PDA

Pokaži Full Verziju : Yamaha EMX5014C


unknownartist
31.08.2010, 22:46
Zdravo,

trenutno koristim, EMX5014C seriju od Yamaha, ali ne svidja mi se fabricki echo na njoj! Dali bi neko mogao da mi kaze koji dodatni echo da prikljucim na nju, ili koja bi bila naj bolja solucija za ovo!

Hvala puno!

Tishaa
01.09.2010, 15:20
Ja takodjer koristim yamhinu miksetu samo je 16 kanala 5016. Predpostavljam da je sve isto samo sto ova ima 16 kanala a tvoja 14. Buduci da ona ima dupli efekat mi koristimo cini mi se broj 6, mislim da je na njoj echo, ali na prvom efektu jer je kao malo bolji nego na drugom, dole imas potenciometar za brzi ili spori echo i koliko ce trajat. Trebo bi da ga mozes solidno dotjerat tako da mislim da nemas potrebe da kupujes neki dodatni efekat, ali ako vec zelis imo sam priliku radit sa nekim beringerovim efektom, ne znam sad tacno koji je model, al znam da je imo puno funkcija a dosta je jeftin bio. Pa sad, vazda je bilo kolko para toliko muzike, al meni se nije ucinio los

Pozz

aleksandar72
01.09.2010, 19:02
malo je veca razlika ;)

5016C---8 mono i 4 stereo inputa, dual efekt procesor,digitalni EQ
5014C---6 mono i 4 stereo inputa, fiksni efekt procesor i analogni EQ

5016C je u svakom slucaju bolji izbor!

unknownartist
01.09.2010, 20:04
Drug, pokusavao sam na sve moguce nacine da je podesim, ali opet mi zvuci nekako suho! Ako neko zna za neku brand dodanog echo mixera, neka mi javi!


U svakom slucaju, hvala na prijedlozima!!

aleksandar72
01.09.2010, 23:09
Koji program koristis? Vocal Echo?
Odaberes program, EFFECT Retour fader postavis oko "0", i pomocu potenciometra EFFECT podesis parametre.
Pozz

P.S.Dobar eksterni procesor za male pare ti je ALESIS Microverb...ima odlican DELAY(Echo)

unknownartist
02.09.2010, 04:46
Da, koristim vocal echo! Upravo sam gledao na webu sto si mi preporucio, mislim da ce ovo biti odlicno! Hvala ti puno!

efendija80
08.11.2010, 13:55
Jesi probao koristiti ovaj Karaoke Echo, mislim da je broj 9, meni zvuci dosta dobro, sad to je stvar ukusa, ali mi je bolji i topliji od ovoga Vocal Echo.

Zeki@Veki band
04.10.2011, 18:48
Pozdrav , imam pitanje u vezi povezivanja zvucnika na mikseti Yamaha 512 SC,kako ih povezati da rade i gornji ekvilajzeri, s obzirom da imam dva satelita RCF trosistemske 15 i vezem ih na dva izlaza, ali podesavam samo preko donjeg ekvilajzera.Na mikseti ima efect out izlaz, ali ne znam sta u njega da ukljucim, monitor ili nesto drugo.Da li uvek rade na 4 oma, iako su preostala dva izlaza za zvucnike prazna.

svrakan
04.10.2011, 19:18
Gornji equilizer ti je za monitore,a donji master,tako da gornji ce raditi jedino ako postavis i monitore,i to ides u monitor out.