PDA

Pokaži Full Verziju : DigiTech VL3D ili VHM5


mr_eko
06.09.2010, 18:53
Koji od ova dva vokalsita je bolji za live nastupe za narodnu muziku???posudio sam VL3D od prijatelja izgleda mi malo komlikovano za live nastupa pa ako neko zna koji je bolji nek se izjasni????

Svabo
06.09.2010, 21:41
Jedno je sigurno; VL3D je najnoviji a VHM5 cini mi se najstariji Vocalist. Ako nadjes najmladjeg morao bi imati bar 9-10 godina ako ne i vise. ( servis? dijelovi? ) Mijenjalo se tu i algoritama i procesora, jesi li ih probao jedan pored drugog? VL3D bi morao zvucati daleko prirodnije ? Pogledaj i ostale modele Digitecha i TC-Electronica ako ti VL3D izgleda oskudan sa kontrolama, mozda ti neki drugi harmonizer daje kontrole koje tebi trebaju za live nastupe.

mr_eko
06.09.2010, 22:09
Upravo vježbam i isprobavam ovaj VL3D i stvarno moćno zvuči.. Nisam imo priliku slušat staru verziju VHM5...prvi put se susrećem sa vokalistima..

Dz3no
19.10.2011, 16:43
Imao sam vhm5 i svidio mi se ali imao sam problema sa pravljenjem custom terca i pratnja vokalni. Htio sam da podesim svaki ton i polu-ton da ima tercu molsku dursku itd....ali nije mi bilo uspjesno,- jedini Srecko Krecar ima dursku tercu za npr,; dvojke ili nesto na vl3d??? ni kosmajac nema..??

gajo92
19.10.2011, 18:09
po meni je bolji VL3D definitivno jer ja koliko znam ima ulaz za MIDI,i automatski ti ocitava intonaciju tako da je na tebi samo da ga ukljucis i iskljucis :)

neconix
19.10.2011, 18:17
VHM5 ima Midi i moze da se ukljuci klavijatura,iako je stariji model prednost dajem VHM5,128 preseta moze da se napravi,pregledna tastatura poredjana hromatski,veoma laka za rad i programiranje terci...

dekipa
19.10.2011, 19:33
Kolega Dz3no, ja nikako ne kapiram sta si ovime hteo da kazes.Kakav Srecko Krecar, pa on radi na digitech Performeru, kakv VHM 5.Naprotiv bas na modelu VHM 5 mozes da napravis kakvu god tercu hoces, ton po ton.Nemoj pogresno da me razumes ovim mojim stavom.I na Digitech Performeru a i na modelu VL3D ne mozes da pravis terce, na VHM 5-tici mozes, ja sam je imao tri godina, a imao sam i Performera i opet ga imam, zamenio sam ga samo zato sto je gabaritno manji a inace VHM 5 je solidna sprava, VL3D nisam koristio, tj zamalo ali sam se predomislio i ostavio Performera.
I jos nesto, kad si vec spomenuo Srecka, posto nisam nikako mogao da koristim Perforemra da mi prati molsku pesmu, tipa Jedna reka u mom kraju, i dobio sam odgovor od coveka da ne moze 100% da otparati, kao sto sam i ja provalio, a vec kod durskih dvojki moze.Izvinjavam se sto pise ovako, durske i molske dvojke, pisem da bi me ljudi razumeli o kojim se tercama radi.E sad kod VHM 5 moze i to.
Izvinjavam se posto je tema bila za VL3D i VHM 5, ja sam ovde spomenuo Performera, da bi objasnio kolegi o cemu se radi, da ne dodje do zabune oko modela.
Pozdrav!

momo
19.10.2011, 22:46
Pevao sam sa Srećkom Krečarom dva dana i pokušavao sam upoznati taj stil i sve što radi.
Čovek je vrhunski muzičar i odlično poznaje sve detalje svoga posla i svaki svoj alat.
Glas klavijaturu i vokoder,sve.
Dok sam ja pevao a on i Vukas su me pratili imao sam osećaj kao da sviraju makar još trojica sa njima.Detalji u pesmama su mu fantastični,improvizacije su odsvirane skupa u dah.
A vokoder koristio je i za mene i za dve pevačice i za sebe.
Vrlo kolegijalan...
I da skratim u toku jedne strofe on prebaci sa gornje na donju,sa molske na dursku i nazad.
Ili jednostavno isključi gde ne treba...
Ja mislim da je u tome caka jer čovek svaku pesmu temeljno zna i nije mu leno da prebacuje i zvukove i harmonizer i pevanje i puši i pije iiiiii..
Ja sam se raspametio kako čovek radi a ispred šatora su bili sve kolege muzičari da ga čuju

dekipa
20.10.2011, 00:20
Upravo tako kolega momo, kada sam zvao Srecka, covek mi je objasnio sto se tice "molskih dvojki" da ne moze sve tacno da otprati, nego da ga ukljucavam pri zavrsnici pesama tog tipa, i naravno to je to, i radi.Objasnio mi je bez problema jos neke cake i ja sam mu zahvalan.Naravno da ne dodje do nekog nesporazuma, ovo se odnosi na model Digitech Performer koji i on koristi, mada u ovoj temi nije bilo postavljano uporedjivanje tog modela ali ga je kolega Dz3no spomenuo preko Srecka pa da ljudi znaju o cemu se radi.
Pozdrav i sve najbolje.

gnovako8
18.11.2011, 16:21
Pozz,sto se tice VL3d ja ga imam i odradi odlicno posao.imao sam prije i vhm5,i on je ok ,stime da je star dosta i mene je recimo negdje struja zezala mada sam koristio ups,ne svuda znaci.. ali na vl3d se nema sta pravit imas gotove terce samo ih poredas kako da ti pjeva dali zenski prateci ,muski,i to sve snimis ima 5 grupa u A i 5 u B grupi.i samo palim pod 1 na bank A mi je terca gore bank B terca dole,pod 2 bank A troglasno i pod b neka varijanta troglasa i sta vise treba to je to.

rocco
02.01.2012, 13:22
ja sam imao VHM5 a sad imam vorkstation ex,u svakom slucaju vise volim one starije modele zato sto imaju mnogo vise opcija za programiranje.Recimo vorkstation ex sta god pozelis mozes da uradis,max 4 glasa mogu da se programiraju stim sto svaki glas podesis volume,panoramu,reverb,tacno podesis skalu sta hoces da ti peva,imas opciju za korekciju na male falseve i jos mnogo toga,pravi mini mixer