo da se daje i razlog zbog cega neko glasa za jednu spravu ...;)
a to sto je alesis nekima ruzna ko noc, nije neki dobar argument, posto je sve stvar ukusa kako znamo ...

@ogulin

ako nije tajna napisi cene oba workstationa - da bi glasanje bilo fer :B....da nije da alesis kosta pola kao kurzweil il kurzweil duplo nego alesis??

Marco7
08.09.2010, 11:15
Evo ja sam samo kratko gore napisao jer mi se spavalo sinoc . . . Uzeo bih K2661 zato sto je bolja klaviajtura mnogo!Zvuk mu je neverovatan,njegov klavir je nemoguce porediti sa bilo kojom rugom klavijaturom,izlaz semplova vrhunski ali mi se ne svidja sto nema touch screen pa je malo tezak kad se radi neki slozeniji proces na njemu!U svakom slucaj HD mi je lepsi na izgled od K2661 :)

milepsr
08.09.2010, 12:09
Meni se Fusion vise svidja kako izgleda (a i kako zvuci, koliko kosta uz funkcije koje ima), trazio sam i da ga kupim, ali sam odustao jer u Artistu u Beogradu nisu imali, niti je planirano da dobiju... A polovan nisam takodje mogao da nadjem. Dao sam i ovde oglas, ali se niko nije javio...

Evo neki snimak, ako nadjem gde su mi audio snimci koje sam imao na kompu, stavicu i njih ovde.

http://www.youtube.com/watch?v=ZSPJromP7G4

Svaba
08.09.2010, 12:24
K 2661 jer ima mnogo vise materijala ,a i zvuci extra:lol:

grandia
08.09.2010, 12:45
mare nisam mislio na tebe, il barem - ne samo na tebe .. vazi naravno i za nas :D

nema nikakve frke, svako ima svoje misljenje, nego meni ovo mnogo lici kad se pitaju kolege romi dal ce v50 il sta ja znam korg n5 ... znamo svi za sta ce vecina da se odluci .... ovo pisem bez ikakve uvrede! naveo sam samo jedan primer ...

eto ja za mene mogu da kazem, da je meni cena kao faktor u ovom slucaju najbitnija ... tu je razlika ogromna a sta se tice funkcija i kvalitet sounda, tu je verovatno K2661 malo bolji - dali se to isplati kad se gleda na cenu, to treba svako za sebe da odluci ...

@mile

citam na harmony central neke komentare koji su useri pisali, i kad vidoh koje su cene platili i to jos pre 2-3 godina :-O po 600, 700 USD ... uzas!

pozdrav

PS: mile, brate pitaj ekrema gospodu dal hoce da pocne da radi kao importer pa da nam importuje jeftine sprave iz USA :lol:

Svaba
08.09.2010, 12:56
Cena je veoma bitan faktor ,ali mislim da je kvalitet na prvom mestu =)) PoZz

grandia
08.09.2010, 13:04
jeste kolega, al nismo uporedili FUJITONE I KURZWEIL nego ALESIS i KURZWEIL ;)

Svaba
08.09.2010, 13:09
;) ok,ali ja kazem da je uopste kvalitet uvek na prvom mestu,a ne za odredjene sintove Pozz;)

milepsr
08.09.2010, 13:40
@grandia

Ja sam nasao za 300 USD polovan HD6 ali dzabe kada nisam mogao da ga prebacim u Srbiju.

Ovaj jedan sto sam bio nasao kod nas, bio je prodat za 400e.

A sa kim god sam pricao ko je koristio (ko zna da koristi, a ne samo da kupi pa50 sa gotovim setom i udriiiiiii) tu klavijaturu, kaze da je odlicna, i sto se tice cene, mogucnosti i kvaliteta.

Marco7
08.09.2010, 14:00
Nema sta,ja se ne ljutim,svi smo tu da bi izneli svoje misljenje i svoj stav po pitanju nekog naslova ili teme!Licno moj stav je da Kurz ima ubedljivo najbolji sound sto se tice svih workstationa i tu nema dileme!Na nasem trzistu se kurz veoma malo koristi a alesis HD jos manje :) Imao sam priliku kod drugara u studiju da testiramo K2661 i Korg Extrem!Pustili smo klaviajre Kurz ga je pojeo dok jedinmi bolji klavir koji sam cuo je na Yamahi s90es . . . Kad smo pustili isti sempl harmonike i na Extremu i na K2661 i tu ga je prebio totalno ali je ga je Extrem na prakticnosti dokrajcio jer ima touch screen,mnogo je prostiji i brzi za rad i tako to slicno tome!Ja koristim Korgov workstation ali kazem da je Kurz tata zvuka i tu nema dileme i zbog toga sam dao svoj glas za 2661 ali sam slusao i Alesis HD uzivo kd sam slusao onaj bend gde peva ona zgodna kovrdzava pevacica sad ne mogu da se setim tacno zove lepo zvuci ali nije ni pola kao K2661 ;)

drakan
08.09.2010, 15:27
@grandia, opet ja glasam za K2661 jer sam ga imao i znam kakav stroj je to. U ostalom kolega Marco7 je sve rekao.;)

grandia
08.09.2010, 16:37
ma nema problema druze, verujem tebi a takodje i maretu, za koga sam siguran da ima mnogo iskustva a i vrlo dobar sluh.

nego se pitam koji materijal? treba malo nesto i sam da se radi a ne samo da se trazi od drugih vec gotovo i sredjeno ...

oficialni sajt jos uvek aktivan i sta sam video, ima brda materijala da se skida za free, naravno tu neces da nadjes guerinke i dallape, al to uzimas od drugih ;)

zamisli, sve ovo dole dobijes za 400-600 evrica :D znaci cena u rangu jednog korg pa 50 :lol:

Fusion Convertor™ supports the following import formats:


WAVE files (.wav)
AIFF files (.aif and .aiff)
Akai S-1000/3000 CD’s
SoundFonts (.sf2)
Akai S-5000/Z-Series Programs (.akp)


61 note semi-weighted keyboard workstation
Four integrated synthesis types: Sample Playback, Virtual Analog, FM and Physical Modeling
Full synth workstation with 8 track 24-bit Hard Disk recording and 40Gb internal hard-drive
Comprehensive waveform editing, internal memory expandable from 64MB to 192MB
Save and load programs off of a hard disk (or the removable Compact Flash memory);
32 Track MIDI sequencer built in with integrated multi-channel digital audio playback
Store all your sounds on the internal disk and always have your programs available to you
Onboard grand piano based on acclaimed "Holy Grail Piano," by Q Up Arts
Storage options include built-in hard disk, USB 2.0, compact flash
Multi-channel input and output options in both analog and digital (S/PDIF and ADAT Lightpipe)
Large 240x128 backlit LCD display
Fully assignable buttons and 360 degree knobs for hands-on control of synth parameters (or control of external gear through MIDI)
Fully programmable arpeggiator with standard, phrase and drum machine playback
Import and convert WAVE files (.wav), AIFF files (.aif and .aiff), Akai S-1000/3000, SoundFonts (.sf2) files using the Alesis Fusion Converter™

Marco7
08.09.2010, 17:12
Sto jes jes,jefitiniji od Korga Tr :))

Dejan
08.09.2010, 17:32
Mare,Creative band je u pitanju. ;) a moj glas ide za Kurz! :)

drakan
08.09.2010, 17:37
Ajd dobro. Svako ima svoje mišljenje. Pozdrav...

robertos
21.09.2010, 08:33
definitivno k2661,jer fusion ima bug problema,kasne mu semplovi,npr,imao sam bisernicu od 18mb,trebalo mu je 15sec da je očita iz kombinacije u kombinaciju,neke stvari ima posebne,npr:lead,pad,i electro zvukove,ali to nije mjerilo.