PDA

Pokaži Full Verziju : Bose l1


sulejman
30.08.2010, 00:36
Ne znam da li je neko ranije pokrenuo ovu temu a ja bas razmisljam da ih kupim ....Sta mislite o ovom zvucniku i gde moze najpovoljnije da se nabavi...

cecaparis
30.08.2010, 11:09
Imao sam prilike da ga cujem u par navrata,radi savrseno.Cak sam ga cuo i na otvorenom napolju nema zamerki.Samo mislim da za ozbiljan rad treba uzeti dva sistem sa dva satelita tj. dva radiatora i cetiri bas bina.Posto zivim u Francuskoj ne znam gde se moze uzeti kod nas.

Tishaa
07.09.2010, 12:09
Takodjer sam se dosta raspitivo o ovome sistemu. Koliko sam shvatio ovo je prava stvar i ko je god probao ostao je odusevljen. Postoji system 1 i system 2. "dvica" je navodno naprednija, mikser ima vise opcija... ali je zato duplo skuplja. Cini mi se da se system 1 krece negdje oko 1700 eura, a system 2 oko 3000 eura sto je ipak malo previse. Jedan stub je dovoljan za jednog clana. Tako da ako vas ima npr 5 u bendu treba 5 stubova s tim da za bubanj i bas gitaru moraju ici dupli basovi sto se kupuje posebno. Buduci da se stubovi montiraju iza sviraca nije potreban monitoring a mikrofonija je navodno stvar proslosti. Za one koji rade na aranzer navodno je dosta tri stuba sa jednim duplim basom tako da se moze ozvuciti sala sa oko 400 ljudi. Mnogi tvrde da je zvuk u svakom cosku jednak sto mi se malo cini nemoguce. Inace kolega je kupio taj jedan stub za akusticne svirke, samo gitara i vokal pa cekam da se vrati sa puta da to isprobam, ako je to to onda pravac artist i narucujemo jer nema vise silnih kablova i vucaranja "teskih" kutija... Nadam se da to moze zadovoljit ove nase tezge

danny
12.09.2010, 09:55
Pozdrav svima. Moj kolega i ja koristimo 2 Peavey PV115 zvucnika i 2 Peavey PV118 subvofera. Mislili smo da dobijamo dosta dobar zvuk i bili smo zadovoljni sa tim sistemom sve do jednog lepog dana kada smo iznajmili Bose l1 model 2... ja sam ostao bez teksta a i moj kolega takodje. Bose l1 ne moze da se poredi ni sa cim! Zvuk je fenomenalan, a i istina je da se u svakom cosku prostorije cuje isto! I sto je najzanimvljivije, glasnoca zvuka je uvek ista i na razlicitim razdaljinama od zvucnika, plus nema uopste mikrofonije!!! Nismo koristili mixetu koja dolazi sa sistemom zato sto koristimo nasu na koju smo vec navikli. Mi smo imali samo jedan stub i jedan subvofer zato sto je svirka bila manja, i primetili smo da bi ipak bilo potrebno najmanje 2 sistema za bilo kakvu vecu svirku. Jos jedna predivna stvar oko Bose l1 je da je mnogo funkcionalan! Sve se spakuje u tri torbe i staje u bilo koji auto. Postavka zvucnika je isto dosta laka. Jeste da je sistem skup, ali ja licno mislim da je to jedna od onih zivotnih investicija koje treba da se naprave. Trenutno jos sviramo na nasim Peavey kutijama ali je Bose u planu tamo negde oko nove godine! :D

gega
12.09.2010, 10:39
Ja sam imao Bose l1 i mogu reci da je strasno dobra sprava..sa manjim nedostatcima. Kao sto je kolega napisao za svaki instrument u bendu je pozeljan barem jedan set sa jednim ili dva Bas zvucnika sto je naravno velika investicija sa obzirom na cene set-a...i sto je ulaz mono.
Bose je na,, CL radijatorima,, montirao zvucnike koji su u jednoj liniji ali je svaki pomeren za par stepeni na stranu.Time a i tehnologijom koju koristi se stice dojam da zvuk dolazi sa svih strana u prostoru.(Prelamanje zvucnih talasa) L2 je kudikamo lepsi sto se dizajna tice,postolje je puno manje nego kod prethodnika... u kojem je smesten procesor a i ,,daljinski,, je sa preglednim displejom sto se lepo uklapa.Cena je naravno astronomska..ali to je Bose..:D Za transportovanje je vrlo praktican posto se stub (CL radijatori)samo ,,stekaju,,i samim tim imate dve duguljaste torbe,jednu za pljosnato postolje +jedan ili dva bas zvucnika koji nisu veliki.Ovde ih najcesce koriste akusticari-gitarijerosi.L1 jedan se moze kupiti u svakoj radnji koja je predstavnik Bose-a i dobija se garancija od 5 godina.Popravke se ne vrse vec se zamenjuje kompletan elemenat koji je defektan (postolje ili cilindricni zvucnici.)

cecaparis
12.09.2010, 15:42
Na prezntaciji Bose L1 na sajmu muzike u Parizu svirali su neki momci na instrumentima nize klase a zvucalo je perfektno cak i nisu neki virtouzi,ali svako od njih je imao po jedan L1 iza sebe sa minimum dva basa sto zanci da se definitivno slazem sa vama da bi svaki clan trebo imati po jedan.

Tishaa
15.09.2010, 09:35
Kolega Gega, na sta si tacno mislio da ima nedostatke. I jesi li prodao taj system i zasto jer imamo namjeru da kupimo 3 takva stuba system 1 za aranzerske svirke. Koja je razlika izmedju system 1 i 2 osim u cijeni i modernijem izgledu. Da li je zvuk isti ili duplo placas samo taj moderniji izgled... Koliko sam procito navodno system 1 daje snagu od 750W a system 2 500W. Koja je logika toga i ako mozes da opises dojmove onoga sto si probo

Hvala!!!

gega
15.09.2010, 11:07
Postolje od L1 je Puno vece i teze nego kod L2.
Izvedba-dizajn je neuporediv.Dvojka je fenomenalno lepo uradzena.
,,Daljinski,, kod L1 slici vise Radio uredzaju sa spiralnim kablom i cetri potenciometra dok kod L2 imas vrlo lepo uredzen display sa drzacem koji se vesa na stub.Samim time su sve funkcije podesavanja sa bivseg-prethodnog velikog postolja premestene na Daljinski.
Kao sto si spomenuo ,snaga je isto povecana ....ali i cena.

Ja sam bio vrlo zadovoljan jer dvojke jos onomad nije ni bilo.:lol:
L1 ima 2 izlazna kanala (tone match) za mikrofon ili akusticnu gitaru,
Idealno za svirke do 100 osoba. Ali....pozeljno je po jedan stub po muzicaru.:)
Pokajao sam se sto sam prodao...ali eto tako je ispalo.

PS. Bas box mozes prikljuciti preko spikon-a ,i jedan daljnji isto sa zvucnika na zvucnik (8ohm)
Dodatni box je onomad kostao nepunih 300 Eura. Sa dva bas-a si shef sale :-)

Tishaa
15.09.2010, 14:01
Hm, koliko sam skonto mislim da su snagu smanjili sa 750W L1, na 500W L2, to mi nije jasno. Samo me zanima da li se moze odraditi svirka od nekih 400 ljudi sa 3 stuba L1 jer je L2 preskup. Npr. na jedan stub klavijatura(aranzer) i prateci vokal, drugi stub gitara i vokal, a treci stub dva vokala (pjevac i pjevacica). Ima na youtube-u snimka gdje full band, cini mi se da se zove Oaza band radi sa 5 stubova. Takodjer svaki muzicar koristi svoj stub, znaci 5 ih je u bandu i maju bubanj(elektornac). Pa da li systemL1 moze da to isto odradi po pitanju snage. Ovi tvrde da mogu ozvucit salu i do 800 ljudi ali je u njih systemL2

jmikulc5
03.02.2011, 15:31
Pozz...
Mene zanima jedan stup sa dva basa L1 stariji model, za svirku aranžera, onemanband, do koliko ljudi bi on mogao pokriti što se tiče snage ....??

darido
03.02.2011, 21:21
Pozz...
Mene zanima jedan stup sa dva basa L1 stariji model, za svirku aranžera, onemanband, do koliko ljudi bi on mogao pokriti što se tiče snage ....??

Pozdrav svima na forumu!
Evo i ja da se pridruzim ovoj temi,posto sam posedovao 5 godina bose L1 model1 sa dva basa,i ladno sam zavrsavao svirke do sto osoba u one man band formaciji.Pokajao sam se sto sam prodao i nedavno sam uzeo Bose L1 compact 2 kom sto je najnoviji produkt bose L1 sistema i iz iskustva mogu da kazem da iako su dva sistema slabija nego bose L1 model 1,ton je lepsi i dosta do 100-150 ljudi neke finije svirke.A kad se radi veca svirka koristim ih kao monitora uz PA sistem..Bose L1 compact je samo 13kg i postavlja se za dva minuta..A sto je bitno 2 kom bose l1 compact je oko 2000 evra a vredi svaki evro,ton je perfektan u svakom segmentu i jednako se cuje svuda u sali..
http://www.bose.com/controller?url=/shop_online/speakers/portable_amplification_systems/l1_compact/index.jsp
pozz

ella 85
04.02.2011, 00:05
mene ovaj sistem zanima,a o njemu samo se moze citat po forumima,jedni kazu dobar drugi kazu ne valja,zna li neko kako se moze doci do njeg da se isproba,moze li se iznajmit za svirku,zivim u bosni (tuzla),dva satelita oba sa po dva basa ako mogu radit obicne svirke i kao monitoring za svirke po klubovima odma bih to kupio,svidja mi se sto se moze lako natovarit u auto,a to mi je problem kad idem u evropu,cak bi mozda uzeo dva satelita i 8 basova,sa svake strane znaci satelit i 4 basa,ako bih tako mogao odradit svirke po diskotekama

harepa50
04.02.2011, 00:44
@ella_85

Pošto si iz Tuzle, imaš Yamaha music centar, ima i u Sarajevu isto takva firma i znam da oni gdje god instaliraju i montiraju neki zvučni sistem (u hotele, restorane itd.) najčešće koriste Bose sisteme. Tako da, kod njih ćeš nešto najvjerovatnije naći. I Artist drži Bose, samo nisam siguran da li imaju išta na lageru, da se može samo naručiti ali centri su samo u Sarajevu i Banja Luci.

nesaband
04.02.2011, 01:02
ja sam imao prilike da radim na tom sistemu ali samo jedan stob i jedan bin su bili u sali.
Zakacio sam ga na moj PM1000 I i poneo sam moj sistem dva satelita i aktivan bin12" i kad sam odvalio tresla se stolarija samo tako.Snage ima na pretek,uopste ga nisam forsirao ,ton izlazi cvrsto,cist,sve pohvale za Bose!!!!

ella 85
04.02.2011, 01:26
cudi me da mi u artistu dosad nisu spominjali bose,ako ste vec probali,s cime bi uporedili taj bose od 2 satelita i 4 basa,moze li to jace nego powermate 2 sa 4 kutije d lite d-15

darido
04.02.2011, 11:15
Dva stuba i cetri basa ce i jace i kvalitetnije da radi od sponenutog sistama.Zvuk ce biti svudan u sali isti,ne treba monitoring,a sto je najbitnije ko ranije nije svirao na Bose bice odusevljen sa cistinom zvuka,cuce i to sto ranije nije primetio na PA sistemu..

Pozz

zeka2a
02.03.2011, 23:28
odgovor za kolegu iz tuzle ja imam bose l1 vec 3 g ne bih ga mijenjao za bilo koji drugi razglas mozas doci i pogledati i isprobati kad god zelis ja sam u sarajevu

jmikulc5
03.03.2011, 10:12
Šta imaš od BoseL1, i za koliko ljudi možeš ozvučiti svirku...?

zeka2a
04.03.2011, 10:22
imam 2 stuba i 4 bas bina radim u restoranu od 250 mjesta sa pola snage jos nikada nisam pojacao vise od 6 skala ide do 12

Burli
04.03.2011, 10:32
Da ne reklamiramo taj restoran, možeš li mi na "Private" poslati njegov naziv i kojim danima sviraš, rado bih došao da čujem kako Bose radi?

GoRaN
06.02.2012, 01:18
Gde se moze najblize i najjeftinije kupiti Bose L1 compact u nasoj okolini?
hvala...

Kewa
24.02.2012, 17:09
Evo i odgovor iz Artist-a : tačno je da smo radili par godina sa Bose firmom i imali smo L1 kompleta na lageru, ali već godinu i po ne radimo više sa njima, iz više razloga. Ja sam lično pravio neke prezentacije sistema, ali isključivo akustične svirke, jedan stub plus dva basa. Sistem je radio jako dobro u tim varijantama, vrlo prijatan zvuk, u to vrijeme nisu imali Tonematch mikser, već smo ili išli direkt u postolje, ako sam ja sam svirao i pjevao plus neki eksterni reverb, ili smo koristili neki mikser, ako je bilo više ljudi na bini, naravno tad smo koristili i više sistema, za svakog po jedan. Moje mišljenje: akustična svirka je zvučala odlično, ako uzmemo u obzir da su to bili prostori do 200 ljudi. Jako lijepa slika, ugodan bas, muzičar sebe dobro čuje, za transport perfektan. Već kod više ljudi-pojave se razna pitanja. Prvo, po pravilu bi svaki muzičar trebao imati jedan sistem ( probao sam miksati na jedan ili dva sistema, totalna gužva u slici, očaj). Pošto sistem nije bio uopšte jeftin, samim tim je sve dolazilo do neke sumanute cifre. Najbitnije, sa više sistema ne dobijate ništa na glasnoći, i dalje radi samo za oko 400 ljudi, po njihovom papiru ( mada sam u Zagrebu u nekom klubu gdje je bilo 400 ljudi slušao 6 danskih muzičara sa 6 sistema i falilo je svega, realno radi za 200 ljudi). Ali, pričaću iz samo mog ugla dok sam radio sa jednim L1 i dva basa. Prvo, sistem nije imao tu famoznu "ravnomjernu pokrivenost", na nekih 15 metara su mi signalizirali da sam pretih, mada se meni činilo ok. Drugo, ima sam užasnu mikrofoniju, tako da sam ipak morao pomjeriti sistem u stranu i sjesti u liniji sa sistemom, priča da nema mikrofonije je bezveze, samo u slučaju da svirate na nekim jako malim snagama. Treće, sasvim druga slika dolazi iz Bose kad ga malo odšarafite, imao sam osjećaj da se nešto lomi unutra. Važno je da napomenem da eq nisam ni pipao, jer sam htio da radim na flat postavci.Ono što je zaista prednost je što da gotovo nema refleksije u prostoru. Na kraju balade, poslije mjesec dana sviranja, moj lični stav:ako progutam činjecu da je sistem made in China, ne postoji svirka koju ne bi moga odraditi sa nekim normalnim sistemom u toj klasi para ( u to vrijeme sistem je bio oko 1500 eura plus basovi koji su po komadu bili oko 260 eura), a veliko je pitanje šta Bose može odratiti, ako gledamo suprotno. Za akustiku-ok, radi odlično, do 150 ljudi, ali sam dva puta bolji zvuk imao sa dve aktivne 10-ke. Malo veće svirke, tipa aranžer plus vokali- isti slučaj, sve ok ( i dalje pričam samo o jednom sistemu sa dva basa), dobar sound, ali u istoj klasi drugi sistemi su bolje radili, tipa HK Lucas, Dynacord D8 plus bas ili slično. Veće svirke, sa live muzičarima, više sistema u igri- bezpredmetno spominjati, za te pare se može kupiti i KV2 i Verse i RCF i EV i Dynacord i HK Audio i šta ti ja znam šta već. Onom kome radi ovaj sistem, sve ok, to je vaš alat, sve dok ste vi zadovoljni, super, ja sam ih sam prodao desetak i ljudi su zadovoljni. Ne vidim sebe da bih ikada kupio Bose.