PDA

Pokaži Full Verziju : VHM5 Da li je neophodna midi konekcija?


Boban010
07.09.2010, 15:54
Kao sto pitanje kaze da li je neophodno ukljuciti midi da bi VHM5 funkcionisao ili moze i bez konekcije kao kod Digitech performera i kako?

danijel011
07.09.2010, 19:05
Ne treba ti midi, on i jeste prethodnik performera. Skale biraš ručno ;)

Boban010
08.09.2010, 07:13
Jel to kazes iz iskustva ili samo pretpostavljas?
Pitam zato sto sam citao neke komentare kako uredjaj nije hteo da radi dok nije uspostavljena midi konekcija i podesena na odgovarajuci nacin.

mimiki
08.09.2010, 09:23
ja ga imam,moze on da radi ali menjanje harmonije rucno na njemu je totalno glupo,tako da je preko midi kabla jedina normalna kombinacija,namestis kanale na klavijaturi na LOWER i picis (tako je bilo na PA80,sad kad sam uzeo pa1x ni ne koristim ga),i uz njega koristim jos start stop pedalu uz pomoc koje ukljucujem i iskljucujem pratece vokale

Tishaa
08.09.2010, 09:25
Koristim isti takav. Nije potrebno da se povezuje preko midija. Inace ga spajam tako da LINE IN (ulaz pored onog mikrofonskog) skopcam u AUX1 ili bilo koji AUX ovisi koliko ih imas. Right out i Left out skopcam na stereo kanal isto u Right i Left out. Pojacas na mikseru taj AUX na koji si skopco LINE IN, pojacas taj stereo kanal i na stereo kanalu pojacas AUX. Prema tome svi kanali na mikseru imaju tercu i pojacavas je tako da pojacavas AUX-e na kanalima na kojima zelis da imas tercu ili sta li ti je vec namjesteno na vocalistu. Na samom vocalistu imas klizace, INPUT, VOCAL, EFFECT. INPUT i EFFECT pojacas do pola, a VOCAL smanjis do kraja. Ja tako radim i meni dobro funkcionira. Ovisno odakle ide pjesma biras tonalitete i vrstu terce, da li je molska, durska...
Takodjer pogledaj onaj gumb pozadi +4 ili -10 dB. Trebao bi ti biti iskljucen radi prejakog signala. Eto nadam se da sam pomogo bar malo :)

danijel011
08.09.2010, 11:02
@ Boban
Koristim ga trenutno, možeš ručno da biraš skale ili da ga vežeš na MIDI, zavisi kako je tebi lakše. Ja ga koristim uvek sa MIDI jer mi je tako mnogo jednostavnije. Jedina situacija kada ručno biram skalu je kada sviram neku pesmu samo na klaviru, zna da omaši tonalitet pa u takvim situacijama uglavnom ručno odaberem skalu.

Boban010
08.09.2010, 11:16
@Tishaa
Hvala na iscrpnom odgovoru i zanimljivom resenju da svi iz benda koriste vocalist.
Mene je je interesovalo jednostavno koriscenje VHM5,dakle 3 kabla,jedan ulaz mikrofon,jedan izlaz i jedan power.Sve to bez midi konekcije i nekog dodatnog podesavanja.

Tishaa
08.09.2010, 14:23
Svejedno mislim da mozes i bez midi konekcije. Kad sam kupovo vocalist covjek mi je pokazo i ovako kako sam ja opiso i tako kako ti trazis. E sad kako je mene zainteresiralo da imam mogucnost da svaki kanal ima tercu ovaj "tvoj" nacin nisam isprobavo, ali sigurno moze...

mimiki
08.09.2010, 14:30
mozes da napravis kabl takav da ti vise mikrofona bude ukljuceno,ali bez midi kabla ne znam kako bi harmoniju odredjivao,jer tebi ako je bez midi kabla,i namesteno na primer na Cm onda ti prateci pevaju ravno samo Cm

Tishaa
08.09.2010, 15:31
Meni je ispod ekrana namjesteno npr. molska, durska, visoka, niska terca. Znaci oni gumbovi tacno ispod ekrana a ima ih 4. Na njima biram koju vrstu terce zelim a dole ispod biram tonalitete, tako da jeste malo komplicirano ali ipak obavlja poso korektno. Npr. ako pjesma ide ajmo rec iz F-dura, dajem primjer Čardak-Halid B., izaberem na tonalitetu F i izaberem visoku tercu na refrenu na ovom jednom od 4 gumba ispod ekrana. Ako hocu nisku tercu npr. Poznat ces me i po mraku-Haris Dz. isto izaberem F i donju tercu jer je na refrenu donja terca. Ili npr. Nije ovo moja noc, izaberem A i ukljucim dursku tercu... Nadam se da smo se sporazumili ili mozda i nismo :)

Boban010
10.09.2010, 11:06
Sve smo se razbrali!:lol: