PDA

Pokaži Full Verziju : Phase Switch Selection 0° / 180°


nesaband
07.09.2010, 12:26
molim kolege koji znaju sta predstavlja ovaj izraz koji je u naslovu da mi daju objasnjenje.
Naime taj da ga nazovem prekidac se nalazi na aktivnomTITAN SUB-A12 Warfadale wuferu.
mislim da ce mi aleksandar72 najbolje objasniti cemu ovo sluzi pa ga molim da to i uradi.Ako jos neko zna necu se buniti da mi objasni:lol:

aleksandar72
08.09.2010, 01:24
Pitanje je u redu, odgovor je malo kompleksan :? :)
Tesko je odgovoriti u jednim postom,evo pokusacu:
Rotacija faze za 180° se koristi kako bi se izbegla interferencija amplitude signala,koje nastaju najcesce kod refleksije signala ili kad su basovi i sateliti drugacije rasporedjeni u prostoriji.
Znaci signal A "unisti" signal B kod odredjene frekfencije(nije kompletni f spektar),tako da se nekad desi da je bas odvrnut do kraja,a basa "nidze"
Zasto se signal B fazno pomeri za 180° da bi se izbeglo "uzajamno" unistavanje signala.

Pogledaj sliku,mozda ti bude jasnije.
Pozz

nesaband
08.09.2010, 09:57
ok,malo mi je jasnije.E sad imam konkretna pitanja.
1.da li se to desava samo kad su aktivni sateliti prikljuceni na wufer ili ne?
2.ako se to desi da li treba iskljuciti wufer pa onda promeniti na 180 ili ne.
3.ja planiram da taj wufer koristim tako sto bi ga koristio sa pasivnim kutijama i prikljucio bih ga na mainout i da li moze da se desi da nestane basa i u toj varijanti?

mozda te malo davim ali "ko pita taj ne skita".
hvala na prvom odgovoru

aleksandar72
09.09.2010, 00:33
ne davis me uopste!
1."Situacija" nastaje bez obzira kako se napaja zvucnik,aktivno,pasivno...nema veze.Radi se o komletnom signalu!
2.Pozeljno je smanjiti woofer na GAINu,pa onda invertirati signal.
3.svakako,odgovor br 1
-pusti neku muziku(aranzer,CD) sa naglasenim bas spektrom frekfencija i posmatraj kako se bas cuje u prostoriji...ako ima "sub zvucnih rupa",a oseti se :) invertiraj za 180°

Pozdrav

nesaband
09.09.2010, 10:13
hvala na ovim preciznim informacijama.
za sad nisam primetio da ima nekih sub rupa u prostoriji u kojoj probam ovaj subwufer,jedino ne znam kako ce biti na svirkama posto sam ja klavijaturista pa cu jedino moci da to proverim pre svirke jer posle kad krenem sa svirkom nema vise ustajanja.
hvala