PDA

Pokaži Full Verziju : Voice Live 2 - efekti i terce za narodnjake


baltik79
05.09.2010, 00:09
Kupio sam voice live 2. Interesuje me dali neko moze da napise koja su podesavanja za delay i reverb najbolja za narodnu muziku. Nesto sam harmonija i efekata vec namjestio ali vjerujem da neko od vas ima vec uradjeno sve to i da je vec isprobano uzivo. Unapred hvala

eddo
09.07.2011, 10:55
prijatelju nadje li ti presete ?
i meni trebaju...

Veljko Estetico
09.07.2011, 12:47
Kolega najbolje bi bilo da kacis voklaist preko miksete i onda da vuces njene efekte,ja tako radim.Povezuje se ovao.Povezes kablom iz vokalista INPUT u AUX miksete,a drugim kablom ides iz vokalista OUTPUT u bilo koji kanal miksete i pojacas glavni AUX na mikseti na 10 sati po satnoj skazaljki voklaist dole na glavnom masteru pojacas na 60% i onda po potrebi pojacavas AUX na ostalim kanalima i telujes deley,reverb,hall....jedino ne pojacavas AUX na kanalu gde ti je prikljucen vokal.Jos je moja preporuka kad prikljucis vokalis na kanal da ga malo zamuljas sa visokim i srednjacima jel lepse radi ;).Mozda ti nisam nesto pomogao a eto da znas za ubuduce ;).Pozdrav i srecno

baltik79
11.07.2011, 15:09
Eddo, jesam uradio presete. Niko nece ni da odgovori kada pitas za njih, nazalost. Bilo mi je kao i sa klavijaturom Kurzweil k2661. Na kraju sam sjeo sam i uradio da sam zadovoljan. Pripazi se malo ovih sto prodaju tzv. Univerzalne presete. Cast rijetkim izuzecima za koje sam samo cuo.Ja i jos jedan kolega kupimo,kad ono zakomplikovano do koske.Nemoguce raditi na svirci sa tim a da se nepreznojis. Pogledaj moj demo (baltik79 demo). Ako ti se svidi, javi mi se.

mbojo1985
30.01.2014, 08:46
Pozdrav za ljubavi funte muzike.Kupio sam TC Helicon voice live 2 ali be znam kako da nastimam presete za nasu muziku (narodnu,zabavnu,rok) pa da li mozda neko moze da mi kaze kako se to stima ili da mi posalje presete.Hvala unaprijed.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока

tranzit
30.01.2014, 12:00
Nije problem za bilo kojeg muzicara, koji je imalo u materiji, da ti napise odgovarajuce terce za tih nekoliko harmonskih konfiguracija koje se koriste u balkanskoj muzici, ama se odmah namece pitanje, kako ces ti kasnije da znas, koje ces pratece glasove, odnosno koji Preset, za koju pjesmu da upotrijebis, ako ne znas sam da postavis te terce ????? Cini mi se da ce to biti malo ili malo vise, problematicno za tebe. To sve je veoma, veoma lako uraditi, kada se poznaju osnove teorije muzike, odnosno harmonije ali zaista samo osnove ce biti dovoljne, pa ucini sebi dobro, nadji malo literature i nauci to, valja ce ti, a terce ces onda postaviti sam za par minuta.



Niko nece ni da odgovori kada pitas za njih, nazalost. Da li si razmisljao o tome da na takva pitanja i nije mozda moguce tako lako odgovoriti jer su odgovori prilicno opsirni. Nemaju svi volje za dugo pisanje.


Na kraju sam sjeo sam i uradio da sam zadovoljan.Vidis da nisi trebao ni da pitas jer sada sasvim sigurno znas gdje ti sta stoji i kada ces koju harmonsku konfiguraciju da upotrijebis, a uz to si osvjezio i znanje o harmoniji.

mbojo1985
03.02.2014, 14:07
Skontao sam skoro sve na vokalizeru ali nikako ne mogu da skontam sta je to pojma PRESET.
Ako moze neko da mi to pojasni?
Mozda ce ovo sada smijesno da zvuci ali cu ja da pitam.
Moze li mi neko objasniti sta je to preset?Da li je to boja koja se ubaci u vokalizer pa onda vokalizer vuce tu boju za pratece glasove?
Ako je tako kao sto sam kazao da li se ti preseti mogu praviti i gdje mogu da se nadju?Da li za pratece vokale vokalizer uzima od pjevaca pa od onda obradjuje kao prateci u istom trenutku ili to radi na drugom principu.Ovi preseti sto su dosli na njemu ne mogu se kad nas koristiti jer nisu za nasu muziku.Skontaso sam kako se prave i stimaju terce i oktave I tako to ali ja sam pravio sve to na prvom presetu sto je dosao na njemu ali mi sve to malo vuce na sintetiku a cuo sam da je ovaj vokalizer dobar iz tog razloga sto ti prateci vokali zvuce skoro kao pravi.Sve sam forume pretrazio i nigdje nisam nasao ovo za ove presete.
Hvala unaprijed.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока

sale_band
03.02.2014, 14:15
Preset generalno znači "nešto sto je unapred podešeno".
Znači, namestiš sve parametre kako već želiš i kad to sve sacuvaš, to što si sačuvao se zove "preset" ili, kako ti kažeš, "boja", ili, u ovom slučaju bi to bila "terca"
Nadam se da si razumeo....

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

acakasper
03.02.2014, 14:16
pa sama ti rec kaze,preset je postavka kombinacije na vokoderu,nije to nikakva boja,nema tu boja.
izvini sale nisam video da si prvi postavio post,dok sam pisao ti si postavio odgovor.

mbojo1985
04.02.2014, 14:49
Pa dobro.A da li vokalizer obradjuje onda glas od pjevaca pa ga onda ja podesim da mi zvuci za oktavu visocije od osnovnog glasa ili treba da se u vokalizer ubaci neki kao sempl zenskog glasa pa da onda to zvuci kao pravi zenski glas?Kada podesim da mi prateci glas pjeva za oktavu visocije onda mi to nekakao bzvz zvuci.Msm zvuci sinteticki.Hvala.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока

baltik79
07.02.2014, 22:27
On ti obradjuje pjevacev glas.Sto se tice sintetickog zvuka moras to ganjati najvise na opciji GENRE cini mi se.Nisam kod kuce da ti detaljnije kazem.Ima tu jos dosta opcija za cackati ali najbolje ti je da spravu zatezes prko glasa koji ce i koristiti uredjaj jer se glasovi mnogo razlikuju.

tranzit
07.02.2014, 22:49
Ne pomocu Genre niti Gender, vec iskljucivo pomocu T-Pain i microMOD funkcija.

baltik79
08.02.2014, 11:37
Ajd nam Tranzit reci gdje se nalaze te opcije na VL2.

tranzit
08.02.2014, 21:54
Imas li Manual ? Sve je vrlo detaljno opisano i za jednu i za drugu funkciju.

baltik79
08.02.2014, 21:58
nemam manual

tranzit
08.02.2014, 22:02
Imas mogucnost da ga skines na TC-ovoj stranici. Ako ti onda ne bude nesto jasno, javi se, sve cemo razjasniti.

baltik79
09.02.2014, 21:20
Tranzit,procitaj jos jednom sta pita covjek. On trazi da mu prateci glas ne zvuci sinteticki, a ti objasnjavas kako zvuci. Mislim da ga nisi razumio.

tranzit
10.02.2014, 02:02
Imas pravo, nesporazum. U tom slucaju treba obratiti posebnu paznju na Formante, pogotovo ukoliko se prateci glas transponuje nesto vise na gore. Dobiti "zenski" prateci glas od nekakvog muskog tenora, nije uopste jednostavno, pa cak ni za Voice Live 2. Ovdje nema pravila jer, kako ce biti podesen Formant, zavisi prije svega od izvornog materijala, to jest originalnog glasa. Pomaze jedino probati sa podesavanjem Formanta dok ne zadovolji ili bar dok se ne dobije najbolji moguci rezultat. Drugog rjesenja nema. Ne treba ocekivati cudo, bez obzira sto je Voice Live 2 ubjedljivo najkvalitetniji harmonizer trenutno na trzistu.

mbojo1985
10.02.2014, 14:49
Da li mozda moze neko da mi posalje neki svoj preset da vidim te finese?Skinuo sam Editor za ovaj vokalizer ali ima dosta podesavanja na njemu.Pjevac mi ima boju glasa odlicnu za Rock pjesme.Takva mu je boja glasa.Dosta sam pokusavao da ga namjestim ali nisam uspio.Na podesavanjima na TONE da li treba staviti podesavanja na automatska?Sta treba raditi sa opciom GATE?
Nastimao sam ga kod kuce na svoj sistem i kada sam dosao da radim u jedan kafic a bio sam prinudjen da se prikopcam i na njihovo ozvucenje desilo se to da je u prve dvije pjesme pjevac je bio nerazumljiv i morao sam svoje satelite da pojacam dosta vise nego kod kuce i da mu glas posvijetlim.Onda je dosao do izrazaja a desavalo mi se u toku svirke da mi vokal stalno sjecka kada se odmakne od mikrofona i nikako nije mogao da kontrolise svoj glas.Cas je bio preglasan a cas prejak.Mozda smaram sa pitanjima ali zato i postoje forumi na kojima moze covjek da se obrati za pomoc.Hvala.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока

velja87
10.02.2014, 21:10
hm...Po ovome sto si napisao rekao bih da si skroz pogresno ''podesio'' VL2. Nzm kako si ga podesio ali po ''simptomima'' bih rekao da si ukljucio gate sa previsoko postavljenim vrednostima za treshold pa zato ''secka'' vokal kada se mikrofon malo odvoji(oko -40 do -35dB je normalna vrednost). Dalje, imas kompresor na njemu upravo zato da bi vokal bio ujednacen, a ne da se desava da bude nekakda pre tih nekada pre glasan. Ako nisi dobro upoznat sa spravom i kako da je podesis bolje koristi fabricka podesavanja jer su ona poprilicno dobra.
Ja se nebi usudio da ti ovako pisem okvirne vrednosti za neka podesavnja jer nisam upucen u to sta si tacno uradio, pa se bojim da ne napravim vise zla nego li koristi. Tranzit je vrhunski profesionalac i veliki strucnjak sa ogromnim iskustvom pa ti on moze mnogo vise pomoci, ali prvo i najvaznije napisi koji mikrofon koristis, kakve kablove, kako je to sve spojeno(direktno mikrofon na VL2 ili preko aux-a sa miksete), kako si spajao na razglasni sistem u kaficu i sta tacno zelis da postignes! Tako cemo iskljuciti mogucnost pogresnog vezivanja i ostalih stvari koje su se mogle desiti, pa ces i dobiti adekvatan savet od kolega :)

mbojo1985
11.02.2014, 15:48
Imam bezicni mikrofon betu58 i iz baze u vokalizer i iz vokalizera u miksetu.Koristim mikrofonske dzekove.
I povezao sam sa klavijature midi kabal na vokalizer da mi vuce harmonije.To je to.Imam i miksetu PreSonus 16.02.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока

tranzit
11.02.2014, 23:14
Koristis Voice Live 2 u Midi Modusu, sto je prava steta za taj uredjaj. Procitaj u manualu sve o Scale Modusu i koje prednosti imas u njemu jer tako kako ti upotrebljavas Voice Live 2, tek se malo bolje cuje no harmonizeri iz aranzera, posto su prateci glasovi vodjeni ákordima sa aranzera veoma staticni i "masinski". Voice Live 2 moze daleko, daleko bolje da zvuci.

mikimiki
12.02.2014, 03:39
Upravo kako Tranzit kaze,VL2 je najbolje koristiti u SCALE modusu.
I nemas uopste potrebe da koristis efekte sa vl2 kada imas Presonus 1602.Bar sto se tice delay i reverb efekti.Sve to je bolje na mixeru.
Samo uradi terce za svaku skalu i poslije mozes samo koristiti transpose.Zavisi odakle je pjesma.

Sto se tice muskih ili zenskih glasova,nemoj da ocekujes cuda.Kod mene je gender uvijek na nuli.Tako i jeste najbolje.I sto se bar nase muzike tice, najbolje je kada imas recimo samo tercu(gornja ili donja) svejedno.U nekim programima moze se ubaciti recimo da uz tvoj glas i tercu imas jos jedan muski glas za oktavu nizi.

Sve zavisi sta ti hoces od instrumenta.

I kao sto rekose ipak moras da znas kada je koja skala i koja terca ide uz to.Jedino tako dobro zvuci.A ovo da ti vuce tercu od tvojih akorda je srednja zalost.Nije ni blizu.

tranzit
12.02.2014, 08:24
Tacno, za upotrebu i konfiguriranje Preseta za Voice Live 2 u Scale Modusu mu je neophodno bar osnovno znanje iz oblasti harmonije. To je svakako vrijedno truda jer u Scale modusu dobija tercu koja egzaktno i nepogrijesivo prati vodeci glas u harmonskoj konfiguraciji, a rezultat je bas ona terca koju pjevaci i trebaju na bini. Terca u Midi Modusu je uvijek nekakav kompromis koji se mora napraviti. Ona tu ovisi iskljucivo o zadatom akordu sa aranzera i ne ponasa se u svakom momentu kako bi trebalo, to jest kako mi ocekujemo, jer Voice Live 2 je samo jedna masina koja ne umije da razmislja i da predvidi u kakvom harmonskom sklopu se nalazi odredjena pjesma. Radi ovoga je Scale Modus jedini pravi Modus, koji ce uvijek dati tacnu tercu jer se ne vodi po midi notama (akordima) vec iskljucivo po zadatoj skali.

mbojo1985
12.02.2014, 14:41
Kako se onda prave ti skale?Sto se tice znanja ih harmonije mislim da ga imam jer sam zavrsio muzicku akademiju. :-)
A evo da objesnim kako sam prikljucio procesor sa klavijature.Znaci klavijatura je prikljucena preko midi kabla sa procesorom i onda kada pritisnem na procesoru sorkat ocita mi akort (a-molu ili bilo koji drugi) koji sam pritisnuo na klavijaturi i Taj mi . stalno stoji nepromjenjen.Onda po potrebi palim tercu i prateci glas.Da li to tako ide?Gdje se mogu izabrati ti modusi sto vi govorite?Hvala.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока

velja87
12.02.2014, 14:55
Tako ide. Znaci ti vec koristis fixed scale. Ja se jako davno nisam druzio sa VL2 pa ti ovo pisem po secanju. Imas jako dobar fabricki preset zove se close up 3rd(daje tercu). E sada imas mogucnost da odaberes 3 vrste dura ili 3 vrste mola ili user u okviru to preseta. Mozes da koristis molske presete ili upravo da napravis user(to ce ti neko reci ko ima masinu pored sebe). Dalje mozes da sinhronizujes delay sa tempom aranzera(korisno za pesme koje imaju specifican delay kao ceca - sve sto imam i nemam ja). Od tih molskih preseta jedan je za prirodni mol, drugi je za dorski modus(ako me nevara secanje) i treci bi trebao da je za harmonski mol.
Posto si zavrsio akademiju uopste ne sumnjam u tvoje znanje i sluh.Poslusaj vec ovaj fabricki preset dok ti neko ne napise tacno izradu user preseta.Znam samo da uopste nije tesko, ali dosta vremena je proslo od kada sam ga koristio pa sad ne mogu da se setim kako. :)

mbojo1985
12.02.2014, 15:30
Hvala.Nisam znao u cemu je caka sto su ponudili po tri vrste dura i mola.Sad mi je to jasno.
Da li onda trebam da pravim SKALE da bi mi to dobro zvucalo i da ne bi bilo falseva sto se tice terci?

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока
Dodato:
Pozdrav.Da li moze neko da mi objasni za sta sluzi ovaj qMOD na procesoru?U koje se svrhe upotrebljava?Hvala.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока

baltik79
15.02.2014, 15:11
Kada podesim da mi prateci glas pjeva za oktavu visocije onda mi to nekakao bzvz zvuci.Msm zvuci sinteticki.Hvala.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока[/quote]

Kolega MBOJO, jedna od opcija da to malo doteras je:
1. Klikni dugme EDIT
2.Dugmicima NAVIGATE idi desno na tab HARMONY
3.Tockicem se spusti dolje gdje su opcije SMOOTH (V1,V2,V3,V4) i podesi sve cetiri na vrijednost oko 94 (po zelji si doteraj)

tranzit
15.02.2014, 17:29
Kako se onda prave ti skale?Sto se tice znanja ih harmonije mislim da ga imam jer sam zavrsio muzicku akademiju. :-)Posto si zavrsio muzicku akademiju, nije cak ni vazno koji je smjer bio, to je za tebe djecija igra postaviti skalu za bilo koju "tecu" iz bilo kog tonaliteta. Voice Live 2 je veoma logicno postavljen, tako da ces u roku od par minuta moci uraditi bilo koju harmonsku konfiguraciju. Odaberi kao referentni preset onaj koji koristi Scale Modus i kreni od njega. Imas u manualu tacno naznacene presete u Voice Live 2, koji su nacinjeni u kom modusu. Mislim da uzaludno diskutujemo i pisemo jer tvoje poznavanje harmonije bi trebalo da bude na najvisem mogucem nivou, s obzirom na obrazovanje, odnosno zavrsenu muzicku akademiju. Prelisataj tih par stranica manuala gdje se govori o Scale modusu i sve ce ti biti jasno. Kod Voice Live 2 imas pogodnost da ne moras praviti za svaku harmonsku konfiguraciju svih 12 tonaliteta, vec je dovoljno da napravis tih pet do sest harmonskih kofiguracija koje se pojavljuju u nasoj muzici (a i nesto sire) na pet do sest programa Voice Live 2, a onda jednostavno putem njegovih noznih komandi (transpoze), mozes miujenjati tonalitete. Terca naravno ostaje potpuno ispravna prilikom transponovanja tonaliteta. Radio sam svojevremeno (za prodaju) paket terci ali za Voice Live 1, koji nazalost níje komatibilan sa Voice Live 2, inace bih ti ga poslao, tek da se ne mucis.

mikimiki
15.02.2014, 18:05
Takodje moze da namjesti u settings da mu je vl2 radi u scale modu..Tako ce svi presets raditi preko scale.
Neko je gore naveo da preko midi kabla moze da se mijenjaju transpoze.To moze i u scale mode takodje.
Ako su nekoliko pjesama koje koriste recimo molskpu skalu samo pritisnes nogom na shortcut i zadas lijevom rukom koja je skala.To je dobro i brzo radi kao sto Tranzit je vec spomenuo da nema potrebe praviti za svaki semi ton skalu.Napraviti program za jednu skalu u samo mijenjati transpoze.

Ako je nejasno izvinjavam se , na cell-u pisem pa sporo ide.
Dodato:
Zaboravih napomenuti da se u settings filtrira program change, da nebi klavijatura mijenjala programe.

mbojo1985
15.02.2014, 20:18
Hvala na svim odgovorima.
Da li ja mogu recimo na prvom presetu da stavim uvjek sa mi vuce minor3 skalu a da ja preko midi kabla zadajem da li ce to biti c, g, a, ili bilo koja drugi tonalitet?Minor3 je harmonska ljestvica i ima se dosta koristi kod nase muzike dok je minor1 prirodni mol a minor2 preskace vodjicu.Da li se moze to tako postaviti ili se stalno mora namjestati naj minor3?Hvala.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока

tranzit
15.02.2014, 21:34
Na jednom programu moze uvijek da stoji jedna harmonska konfiguracija a da mijenjas samo tonalitet. Iz tog razloga sam ti u jednom od postova i napomenuo da je dovoljno da napravis tih pet-sest propgrama sa razlicitim harmonskim konfiguracijama, a osnovni tonalitet da mijenjas. Medjutim, to u Scale Modusu nece raditi preko midi informacija jer u tom modusu midi ne predstavlja nista i cak nije ni potrebno da instrument bude spojen midi kablom sa Voice Live 2. Mijenjas tonalitete putem prekidaca na Voice Live 2, jednostavno i brzo. Ovdje si u velikoj prednosti kada se sviraju pjesme koje jedan dio imaju u jednom, a drugi dio u drugom osnovnom tonalitetu ili cak i drugoj harmonskoj konfiguraciji. Sjecam se da sam taj paket terci za Voice Live 1 tako i konfigurirao, da si bio u stanju u roku od jedne sekunde promijeniti i skalu i tonalitet. Zapamti da Voice Live 2 tek u tom Scale Modusu daje maksimum od sebe i tek se tu moze cuti i vidjeti sva njegova nadmocnost nad ostalim harmonizerima. Ukoliko bi ti bas, posto poto, da to sve kontrolises rukom, nije ni to problem, ponesi jedan mali Laptop ili Netbook i sve se da rijesiti. Usput, taj Laptop ti moze obavljati i druge midi operacije, kao sto je recimo terca za Sound Programe koje sviras, bez obzira koji je instrument u pitanju, svi mogu svirati tercu a i ne samo tercu.

cincilator
15.02.2014, 22:20
Sala nije isto sto i pdyebvnje... Zasto ne objasnite djecaku sta su "presets", a sta "users"? "Preset" je ono sto si vec dobio "fabricki" na vokalistu. Samo, to nece da funkcionise kako treba dok ne povezes vokalist i aranzer sa midi kablom i ne podesis midi kanale. Prvo podesi globalni midi kanal, a potom onaj koji ce da prenosi harmonije. Mislim da za Korga globalni midi kanal je 11. Midi kanal koji ce da prenosi harmoniju mora da bude vezan za lijevu ruku, do tacke razdvajanja lijeve i desne strane aranzera (split). I naravno i logicno midi out iz aranzera u midi in u vokalist. za audio izlaz koristi mono right. A kada sve to napravis onda pretrazi "presets", jer mozda nadjes dovoljno dobre "gotove terce"...

tranzit
15.02.2014, 22:32
Otkuda tebi taj zakljucak da momka neko pod*ebava ? Vidis li koliko se trude kolege da mu objasne sta u sustini treba da uradi. To sto ti pises, nema tek nikakve veze er se u posljednjim postovima portencira na Scale Modusu koji mu objasnjavam i za koji uopste nije relevantan midi jer mu nije ni potreban. Jos jednu veoma bitnu cinjenicu si smetnuo s uma, a to je, da je kolega zavrsio muzicku akademiju i da njemu nije potrebno pisati te trivijalne i banalne stvari, koje svaki dvanaestogodisnji klinac, koji se bavi electro muzikom zna. Malo si prenaglio i preostro reagovao, mislim da bi trebalo ubuduce da prvo procitas kompletnu temu, pa tek onda da se ukljucis u diskusiju, a i tada malo uljudnije i bice sve uredu.

mbojo1985
17.02.2014, 00:32
Hvala TRANZIT na odgovorima.Sad mi je to jasnije ali takodje imam jos pitanja ali ih ne bi postavljao na forumu bas iz ovih bzvz prepucavanja kao sto je uradio CINCILATOR.
Probacu da vam posaljem moj email pa se tako cujemo ako nije problem?Hvala.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока
Dodato:
Tranzit poslao sam vam email.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока
Dodato:
Pa Tranzit zar necete da mi odgovorite na moj email koji sam Vam poslao?

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока

korgix300
07.04.2016, 18:27
Tranzit,procitaj jos jednom sta pita covjek. On trazi da mu prateci glas ne zvuci sinteticki, a ti objasnjavas kako zvuci. Mislim da ga nisi razumio.

Baltik79, poslao sam ti privatnu poruku u vezi tih terci sto si radio za VoiceLive2 pa da vidim da li ih jos imas za sharing.

Da li ujedno neko zna neke dobre presete za Voice Live 2 da se skinu ili kupe? Davno sam citao za ****** Voice, ali ne vidim ga vise nigde a i to je bilo za Voice Live 1, da li je kompatibilan i sa 2?

Hvala:D:D
Dodato:
Tranzit,procitaj jos jednom sta pita covjek. On trazi da mu prateci glas ne zvuci sinteticki, a ti objasnjavas kako zvuci. Mislim da ga nisi razumio.

Baltik79, poslao sam ti privatnu poruku u vezi tih terci sto si radio za VoiceLive2 pa da vidim da li ih jos imas za sharing.

Da li ujedno neko zna neke dobre presete za Voice Live 2 da se skinu ili kupe? Davno sam citao za ******, ali ne vidim ga vise nigde a i to je bilo za Voice Live 1, da li je kompatibilan i sa 2?

Hvala:D:D

Alen P
09.04.2016, 11:29
Skužio sam kako se rade custom scale, nije problem. Nego, interesira me kod pjesama npr. Ne diraj moju ljubav koja je u F duru, koja ima dvije modulacije, s F na F#, pa na G. Da li za svaku modulaciju moram napraviti drugi preset s podešenim custom skalama? Usput, s obzirom da midijem kontroliram Helicon-lijevom rukom, lower-om, da li je moguće da Helicon npr. automatski prema prvim custom skalama (izrađenim na F duru npr) transponira sve na F#, odnosno na G, pa da se izbjegne izrada skala za svaki dur? Nadam se da nisam previše zakomplicirao...