PDA

Pokaži Full Verziju : Za poznavaoce SAT TV (povezivanje) jedno pitanje...


yamahapassion
07.09.2010, 08:25
Mislim da sam stavio temu na pravo mesto, znam da nije uobicajena za ovaj forum uopste, ali kontam mozda medju kolegama ima nekoga da se razume u ove stvari pa ce mi razresiti moj problem. Uglavnom, dovukao sam iz Srbije jedan resiver za gledanje nasih kanala, a ove imam jos jedan resiver od ranije. Problem je sto preko novog resivera ne mogu da teram motor pa mi moraju biti oba ukljucena i ppovezana istovremeno. E sad, mene zanima kako da spojim oba resivera na TV. Na TV-u imam iza prikljucak za dva skarta av1 i av2 tako da sam oba resiver povezao na po jedan prikjucak i to je ok, ali ne znam kako kabal od antene (koaksijalni kabal) razdelim na dva dela da mogu da prikacim na oba resivera. Kupio sam juce neki twin lnb, neko malo sranje koje rasclanjuje kabal (jedan ulaz dva izlaza), pa sam tako prikljucio na resivere ali kad sam sve povezao i upalio samo mi je davalo poruku "nema signala ili los signal", a cim kabal povezem direkt na jedan resiver bude sve ok, znaci nije greska u kablu. Ako neko zna kako bi ovo mogao resiti molio bih da mi odgovori, ili da mi u najkracim crtama objasni kako naterati resiver da tera motor i to bi mi odgovaralo posto sam video na ovom novom resiveru da isto ima podrsku za motor, ali ne mogu da ga namestim da daje komandu motoru. Eto, mozda zvuci malo komplikovano pitanje ali nadam se da ste shvatili o cemu se radi, hvala unapred ako neko zna odgovor.

Damir_Coma
07.09.2010, 08:32
Koliko sam ja shvatio tu tehnologiju, potrebno je da postavis jos jedan LNB (ili je LMB ne znam tacno :">) i da s njega vuces jos jedan kabal u drugi resiver da bi koristio oba, a tako kako si podijelio taj kabal na dva dijela, mislim da si podijelio i signal koji primas (nesto slicno internet konekciji). To je moje misljenje sto ne mora da bude tacno, nadam se da ce se javiti neko ko bolje zna oko toga. Pozz

Malo sam se raspitao, postoji neki TWIN LNB, mislim da bi on rijesio tvoje probleme.
Dodato:
I zaboravio sam pitati, o kojim resiverima je rijec, koji od njih treba natjerati da tjera motor?

grandia
07.09.2010, 08:46
ja mislim da je najbrze i najlakse resenje "TWIN LNB" ...

ne znam dal tvoj resiver ima onaj "shlajf" da shlajfujes signal iz jedno u drugog i tako koristis oba resivera. al citao sam u neki shvabski forum, tu se javio izgleda neki dobar tehnicar, i kaze, da to nije nikako dobro resenje.

ako shlajfujes signal iz jednog u drugog, onda mozes da gledas samo one programe koji pripadaju u grupi sa tim programom koji je na glavnom (master) resiver momentalno nastelovan. npr.: pink i rts pripadaju zajedno na frekvenciji, na glavnom resiveru (prvi) gledas pink a na drugom hoces da gledas eurosport srbija - to ne moze, posto on koristi neku drugu frekvenciju ... to je bezveze neki primer samo da ujasnim problematiku.

a cudi me i onaj verteiler kojeg koristis, trebao bi da ima napon kako bi pojacao signal??:confused:

armin
07.09.2010, 10:02
Najbolje ti je rjesenje jos jedan tanjir mislim da se ne patis...

Ali ako imas dva lnb na motoru normalno ti je da ces uvijek gubiti drugi satelit kad pomjeris, a da bi ti radilo moras na reciverima nariktati opciju kakav signal da primaju.

U mene je podeseno tako ali bez motora znaci uvijek na jednom mjestu imam tri lnb EUTEL (ove nase muzicke) ASTRA (SVABSKE) i treci nemam pojma koji je... i sa antene imam neki verteiler (neznam strucno naziv) i koristim za dva tv..
Ali sto neuzmes sad neznam koliko se razumijes i nariktas sve satelite i kanale na jedan resiver i rahat sto bi rekli...

yamahapassion
07.09.2010, 10:21
Evo ovako, da jos malo pojasnim. Konkretno uzeo sam jos jedan resiver da bi mogao gledati digijeve kanale (domace). Model je humax DIGI 2 (rimski II). Imam jos i opticum 4050c sa kojima sam do nedavno gledao TV i na tom opticumu mi je namesteno da moze da tera motor. E sad, sve je ok kad nastelujem motor na satelit thor (digi) onda sa ovim humaxom gledam bez problema kanale ali sam hteo povezati oba resivera posto na humaxu imam sve ostale satelite izmedju ostalog astru i hotbird. Znaci meni ne treba vise konvertera na tanjiru posto motor sve lepo odradi nego me zeza to povezivanje, Uzeo sam taj twin lnb i rasclanio kabal ali onda nemam signal. Moguce je to sto kaze kolega Damir da se preko twin lnb oslabi signal, ali sta onda raditi? Ili sam naleteo na neispravan twin lnb, ko ce ga znati. E sad, meni bi odgovarala i opcija da preko humaxa teram motor, onda mi ovaj opticum ne bi ni trebao, ali nemam blagu predstavu kako da nariktam resiver da mi prepozna motor...
@grandia: razmisljao sam da uradim to sto ti kazes preko opcije "loop" da povezem direkt resivere, ali je to jako rizicno posto uvek jedan mora biti u stand by, a citao sam neke forume kazu ljudi da moze doci do povecanja napona i crkavanja resivera pa ne bi da rizikujem.
Ako neko ima jos neku ideju neka napise...

Damir_Coma
07.09.2010, 10:37
Pokusaj u meniju naci podesavanja motora, i tu negdje mora biti opcija za dodavanje satelita za aktiviranje satelita koje zelis imati:
Instaliranje - Postavljanje antene - Uredjivanje satelitskih podataka

tu izaberes satelit koji zelis i pod Satelitske alternative stavis na "Omoguci"
sad imas na popisu taj satelit pa mozes namjestati antenu i skenirati kanale.

Kad dodas satelite trebao bi motor poceti da radi, posto ranije nije mogao bez ikakvog cilja okretati. Samo kad nadjes odredjeni satelit, mora negdje isto biti opcija "preracunaj" da bi, kako sam ja shvatio, pozicija koju motor nadje bila tacna. Eto to je ono sto sam ja mogao naci.

armin
07.09.2010, 12:24
Pa te sve kanale mozes sa opticum-om gledati... ne trebaju ti uopste dva resivera, jedino ako imas neku karticu to je druga prica...

yamahapassion
07.09.2010, 13:42
@armin: karticu, naravno ;) Inace mi ne bi ni trebala 2 resivera.

Damir_Coma
07.09.2010, 13:50
Kolega jesi li pokusao nesto od onoga sto sam ti predlozio? Jeli uspjelo?

yamahapassion
07.09.2010, 14:01
@Damir : probavao sam kolega, nasao sam listu satelita, i spisak motora, ali mi je nekako sve konfuzno u resiveru, pise mi ako se pomerim na drugi satelit da cu izgubiti ono sto imam na prethodnom i listu kanala i sve, i ja budala probam, na kraju sam stvarno sve izbrisao, a nije pronasao astru uopste, pa sam morao da restartujem ceo resiver na inicijalnu vrednost, a najgore sto sam sve poslagao po favoritima i sve mi vratilo na staro. Sad se bojim bilo sta da diram da ne zaebem jos vise stvar.

Sejox
07.09.2010, 14:14
@yamahapassion

Nemam taj risiver,ali ipak je sve do njegovog internog podesavanja.
Moras malo razraditi "menu" opciju,ili ako nisi siguran neka ti neki majstor to nastima.Barem to podesavanje...ne bi to trebalo biti nesto skupo.

@armin

Zar se moze "Digi TV" gledati na "karticu" ("narodnu").;)
Ja koliko vidim,nestalo je pola kanala sa spiska.

yamahapassion
07.09.2010, 15:03
Sejo, nestali su skoro svi kanali, ostalo jos par nekih bezveznih i dm sat.
Ne preostaje mi nista drugo nego da procesljam menü do tancina pa da probam naterati motor da radi, ili da zovnem majstora sto je poslednja opcija, ne daju mi se bas pare osim u krajnjoj nuzdi hehe...

armin
07.09.2010, 15:20
@sejox mislio sam na svabske kanale sa karticom

Sejox
07.09.2010, 15:26
@armin

Na njemacke kanale-OK.
Vjerovatno na "Premiere" kanale si mislio.
I oni su pobjegli na "NAGRA 3" ranije,tako da su i oni nestali kao
"narodni" kanali.;)

armin
07.09.2010, 15:29
SKY je sada nema premijere...

Damir_Coma
07.09.2010, 16:19
Kolega @yamahapasion kako sam razumio resiver je uspio da pomjeri antenu? Potrebno je da motoru sad podesis nultu vrijednost, tj. kako se sjecam nadjes rucno Eutelsat, ustimas dobar signal, snimis to obavezno da ti se ne bi brisalo, a onda nadjes listu satelita i preracunas, pa ga pustis da ih trazi dalje sam.. A ako motor nije proradio, cesljaj opcije, mora da bude negdje da se ukljuci/dozvoli/omoguci rad motora..

gega
07.09.2010, 16:44
Kolega Yamahapassion....ja sam isto doneo resiver iz Srbije sa karticom jer zelim gledati programe sa Satelita Thor.
Evo kako sam ja prikljucio.
Idemo redom:
Imam dva tanjira..jedan je usmeren ka Astri sa dodatnim LNB om koji je montiran do njega (ne twin LNB vec dva obicna LMB-a i advostruki drzac u obliku Lisica za ruke) Znaci posto je Astra od Hotbirda pomeren nekih 2 stupnjeva...jednim polozajem tanjira mozes hvatati dva satelita. Taj drzac LMB-a je standardan i kosta oko 7 Eura u Austriji.
Time sam resio Gledanje dv satelita sa jednim tanjirom.

Thor:

Thor je skroz u drugom pravcu (nadesno od pravca u koji gleda tanjir od Astre nalazi se na 2-3 Stupnjeva (nisam merio)

Za njega sam postavio jos jedan tanjir sa jednostavnim LMB om posto nemam motor.

Sva tri Koaxialna kabla sam spojio na jedan splitter koji ne treba externo napajanje. Ima ulaz LMB 1 do 4 i jedan izlaz... u Bauhaus-u kosta 23 Eura.

Sa tog Splittera idem sa jednim kablom do mesta gde se nalaze resiveri,tu sam stavio razdelnicu za SAT (ne za kablovsku) Razdelnica ima jedan ulaz na koji prikljucujes Koaxijalni kabal od Splittera (sa F steckerom) i dva izlaza (resiver za thor koji si doneo iz Srbije i drugi za resiver preko kojega gledas Astru i hotbird).....Time si spojio oba resivera sa oba tanjira pomocu Splittera.

Na TV imas Scart 1 i Scart 2 ulaz..jel tako..?....Oba resivera povezes preko skart kabla sa televizorom. Gledaj da je Scart kabal 21 polni an 14 koji je dosta jeftiniji jer se odrazava na kvalitet tona i slike.

Istovremeno ne mozes gledati oba resivera ali ukljucis recimo resiver od Astre koji je na Scart 1 ulaz i prebacis na televizoru Kanal na Scart 1 ili VC 1 kako je vec obelezen. sada mozes gledati sve programe sa Astre ( resiver 2 mora biti iskljucen) Resiver od Thor-a povezes sa televizorom na scart 2 i to je to. Znaci ukljucis jedan od resivera koji zelis gledati i televizor prebacis na taj scart kanal.
Ta razdelnica koju ovde spominjem kosta u Mediji 9 Eura.

Posto preko resiverom ne mozes davati komande motoru koji okrece tanjir ....predlazem ti da umesto tog montiras cev na koju mozes montirati oba tanjira i sa oba tanjira povuces po jedan kabal za svaki resiver pa ti ne treba ni Splitter ni ova razdelnica dole koju sam spomenuo.. Prilikom prijave kartice si dobio i resiver i tanjir kao i LMB..;)
Ako nesto nije jasno pomoci cu rado...ja se sa tim stvarima zezam dosta.

Bucin Nikola
07.09.2010, 19:31
Tebi treba pojacivac signala za antenu.bez toga nemozes deliti signal na dva tv-a.a to sto nemozes da pokrenes motor,pogledaj daljinski upravljac,mozda nije od tog modela,nepodrzava svaki daljinski razlicite uredjaje.

gega
07.09.2010, 20:42
@Bucin Nikola

Kolega ...
Citajte postove do kraja pre nego sto dajete odgovor!
Na temi Roland G600 -G800 ste isto dali odgovor koji nema blage veze sa temom...tamo sam vam vec dao opomenu.Ako se ne promeni vase ponasanje...pocecu da verujem da nabijate broj postova.

Niko ne spominje dva TV-a vec dva resivera i jedan TV.
Pojacivac signala u ovom slucaju zasigurno nije uzrok niti resenje za problem koji je opisan.

yamahapassion
08.09.2010, 00:29
Upravo tako kao sto je rekao kolega Gega, ne treba mi za dva nego za jedan TV. ja sam uzeo bas u mediji tu malu spravicu ovako pise na njoj citiram: "2 way splitter" i pise jos 5 - 860 MHz. Ima jedan in i dva out-a. Glavni kabal od antene sam ubacio u in a na ta dva out-a sam pokusao povezati kablove da idu na resivere, ali nema sanse. Jednostavno mi ne daje signal. A kad povezem glavni kabal na bilo koji resiver sve radi bez problema. Pocinjem da mislim da sam naleteo bas na nesipravni splitter i oticicu sutra da vidim da mi zamene, jel nema sanse da ne moze da radi. A ovo sto je napisao kolega Damir za trazenje satelita i izracunavanje, nesto sam cackao po humaxu i ima sve to sto meni treba, opcije za trazenje satelita, cak sam uspeo naterati da vrti i motor, ali ne snalazim se bas najbolje sa tim ukucavanjima koordinata i pozicija, tako da nista nisam uspeo odraditi, jbg. pokusacu opet sutra.

gega
08.09.2010, 02:19
Ti imas Splitter za Kablovsku a ne za Satelitsku...Freqvenca mora biti
5-2400MHZ..;)

yamahapassion
08.09.2010, 10:32
E jesam konjina..... Hvala Gega, odoh danas da kupim drugi pa cu da pokusam. Sada bar znam sta treba da kupim hehehe.

Damir_Coma
08.09.2010, 11:30
A super je ako si uspio natjerati da vrti motor, sad je samo potrebno da mu rucno nadjes nulti satelit (mislim da je to Eutelsat), znaci odes i odvrnes antenu i trazis rucno signal na tom satelitu, i kad to najdes, ostalo motor odradjuje sam, na osnovu nultog satelita preracunava pozicije i koordinate ostalih i trazi ih. Eto nadam se da sam uspio bar malo pomoci. Pozz i javi jesi li uspio sta nastimati.

gega
08.09.2010, 16:16
Da Damire..

Prvo Motor nasteluj na Nulti podeok....pa rucno narihtaj tanjir na taj satelit i pricvrsti na grlo -drzac od motora. To je bitno iz tog razloga sto kroz veliko odstojanje satelita postoji i pad pri okretanju ( elevacija).
Kada se tanjir bude okretao nadesno prema Thor-u...lagano ce se istovremeno naginjati i na dole:)

Damir_Coma
08.09.2010, 18:52
I samo jos da se nadovezem na post kolege @gega;
kad nadjes signal, i kad budes zavrtao antenu, polako zavrci dijagonalno sarafe, jer se prilikom zavrtanja djelimicno moze izgubiti signal, bitni su i milimetri. Eto pa javi sta si uspio uraditi. Pozz

yamahapassion
09.09.2010, 09:15
Gega care! Poslusao sam ovo sto si mi rekao za splitter i uzeo onaj od 5 - 2400 MHz. Evo radi mi ko svajcarski sat. Ne moram se zaebavati i odvrtati antenu ni bilo sta drugo da radim, sto verujem da mi ne bi ni uspelo posto nemam nesto puno znanja oko toga. Motor sa prvog resivera prebacujem gde hocu, a kada hocu da gledam digi samo prebacim motor na thor i ukljucim drugi resiver. Hvala svim kolegama sto su se potrudili da mi pomognu, imate zahvalnicu od mene.

gega
09.09.2010, 09:53
nema na cemu:)

grandia
09.09.2010, 09:54
@yamahapassion ...

ma kakve pohvalnice druze? ne znam sta kolege gega, damir, armin i sejo zahtevaju, al ja hocu sledece:

3 hektara zemlje, kultivator, ford capri ....=))


super sto ti je uspesno bilo, al eto imamo experte za raznorazne stvari ovde ;)

ps: sry za malu shalu :D

gega
19.09.2010, 20:21
Da ne otvaram novu temu....jel kod vas funkcionisu programi kao rts1, rts2 itd preko Thor satelita? Kod mene su vec par dana nestali ...pokazuje mi no signal.. Jel su promenili frekvence ili je moj resiver rastelovan? pricam o digi tv i paketu prijavljenom u SR.

mrgud
19.09.2010, 21:07
@gega
Koliko sam ja cuo digi-tv prelazi ili je presao u nagra3 sistem kodiranja tako da ako si programe otvarao preko koda vjerovatno vise ne fercera a moguce je da uz to mjenjaju i frekvencije:sad:.
CS ide isto nesto teze ali radi.

gega
19.09.2010, 21:12
Znam da je na Nagra 3..i gledao sam do pre par dana legalno sa mesecnom pretplatom.Odjednom nemogu hvatati par kanala..svi ostali su ok.

yamahapassion
19.09.2010, 23:38
gega izvini sad sam video tvoju poruku. to nesto nije u redu sa tvojom karticom sigurno. Evo meni celi digi radi bez problema. rts1, 2, b92, obn, hbo oba kanala, oni hrvatski, da ne nabrajam jos svi rade koji su mi bili i u pocetnom paketu. Probaj da ugasis resiver, izvadis karticu, malo ju ocistis, ono po seljacki, o majicu (kao sto se CD cisti), pa vrati u slot i upali resiver ponovo. Nadam se da ces uspeti vratiti kanale.

armin
20.09.2010, 00:09
hahahah al sam se ismijao na ovo "malo seljacki od majicu" ...
ali uvijek pomogne...

zabac86
22.09.2010, 12:44
nisam citao temu od pocetka i ne znam da li si resio problem..
ali kao sto kolega armin kaze ne trebaju ti 2 risivera za to..
postoje kodovi koji se lako mogu naci na netu, doduse izlaze novi svakih mesec dana, ali ih nije problem skinuti.
njima otkljucavas ceo programski paket risivera koji si doneo iz srb plus 250 FTA kanala.
inace lnb twin ne oslabljuje signal nikako, pobogu tome je i namenjen da ga deli, ja ga koristim za satelitsku i salje mi signal na 4 TV-a u kuci.
slika je na svima ista

gega
22.09.2010, 12:50
Kolega zabac.
Yamahapassion je resio svoj problem ako si na to mislio u svom postu.:)
Dva resivera mu trebaju jer ovaj od DIGI ako skenira i ostale satelite,kanali se pobrkaju ,to je slabost ovog uredzaja koji se dobija pri uplacivanju.
A sto se kodova tice...to je illegalno i nije potrebno ovde pominjati takve stvari.

P.SMeni ni dalje ne idu oni programi koje sam pomenuo...da svisnem od besa.:-O

zabac86
22.09.2010, 13:55
nisam znao da je resio ok, sorry..
znam da je nelegalno zato nisam ni pominjao o cemu se radi :D
a nisam ni znao da mesa kanale, hvala za informaciju ..
cao ;)

armin
22.09.2010, 14:20
gega druze pokusaj malo ljevo desno antenu ili lnb pomaknuti, vidis da yamahapassion ima te kanale...

a meni se znade npr. na eutelsat w2 ono gdje ima dm i oni muzicki kanali, znaju mi se pobrkati frenkvencije same od sebe na resiveru, ja na kraju provjerim a nije frenkvencija tacna...

pokusaj naci brojeve pa usporedi svojim...

yamahapassion
22.09.2010, 14:54
Kako Gega nemas, majku mu.... Ako imas ostale kanale to je ta frekvencija, ja mislim da je tebi onda nesto ustvari do kartice... Najbolje bi bilo da zovnes korisnicki servis, ili ako znas licno tog tehnicara koji ti je doneo resiver da ga pitas sta treba da uradis. Meni je covek rekao kad mi je doneo resiver, da zna nekada da se desi da zabrlja i nista drugo ne pomaze osim da zovnes njih i da urade tamo kod njih restart licno tvoje kartice, posto svaka kartica ima svoj broj pa tacno znaju na kojoj ima feler. Ne znam sta da ti kazem, greota da placas a nemas kanale, probaj da ih zovnes.

gega
22.09.2010, 14:58
Napravljen je ugovor kuci na burazerovo ime a ja uplatio za dve godine koliko traje ugovor... Sad ne znam dali i kome da se obratim, ali za vikend cu pokusati sve iznova da skeniram pa da vidim u cemu je problem.
A tu karticu sam vec trljao o majicu ko aladinovu lampu .....ali ne benda nista.:lol:
Javicu ako bude resno .:)

yamahapassion
22.09.2010, 15:02
Haha, za ovo trljanje verujem, davljenik se za slamku hvata :lol:
Tako sam i ja neku kombinaciju napravio kao i ti sto se tice uzimanja digi paketa, probaj jos sve ispocetka, pa ako ne bude dalo rezultate, mozda da kazes burazeru da ih nazove, pa da zapise sve sto mu kazu (ako postoji neki postupak da sam odradis na resiveru), mada ja verujem da ce morati taj restart, ili reset, kako oni kazu, ali i to ne bi trebalo da je problem, oni to odrade tamo kod njih, ni ne kontaju gde im je resiver ;)

gega
23.09.2010, 14:54
Drustvo ,samo da javim da sam resio problem...bolje receno resili mi problem.
Nazvao sam kod DIGI provajdera i izmedzu ostalog im ispricao da mi na Message od resivera pokazuje 5 poruka sa ,,niste platili racun,,:D

Ispostavilo se da su mi uvalili resiver koji je bio kod pretplatnika koji nije placao pa mu ukinuli prenos tj. uzeli resiver i opremu ali resiver nisu resetovali tj aktualizovali.
Karta mi je samim tim bila samo delimicno otkljucana.
Oni po serijskom broju otkljucavaju na satelitu karticu u zavisnosti koji ,,paket,, pretplacujes.
Hvala svima koji su se potrudili da pomognu ;)

Sejox
23.09.2010, 15:21
E moj Gega....
Steta onako lijepe bijele majice,od koju si trljao karticu da proradi....:)

"Opasni" ti neki Rumuni iz "Digi TV"....

zeljko
23.09.2010, 15:23
Ma sve su to lopuze...postve satelit tako daleko gore...znaju da mi ne mozemo prici,pa nas deru:lol:Evo naprimjer kod mene u mojoj zgradi smo prije smeli da koristimo sat antenu i sada ´vec par godina ne smem vise...razlog je jer su uveli digitalne prikljucke svima i ko hoce da gleda televizor mora da iskesi novac ekstra,dok sam prije sve te programe gledao besplatno...Kosto je uvijek moja baba pokojne joj duse rekla...Da nije nas budala..kako bih pametni ziveli:confused::lol:

yamahapassion
23.09.2010, 15:33
Znao sam da je neka caka u kartici, ali nisam ni pomislio da bi moglo bas to biti hehe... nek si ti to sredio, da bar znas zasto placas.

Damir_Coma
18.04.2011, 19:31
Ljudi da ne otvarama novu temu, treba mi pomoc ako neko zna nesto o tome; Imam Digitalis 7010 IQ i kako sam saznao on je klon Yumatu IQ resivera, tako da sam nasao softwer od yumatu iq (3329B) 1.4.19 i ubacio u svoj resiver kako bih gledao Bullsat paket koji radi sa Irdeto kljucevima. Eh kad sam to ubacio radili su samo neki programi, i kljuc nije djelovao na one zakljucane..tako da sam potrazio novi softwer, yumatu iq (3329B) 1.4.20 EMU, ubacio ga i nasao je jos dodatnih kanala i sve je ok osim kad treba da unesem kljuc u Irdeto, tad se restartuje, u cemu je problem, sta da radim, zna li neko?
Dodato:
Samo da javim da sam uspio naci odgovarajuci softwer, ali sad nemam neke kanale koje sam imao na dosadasnjim softwerima, pokusavao sam da ubacim listu kanala sa drugih softwera ali se ovi i dalje ne pojavljuju, zna li neko nesto o tome slucajno?

Vaxter
20.04.2011, 00:12
Čini mi se nešto da je po netu šetao Yumatu software sa sve paketom ključeva kombinovanih sa nekoliko različitih software-a.
Već se neko setio da sve to inskombinuje u jedan paket. :)

x3meSRB
20.04.2011, 00:40
Pa zapamti na kojim su transpoderima ti kanali koje nemas pa ih rucno preskeniraj i mora da ih ima.